Son Dakika Haberleri: Şafak Pavey Sağlık Sorunları Nedenleriyle Milletvekilliğinden İstifa Etti

Şafak Pavey Sağlık Sorunları Nedenleriyle Milletvekilliğinden İstifa Etti

2 yıl önce

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, milletvekilliğinden istifa etti. Pavey istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

Şafak Pavey Sağlık Sorunları Nedenleriyle Milletvekilliğinden İstifa Etti, System.String[]

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunları nedeniyle milletvekilliğinden istifa etti.

"SAĞLIK SORUNLARIMI GÖZARDI ETTİM"

Pavey, yaptığı yazılı açıklamada, siyasete başladığı 2011 yılından bu yana seçmenlerine olan sorumluluklarını yerine getirmek için var gücüyle çalıştığını belirtti.

Yüksek tempoda, aralıksız geçen yıllar içinde ortaya çıkan sağlık sorunlarını çoğu zaman gözardı ettiğini ifade eden Pavey, şunları kaydetti:

"MÜCADELEYE DEVAM"

"Gelinen noktada sağlık sorunlarımı daha fazla ertelemem mümkün olmadığı için milletvekilliğinden istifa kararı aldım. Öncelikle seçmenimize, bana siyasete girerek hizmet etme fırsatı tanıyan Genel Başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür ederim. Altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğüm mücadeleye bundan sonra da milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım."

Şafak Pavey'in açıklaması şöyle:

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2017 09:22 YKS Türkiye birincisi: Şöyle bir bakayım dedim, böyle oldu Hırsızlık çetesi liderinin akıllara durgunluk veren hayatı! Böylesi ancak filmlerde olur Ekrem İmamoğlu: Böyle bir yere çocuğum, eşim girmez