Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak - Son Dakika

Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak

21.02.2017 13:10
Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak, System.String[]

İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen hain saldırıda büyük bir katliamı canı pahasına önleyen kahraman şehit polis Fethi Sekin’in adı, Eyüp’te yapılan bir parka verildi.

İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen hain saldırıda büyük bir katliamı canı pahasına önleyen kahraman şehit polis Fethi Sekin'in adı, Eyüp'te yapılan bir parka verildi. Açılışa katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Bu parka gelip onun ismini görenler onun fedakarlığını, bu millet ve devlet için canını feda etmesini hissetsin istiyoruz" dedi.

Eyüp Belediyesi, İzmir Adliyesi önünde canı pahasına büyük bir katliamı önleyen şehit polis Fethi Sekin'in adını, Göktürk Mahallesinde yapılan bir parka düzenlenen törenle verdi. Törene, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Elazığ Dernekler Federaysonu Başkanı Faik İçmeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eyüp Belediyesi mehteran takımının gösterisiyle başlayan tören protokol konuşmaları ile devam etti. Konuşmaların ardından şehit polis Fethi Sekin'in adı verilen parkın açılış kurdelesi kesildi. Başkan Aydın ve beraberindeki heyet, parkı gezerek yapımı hakkında bilgi aldı. Halis Kutmangil Anadolu Lisesi Basketbol Takımı ise küçük bir gösteri düzenledi. Başkan Aydın da basketbol topunu eline alarak gösteriye katıldı.

"Yeni Fethi Sekin'ler yetişsin istiyoruz"

Parkın isminin çok önemli olduğunu dile getiren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Bu parka şehit polis Fethi Sekin'in ismini verdik. Fethi Sekin bu milletin kahraman ve şerefli bir evladı. Onun isminin bu parkta yaşamasını istedik. Bir semboldür, bu parka gelip onun ismini görenler onun fedakarlığını, bu millet ve devlet için canını feda etmesini hissetsin istiyoruz. Yeni Fethi Sekin'ler yetişsin istiyoruz" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak
Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak
Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak
Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak
Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Polis Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşatılacak - Son Dakika


Son Dakika

2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İş insanından şoke eden iddialar: 2 aracımı alıp geri vermedi, müstehcen sitelerde telefon numaramı paylaştı Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı Yaptıkları 3 metrelik kardan adamın adını 'Donald Trump' koydular Samsun-İstanbul uçağı, bilinç kaybı yaşayan yolcudan dolayı acil iniş yaptı İstanbul'da kar yağışı kaç gün sürecek? Meteoroloji'den son hava durumu tahmini Sular çekilince altıncı yüzyıldan kalma kaya mezarları ortaya çıktı Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti