Seyit Torun: "Seçilmiş Ceyhan Belediye Başkanı Aydar Hakkında Fetö Taktiğiyle Sahte Delil Üretildi" - Son Dakika

Seyit Torun: "Seçilmiş Ceyhan Belediye Başkanı Aydar Hakkında Fetö Taktiğiyle Sahte Delil Üretildi"

18.05.2022 12:50
Seyit Torun: "Seçilmiş Ceyhan Belediye Başkanı Aydar Hakkında Fetö Taktiğiyle Sahte Delil Üretildi"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın yargılandığı davada delil olarak sunulan ses kayıtlarının yazıya dökülürken tahrif edilerek sahte delil üretildiğinin ortaya çıktığını açıkladı. Torun, “Belediye başkanımıza karşı bu yapılan açık bir FETÖ taktiğidir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın yargılandığı davada delil olarak sunulan ses kayıtlarının yazıya dökülürken tahrif edilerek sahte delil üretildiğinin ortaya çıktığını açıkladı. Torun, "Belediye başkanımıza karşı bu yapılan açık bir FETÖ taktiğidir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar hakkında devam eden yargılama süreciyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Torun, şu değerlendirmelerde bulundu:

"SKANDALLAR ZİNCİRİNE DÖNÜŞTÜ: Seçilmiş Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar hakkında yaklaşık iki yıl önce başlatılan hukuksuz süreç, gelinen aşamada bir skandallar zincirine dönüşmüştür. Şu ana kadar, hakkındaki iddiaların hiçbiri ispatlanamayan başkanımızın ceza almasını sağlamak için her yola başvurulmuş, işin ucu sahte delil yaratmaya kadar götürülmüştür.

SAHTE DELİL ORTAYA ÇIKTI: Şöyle ki; başkanımızın aylarca tutuklu kalmasına neden olan, iki kişi arasındaki telefon görüşmesi kaydının, yazıya dökülürken tahrif edildiği ve başkanımız aleyhinde delil olarak kullanıldığı açıkça tespit edilmiştir. İki kişi arasında bir borç meselesinin konuşulduğu söz konusu görüşme kaydının başkanımız ile hiçbir bağlantısı olmamasına rağmen, sanki bağlantılıymış gibi gösteren sahte bir delil yaratılmıştır. Başkanımız bu uydurma delil nedeniyle aylarca hapiste kalmıştır. Bu kaydın sahte olduğu mahkeme huzurunda tapelerin dinlenmesi sonucunda belirlenmiş, jandarma kriminal incelemesiyle de gerçek görüşme içeriği ortaya çıkarılmıştır.

FETÖ TAKTİKLERİNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ: Açıkça söylüyoruz: Belediye başkanımıza karşı bu yapılan açık bir FETÖ taktiğidir. Birileri hala FETÖ taktiği ile itibar cellatlığı, iftira ile mahkümiyet yargılaması yapmak istemektedir. Devlet içinde FETÖ'cü arayanların önce aynaya bakması gerektiği bu davayla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ancak biz bu FETÖ taktiklerine boyun eğmeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak başkanımızın yanındayız. Başkanımıza karşı bu zulmü yapanlar, bağımsız ve tarafsız yargı önünde mutlaka hesap verecektir. Davanın sonuna kadar takipçisi olacak ve asla peşini bırakmayacağız."

YORUMLAR
500
Aykut Erdoğdu eski eşinin paylaştığı videolarla gündeme gelmişti! CHP'den konuyla ilgili ilk açıklama geldi Aykut Erdoğdu eski eşinin paylaştığı videolarla gündeme gelmişti! CHP'den konuyla ilgili ilk açıklama geldi 27 Haziran 2022 Haberleri 27 Haziran 2022 Haberleri Seyit Torun: İlbank, Geçen Yıl Bin 156 Belediye Projesine 2 Milyar 721 Milyon TL Kaynak Sağlamış. Seyit Torun: İlbank, Geçen Yıl Bin 156 Belediye Projesine 2 Milyar 721 Milyon TL Kaynak Sağlamış.
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Seyit Torun: 'Seçilmiş Ceyhan Belediye Başkanı Aydar Hakkında Fetö Taktiğiyle Sahte Delil Üretildi' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement