Suyun Yarını Yarışmasında Finalistler Belli Oldu - Son Dakika

Suyun Yarını Yarışmasında Finalistler Belli Oldu

20.12.2021 09:51
Suyun Yarını Yarışmasında Finalistler Belli Oldu

Sürdürülebilirlik çalışmalarına hız vererek toplum ve çevre için de değer üreten ASELSAN'ın Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi önderliğinde düzenlediği "Suyun Yarını" konulu proje yarışmasında finalistler belli oldu.

Milli savunma teknolojilerinin global gücü ASELSAN, sürdürülebilirlik konusundaki farkındalık çalışmalarına somut projelerle destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi önderliğinde ve ASELSAN iş birliği ile gerçekleştirilen "Ülkemizdeki Kullanıma Uygun Su Miktarı Nasıl Arttırılır?" konulu proje yarışmasında finale kalanlar belli oldu. Yaşanabilir dünya için teknolojinin seferber edilmesi ana fikri ile başlatılan yarışmada finale kalan altı takım, ülkemizdeki su kaynaklarının korunması ve en verimli şekilde yönetilebilmesi için ortaya koydukları projelerle yarışacaklar.

Fayda sağlayan kazanacak

Yarışmaya katılan öğrencilerin projeleri; bilimsel yetkinlik, endüstrileşmeye yakınlık ve etkisi ile proje planının uygunluğu/uygulanabilirliği hususlarında değerlendirmeye tabi tutuldu ve finalistler belirlendi.Değerlendirme sonuçlarına göre; Suyun Gücü, Yakamoz, Aqua Alphas, İnovatif Su Teknolojileri (İSTEK), Hammurabi ve Stars of Engineers takımları finale kalmaya hak kazandılar.

Kazanan tüm takımların ASELSAN gezisine katılma hakkı elde edeceği yarışma finalinde birinci takıma 10.000 TL, ikinci takıma 7.500 TL, üçüncü takıma ise 5.000 TL para ödülü takdim edilecek.

Yarışma finali 22 Aralık Çarşamba günü saat 15:00'da ASELSAN Akyurt yerleşkesinde gerçekleştirilecek ve 6 takım jüri üyelerinin karşısında projelerini anlatacak.Etkinlik ve ödül töreni ASELSAN'ın YouTube ve Twitter adreslerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin Twitter hesabından ve YTNK TV üzerindencanlı olarak yayımlanacak.

YORUMLAR
500
Milli su altı sporcusu Derin Toparlak, 2022 Dünya Oyunları'nda mücadele edecek Milli su altı sporcusu Derin Toparlak, 2022 Dünya Oyunları'nda mücadele edecek Atmaca füzesinde dışa bağımlılığı bitiren adım! Atmaca füzesinde dışa bağımlılığı bitiren adım!
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Suyun Yarını Yarışmasında Finalistler Belli Oldu - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement