THY 4 Yıl Süreyle Güneş Sigortalı - Son Dakika

THY 4 Yıl Süreyle Güneş Sigortalı

12.01.2012 15:07
THY 4 Yıl Süreyle Güneş Sigortalı, System.String[]

Haber-kamera.Türk Hava Yolları (THY) ve Güneş Sigorta işbirliği anlaşması imzaladı.

Haber-kamera: Enver ALAS -İstanbul(DHA)

Türk Hava Yolları (THY) ve Güneş Sigorta işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma ile THY'nin uçak filosu, yolcuları ve çalışanları 4 yıl süreyle güvence altına alındı.

İki kurum arasındaki işbirliği anlaşması, THY'nin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç ile Güneş Sigorta Genel

Müdürü Serhat Süreyya Çetin, tarafından THY Genel Müdürlük binasında düzenlenen bir törenle imzalandı.

Törende konuşan THY Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç, Güneş Sigorta ile 2 yıldır devam eden birlikteliğin 4 yıllık yeni anlaşma ile uzun bir döneme taşınacağını belirterek, THY'nin uzun vadeli hedeflerini ve büyümesini gerçekleştireceği bu dönemde risklerin güvence altına alınması anlamanda yapılan bu işbirliğinden mutluluk duyduklarını söyledi. THY'nin bu büyüklüğü ile Avrupa ve dünyada lider duruma geldiğini ifade eden Coşkun, "Bu işbirliği ile Güneş Sigorta da dünyada havacılıkta kendisini öne çıkarmış olacak" dedi.

Coşkun, bu işbirliği ile uçak gövde ve harp sigortası, sorumluluk sigortası, yolcu sorumluluk sigortası, işveren sorumluluk sigortası ve havacılık dışı sorumluluk sigortası ile THY'nin her açıdan güvence altına alındığını kaydetti.

Uçak gövde sigortası ile dünyanı en büyük filolarından THY'nin 200'e yakın uçağında oluşabilecek hararların karşılanması ve herhangi bir arıza anında uçağın yedek parçalarının temin edilmesinin güvence altına alındığını ifade eden Coşkun, sorumluluk sigortası ile de THY'nin faaliyetlerinden kaynaklanan, yolculara ve üçüncü şahıslarda meydana gelebilecek hasarların teminat altına alındığın söyledi.

Bu işbirliğiyle aylık ortalama 2 milyon 700 bin THY yolcusunun karşılaşabileceği hasarların güvence altına alındığını belirten Coşkun, işveren sorumluluk sigortası ile de yaklaşık 16 bin THY çalışanının iş kazalarına karşı Güneş Sigorta güvencisinde olacağını vurguladı.

Coşkun, anlaşma süresince Türkiye ve uçuş yapılan tüm ülkelerin sivil havacılığı tarafından talep edilen tüm uçuş sertifikaların düzenlenmesi sorumluluğunun da Güneş Sigorta tarafından üstlenildiğini ifade etti.

Anlaşma çerçevesinde yaklaşık 12,5 milyar dolarlık bir teminatın söz konusu olduğunu dile getiren Coşkun, bunun yıllık prim üretiminin de büyümeye paralel değişmekle birlikte yıllık 46 milyon dolar civarında olacağını söyledi. Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin de başarılı bir 2011 yılını geride bıraktıktan sonra bayrak taşıyıcı milli havayolu THY ile 4 yıllık bir anlaşma yapmanın kendilerine güç verdiğini ifade etti. Ülkenin en büyük değerlerinden biri olan THY'yi kendi Güneş Sigorta güvencesi altında olmasının kendileri için onur verici olduğunu kaydeden Çetin, THY ile yapılan bu anlaşmanın prim ödemesinin Güneş Sigorta'nın yıllık prim üretiminin yaklaşık yüzde 5-7'sine karşılık geldiğini sözlerine ekledi.

THY 4 Yıl Süreyle Güneş Sigortalı
THY 4 Yıl Süreyle Güneş Sigortalı
THY 4 Yıl Süreyle Güneş Sigortalı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel THY 4 Yıl Süreyle Güneş Sigortalı - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici 23:49 Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor 22:43 CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu 22:06 İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu
Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi 21:41 Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız 21:23 Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar 20:10 Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar
Ronaldo'nun eski sevgilisi Irina Shayk'ın peş peşe üstsüz paylaşımları ortalığı salladı 19:36 Ronaldo'nun eski sevgilisi Irina Shayk'ın peş peşe üstsüz paylaşımları ortalığı salladı Adana Demirspor durmuyor! Dünyaca ünlü futbolcu David Luiz ile her konuda anlaşmaya varıldı 19:01 Adana Demirspor durmuyor! Dünyaca ünlü futbolcu David Luiz ile her konuda anlaşmaya varıldı
Advertisement