Son Dakika Haberleri: Türk ve Suriyeli İşadamları Kilis'te Bir Araya Geldi

Türk ve Suriyeli İşadamları Kilis'te Bir Araya Geldi

7 ay önce

Türk ve Suriyeli işadamları Kilis'te bir araya geldiKİLİS - Kilis'te Türk ile Suriyeli sanayici ve işadamları bir araya gelerek toplantı gerçekleştirildi.

Türk ve Suriyeli işadamları Kilis'te bir araya geldi

KİLİS - Kilis'te Türk ile Suriyeli sanayici ve işadamları bir araya gelerek toplantı gerçekleştirildi.
Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya KİTSO Başkanı Mehmet Erdal Öndeş ile yönetim kurulu üyeleri ve sanayiciler ve Azez Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Semih Kattur ile yönetim kurulu üyeleri ve sanayiciler katıldı.
KİTSO Başkanı Mehmet Erdal Öndeş, yaptığı konuşmada, Hep birlikte zor günler geçirdiklerini, taraifi imkansız acılar yaşadıklarını, onarılması güç yaralar aldıklarını söyledi. Öndeş, Fırat Kalkanı Harekatı ile sınırın bu tarafında da öbür tarafında da huzur ortamının sağlandığını ifade ederek, "Şimdi yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bu zorlu süreci ancak karşılıklı yardımlaşma ile atabileceğimize inanıyorum. Birlikte bunun için çaba sarf etmeli ve bu konuda güçlerimizi birleştirmeliyiz. Tarihten gelen kardeşlik bağlarımız buna müsait zemin hazırlamaktadır. Karşılıklı ihtiyaçlarımız var. Bunların karşılanması için karşılıklı ticaretimizi geliştirmeli ve var olan ticari imkanlarını attırmalıyız. Bu konuda eksikliklerimizi, sorunlarımızı, tespit etmeliyiz. Vu bunlara hep birlikte çözüm önerileri üretmeliyiz. Üretilen çözüm önerilerini hem Suriye hemde Türkiye'de ilgili ve yetkili makamlara sunmalı ve takipçisi olmalıyız" dedi.
Azez Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Semih Kattur, Fırat Kalkanı harekatı için teşekkür ederek, "Emniyetimiz ve istikrarımız sağlanmaya başladığı için, son günlerde ülkemizde yaşanan gelişmeler için Allaha şükür ediyoruz. Biz hakikaten istikrara inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyetine Recep Tayyip Erdoğan'nın şahsında teşekkür ediyorum. Ticaret için iki ülke çok önemlidir. Yardımlaşmamız bir araya gelmemiz iki taraf için çok önemlidir. Azez ticaret odasını yeni oluşturduk. İki tarafta da hizmet etmek için çalışacağız" dedi.TÜİK Açıkladı! Çocuk Gelinler En Çok Ağrı, En Az Tunceli'de CHP'li Öztürk'ten Sonra CHP'li Didem Engin de Cumhurbaşkanı Aday Adayı Oldu

Son Dakika! Erdoğan Olaylı Derbiyle İlgili Konuştu: Futbol Teröründen Öte Kumpas Var