Ukrayna'da Rus suikast ekibi yakalandı! Hedefte Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililer vardı - Son Dakika

Ukrayna'da Rus suikast ekibi yakalandı! Hedefte Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililer vardı

08.08.2022 19:43

Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve orduda görevli üst düzey yetkililere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandığı duyuruldu. Rus suikast ekibinin Ukrayna topraklarına Belarus üzerinden girdiği ve öldürülmesi planlanan her kişi için 100 ile 150 bin dolar ödül vaat edildiği belirtildi.

Ukrayna'da Rus suikast timi yakalandı. Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve Ukrayna ordusunda görevli üst düzey yetkililere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandığı aktarıldı.

Ukrayna'da Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililere suikast girişimi önlendi

"ÖLDÜRÜLMESİ PLANANLAN HER KİŞİ İÇİN 100 İLE 150 BİN DOLAR ÖDÜL VAAT EDİLDİ"

Rusya Silahlı Kuvvetlerine bağlı askeri istihbarat teşkilatı GRU'ya bağlı Rus suikast ekibinin Ukrayna'da üst düzey askeri ve politik isimlere karşı suikast düzenlenmek istendiği aktarılan açıklamada, "Saldırganlar, ülkemizin Savunma Bakanı ve İstihbarat Ana Müdürlüğü Başkanının yanı sıra tanınmış bir Ukraynalı aktivistin öldürülmesi için hazırlıklar yapıyorlardı. Öldürülmesi planlanan her kişi için 100 ile 150 bin dolar ödül vaat edildi" denildi.

Ukrayna'da Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililere suikast girişimi önlendi

BELARUS'TAN ÜLKEYE GİRMİŞLER

Rus suikast ekibinin Ukrayna topraklarına Belarus üzerinden girdiği ifade edilen açıklamada, "Suikastçılar hareketlerini gizlemek için Ukrayna topraklarına Belarus topraklarından giriş yaptı. Ukrayna istihbaratı kontrol noktalarından Volyn Bölgesi'ne girişlerini ve işbirlikçileriyle görüşmeleri kaydetti. Ciddi bir saldırının önlenmesi amacıyla istihbarat elemanları karşı istihbaratın suikast elemanlarını Kovel kentinde gözaltına aldı. Şu anda tutuklanan her 2 kişi de vatana ihanet ve kasten adam öldürmekle suçlanıyor" denildi.

Gözaltına alınan şahısların üzerlerinde Rusya pasaportunun bulunduğu da belirtildi.

Ukrayna'da Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililere suikast girişimi önlendi
YORUMLAR (1)
500
Savaştan kaçarak Almanya'ya gelen Ukraynalı mültecilerin sayısı 1 milyonu geçti Savaştan kaçarak Almanya'ya gelen Ukraynalı mültecilerin sayısı 1 milyonu geçti Ukrayna, Kuril Adaları'nı Japonya toprağı kabul etti Ukrayna, Kuril Adaları'nı Japonya toprağı kabul etti TBMM Başkanı Şentop, PAB Başkanı Pacheco ile görüştü TBMM Başkanı Şentop, PAB Başkanı Pacheco ile görüştü
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ukrayna'da Rus suikast ekibi yakalandı! Hedefte Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililer vardı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement