ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN MAKYAJLI ŞİDDET ETKİNLİĞİ - Son Dakika

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN MAKYAJLI ŞİDDET ETKİNLİĞİ

25.11.2022 17:44

'25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle ilginç bir etkinliğe imza atan üniversite öğrencileri, dayak yemiş gibi makyaj yapıp, kadına yönelik şiddete ve KADES uygulamasına dikkat çekti.

'25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle ilginç bir etkinliğe imza atan üniversite öğrencileri, dayak yemiş gibi makyaj yapıp, kadına yönelik şiddete ve KADES uygulamasına dikkat çekti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Manavgat Gençlik Merkezi gönüllüleri üniversiteli kızlar, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde farklı bir etkinliğe imza atarak, kadına yönelik şiddete ve KADES uygulamasına dikkat çekti.

GIDA BOYASI VE MAKYAJ MALZEMESİ KULLANDILAR

Üniversiteli 15 öğrenci, Manavgat Gençlik Merkezi'nde yaklaşık 1 saat süren makyaj ile şiddet görmüş kadın görüntüsüne büründü. Makyaj malzemeleri ve gıda boyası ile gözlerini morartan ve yüzlerinde kanamalı yara görüntüsü veren genç kızlar, sosyal medya için kısa skeçler hazırladı. Daha sonra makyajlı olarak Cumhuriyet Meydanı'na gelen üniversiteli öğrenciler, burada kadına yönelik şiddete dikkat çekerek 'El Kal-Ka-Maz' pankartı açtı.

'KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK'

Manavgat Gençlik Merkezi gönüllüleri adına konuşan Çağla Yiğit, Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Bugün Manavgat Cumhuriyet Meydanı'nda şiddeti tasvir eden makyajlarımızla kadına yönelik şiddete dikkat çekmek istedik. Kadına yönelik her türlü şiddetin engellenmesi amacıyla KADES uygulamasının da tanıtılması için buradayız dedi.(DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Vatandaşlara KADES uygulamasını anlattılar Vatandaşlara KADES uygulamasını anlattılar YANAN AĞAÇLARI KESERKEN ANTİK KENTTEKİ ESERLERE ZARAR VEREN FİRMAYA SUÇ DUYURUSU YANAN AĞAÇLARI KESERKEN ANTİK KENTTEKİ ESERLERE ZARAR VEREN FİRMAYA SUÇ DUYURUSU Antalya'da polisle çatışan şüpheliler: 'Biz yere yattık, diğer şüpheli polise ateş etti' Antalya'da polisle çatışan şüpheliler: 'Biz yere yattık, diğer şüpheli polise ateş etti'

Son Dakika Güncel ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN MAKYAJLI ŞİDDET ETKİNLİĞİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement