Son Dakika Haberleri: Uzungöl Çamur ve Alüvyonlardan Temizlendi

Uzungöl Çamur ve Alüvyonlardan Temizlendi

10 gün önce

Uzungöl çamur ve alüvyonlardan temizlendi İlk kez geniş kapsamlı temizleme çalışmasının yapıldığı Uzungöl'de 150 bin metreküplük alan temizlendiTRABZON - Doğu Karadeniz Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl'de çamur ve alüvyon temizleme işlemleri tamamlandı.

 Uzungöl çamur ve alüvyonlardan temizlendi
İlk kez geniş kapsamlı temizleme çalışmasının yapıldığı Uzungöl'de 150 bin metreküplük alan temizlendi

TRABZON - Doğu Karadeniz Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl'de çamur ve alüvyon temizleme işlemleri tamamlandı.
 Trabzon'un Çaykara ilçesinde bulunan her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Uzungöl'de geçtiğimiz Şubat ayından bu yana DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar tamamlandı. 4 metre derinlikten çıkarılan çamur ve alüvyonların pompalar vasıtasıyla başka bir yere taşındığı çalışmalarda 150 bin metreküp rüsubat çıkarıldı. 5 milyon 135 bin TL'lik bütçenin ayrıldığı çalışmalar tamamlanırken, Uzungöl'ün artık rahat bir nefes alacağı belirtildi.
Temizleme çalışmalarından önce yüzde 96'sı dolu olan gölde ilk kez geniş kapsamlı temizleme çalışması yapıldı. Çalışmada emici tarama gemisi göl rezervuarında biriken katı malzeme ve rüsübatı, göl tabanının istenilen derinlik ve bölgede GPS sistemi ile tarayarak dere içerisindeki akarlara boşalttı. Tarama işlemi pompa ve jet pompası ile 8 adet jet memeli ve jet kafalıklı emiş borusu teçhizatlı emici tarama gemisi ile yapıldı.Trabzon'da Üretildi, Dakikada 837 Mermi Atıyor Bu İlçede, Vasiyet Üzerine Mezar Taşına Silah Figürü İşleniyor

Bakan Soylu'dan Veda Gibi Açıklama: Hakkınızı Helal Edin Çocuklar Duymasın'ın Yeni Havuç'u Alay Konusu Oldu, Yapımcı Eleştirilere Anında Cevap Verdi