Son dakika Uzungöl haberleri, Uzungöl son dakika, son dakika Uzungöl

Son Dakika Uzungöl Haberleri

 • Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto
  01 Mar Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde Uzungöl'de yapılması planlanan HES projesine karşı bölge halkı protesto düzenledi. Uzungöl Turizimciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, projenin turizme ve çevreye zarar vereceğini belirterek, projenin yeniden incelenmesini talep etti.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz'in illerine bakanlar bizim eserlerimizi görür
  28 Şub İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz'in illerine bakanlar bizim eserlerimizi görür

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Buluşması'nda yaptığı açıklamalarda, İstanbul'da trafik sorununu çözeceklerini ve metro ağını genişleteceklerini belirtti. Ayrıca, kentsel dönüşüm projelerini de hayata geçireceklerini söyledi.

 • Murat Kurum: İstanbul'da trafik çilesini bitireceğiz
  28 Şub Murat Kurum: İstanbul'da trafik çilesini bitireceğiz

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Dünya STK Günü nedeniyle yaptığı açıklamalarda, İstanbul'da trafik sorununu çözeceklerini belirtti.

 • Murat Kurum, Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluş Programına Katıldı
  24 Şub Murat Kurum, Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluş Programına Katıldı

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Bakırköy'de düzenlenen 'Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıl Dönümü' programına katıldı. Kurum, Trabzon'un tarihi önemine vurgu yaparak, Trabzon'un coğrafyanın anahtarı olduğunu belirtti. Ayrıca, Trabzon'da yapılan projeleri anlattı ve İstanbul'un paylaşılmak istendiğini söyledi.

 • Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin
  20 Şub Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin

  Karadenizli sanatçı Onay Şahin, halk müziğinde usta-çırak ilişkisinin önemine değinerek, müzikte evrenseli kazandıkça yöreyi de kaybedeceğimizi söyledi. Şahin, kemençe icracılığından türkü bestelemeye nasıl başladığını ve Karadeniz müziğinin geleceği hakkında konuştu. Ayrıca, Karadeniz müziğinin ulusallaşma sürecini ve sosyal medyanın etkisiyle yöresel müziklerin yayılmasını da değerlendirdi.

 • Erdoğan: Türkiye Yüzyılı şehirleriyle klasik belediyeciliğin çok ötesinde bir standart vadettik
  17 Şub Erdoğan: Türkiye Yüzyılı şehirleriyle klasik belediyeciliğin çok ötesinde bir standart vadettik

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı şehirleriyle, ileri teknoloji altyapısından, insanların hayat kalitesini yükseltecek hizmetlere kadar, klasik belediyeciliğin çok ötesinde bir standart vadettiklerini bildirdi. Erdoğan, partisinin Trabzon Meydan Parkı'nda düzenlenen mitinginde, vatandaşlara hitap etti.

 • AK Parti İBB Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe'de Dönüşüm Vaadi Verdi
  12 Şub AK Parti İBB Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe'de Dönüşüm Vaadi Verdi

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe'de yaptığı ziyarette, dönüşümde kayıplarını telafi etmek için vatandaşlara bir kat imar artışı veya yüzde 25-30 kaybını verme sözü verdi. Kurum, Maltepe'de 650 bin konutla her sokağın kendileri tarafından dönüştürüleceğini belirtti.

 • Uzungöl'deki Millet Bahçesi Projesine Yürütmenin Durdurulması Kararı
  02 Şub Uzungöl'deki Millet Bahçesi Projesine Yürütmenin Durdurulması Kararı

  Trabzon'da dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de planlanan millet bahçesi projesine, mülkiyet sorunları nedeniyle yargıya başvuruldu. Samsun Bölge İdare Mahkemesi, projenin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi. Uzungöl Birlik Platformu, kamulaştırma alanlarında yaşanan mülkiyet sorunlarına dikkat çekerek projenin iptalini talep etti. Mahkeme, davacı açısından telafisi güç zararların doğabileceği gerekçesiyle projenin yürütmesini durdurdu.

 • Sümela Manastırı Karla Kaplandı
  24 Oca Sümela Manastırı Karla Kaplandı

  Doğu Karadeniz'de en fazla ziyaret edilen yerlerden biri olan Sümela Manastırı, kar yağışıyla beyaza büründü. Maçka ilçesinde bulunan manastır ve çevresi, turistlerin her mevsim ilgisini çekmeye devam ediyor. Altındere Vadisi'ndeki manastırın yanı sıra orman, çeşmeler ve dere de dron ile görüntülendi. Ziyaretçiler, bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarıp fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi.

 • Trabzon'daki Uzungöl Kar Yağışıyla Beyaz Örtüyle Kaplandı
  18 Ara Trabzon'daki Uzungöl Kar Yağışıyla Beyaz Örtüyle Kaplandı

  Trabzon'un Çaykara ilçesindeki ünlü turizm merkezi Uzungöl, kar yağışı sonrası beyaz örtüyle kaplandı. Hava sıcaklıklarının düşmesiyle başlayan kar yağışı, Uzungöl ve çevresindeki ormanları da etkiledi. Az sayıdaki ziyaretçi, karın tadını çıkardı.

 • Trabzon'un gölleri sinsi tehlikenin tehdidi altında
  07 Ara Trabzon'un gölleri sinsi tehlikenin tehdidi altında

  Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Sera Gölü, giderek sığ bir göl haline gelerek berraklığını kaybediyor. Turistlerin uğrak noktalarından biri olan göl, çamur deryasına dönüşmüş durumda. Yapılan yatırımların yetersiz kalmasıyla gölün kirliliği artarken, turizm potansiyeli de azalmaktadır.

 • Trabzon'da Duvardan Düşen Kişi Hayatını Kaybetti
  04 Ara Trabzon'da Duvardan Düşen Kişi Hayatını Kaybetti

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde, İsmail Sezgin adlı kişi 1,5 metre yüksekliğindeki ihata duvarından düşerek hayatını kaybetti. Olay yerine gelen jandarma ve sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede Sezgin'in yaşamını yitirdiği belirlendi. Ceset, Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

 • Yaylada mahsur kalan Malezyalı 9 turist kurtarıldı
  02 Ara Yaylada mahsur kalan Malezyalı 9 turist kurtarıldı

  Bayburt-Trabzon arasında kar ve tipi nedeniyle yaylada mahsur kalan 9 Malezya uyruklu turist, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Turistler, uzun uğraşlar sonucunda mahsur kaldıkları yerden çıkarılarak şehir merkezine getirildi.

 • Bayburt-Trabzon arasında mahsur kalan Malezya uyruklu 9 turist kurtarıldı
  02 Ara Bayburt-Trabzon arasında mahsur kalan Malezya uyruklu 9 turist kurtarıldı

  Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yaylada mahsur kalan 9 Malezya uyruklu turist, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Turistler, uzun uğraşlar sonucunda mahsur kaldıkları yerden çıkarılarak şehir merkezine getirildi.

 • Trabzon Kaymakamı Gürdal Erbek, mahalle ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla buluştu
  01 Ara Trabzon Kaymakamı Gürdal Erbek, mahalle ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla buluştu

  Trabzon'un Çaykara ilçesinin Kaymakamı Gürdal Erbek, Uzungöl Mahallesi'nde bulunan 'Üreten Eller Kursu'nu ziyaret etti ve kursiyerlere başarı diledi. Mahalle sakinleriyle de sohbet eden Erbek'e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ve Uzungöl Mahalle Muhtarı Mehmet Öztürk eşlik etti.

 • Soğanlı Dağları'nda mahsur kalan turistler kurtarıldı
  01 Ara Soğanlı Dağları'nda mahsur kalan turistler kurtarıldı

  Bayburt'un Aydıntepe ilçesindeki Soğanlı Dağları'nda kar ve tipi nedeniyle yaylada mahsur kalan Malezyalı 9 turist, jandarma ve AFAD ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı.

 • Uzungöl'e mevsimin ilk karı yağdı, göl çevresi beyaz örtüyle kaplandı
  21 Kas Uzungöl'e mevsimin ilk karı yağdı, göl çevresi beyaz örtüyle kaplandı

  Türkiye'nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl, mevsimin ilk karıyla karşılaştı. Kar yağışı sonucunda göl çevresi beyaza büründü ve ziyaretçiler hoş anlar yaşadı.

 • Çaykara'da öğrenciler ara tatilde de sınavlara hazırlanıyor
  15 Kas Çaykara'da öğrenciler ara tatilde de sınavlara hazırlanıyor

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde ara tatil döneminde ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine sınavlara hazırlık dersleri veriliyor.

 • Trabzon'da Turizm Çalıştayı Düzenlendi
  04 Eki Trabzon'da Turizm Çalıştayı Düzenlendi

  Trabzon'da Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yöneticilerinin de katılımıyla 'Turizm Çalıştayı' düzenlendi. Çalıştayda, 2022 yılında yabancı turist sayısında yüzde 66, yerli turist sayısında yüzde 20 artış yaşandığı açıklandı. Ayrıca, Sümela Manastırı ve Uzungöl'e gelen ziyaretçi sayısının da arttığı belirtildi.

 • Trabzon'da Turizm Çalıştayı Gerçekleştirildi
  04 Eki Trabzon'da Turizm Çalıştayı Gerçekleştirildi

  Trabzon'da yapılan Turizm Çalıştayı'nda turizm istatistikleri ve geliştirme yöntemleri ele alındı. Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'un turizmini daha da geliştirmek için sorunları ve çözümleri tartışacaklarını belirtti.

 • Trabzon'u 2023 yılının ilk 9 ayında 1 milyon 138 bin 743 yerli ve yabancı turist ziyaret etti
  04 Eki Trabzon'u 2023 yılının ilk 9 ayında 1 milyon 138 bin 743 yerli ve yabancı turist ziyaret etti

  Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, 2023 yılının ilk 9 ayında Trabzon'u 1 milyon 138 bin 743 yerli ve yabancı turist ziyaret ettiğini belirterek Temmuz ve Ağustos aylarında en pik seviyenin yaşandığını söyledi.

 • Ortadoğulu ve Türk Turizmciler Doğu Karadeniz'de Sağlık ve Spor Turizmine Katkı Sunuyor
  25 Eyl Ortadoğulu ve Türk Turizmciler Doğu Karadeniz'de Sağlık ve Spor Turizmine Katkı Sunuyor

  Ortadoğulu ve Türk turizmciler, 'Habibi Come to Black Sea' projesiyle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde sağlık ve spor turizmine katkı sunmak için çalışmalar yapıyor. Proje kapsamında Trabzon, Gümüşhane, Ordu ve Rize'de spor ve sağlık turizminin gelişmesi hedefleniyor. Turizmciler, yerel yönetimlerden destek istiyor ve Doğu Karadeniz'in turizm potansiyeline dikkat çekiyor. Ayrıca, futbol kulüplerini bölgeye getirerek kamplar düzenlemek ve kardeş kulüp ilişkileri kurmak gibi çalışmalar da yapılıyor.

 • Uzungöl'ün çehresi değişecek
  24 Eyl Uzungöl'ün çehresi değişecek

  Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'ün eski haline dönüştürülmesi için göl etrafında rehabilitasyon ve iyileştirme çalışmaları başlıyor. Turizm sezonu sona ermesinin ardından gölün etrafındaki işgallerin kaldırılacağı var olan yapıların muhafaza edilerek iyileştirileceği kaydedildi.

 • Trabzon'da Turist Sayısı Geçen Yıla Göre Yüzde 30 Arttı
  22 Eyl Trabzon'da Turist Sayısı Geçen Yıla Göre Yüzde 30 Arttı

  Trabzon'a özellikle Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden gelen turist sayısında geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 artış yaşandı. Trabzon Havalimanı tarihinin en yoğun gününü yaşarken, turizm hareketliliğini değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, önümüzdeki sezona daha hazır bir Trabzon oluşturmak için harekete geçeceklerini belirtti. Trabzon'un turizm geliri Türkiye'deki turizm gelirinin yüzde 2'sine denk gelmektedir.

 • Trabzon'un tarihi ve turistik yerleri Arap turistlerin dönüşüyle tenha günler yaşıyor
  20 Eyl Trabzon'un tarihi ve turistik yerleri Arap turistlerin dönüşüyle tenha günler yaşıyor

  Trabzon'un tarihi ve turistik yerleri, Arap turistlerin okulların açılmasıyla ülkelerine geri dönmesiyle birlikte en tenha günlerini yaşıyor. Sera Gölü gibi bir heyelan set gölü olan Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki turistik tesisler, artık eski işlerinden uzak en durgun dönemlerini yaşamaktadır. Sera Gölü, eşsiz manzarası ve tabiatla iç içe vakit geçirme imkanı sunmasıyla dikkat çekmektedir. Ancak şu anda ölü sezona giren işletmeler genellikle boş vaziyettedir. Arap turistlerin yeşili ve denizi sevmesi nedeniyle bölge tercih edilmektedir.

 • Arap turistler ülkelerine dönünce turizm sektörü düşüşe geçti
  12 Eyl Arap turistler ülkelerine dönünce turizm sektörü düşüşe geçti

  Trabzon'un tarihi ve turistik yerleri bugünlerde özellikle Arap turistlerin okulların açılması ile ülkelerine geri dönüşüyle birlikte en tenha günleri yaşıyor.

 • Bakan Uraloğlu: 'Trabzon Havalimanı'nda yıl sonuna kadar fizibilite çalışmaları tamamlanacak'
  08 Eyl Bakan Uraloğlu: "Trabzon Havalimanı'nda yıl sonuna kadar fizibilite çalışmaları tamamlanacak"

  - Bakan Uraloğlu: "Trabzon Havalimanı'nda yıl sonuna kadar fizibilite çalışmaları tamamlanacak" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: "Zigana Tünelimizden 880 bin üzerinde araç geçti" "Trabzon Havalimanı Ağustos sonu itibariyle yaklaşık 2 milyon 500 bin yolcu ağırladı" "2023'ün ilk...

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 'Turist Sayımızda 2022'nin 7. Ayına Göre Yüzde 79 Artış Oldu'
  08 Eyl Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: "Turist Sayımızda 2022'nin 7. Ayına Göre Yüzde 79 Artış Oldu"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon’a gelen turist sayısıyla ilgili “2023'ün ilk 7 ayında yabancı turist anlamında yaklaşık 400 bin misafirimiz var. Yabancı turist sayımızda 2022'nin 7 ayına göre yüzde 79 artış oldu. Yerli ve yabancı toplamında da 2023'ün 7 aylık dönemini baz aldığımızda 740 bin misafirimiz var. Bunda da geçen yılın ortalamasını baz aldığımızda yüzde 43 artış söz konusu” dedi.

 • Bakan Uraloğlu: 'Trabzonumuza yeni bir havalimanı kazandırmak için çalışmalara başladık'
  08 Eyl Bakan Uraloğlu: "Trabzonumuza yeni bir havalimanı kazandırmak için çalışmalara başladık"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon Havalimanı'nda yıl sonunda yolcu sayısının 4 milyona ulaşacağını öngördüklerini belirterek, "Trabzon'umuza yeni bir havalimanı kazandırmak için çalışmalara başladık.

 • Tunceli'de kaybolan balıkçının cansız bedeni bulundu
  04 Eyl Tunceli'de kaybolan balıkçının cansız bedeni bulundu

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde balık avına çıkan Mehmet Çelikel'in kaybolduktan sonra cansız bedeni bulundu. Çelikel, Uzungöl köyünde toprağa verildi.

 • Tunceli'de kaybolan balıkçı için arama çalışmaları devam ediyor
  03 Eyl Tunceli'de kaybolan balıkçı için arama çalışmaları devam ediyor

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde teknesiyle balık tutmaya gittiği baraj gölünde kaybolan kişinin bulunmasına yönelik arama çalışmaları devam ediyor. İlçeye bağlı Uzungöl köyünde yaşayan ve 1 Eylül'de Keban Baraj Gölü'ne teknesiyle balık tutmaya giden Mehmet Ç'nin eve dönmemesi üzerine başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

 • Tunceli'de kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları sürüyor
  03 Eyl Tunceli'de kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları sürüyor

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde teknesiyle Keban Baraj Gölü üzerinde balık avına çıkan ve kaybolan şahsın arama çalışmaları sürüyor.

 • Gece balığa çıkan adamdan haber alınamıyor
  02 Eyl Gece balığa çıkan adamdan haber alınamıyor

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde gece saatlerinde balığa çıkan bir adamdan haber alınamıyor. Adamın teknesi suyun ortasında bulundu ve arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

 • Tunceli'de balık tutmaya giden kişi kayboldu
  02 Eyl Tunceli'de balık tutmaya giden kişi kayboldu

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde teknesiyle balık tutmaya giden bir kişi kayboldu. Arama çalışmaları başlatıldı.

 • Tunceli'de balık avına çıkan kişiden haber alınamıyor
  02 Eyl Tunceli'de balık avına çıkan kişiden haber alınamıyor

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde gece saatlerinde balığa çıkan bir kişiden haber alınamıyor. Jandarma ve sağlık ekipleri tarafından arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

 • Trabzon'da otomobil ağaçlara çarptı: 6 kişi yaralandı
  31 Ağu Trabzon'da otomobil ağaçlara çarptı: 6 kişi yaralandı

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, yolun kenarındaki ağaçlara çarparak durabilen otomobilde bulunan 6 kişi yaralandı. Yaralılar, hastanede tedavi altına alındı.

 • Gelin adayını karada bulamadı, havada aradı
  29 Ağu Gelin adayını karada bulamadı, havada aradı

  Trabzonlu bir adam, evlenmek için ekonomik olarak zorlandığını belirterek yamaç paraşütüyle bin 500 metre yüksekte 'Karada bulamadık, havada arayruk' pankartı açtı.

 • Gönlündeki eşi bulamayan Trabzonlu genç, gökyüzünde pankart açtı
  29 Ağu Gönlündeki eşi bulamayan Trabzonlu genç, gökyüzünde pankart açtı

  Trabzon'un Çaykara ilçesinin turizm merkezi Uzungöl'ün yüksek kesimlerinden yamaç paraşütü ile atlayan bir adam, evlenmek için görüştüğü kızların kendisinden ekonomik olarak çok zorladığını ve ev-araba gibi taleplerde bulunduğunu belirterek bu durumu protesto etti. Genç adamın açtığı ''Karada bulamadık havada arayruk'' pankart ise görenleri şaşırttı.

 • Trabzon'da Elektrikli Golf Aracı Göle Yuvarlandı: 2 Turist Yaralandı
  24 Ağu Trabzon'da Elektrikli Golf Aracı Göle Yuvarlandı: 2 Turist Yaralandı

  Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı turizm merkezi Uzungöl'de gezen Kuveyt uyruklu bir turistin kullandığı elektrikli golf aracı, kontrolünü kaybederek göle yuvarlandı. Olayın ihbar edilmesi üzerine jandarma ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Kazada yaralanan turist ve eşi, gölden çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikeleri bulunmamaktadır ve tedavileri devam etmektedir.

 • Trabzon'da elektrikli golf aracıyla gezinti yapan Arap çift Uzungöl'e düştü
  24 Ağu Trabzon'da elektrikli golf aracıyla gezinti yapan Arap çift Uzungöl'e düştü

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde tatil için Uzungöl'e gelen Arap çift, elektrikli golf aracıyla göl çevresinde gezinti yaparken aracın kontrolünü kaybederek Uzungöl'e düştü. Kazada yaralanan çift, hastaneye kaldırıldı.

 • Boztepe'de Yeşil ve Mavinin Birleştiği Manzara
  23 Ağu Boztepe'de Yeşil ve Mavinin Birleştiği Manzara

  Karadeniz'in eşsiz manzarasını görmek isteyen turistler, Ordu'nun Boztepe bölgesini tercih ediyor. Teleferikle ulaşılan Boztepe, yeşil ve mavinin birleştiği manzarasıyla büyüleyici bir deneyim sunuyor. Yöresel ürün satış noktaları, yeme içme ve konaklama mekanlarıyla ziyaretçilere keyifli bir gezi imkanı sunan bölge, aynı zamanda adrenalin tutkunlarının paraşütle atlayışlarını da izleme fırsatı sunuyor. Turistler, Boztepe'nin doğasını ve Karadeniz'i kuş bakışı görmenin tadını çıkarıyor.

 • Kapıdaki 'Fahiş fiyat' mührünü 'tadilattayız' yazılı afişle kamufle ettiler
  22 Ağu Kapıdaki 'Fahiş fiyat' mührünü 'tadilattayız' yazılı afişle kamufle ettiler

  Trabzon'da belediye ekipleri fahiş fiyat uyguladığı tespit edilen 10 işletmeye 3 günlüğüne mühür vurdu. Bu işletmelerden biri ise mührü saklamak için dükkanına Arapça ve Türkçe "Tadilat dolayısıyla 3 gün kapalıyız" yazılı afiş astı.

 • Trabzon'daki Boztepe Seyir Terası ve Trabzon Akvaryum'u 1 milyon 223 bin 627 turist ziyaret etti
  18 Ağu Trabzon'daki Boztepe Seyir Terası ve Trabzon Akvaryum'u 1 milyon 223 bin 627 turist ziyaret etti

  Trabzon'daki Boztepe Seyir Terası ve Trabzon Akvaryum'u 1 milyon 223 bin 627 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Trabzon'un cazibe merkezleri arasında yer alan bu turistik alanlar, şehrin ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır.

 • Uzungöl'de Konaklayan Turist Sayısında Düşüş Yaşandı
  14 Ağu Uzungöl'de Konaklayan Turist Sayısında Düşüş Yaşandı

  Trabzon'a gelen turist sayısında artış yaşanmasına rağmen, dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de konaklayan turist sayısında yüzde 100 oranında düşüş yaşandığı belirtildi. Uzungöl'deki tesislerdeki yüksek fiyat politikası ve kayıt dışı konaklama yapan işletmelerin etkili olduğu ifade edildi. Uzungöl Platformu Koordinatörü Abdullah Özen, geçtiğimiz yılın sezonunu yakalayamadıklarını ancak bu yıl da güzel bir sezon geçirdiklerini söyledi. Uzungöl'e gelen turistlerin yüzde 90'ının Orta Doğu ülkelerinden olduğu belirtildi. Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Metin İnan ise 2023 yılında turizm sezonunun sakin geçtiğini ve kayıt dışı konaklama yerlerine önlem alınması gerektiğini vurguladı.

 • Trabzon'da turistleri taşıyan minibüs kaza yaptı: 6 yaralı
  13 Ağu Trabzon'da turistleri taşıyan minibüs kaza yaptı: 6 yaralı

  Trabzon'un Sürmene ilçesinde, Arap turistleri taşıyan bir minibüs kontrolden çıkarak refüje çarptı. Minibüs metrelerce sürüklenip yan yattı. Kazada 3'ü ağır olmak üzere toplam 6 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve soruşturma başlatıldı.

 • Trabzon'a gelen turist sayısı yüzde 43 arttı
  12 Ağu Trabzon'a gelen turist sayısı yüzde 43 arttı

  Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden Trabzon'a 7 ayda gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43 arttı. Trabzon, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Turistler, Uzungöl, Sümela Manastırı, Sera Gölü gibi yerleri ziyaret ediyor. Ayrıca, trekking, rafting, safari gibi aktiviteler de tercih ediliyor. Trabzon'un turizm sezonu oldukça ilgi görüyor ve ziyaretçi sayısının artması bekleniyor.

 • Orman Genel Müdür Yardımcısı Uzungöl'de incelemelerde bulundu
  11 Ağu Orman Genel Müdür Yardımcısı Uzungöl'de incelemelerde bulundu

  Orman Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer, Trabzon'da bulunan Uzungöl'de çığ tehlikesi taşıyan alanları incelemek üzere bir ekip ile birlikte sahada çalışmalar yaptı. Yapılan incelemeler sonucunda, taleplerin yerine getirilebilmesi için gerekli gayretin gösterileceği belirtildi.

 • Trabzon'da Sağlık Turizmi İçin Acil Hizmetler Ücretli Hale Getirildi
  06 Ağu Trabzon'da Sağlık Turizmi İçin Acil Hizmetler Ücretli Hale Getirildi

  Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, hastanelerdeki acil hizmetlerin ücretli hale getirildiğini ve turistlerin sağlık hizmeti aldığında ücret ödemesi gerektiğini belirtti. Sağlık turizmini geliştirmek için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Usta, Trabzon'un sağlık turizmi alanında ön plana çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi. Ayrıca, şehir hastanesi yapım çalışmalarının da devam ettiği ve 2025 Şubat ayında tamamlanmasının planlandığı bilgisi verildi.

 • Demirkapı Yaylası'nda Çadır Kirliliği
  06 Ağu Demirkapı Yaylası'nda Çadır Kirliliği

  Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Demirkapı Yaylası'nda Haldizen Deresi kenarında yöre sakinleri tarafından kurulan ve Arap turistlere kiralanan çadırlar görüntü kirliliği oluşturuyor. Yayladaki çadır kirliliği havadan görüntülenirken, turizmciler bu soruna çare bulunmasını istiyor.

 • Trabzon'da Tur Otobüsü ile Otomobil Çarpıştı: 3 Yaralı
  05 Ağu Trabzon'da Tur Otobüsü ile Otomobil Çarpıştı: 3 Yaralı

  Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde tur otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı. Turizm merkezi Uzungöl yolunda meydana gelen kaza nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Kaza, Dernekpazarı-Çaykara karayolunda meydana geldi. Alınan bilgiye göre, turizm merkezi Uzungöl'e gitmekte olan 58 BL 555 plakalı tur otobüsü ile 16 EHB 88 plakalı otomobil henüz bilinmeyen nedenle kafa kafaya çarpıştı. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine kaza yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kaza sonrası ünlü turizm merkezi Uzungöl yolunda uzun araç kuyrukları oluşurken, yola dökülen yağ ve mazot nedeniyle trafik bir süre tek şeritten kontrollü olarak sağlandı. Kazayla ilgili inceleme sürüyor.

 • Tomara Şelalesi: Doğal Klimalı Bir Uğrak Noktası
  01 Ağu Tomara Şelalesi: Doğal Klimalı Bir Uğrak Noktası

  Doğu Karadeniz turuna çıkanların uğrak noktalarından olan Tomara Şelalesi, sıcaklardan bunalan ziyaretçilerine adeta doğal klimalı ortam sunuyor. Gümüşhane'nin Şiran ilçesine bağlı Seydibaba köyünde bulunan şelale, yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Ziyaretçiler, gözelerden akan serin suyun tadını çıkarırken ayaklarını suya sokarak serinliyor. Tomara Şelalesi, doğal güzelliği ve suyunun dağın ortasından gelmesiyle diğer şelalelerden ayrılıyor. Bu doğal güzellik, ziyaretçilere ücretsiz bir klima gibi hizmet veriyor.

 • CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Uzungöl'deki doğa tahribatını eleştirdi
  31 Tem CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Uzungöl'deki doğa tahribatını eleştirdi

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Akbelen Ormanı'nın ardından Trabzon'daki Uzungöl'de de doğanın tahrip edilmek istendiğini belirterek, AKP'nin millet bahçesi yapma girişiminin aslında doğal yaşamı mahvederek betonlaşmış bir alan ile rant yaratmak olduğunu söyledi. İlgezdi, Uzungöl'ün endemik türler, su kaynağı ve yeşil dokusuyla ekosistem açısından büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, AKP'nin doğa tahribatının adı olduğunu ifade etti.

 • Uzungöl'de Golf Arabası Gölete Düştü: 2 Yaralı
  30 Tem Uzungöl'de Golf Arabası Gölete Düştü: 2 Yaralı

  Trabzon'un Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl'de, Suudi Arabistanlı bir kişi ve oğlu elektrikli golf arabasıyla gölete düştü. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, tedavi amacıyla hastaneye kaldırıldı ve sağlık durumları iyi.

 • Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: 'Uzungöl'e çok yoğun bir ilgi var'
  29 Tem Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: 'Uzungöl'e çok yoğun bir ilgi var'

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Uzungöl'e özellikle Körfez ülkelerinden yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, uzun vadeli programlar gerçekleştirerek bu ilginin sürdürülebilmesi için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile birlikte Uzungöl'de incelemelerde bulunan Alpaslan, turizmle ilgili sorunları tespit ettiklerini ve çözüm önerileriyle ilgili girişimleri belirlediklerini ifade etti. Ayrıca, Uzungöl'ü daha iyi bir destinasyon haline getirmek için çalışmaların başlayacağını ve kış sezonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Uzungöl'e yoğun ilgiyi değerlendirdi
  28 Tem Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Uzungöl'e yoğun ilgiyi değerlendirdi

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Uzungöl'e Körfez ülkelerinden yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, uzun vadeli programlar gerçekleştirilmesi için çalışmalar yapıldığını söyledi. Alpaslan, Uzungöl'deki sorunlara yönelik tespitlerde bulunulduğunu ve çözüm önerilerinin belirlendiğini ifade etti. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise turistlerin güvenli bir şekilde vakit geçirebilmelerinin önemine değinerek, asayiş olaylarının olmamasının kıymetli olduğunu vurguladı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise Uzungöl'ün Türkiye'nin önemli bir destinasyonu olduğunu belirterek, sonbaharda büyük bir çalışmanın başlayacağını ve Uzungöl'ü daha cazip ve konforlu hale getireceklerini söyledi.

 • Trabzon'daki Ayasofya Camii'ne yabancı turist ilgisi Arap turistlerin yanı sıra Gürcü turistler de Ayasofya'yı görmeye geliyor
  27 Tem Trabzon'daki Ayasofya Camii'ne yabancı turist ilgisi Arap turistlerin yanı sıra Gürcü turistler de Ayasofya'yı görmeye geliyor

  Trabzon'un tarihi ve turistik yerleri bugünlerde Arap turistlerin yanı Gürcistan'dan gelen turistlerin de ilgi odağı olurken özellikle 2013 yılında müzeden camiye dönüştürülen Ayasofya Camii ziyaretçi akınına uğruyor. Ayasofya Camii, Gürcistan'dan gelen turistlerle birlikte ziyaretçi sayısında belirgin bir artış yaşanıyor. Turistler, Ayasofya'nın tarihi ve mimari güzelliğini takdir ediyor ve Trabzon'un diğer turistik yerlerini de keşfetmek istiyorlar.

 • TESOB Başkanı Uzungöl'de İncelemelerde Bulundu
  21 Tem TESOB Başkanı Uzungöl'de İncelemelerde Bulundu

  Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Uzungöl'de incelemelerde bulundu. Kara, turizm sezonuyla ilgili istişarelerde bulunarak işletmeleri ziyaret etti. Ayrıca turistlerle iletişimi artırmak için Arapça bilen personeller istihdam ettiklerini belirtti. TESOB, işletmelerde ve ticari araçlarda denetimler yaparak eksiklikleri gidermeyenlere cezai işlem uyguluyor ve vergi kaydı olmayan işletmeleri ilgili makamlara bildiriyor.

 • 31. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali Hıdırnebi Yayla Şenliği ile Başladı
  20 Tem 31. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali Hıdırnebi Yayla Şenliği ile Başladı

  Trabzon'da Akçaabat Belediyesi tarafından organize edilen 31. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali, Hıdırnebi Yayla Şenliği ile başladı. Festival öncesi konuşan Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, yaylaların turistik açıdan değer kazandığını ve yayla şenlikleriyle barış ve kardeşlik duygularının güçlendiğini belirtti. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ise festivalin gündüz ve gece eğlenceli geçeceğini söyledi ve festivallerin şehrin doğal ve tarihi zenginliklerini tanıtmak için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Hıdırnebi Yaylası'nı turizme yönelik kullanmak için proje geliştirdiklerini de ekledi.

 • Trabzon'da hasta ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi
  20 Tem Trabzon'da hasta ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi

  Trabzon'un Çaykara ilçesindeki yaylada, astım atağı ve solunum sıkıntısı çeken hasta, ambulans helikopterle kent merkezindeki hastaneye sevk edildi. 87 yaşındaki kadının yakınları durumu 112 Sağlık Komuta Kontrol Merkezine bildirdi. Hasta, ambulans helikoptere teslim edildikten sonra 24 dakikada Trabzon'daki hastaneye ulaştırıldı. Bu sayede hasta, kara yoluyla 2 saat 8 dakika sürecek olan nakil süresinden büyük ölçüde tasarruf edildi.

 • Trabzon'da Turizm Hareketliliği: Günlük 35 Uçak Seferiyle 4 Bin 500 Turist Geliyor
  13 Tem Trabzon'da Turizm Hareketliliği: Günlük 35 Uçak Seferiyle 4 Bin 500 Turist Geliyor

  Trabzon'da yaz sezonunda Uzungöl ve Sümela Manastırı gibi turistik destinasyonlara olan ilgi artarken, günlük 35 'charter' uçak seferiyle Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden 4 bin 500 turist kente geliyor. Turizm göçüyle birlikte kentin nüfusu da artarken, fahiş fiyat uygulamalarıyla ilgili denetimler sıklaştırılıyor. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, turizm rakamlarında geçen yıla göre ciddi bir artış olduğunu belirtti ve esnafın buna hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.

 • Trabzon'da Turizm Hareketliliği: Günlük 35 Uçak Seferiyle 4 Bin 500 Turist Geliyor
  13 Tem Trabzon'da Turizm Hareketliliği: Günlük 35 Uçak Seferiyle 4 Bin 500 Turist Geliyor

  Trabzon'da yaz sezonunda Uzungöl ve Sümela Manastırı gibi turistik destinasyonlara gelen turist sayısı arttı. Günlük 35 'charter' uçak seferiyle Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden 4 bin 500 turist kente geliyor. Turizm göçüyle birlikte kentin nüfusu da artarken, fahiş fiyat uygulamalarıyla ilgili denetimler sıklaştırılıyor. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, turizm rakamlarında geçen yıla göre ciddi bir artış olduğunu belirtti ve esnafın buna hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.

 • Trabzon'daki Turizm Merkezleri Denetlendi
  12 Tem Trabzon'daki Turizm Merkezleri Denetlendi

  Trabzon'a gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği Uzungöl ve Haçka Yaylası'ndaki işletmeler, denetim komisyonu tarafından denetlendi. Denetim sonucunda eksiklikleri tespit edilen işletmelere süre verildi. Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, denetimlerin turizmde sürdürülebilirlik için önemli olduğunu belirtti. Ayrıca turistlerle iletişimi artırmak için Arapça bilen bir kişi istihdam edildi ve Whatsapp İhbar Hattı oluşturuldu.

 • Trabzon, turistlerin ilgisiyle karşılaşıyor
  11 Tem Trabzon, turistlerin ilgisiyle karşılaşıyor

  Trabzon, kültür, tarih ve doğa turizminde öne çıkan bir şehir olarak her geçen yıl artan bir turist ilgisiyle karşılaşıyor. Ziyaretçilere deniz, yayla ve dağ turizmi gibi pek çok alternatif sunan Trabzon, yerli ve yabancı turistlerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kurban Bayramı tatilinde Trabzon'a yoğun bir ilgi olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, bu yoğunluğun turizm sezonu boyunca da devam etmesini beklediklerini söyledi. Ayrıca Trabzon, sağlık turizminde de iddialı bir şehir olarak öne çıkıyor.

 • Trabzon'da Zincirleme Trafik Kazası: 3 Turist Yaralandı
  10 Tem Trabzon'da Zincirleme Trafik Kazası: 3 Turist Yaralandı

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 3 turist yaralandı. Ahmet Akyüz yönetimindeki 61 S 0098 minibüs ile turistleri taşıyan sürücüleri henüz belirlenemeyen 61 AGE 562 ve 34 CNM 230 plakalı hafif ticari araçlar yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda çarpıştı. Yaralanan turistler, 112 Acil Sağlık ekiplerince Of Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yolun trafiğe kapanmasının ardından yapılan çalışmanın ardından yol tekrar ulaşıma açıldı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

 • Trabzon'da Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi
  09 Tem Trabzon'da Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Trabzon'da sabah saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağış, il genelinde cadde ve sokaklarda su birikintilerine, heyelanlara ve su baskınlarına neden oldu. Rögarların tıkanması sonucu Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yakınında su baskınları yaşandı. Doğançay Çamlık Küme evlerinde şiddetli yağış nedeniyle heyelan meydana geldi ve tarlalarda toprak kayması sebebiyle mahsuller zarar gördü. Uzungöl'de de Koşan Deresi taştı ve belediye ekipleri müdahale etti. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu. Hava ulaşımı da sağanak nedeniyle aksadı.

 • Halk Bankası, Uzungöl'de Mobil Şube Açtı
  07 Tem Halk Bankası, Uzungöl'de Mobil Şube Açtı

  Halk Bankası, Trabzon'un turizm merkezlerinden Uzungöl'de mobil şube açarak ağustos ayı sonuna kadar yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek. Mobil şubede vatandaşlar, döviz ve nakit işlemleri, havale ve bankacılık işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler. Çaykara Halk Bankası Müdürü Halil İbrahim Deberoğlu, mobil şubenin Uzungöl için önemli bir ihtiyaç olduğunu belirtti ve kaliteli hizmet anlayışıyla turizm sezonu boyunca misafirlere hizmet vereceklerini ifade etti.

 • Korunan alanlar 9 günlük tatilde 4 milyon 601 bin 672 kişiyi ağırladı
  04 Tem Korunan alanlar 9 günlük tatilde 4 milyon 601 bin 672 kişiyi ağırladı

  Kurban Bayramı'nı da kapsayan 9 günlük tatil boyunca korunan alanlar, 4 milyon 601 bin 672 kişiyi ağırladı. En fazla ilgiyi ise Antalya'daki Beydağları Sahil Milli Parkı gördü. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, sürdürülebilir bir doğa anlayışıyla hayata geçirdiği alan koruma çalışmaları ve sosyal donatı yatırımlarıyla ziyaretçi sayılarını artırıyor. Beydağları Sahil Milli Parkı 488 bin 343 ziyaretçiyle birinci sırada yer alırken, Marmaris Milli Parkı 471 bin 231 kişiyle ikinci oldu.

 • Kurban Bayramı'nda Milli Parklar ve Orman Parkları Yoğun İlgi Gördü
  04 Tem Kurban Bayramı'nda Milli Parklar ve Orman Parkları Yoğun İlgi Gördü

  TARIM ve Orman Bakanlığına bağlı korunan alanlar ile milli parkları, Kurban Bayramı süresince 4 milyon 601 bin 672 kişi ziyaret etti. En fazla ilgiyi 488 bin 343 ziyaretçi ile Antalya'daki Beydağları Sahil Milli Parkı gördü. Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki bin 857 adet orman parkı da Kurban Bayramı boyunca ziyaretçi akınına uğradı.

 • Trabzon Akvaryum, 352 bin 370 kişiyi ağırladı
  04 Tem Trabzon Akvaryum, 352 bin 370 kişiyi ağırladı

  Trabzon'un Ortahisar ilçesinde bulunan Trabzon Akvaryum, 19 Mayıs 2022'den bugüne kadar 352 bin 370 kişiyi ziyaret etti. Akvaryumu gezenler arasında yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra okullar, sivil toplum örgütleri ve turizm turları da bulunuyor. Akvaryumda 80 farklı türde, 5 binden fazla deniz canlısı bulunuyor ve ziyaretçiler en çok sürüngen, köpekbalığı, vatoz, pirana ve timsahın bulunduğu bölümlere ilgi gösteriyor.

 • Rize-Artvin Havalimanı'na uluslararası ilk uçuş gerçekleşti
  02 Tem Rize-Artvin Havalimanı'na uluslararası ilk uçuş gerçekleşti

  Doğu Karadeniz Bölgesi, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden gelen turistlerin akınına uğrarken; 2022'de hizmete açılan Rize-Artvin Havalimanı'na uluslararası ilk uçuş, Umman'dan geldi. Su takı töreni yapılan uçaktaki yolcular, turizm işletmelerince çiçeklerle ve tulum eşliğinde karşılandı. Rize-Artvin Havalimanı'na haftada 2 gün gerçekleştirilecek uçuş seferleri ilerleyen günlerde ise haftada 4 güne yükselecek.

 • Uzungöl'de Bayram Tatili Yoğunluğu
  30 Haz Uzungöl'de Bayram Tatili Yoğunluğu

  Trabzon'un Çaykara ilçesindeki ünlü turizm merkezi Uzungöl'de, bayram tatili ile yoğunluk yaşandı. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Uzungöl, 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle tam kapasite doluluk oranına ulaştı. Turizm acenteleri ve işletmeler, rezervasyonların uzatıldığını ve hareketliliğin bayram sonrasına da yansıyacağını bildirdi. Uzungöl'e gelen turistler, doğanın güzelliğini ve atmosferi çok beğendiklerini ifade etti.

 • Uzungöl'de Kurban Bayramı tatili yoğunluğu
  30 Haz Uzungöl'de Kurban Bayramı tatili yoğunluğu

  Trabzon'un ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, Kurban Bayramı tatili ile birlikte turizm sezonunun en yoğun günlerini yaşıyor. Uzungöl'e gelen yerli turistlerin yanı sıra Orta Doğu ülkelerinden gelen Arap turistler de büyük ilgi gösteriyor. Havaların güneşli olmasıyla birlikte Uzungöl'de büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Ancak bu yoğunluk, trafik sıkıntılarına ve imar sorunlarına neden oluyor.

 • Trabzon'da otomobil şarampole yuvarlandı: 3 kişi yaralandı
  29 Haz Trabzon'da otomobil şarampole yuvarlandı: 3 kişi yaralandı

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde, Uzungöl Mahallesi'nde meydana gelen kazada Abdullah Altundağ'ın kullandığı otomobil şarampole yuvarlandı. Kazada aynı aileden 3 kişi yaralandı ve tedavi altına alındı. Yaralılar, Of Devlet Hastanesinde tedavi ediliyor.

 • Uzungöl'de Hava Kalitesi Tehlike Altında
  28 Haz Uzungöl'de Hava Kalitesi Tehlike Altında

  Trabzon'un ünlü turizm merkezi Uzungöl'de havadaki partikül seviyesinin artması nedeniyle hava kalitesi tehlike altında. Araç trafiği ve turizm faaliyetlerinin artmasıyla birlikte partikül madde seviyelerinde yüksek pikler görülmekte. Uzmanlar, motorlu taşıt egzozlarının havayı kirlettiğini belirterek, yoğun trafiğin yönetilmesini öneriyor.

 • Uzungöl, Kurban Bayramı tatilinde Doğu Karadeniz'de en çok tercih edilen merkezler arasında
  27 Haz Uzungöl, Kurban Bayramı tatilinde Doğu Karadeniz'de en çok tercih edilen merkezler arasında

  Trabzon'un Çaykara ilçesindeki ünlü turizm merkezi Uzungöl'de, 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğu oluştu. Uzungöl'de tabiatla iç içe vakit geçirme, foto safari, trekking, zipline, yamaç paraşütü, salıncak ve adrenalin dolu aktivitelerde yer alabilen ziyaretçiler, seyir teraslarıyla Uzungöl'ü kuş bakışı görebiliyor. Doluluk oranı yüzde 80'lerde. Tur rehberi Oğuzhan Emre Kandemir, bayramla birlikte verilen 9 günlük tatil dolayısıyla çok yoğun günler geçirdiklerini dile getirerek, Rehberler Odası olarak taleplere yetişemediklerini, Arap ülkelerinden gelen misafirlerle Uzungöl, Ayder Yaylası, Sümela Manastırı gibi turizm bölgelerinde çok yoğun araç trafiği ve insan popülasyonu yaşandığını söyledi.

 • Trabzon'da çatıdan düşen kişi öldü
  27 Haz Trabzon'da çatıdan düşen kişi öldü

  Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl'de çatıdan düşen kişi hayatını kaybetti.

 • Doğu Karadeniz'de Sağanaklar Çöp Sorununu Arttırdı
  25 Haz Doğu Karadeniz'de Sağanaklar Çöp Sorununu Arttırdı

  Doğu Karadeniz'de etkili olan sağanaklar nedeniyle yüksek kesimlere bırakılan çöpler, derelere sürüklenerek Karadeniz kıyılarına ulaşıyor. Trabzon'da 'mavi bayrak' unvanını kaybeden Çamburnu Plajı'na ulaşan evsel atıkların yanında, plastik, metal ve inşaat malzemesi gibi çöpler, kirlik oluşturuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Doç. Dr. Coşkun Erüz, atıkların kontrolsüzce doğaya atılmasının doğayı ve deniz yaşamını tehdit ettiğini belirtti.

 • Trabzon'da 4 Bin 318 İşletme Denetlendi
  24 Haz Trabzon'da 4 Bin 318 İşletme Denetlendi

  Trabzon'da gıda kontrol görevlileri tarafından yıl içinde 4 bin 318 işletme denetlendi. Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay, Trabzon'da faaliyet gösteren 9 bin 10 gıda ve yem işletmesi olduğunu belirtti. Görevlilerin 7/24 sahada olduklarını ifade eden Gülbay, güvenilir gıdaya erişim için gıda ürünlerinin üretim, dağıtım, satış ve toplu tüketim alanlarına yönelik denetimler yaptıklarını aktardı. Yapılan denetim ve kontrollerde 735 numune alındığını işaret eden Gülbay, Alo 174 Gıda İhbar ve Şikayet Hattı'na 140 başvuru yapıldığını anımsattı. Alo 174 bildirimlerine konu 7 işletmeye para cezası uygulandığını vurgulayan Gülbay, denetimlerin artarak devam edeceğini ifade etti.

 • Trabzon'un saklı güzelliği 'Balıklı Göl' böyle görüntülendi
  18 Haz Trabzon'un saklı güzelliği 'Balıklı Göl' böyle görüntülendi

  Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Balıklı Yaylası'nda bulunan Balıklıgöl, bölgenin bakir kalmış güzelliklerinden biri olarak son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Fotoğraf tutkunlarının da uğrak yerlerinden biri olan göl çevresindeki çam ağaçları ve çiçekleriyle muhteşem bir manzara sunarken, göl pek çok kişinin hem dinlenmeye hem de piknik yapmaya geldiği bir yer olarak biliniyor.

 • TESOB, Turizm Sektöründe Denetimleri Artırıyor
  15 Haz TESOB, Turizm Sektöründe Denetimleri Artırıyor

  Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Kurban Bayramı sonrasında turizm sektörüne yönelik denetimlerini artıracaklarını belirterek, tarifesiz veya tarife dışı fiyatlarla satış yapan ve kayıt dışı çalışan işletmelere yönelik denetimlerini sezon sonuna kadar yoğun biçimde sürdüreceklerini açıkladı. Uzungöl heyeti de fiyat istikrarının sağlanması konusunun önemli olduğunu belirterek denetim ve müeyyide sisteminin işletilmesi gerektiğini talep etti. TESOB Başkanı Metin Kara ise turizmin sürdürülebilir olması için önemli projeler uygulamaya koyduklarını ve denetime özel bir önem verdiklerini belirterek, il genelinde sürekli sahada olacak iki ekiple tespit edilen aksaklıkların ilgili kurumlara bildirileceğini ve WhatsApp ihbar hattını yeniden aktif hale getireceklerini açıkladı.

Advertisement