Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi - Son Dakika

Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi

20.03.2013 09:08
Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi, System.String[]

Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi 25 Mart'ta Süreyya operası'nda sahne alacaklardır.

25 Mart March Pazartesi Monday - 20.00

VİYANA SENFONİ YAYLI ÇALGILAR BEŞLİSİ - PASQUALE IANNONE

WIENER KAMMERSYMPHONIE - PASQUALE IANNONE

Régis BRINGOLF keman violin

Cornelia LOESCHER keman violin

Lena FANKHAUSER viyola viola

Sergio MASTRO viyolonsel violoncello

Felipe MEDINA kontrbas double bass

Pasquale IANNONE piyano piano

Program

HINDEMITH 'Uçan Hollandalı' Uvertürü Overture to the 'Flying Dutchman'

MOZART La Majör Piyano Konçertosu K 414 No.12 Piano Concerto in A Major

MOZART Do Majör Piyano Konçertosu K 415 No.13 Piano Concerto in C Major

WAGNER Albumblätter

Wiener Kammersymphonie/ Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi, bireysel deneyimlerini bir araya getirerek, Avusturya'nın çeşitli orkestralarından bir araya gelen beş enstrümanist tarafından 2006 yılında kuruldu. Topluluk 2008 yılının Aralık ayında, dünyanın önde gelen prestijli konser salonlarından Viyana Musikverein'da verdiği konserin ardından; birçok Avrupa turnesi gerçekleştirdi. İtalya, İspanya, Kuzey Avrupa, Çin, Yunanistan gibi ülkelerden sonra, 2012'de Brezilya ve Güney Amerika'yı da kapsayan proje ve turnelerine devam eden grup; alışılmamış, yenilikçi, tematik programlara imza atıyor ve idealist bir biçimde 'yenilik ve geleneği' birleştiriyor. Kendilerini "dinleyici ile yenilikçi programlar arasındaki ideal bağlantı" olarak gören grup üyeleri, klasik repertuvarın yanı sıra 20. ve 21. yüzyılın en önemli yaylı çalgılar repertuvarlarını da seslendiriyorlar.

Daha önce Türkiye'de Nisan 2009'da Ankara Müzik Festivali'nde, 2011'de de Side Festivali'nde çalan beşli; geçen yıl da Süreyya Operası'nda çok ilgi gören bir konser gerçekleştirmişlerdi. Gruba bu yıl İtalyan piyanist Pasquale Iannone de eşlik edecek.

1987'de Londra 'Royal College of Music'ten üstün başarı ile mezun olan piyanist Pasquale Iannone, ülkesinin dışında dünyanın pek çok yerinde solist olarak konserler vermektedir. Kaydettiği Cd'ler arasından Çaykovski ve Rahmaninov yorumları İtalya'da 2000 yılının en iyi CD'si seçilmiştir. Iannone, İtalya'da sanat yönetmenliğini yürüttüğü çeşitli festival ve müzik organizasyonlarının yanı sıra, Avrupa'nın çeşitli konservatuvarlarında ders vermektedir.

Kuşkusuz, 2012-2013'ün tam anlamıyla ayrıcalıklı konserlerinden birini sunmaktan onur duyuyoruz.

Bilet fiyatları Ticket prices: 25/30 TL.

Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret