Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi - Son Dakika

Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi

7 yıl önce

Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi 25 Mart'ta Süreyya operası'nda sahne alacaklardır.

Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi, System.String[]

25 Mart March Pazartesi Monday - 20.00


VİYANA SENFONİ YAYLI ÇALGILAR BEŞLİSİ - PASQUALE IANNONE


WIENER KAMMERSYMPHONIE - PASQUALE IANNONE


Régis BRINGOLF keman violin

Cornelia LOESCHER keman violin

Lena FANKHAUSER viyola viola

Sergio MASTRO viyolonsel violoncello

Felipe MEDINA kontrbas double bass

Pasquale IANNONE piyano piano


Program

HINDEMITH 'Uçan Hollandalı' Uvertürü Overture to the 'Flying Dutchman'

MOZART La Majör Piyano Konçertosu K 414 No.12 Piano Concerto in A Major

MOZART Do Majör Piyano Konçertosu K 415 No.13 Piano Concerto in C Major

WAGNER Albumblätter


Wiener Kammersymphonie/ Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi, bireysel deneyimlerini bir araya getirerek, Avusturya'nın çeşitli orkestralarından bir araya gelen beş enstrümanist tarafından 2006 yılında kuruldu. Topluluk 2008 yılının Aralık ayında, dünyanın önde gelen prestijli konser salonlarından Viyana Musikverein'da verdiği konserin ardından; birçok Avrupa turnesi gerçekleştirdi. İtalya, İspanya, Kuzey Avrupa, Çin, Yunanistan gibi ülkelerden sonra, 2012'de Brezilya ve Güney Amerika'yı da kapsayan proje ve turnelerine devam eden grup; alışılmamış, yenilikçi, tematik programlara imza atıyor ve idealist bir biçimde 'yenilik ve geleneği' birleştiriyor. Kendilerini "dinleyici ile yenilikçi programlar arasındaki ideal bağlantı" olarak gören grup üyeleri, klasik repertuvarın yanı sıra 20. ve 21. yüzyılın en önemli yaylı çalgılar repertuvarlarını da seslendiriyorlar.


Daha önce Türkiye'de Nisan 2009'da Ankara Müzik Festivali'nde, 2011'de de Side Festivali'nde çalan beşli; geçen yıl da Süreyya Operası'nda çok ilgi gören bir konser gerçekleştirmişlerdi. Gruba bu yıl İtalyan piyanist Pasquale Iannone de eşlik edecek.


1987'de Londra 'Royal College of Music'ten üstün başarı ile mezun olan piyanist Pasquale Iannone, ülkesinin dışında dünyanın pek çok yerinde solist olarak konserler vermektedir. Kaydettiği Cd'ler arasından Çaykovski ve Rahmaninov yorumları İtalya'da 2000 yılının en iyi CD'si seçilmiştir. Iannone, İtalya'da sanat yönetmenliğini yürüttüğü çeşitli festival ve müzik organizasyonlarının yanı sıra, Avrupa'nın çeşitli konservatuvarlarında ders vermektedir.


Kuşkusuz, 2012-2013'ün tam anlamıyla ayrıcalıklı konserlerinden birini sunmaktan onur duyuyoruz.


Bilet fiyatları Ticket prices: 25/30 TL.

Haber Yayın Tarihi: 20.03.2013 09:08 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Kocasının kazma sapıyla döverek öldürdüğü kadın toprağa verildi
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi ABD'yi ayağa kaldıran görüntü: 7 yaşındaki çocuğa hücrede işkence yapıldı