Son dakika Güney Amerika haberleri, Güney Amerika son dakika, son dakika Güney Amerika

Son Dakika Güney Amerika Haberleri

 • ASELSAN, NATO'ya yönelerek ihracatı artırmayı hedefliyor
  22 Şub ASELSAN, NATO'ya yönelerek ihracatı artırmayı hedefliyor

  ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda NATO'ya yönelik ihalelere gireceklerini belirtti. Akyol, Türkiye'nin savunma sanayisinde ihracatı artırmak için çalıştıklarını ifade etti.

 • Otomotiv Sektörü 2023 İhracat Hedefini 39 Milyar Dolar Olarak Belirledi
  19 Şub Otomotiv Sektörü 2023 İhracat Hedefini 39 Milyar Dolar Olarak Belirledi

  Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, otomotiv sektörünün 2022'de rekor kırarak 35 milyar dolarlık ihracata ulaştığını ve 2023 için hedeflerini 39 milyar dolar olarak belirlediklerini açıkladı. Çelik, Avrupa Birliği'nin hala en büyük pazarlarından biri olduğunu ve Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerinde de önemli ihracat talepleri olduğunu belirtti.

 • Eşek derisi ticareti: Afrika'da eşeklerin öldürülmesi ve deri ihracatı
  17 Şub Eşek derisi ticareti: Afrika'da eşeklerin öldürülmesi ve deri ihracatı

  Afrika'da eşek derisi ticareti giderek yaygınlaşıyor. Çin'deki Ejiao adlı ilaca olan talep, eşek derisi ticaretini körüklüyor. Donkey Sanctuary'ye göre her yıl en az 5,9 milyon eşek Ejiao yapımı için katlediliyor. Afrika Birliği Zirvesi'nde eşek derisi ticaretine yönelik yasaklar görüşülecek. Ticaretin başka ülkelere kayması endişe yaratıyor. Eşeklerin azalması, yoksul insanları ve kırsal yaşamı etkiliyor.

 • Peru'da Sevgililer Günü'nde Ayı Kostümlü Polis Uyuşturucu Satıcısını Yakaladı
  15 Şub Peru'da Sevgililer Günü'nde Ayı Kostümlü Polis Uyuşturucu Satıcısını Yakaladı

  Peru'nun başkenti Lima'da Sevgililer Günü'nde polisler, uyuşturucu satıcısı bir kadını yakalamak için ayı kostümü giydi. Ayı kılığındaki polis, kadının evinin önünde bekleyerek onu kıskıvrak yakaladı. Operasyon sonucunda uyuşturucu satıcısı kadın gözaltına alınırken, evde yapılan baskında kokain ele geçirildi.

 • AK Parti Milletvekili Hulusi Akar: 'TSK depremin ilk saatinden beri sahada, bunu bilin'
  12 Şub AK Parti Milletvekili Hulusi Akar: "TSK depremin ilk saatinden beri sahada, bunu bilin"

  Eskişehir'de 'Türkiye'nin Güvenlik Politikası' konulu programda konuşan eski Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kahramanmaraş depremlerinin ilk saatinden itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin sahada olduğunu ve aralıksız görev yaptığını...

 • Hulusi Akar: 'Filistin'de 7 bin 700 kayıp Filistinli var'
  09 Şub Hulusi Akar: "Filistin'de 7 bin 700 kayıp Filistinli var"

  AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırılarda 27 bin 947 kişinin hayatını kaybettiğini ve 7 bin 700 Filistinlinin kayıp olduğunu açıkladı. Akar, Filistin'deki zulme karşı duyarlılık gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, insanlık dışı vahşete tepki gösterilmesi gerektiğini belirtti.

 • Hulusi Akar: İsrail'in Filistin'e saldırılarında 27 bin 947 kişi hayatını kaybetti
  09 Şub Hulusi Akar: İsrail'in Filistin'e saldırılarında 27 bin 947 kişi hayatını kaybetti

  AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 27 bin 947 kişinin hayatını kaybettiğini ve 7 bin 700 Filistinlinin kayıp olduğunu açıkladı. Akar, Kayseri'de düzenlenen bir konferansta bu bilgileri paylaştı ve İsrail'in zulüm politikasına dikkat çekti.

 • Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve Seyahat Acentaları Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM'ye Sunuldu
  09 Şub Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve Seyahat Acentaları Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM'ye Sunuldu

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, turizm sektörünün önemine vurgu yaparak, turizm gelirinin artırılması gerektiğini belirtti. Teklifte, turist rehberliği için yeni düzenlemelerin yanı sıra Uzak Doğu dillerindeki rehberlere teşviklerin de yer aldığı ifade edildi.

 • Şili'deki Orman Yangınlarında Ölü Sayısı 131'e Yükseldi
  07 Şub Şili'deki Orman Yangınlarında Ölü Sayısı 131'e Yükseldi

  Şili'nin orta ve güney kesiminde devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 131'e yükseldi. Şili Yasal Sağlık Servisi'nden yapılan açıklamada, ölenlerden 35'inin kimliğinin tespit edildiği ve 8 kişinin cenazesinin ailelerine teslim edildiği belirtildi. Yangınlar sonucunda Valparaiso bölgesinde 9 bin 700 hektardan fazla alan küle dönerken, 300'den fazla kişinin kayıp olduğu bildirildi. Şili'de 2010 depreminden bu yana yaşanan en ölümcül felaket olarak nitelendirilen yangınlar, kuru hava ve şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla yayılmıştı.

 • Şili'deki Orman Yangınlarında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 123'e Yükseldi
  06 Şub Şili'deki Orman Yangınlarında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 123'e Yükseldi

  Güney Amerika ülkesi Şili'nin farklı bölgelerinde devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 123'e yükseldi. Vina del Mar ve Valparaiso kentlerinde yoğunlaşan yangınlarda çok sayıda kişi kayıp durumda.

 • El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yeniden seçildi
  05 Şub El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yeniden seçildi

  El Salvador'da yapılan devlet başkanlığı seçimlerinde Nayib Bukele, rekor bir oyla yeniden seçildi. Bukele, 5 rakibine büyük fark attı ve yüz yılın ardından ikinci kez seçilen ilk devlet başkanı oldu. Latin Amerika'nın en popüler lideri olarak gösterilen Bukele, suç çeteleriyle mücadelesiyle dikkat çekiyor.

 • Şili'deki orman yangınlarında ölü sayısı 110'a yükseldi
  05 Şub Şili'deki orman yangınlarında ölü sayısı 110'a yükseldi

  Güney Amerika ülkesi Şili'nin orta ve güney kesiminde etkili olan orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 110'a yükseldi. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, yangınlarda yaşamını yitirenlerin sayısının artacağını belirtirken, Ulusal Yas Günü ilan edildiğini açıkladı. Yangınlardan etkilenen bölgelere askeri birliklerin konuşlandırılacağı ve ihtiyaç olan tüm kaynakların hazır bulundurulacağı ifade edildi.

 • Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 51'e yükseldi
  04 Şub Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 51'e yükseldi

  Şili'nin orta ve güney kesiminde çıkan orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 51'e yükseldi. Orman yangınları nedeniyle OHAL ilan edilen ülkede Devlet Başkanı Gabriel Boric, ölü sayısının artacağı konusunda uyarıda bulundu.

 • Şili'deki orman yangınlarında 19 kişi hayatını kaybetti
  03 Şub Şili'deki orman yangınlarında 19 kişi hayatını kaybetti

  Güney Amerika ülkesi Şili'nin orta ve güney kesiminde meydana gelen orman yangınlarında 19 kişi hayatını kaybetti. Şilili yetkililer, Valparaiso ve Vina del Mar kentlerinde birçok bölgede yangınların çıktığını belirtti. Şili İçişleri Bakanı, ölü sayısının artabileceğini ifade ederken, bazı yangınların kasıtlı çıkarıldığı şüphesi olduğunu söyledi. Devlet Başkanı ise olağanüstü hal ilan ederek, tüm ekiplerin yangınlara müdahale için orta ve güney kesimlere yönlendirildiğini duyurdu. Şili'de daha önce de 2023 yılında çıkan orman yangınlarında 27 kişi hayatını kaybetmişti.

 • Türkiye'nin en hızlı akan nehri olan Çoruh buz tuttu
  03 Şub Türkiye'nin en hızlı akan nehri olan Çoruh buz tuttu

  Türkiye'nin en hızlı akan nehri olan Çoruh Nehri'nin bazı bölümleri buzla kaplandı. Geceleri eksi 20 dereceye düşen hava sıcaklığı Çoruh Nehri'nin yüzeyinde buzlanmaya neden oldu. Çevre sakinleri de buz tutan nehir çevresinde gezintiye çıkıp, fotoğraf çektirdi.

 • Şili'de orman yangınlarında 10 kişi hayatını kaybetti, OHAL ilan edildi
  03 Şub Şili'de orman yangınlarında 10 kişi hayatını kaybetti, OHAL ilan edildi

  Şili'nin orta ve güney kesiminde çıkan orman yangınlarında 10 kişi hayatını kaybetti. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, olağanüstü hal ilan ettiklerini duyurdu.

 • Dünya Müslüman Alimler Birliği, Kudüs ve Gazze'ye Destek İçin Gösteri Çağrısı Yaptı
  01 Şub Dünya Müslüman Alimler Birliği, Kudüs ve Gazze'ye Destek İçin Gösteri Çağrısı Yaptı

  Dünya Müslüman Alimler Birliği, Dünya Kudüs Haftası etkinlikleri kapsamında Kudüs ve Gazze'ye destek için barışçıl gösteriler düzenlenmesi çağrısında bulundu. İsrail'in Gazze'deki saldırılarına dikkat çeken bir bildiri yayınlayan birlik, tüm Müslümanları bu acı olaylara karşı ses vermeye çağırdı. Ayrıca, Dünya Kudüs Haftası dolayısıyla Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya destek amacıyla cuma namazlarında hutbelerde Kudüs'e yer verilmesi ve barışçıl yürüyüşler düzenlenmesi çağrısında bulunuldu.

 • Fransa Başbakanı Attal, tarım sektöründe 150 milyon avroluk yeni tedbirleri açıkladı
  01 Şub Fransa Başbakanı Attal, tarım sektöründe 150 milyon avroluk yeni tedbirleri açıkladı

  Fransa'da devam eden çiftçi protestoları sonrası Başbakan Gabriel Attal, çiftçilere 150 milyon avroluk destek içeren yeni tedbirleri açıkladı. Başbakan Gabriel Attal'ın açıklamalarının ardından Genç Çiftçiler Sendikası, çiftçilere yolları kapatma eylemlerini askıya alma çağrısı yaptı.

 • Uzak Doğu ve Güney Amerika'da Süregelen Gerginlikler
  30 Oca Uzak Doğu ve Güney Amerika'da Süregelen Gerginlikler

  Çin'in Güney Çin Denizi'nde egemenlik iddiası, Kore Yarımadası'ndaki gerginlik, Myanmar'daki çatışmalar, Keşmir sorunu ve Esequibo bölgesindeki ihtilaflar gibi Uzak Doğu ve Güney Amerika'da yaşanan çatışma ve gerginlikler derlendi.

 • Ekvador'da hastane kontrolünü ele geçirmeye çalışan 68 çete üyesi gözaltına alındı
  22 Oca Ekvador'da hastane kontrolünü ele geçirmeye çalışan 68 çete üyesi gözaltına alındı

  Ekvador'da Guayas eyaletine bağlı Yaguachi kasabasındaki bir hastaneye baskın düzenleyip kontrolü ele geçirmeye çalışan 68 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Operasyonda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Çetelerin ülkeyi kaosa sürüklediği belirtiliyor.

 • Galatasaray'ın yıldızı Lucas Torreira: Boca Juniors'ta oynamak için ölüyorum
  20 Oca Galatasaray'ın yıldızı Lucas Torreira: Boca Juniors'ta oynamak için ölüyorum

  Galatasaray'ın şampiyonlukta önemli rol oynayan futbolcusu Lucas Torreira, ESPN'e verdiği röportajda Boca Juniors'ta forma giymeyi çok istediğini itiraf etti. Torreira, Riquelme ile temas halinde olduklarını ve bu ihtimalin yaklaştığını belirtti.

 • Ekvador'da çete üyelerinin canlı yayın baskını soruşturan savcı öldürüldü
  18 Oca Ekvador'da çete üyelerinin canlı yayın baskını soruşturan savcı öldürüldü

  Ekvador'da çete üyelerinin canlı yayın sırasında televizyon kanalına yaptığı baskını soruşturan savcı, aracına düzenlenen silahlı saldırıda öldürüldü. Ülkede çete saldırıları ve kaos devam ederken, Savcı Cesar Suarez'in öldürülmesiyle ilgili detaylı inceleme başlatıldı.

 • Ekvador'da çete liderinin kaçışı sonrası soruşturma yürüten savcı öldürüldü
  18 Oca Ekvador'da çete liderinin kaçışı sonrası soruşturma yürüten savcı öldürüldü

  Ekvador'da çete lideri Jose Adolfo Macias Villamar'ın kaçışı sonrası canlı yayın sırasında televizyon kanalına düzenlenen baskını soruşturan Savcı Cesar Suarez, aracına düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Olayın Suarez'in soruşturmasıyla bağlantılı olup olmadığı henüz bilinmezken, detaylı inceleme başlatıldı. Ekvador'da çete saldırılarında en az 10 kişi hayatını kaybetmişti.

 • Türk Fındığı Kuzey ve Güney Amerika Ülkelerine Tanıtılacak
  18 Oca Türk Fındığı Kuzey ve Güney Amerika Ülkelerine Tanıtılacak

  Giresun Ticaret Borsası tarafından hazırlanan ve Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen UR-GE projesi kapsamında, bu yıl Kuzey ve Güney Amerika ülkelerine yönelik fındık tanıtım çalışmaları artırılacak. Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, Türkiye'nin en büyük fındık ihraç pazarının Avrupa olduğunu belirtti. Proje kapsamında Almanya'da düzenlenen toplantılarda Avrupalı çikolata sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile Türk ihracatçıları bir araya getirildi. 2024'te ise hedefin Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri olduğu ifade edildi. Bu kapsamda Kanada'da düzenlenecek gıda fuarında Türk fındığı tanıtılacak ve yeni ticari anlaşmaların imzalanması hedefleniyor. Türk fındığının Amerika ülkelerindeki pazarını artırmak için çaba gösterildiği vurgulandı.

 • Kapadokya'da Yarıyıl Tatilinde Yoğunluk Bekleniyor
  18 Oca Kapadokya'da Yarıyıl Tatilinde Yoğunluk Bekleniyor

  Kapadokya bölgesindeki turistik işletmeler, yarıyıl tatilinde yerli turistlerin yoğunluk oluşturmasını bekliyor. Tesislere gelen rezervasyon talepleri artarken, bölgedeki işletmeler de turizm sezonu öncesi hazırlıklarını tamamladı. Sıcak hava balonu, ATV ve vadi gezisi gibi etkinliklerin yapıldığı Kapadokya, aileler için tercih edilen bir turizm merkezi olarak öne çıkıyor. Yarıyıl tatilinde bölgedeki doluluk oranının yüzde 80'e ulaşması bekleniyor.

 • Ekvador'da çete operasyonlarında gözaltı sayısı 1753'e yükseldi
  17 Oca Ekvador'da çete operasyonlarında gözaltı sayısı 1753'e yükseldi

  Ekvador'da, ''Fito'' lakaplı çete elebaşı Adolfo Macias Salazar'ın hapishaneden kaçmasıyla başlayan olaylarda, polis ve askerin ortak operasyonu devam ediyor. Şu ana kadar 1753 çete ütesi gözaltına alınırken, 5 kişi öldürüldü, 2 polis hayatını kaybetti. Ayrıca çok sayıda silah, kesici alet, el yapımı patlayıcı madde ve araç ele geçirildi.

 • Dakar Rallisi 33 sporcunun hayatına mal oldu
  16 Oca Dakar Rallisi 33 sporcunun hayatına mal oldu

  İspanyol motosikletçi Carles Falcon, Dakar Rallisi'nde hayatını kaybeden 33. sporcu oldu.

 • FIFA The Best ödülleri sahiplerini buldu
  16 Oca FIFA The Best ödülleri sahiplerini buldu

  FIFA The Best ödül töreninde Lionel Messi, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Aitana Bonmati ise En İyi Kadın Oyuncu seçildi. Josep Guardiola ve Sarina Wiegman ise Yılın En İyi Teknik Direktörleri oldu. Diğer ödüller ise Guilherme Madruga'ya Puskas ödülü, Marta'ya FIFA Özel ödülü, Ederson'a En İyi Erkek Kaleci ödülü, Mary Earps'e En İyi Kadın Kaleci ödülü ve Brezilya'ya Fair-Play ödülü olarak verildi.

 • Ekvador'da mahkumlar tarafından rehin tutulan tüm kişiler serbest bırakıldı
  15 Oca Ekvador'da mahkumlar tarafından rehin tutulan tüm kişiler serbest bırakıldı

  Ekvador'da şiddet olaylarının artmasıyla birlikte cezaevlerinde mahkumlar tarafından rehin tutulan yaklaşık 150 gardiyan ve idari görevli serbest bırakıldı. Bu gelişme, ülkede güvenlik endişelerini artırmıştır.

 • Devri Alem'in ardından çocuklarının okulu için Fethiye'de demir attılar
  14 Oca Devri Alem'in ardından çocuklarının okulu için Fethiye'de demir attılar

  Dünyayı tekneleriyle dolaşan Osman Atasoy ve Sibel Karasu çifti, çocuklarının okulu için Fethiye'de tekne yaşamlarını sürdürüyor. Antarktika seyahatlerini anlattıkları kitap yayımlandı. Osman Atasoy, Antarktika'ya Türk Bilim Üssü'nün kurulması için öncülük etti ve seyahatini kitaplaştırdı.

 • Dünyayı tekneleriyle dolaşan Türk denizciler Fethiye'de yaşamaya devam ediyor
  14 Oca Dünyayı tekneleriyle dolaşan Türk denizciler Fethiye'de yaşamaya devam ediyor

  Osman Atasoy ve Sibel Karasu çifti, çocuklarının okulu için Fethiye'de tekne yaşamlarını sürdürüyor. Antarktika'ya giden ilk Türk denizciler olarak tarihe adlarını yazdıran çift, okulun hemen önünde teknelerini demirleyerek sakin bir yaşam sürüyor. Oğulları ise teknede zaman geçiriyor. Osman Atasoy, Antarktika seyahatlerini anlattığı bir kitap çıkardığını belirtti.

 • Amazon Ormanlarında 10,000 Kişiye Ev Sahipliği Yapmış Şehir Keşfedildi
  12 Oca Amazon Ormanlarında 10,000 Kişiye Ev Sahipliği Yapmış Şehir Keşfedildi

  Amazon ormanlarının derinliklerinde, 2000 yıl önce toprağa gömülen ve 1000 yıl varlığını sürdüren bir şehir bulundu. Ekvador'daki And Dağları'nın eteklerinde, Upano Vadisi'nde yer alan bu gizemli şehir, lazer teknolojisi ile ortaya çıkarıldı. Şehirde yaklaşık 10,000 kişi yaşamış olabileceği düşünülüyor. Keşif, antik Amazon'un yaşanabilir olduğunu kanıtlamıştır.

 • Ekvador'da çetelere operasyon: 329 gözaltı
  11 Oca Ekvador'da çetelere operasyon: 329 gözaltı

  Ekvador Devlet Başkanı Daniel Noboa, sokakları karıştıran uyuşturucu çetelerini 'terör örgütü' olarak nitelendirerek, 'Savaştayız ve bu terör örgütleri karşısında teslim olamayız' dedi. Ülke genelinde çetelere yönelik operasyonlarda 329 kişi gözaltına alındı.

 • Antarktika'da Kuş Gribi Nedeniyle Foklar Ölüyor
  11 Oca Antarktika'da Kuş Gribi Nedeniyle Foklar Ölüyor

  İngiltere Hayvan ve Bitki Sağlığı Kurumu (APHA), Antarktika'da kürklü ve fil cinsi fokların 'Kuş gribine' yakalanarak öldüğünü açıkladı. APHA'nın yayınladığı rapora göre, Güney Georgia adasındaki foklarda Yüksek Patojeniteli Kuş gribi (HPAI) tespit edildi. İncelemeler sonucunda neredeyse tüm foklarda kuş gribi belirtileri görüldü ve yaklaşık 20 fok öldü. Bu durum, bölgedeki kürklü fok popülasyonunu tehdit ediyor ve deniz kuşu ve deniz memelisi popülasyonlarını riske atabilir. Araştırmalar devam ediyor ve uluslararası ortaklarla bilgi paylaşımı yapılacak.

 • Antalya Doğal Yaşam Parkı'nda doğan çinçilya yavrusu ziyaretçilerin ilgi odağı oldu
  11 Oca Antalya Doğal Yaşam Parkı'nda doğan çinçilya yavrusu ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda kutuda bırakılan çinçilyaların dünyaya gelen yavrusu Hera, ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Çinçilyalar, sağlık kontrolleri ve karantina sürecinin ardından özel kafeslerine yerleştirildi. Çok sosyal hayvanlar olan çinçilyalar, özenle bakılmakta ve özel yemlerle beslenmektedir. Dişi çinçilya 2 hafta önce sürpriz bir şekilde doğum yaparak parkta ilk defa bir çinçilya yavrusunun dünyaya gelmesini sağladı.

 • Filistinli mülteciler: Ata topraklarını terk etmek zorunda kalanlar
  11 Oca Filistinli mülteciler: Ata topraklarını terk etmek zorunda kalanlar

  Bugün sayıları 6 milyonu aşkın olduğu düşünülen Filistinli mülteciler, dünyanın en kalabalık mülteci nüfuslarından birini oluşturuyor. İsrail'in kuruluşu ve savaşlar sonucunda yerinden edilen Filistinliler, Orta Doğu'da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamaktadır. Bu haberde, Filistinlilerin neden mülteci olduğu, dünyadaki mülteci sayısı ve diaspora hakkında bilgiler yer almaktadır.

 • Ekvador'da sokağa inen asker, çete üyelerini gözaltına alıyor! Firari 'Fito' içinse özel ekip kuruldu
  11 Oca Ekvador'da sokağa inen asker, çete üyelerini gözaltına alıyor! Firari "Fito" içinse özel ekip kuruldu

  Çete lideri "Fito" lakaplı Adolfo Macias Salazar'ın cezaevinden kaçması sonrasında OHAL ilan edilen Ekvador'da karışıklık sürüyor. Polis ve gardiyanların infaz edilmesi sonrasında sokağa inen ordu, çok sayıda çete üyesini gözaltına aldı. Halen rehin olan gardiyanlar bulunurken Fito'nun yakalanması içinse özel ekip kuruldu.

 • Honda, CES 2024'te elektrikli araç tasarımlarını tanıttı
  10 Oca Honda, CES 2024'te elektrikli araç tasarımlarını tanıttı

  Honda, Las Vegas'taki CES 2024 etkinliğinde iki benzersiz tasarımın tanıtımını yaparak elektrikli araç sektörüne cesur bir giriş yaptı. Saloon ve Space-Hub araçları, 2026 yılında piyasaya sürülecek olan Honda 0 Serisinin bir parçası. Şirket bu yenilikçi elektrikli araçları sadece Kuzey Amerika'da değil, aynı zamanda Japonya, Asya, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Güney Amerika'da da tanıtmayı planlıyor.

 • Ekvador'da çete üyeleri 10 kişiyi öldürdü
  10 Oca Ekvador'da çete üyeleri 10 kişiyi öldürdü

  Güney Amerika ülkesi Ekvador'da çete üyelerinin düzenlediği saldırılarda en az 10 kişi hayatını kaybetti. Çete liderinin cezaevinden kaçmasının ardından ülkede kaos yaşanırken, çete üyeleri televizyon kanalını basarak gazeteci ve çalışanları rehin almaya çalıştı. Ülkede şiddet olayları ve hapishane isyanları yaşanırken, polis memurları da rehin alındı. Devlet Başkanı olağanüstü hal ilan ederek orduya sokağa inme talimatı verdi.

 • 3 başlıkta Ekvador'da 'silahlı iç çatışma'
  10 Oca 3 başlıkta Ekvador'da 'silahlı iç çatışma'

  Güney Amerika ülkesi Ekvador'da çetelerin güçlenmesi ve uyuşturucu kaçakçılığıyla bağlantılı olarak şiddet olayları artıyor. Cumhurbaşkanı Daniel Noboa, olağanüstü hal ilan etti ve çetelerle mücadele vaatlerini hayata geçirmek için harekete geçti.

 • Ekvador Devlet Başkanı, şiddetin tırmanması nedeniyle silahlı iç çatışma hali ilan etti
  10 Oca Ekvador Devlet Başkanı, şiddetin tırmanması nedeniyle silahlı iç çatışma hali ilan etti

  Ekvador Devlet Başkanı Daniel Noboa, ülkede şiddetin artması üzerine silahlı iç çatışma hali ilan etti. Uyuşturucu kaçakçılığıyla bağlantılı organize suçlarla mücadele için ordu harekete geçirildi. Hükümet, şehirlerde ve hapishanelerdeki kargaşayı bastırmak için olağanüstü hal ilan etti. Bu önlemler, hapishanelerdeki isyanlar ve Guayaquil kentindeki bir televizyon kanalının saldırıya uğramasıyla birlikte alındı.

 • Ekvador'da kaos tırmanıyor! Bazukayı kapan sokağa indi, polis çete üyelerinin peşine düştü
  10 Oca Ekvador'da kaos tırmanıyor! Bazukayı kapan sokağa indi, polis çete üyelerinin peşine düştü

  Ekvador'da Los Choneros çetesinin lideri Villamar'ın hapishaneden kaçması ülkeyi kaosa sürükledi. Bir üniversite ve televizyon kanalını basan çete üyeleri yakaladıkları gardiyanları idam, polisleri ise infaz etti. Düzenledikleri saldırılarda 8 sivili öldüren suç örgütleri ile polis arasındaki çatışmalar devam ederken, servis edilen görüntülerde çete üyelerinin bazuka ile sağa sola saldırdıkları, güvenlik güçlerinin ise zanlıları yakalayıp etkisiz hale getirdiği anlar yer aldı.

 • Ekvador'da çete üyeleri, yakaladığı polis ve gardiyanları infaz ediyor
  10 Oca Ekvador'da çete üyeleri, yakaladığı polis ve gardiyanları infaz ediyor

  Ekvador'da bir çete liderinin hapishaneden kaçması sonrası başlayan olaylar giderek şiddetlenirken suç örgütleri sokaklarda terör estirmeye başladı. Silahlı gruplar, buldukları Ekvador polis ve gardiyanlarını infaz ederken o anları da sosyal medyadan yayınladılar.

 • Çete liderinin cezaevinden kaçtığı Ekvador'da OHAL kararı sonrası sokaklar karıştı
  10 Oca Çete liderinin cezaevinden kaçtığı Ekvador'da OHAL kararı sonrası sokaklar karıştı

  Ekvador'da bir çete liderinin hapishaneden kaçması sonrası başlayan olaylar alevlendi. Devlet Başkanı Daniel Noboa'nın OHAL kararı vermesi ve 3 bin güvenlik gücüyle çetelere yönelik operasyon başlatması sonrası suç örgütleri sokaklara indi. Bir üniversite ve bir televizyon kanalını basan eli silahlı gruplar, şehrin çeşitli noktalarına düzenlediği saldırılarda 8 sivili öldürdü. Çete üyeleri yakaladıkları gardiyan ve polislerin infaz görüntülerini de sosyal medyada yayınlamaya başladı.

 • Ekvador'da çete üyeleri silah ve bombalarla canlı yayını bastı
  09 Oca Ekvador'da çete üyeleri silah ve bombalarla canlı yayını bastı

  Ekvador'da bir televizyon kanalını basan kartel üyeleri, kanaldaki gazetecileri ve çalışanları rehin aldı. Spikerin cebine dinamit koyup üzerine silah doğrultan kartel üyeleri, spikere polisin peşlerini bırakmasını söylettirdi. Stüdyodaki korku dolu anlar kameraya yansıdı. Ekvador polisi ise, televizyon kanalının çevresini kuşattı.

 • Ekvador'da çete elebaşının kaçması sonrası OHAL ilan edildi
  09 Oca Ekvador'da çete elebaşının kaçması sonrası OHAL ilan edildi

  Güney Amerika ülkesi Ekvador'da çete elebaşının hapishaneden kaçmasının ardından Devlet Başkanı Daniel Noboa'nın imzaladığı kararnameyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi. OHAL sürecinde gece 23.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Suç örgütleri polisleri kaçırarak güvenlik krizini derinleştirdi.

 • CHP Milletvekili, İçişleri Bakanına suç örgütlerinin artışıyla ilgili sorular yöneltti
  08 Oca CHP Milletvekili, İçişleri Bakanına suç örgütlerinin artışıyla ilgili sorular yöneltti

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, son yıllarda Türkiye'de artış gösteren suç örgütleriyle ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya sorular yöneltti. Öztunç, suç örgütlerinin Türkiye'yi tercih etmelerinin sebeplerini ve alınan önlemleri sordu. Ayrıca son beş yılda yakalanan uluslararası suç örgütü lideri, yöneticisi ve üyesi olan kişilerin sayısı ve Türk vatandaşlığı alanların sayısı hakkında bilgi istedi.

 • Uyuşturucu baronu Villamar cezaevinde kayboldu! 3 bin kişi her yerde onu arıyor
  08 Oca Uyuşturucu baronu Villamar cezaevinde kayboldu! 3 bin kişi her yerde onu arıyor

  Ekvador'da 2011 yılında uyuşturucu kaçakçılığı, organize suç ve cinayet gibi suçlardan 34 yıl hapis cezasına çarptırılan Los Choneros çetesinin lideri "Fito" lakaplı Jose Adolfo Macias Villamar tutuklu bulunduğu Guayaquil'deki cezaevinde kayıplara karıştı. Kaçtığı düşünülen Villamar'ın bulunması için 3 binden fazla kişinin katıldığı geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 • Toroslar Belediye Başkanı: Türkiye'nin birlik ve beraberlik açısından önemi büyük
  07 Oca Toroslar Belediye Başkanı: Türkiye'nin birlik ve beraberlik açısından önemi büyük

  Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Türkiye'nin, birlik ve beraberlik açısından önemli bir merkez olduğunu belirterek, "Türkiye'deki huzurun, refahın, kardeşliğin, barışın, birliğin ve beraberliğin her zamankinden daha çok savunulması, herkesin hangi...

 • Mersin Limanı'nda 120 Milyon TL Değerinde Kokain Ele Geçirildi
  07 Oca Mersin Limanı'nda 120 Milyon TL Değerinde Kokain Ele Geçirildi

  Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin Limanı'nda gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, 77 kilogram kokain ele geçirildi. Ele geçirilen kokainin değeri yaklaşık olarak 120 milyon Türk Lirası olarak belirlendi. Operasyon sonucunda 2 şüpheli gözaltına alındı.

 • Mersin Limanı'nda 77 Kilogram Kokain Ele Geçirildi
  07 Oca Mersin Limanı'nda 77 Kilogram Kokain Ele Geçirildi

  Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri Mersin Limanı'nda gerçekleştirdiği operasyonda, Orta ve Güney Amerika ülkelerinden getirilen konteynerlerde yapılan aramada, muz yüklü bir konteynerde gizlenmiş 77 kilogram kokain ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve iki şüpheli gözaltına alındı.

 • Ankara'da Evcil Hayvanlar Parklarında Yavru Lama ve Kanguru Heyecanı
  06 Oca Ankara'da Evcil Hayvanlar Parklarında Yavru Lama ve Kanguru Heyecanı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet verilen Keçiören ve Sincan Evcil Hayvanlar Parklarına yakın zamanda dünyaya gelen yavru lama ve albino kanguru, başkentlilerin ilgi odağı haline geldi. Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı'nda doğan yavru lama, özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanı'nda ise nadir bulunan albino kanguru yavrusu ziyaretçilerini bekliyor.

 • Ankara'da Evcil Hayvanlar Parklarında Yavru Lama ve Kanguru Heyecanı
  06 Oca Ankara'da Evcil Hayvanlar Parklarında Yavru Lama ve Kanguru Heyecanı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Keçiören ve Sincan ilçelerinde bulunan Evcil Hayvanlar Parkları'nda yavru lama ve albino kangurunun doğumuyla heyecan yaşanıyor. Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı'nda doğan yavru lama, özellikle çocukların ilgi odağı olurken, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanı'nda ise nadir bulunan albino kanguru yavrusu ziyaretçilerini bekliyor.

 • Bolivya'da Rekor Düzeyde Uyuşturucu Ele Geçirildi
  05 Oca Bolivya'da Rekor Düzeyde Uyuşturucu Ele Geçirildi

  Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce, ülkenin batısındaki Oruro şehrinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 8,7 ton kokain ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonda ele geçirilen kokainin muhtemel değeri 526 milyon dolar olarak belirtildi.

 • Çin'in Dalian Limanı'ndan Güney Amerika'ya yeni konteyner gemisi rotası başlatıldı
  05 Oca Çin'in Dalian Limanı'ndan Güney Amerika'ya yeni konteyner gemisi rotası başlatıldı

  Çin'in Dalian Limanı'nda bulunan 'WAN HAI 357' adlı konteyner gemisi, Güney Amerika'nın batı kıyısını birbirine bağlayan düzenli bir konteyner gemisi rotasını başlattı. Gemide muz ve beyaz karides gibi ürünler bulunuyor. Yeni rota, deniz ürünleri ve meyve gibi soğuk zincir ürünlerinin Güney Amerika'dan Çin'e daha hızlı ulaşmasını sağlayacak.

 • Çin'in Dalian Limanı, Güney Amerika'ya düzenli konteyner gemisi rotası başlattı
  04 Oca Çin'in Dalian Limanı, Güney Amerika'ya düzenli konteyner gemisi rotası başlattı

  Çin'in kuzeydoğusundaki Dalian Limanı, Güney Amerika'nın batı kıyısını birbirine bağlayan düzenli bir konteyner gemisi rotasını başlattı. Muz ve beyaz karides gibi ürünlerin taşındığı 3.000 TEU konteyner yüklü gemi, Ekvador'dan hareket ederek Dalian Limanı'na ulaştı. Bu yeni rota, deniz ürünleri ve meyve gibi soğuk zincir ürünlerinin Çin pazarına daha hızlı girişini sağlayacak.

 • Kapadokya'da 2023 Yılında Rekor Ziyaretçi Sayısı
  04 Oca Kapadokya'da 2023 Yılında Rekor Ziyaretçi Sayısı

  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, 2023 yılında 4 milyon 826 bin 622 yerli ve yabancı turist ile ziyaretçi rekoru kırıldı. Kapadokya ören yerlerini ziyaretçi sayısı açısından değerlendirdiğimizde 2023 yılı boyunca, 2022'ye oranla yaklaşık yüzde 21'lik artışla 4 milyon 826 bin 662'ye ulaştığını görmekteyiz. Bu rakam tüm zamanların en yüksek rakamıdır, bir rekordur. İlimiz ve bölgemiz cazibe merkezleri olmaya devam etmektedir.

 • Geri dönüştürülen plastikler kanser dahil birçok hastalığa neden olabilir
  03 Oca Geri dönüştürülen plastikler kanser dahil birçok hastalığa neden olabilir

  Uzmanlar, geri dönüşüm sürecinin ardından içinde bulunan zehirli kimyasallar nedeniyle daha tehlikeli hale gelen plastiklerin, başta kanser olmak üzere farklı hastalıklara neden olabileceği uyarısında bulundu. Plastiklerdeki zehirli kimyasalların, plastiklerin geri dönüşümünü ve bertarafını zorlaştırdığı dolayısıyla geri dönüştürülmüş plastiklerin hiçbir alanda yeniden kullanımının uygun olmadığı tespitinde bulunuldu.

 • Pamukkale'de Turist Sayısı Artıyor
  01 Oca Pamukkale'de Turist Sayısı Artıyor

  Denizli'deki Pamukkale, Türkiye'nin en popüler turistik merkezlerinden biri olarak turizmcilerin umutlarını artırıyor. 2023 yılında 2 milyon 200 bin 171 turistin ziyaret ettiği Pamukkale, bir önceki yıla göre 209 bin 385 artış gösterdi. Turizm sektörü temsilcileri, yeni projeler ve gece müzeciliği gibi etkinliklerle turist sayısının daha da artacağını düşünüyor. Özellikle Çinli turistlerin ilgisinin artmasıyla 2024 yılında Pamukkale'ye 500 bin Çinli turistin gelmesi bekleniyor.

 • Bursa'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Düzenlendi
  31 Ara Bursa'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, İsrail'in saldırılarını sürdürdüğü Filistinlilere destek vermek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Gazze ile Dayanışma Platformu tarafından organize edilen etkinlikte, vatandaşlar Türk ve Filistin bayraklarıyla Ulu Cami'ye kadar yürüdü. Yürüyüşte, İsrail'e karşı sloganlar atıldı ve basın açıklaması yapıldı. Grup, Filistin'de hayatını kaybedenler için dua etti.

 • Pamukkale 2023'te 2 milyon 200 bin kişi ziyaret etti
  31 Ara Pamukkale 2023'te 2 milyon 200 bin kişi ziyaret etti

  Denizli'deki UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale, 2023 yılında 2 milyon 200 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Bu rakam, 2022 yılında 1 milyon 850 bin kişi olan ziyaretçi sayısını geride bıraktı. Pamukkale Hierapolis Örenyeri'nin ışıklandırılması ve gece müzeciliğine açılmasıyla birlikte, bu rakamın 2024 yılında daha da artması bekleniyor.

 • Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu
  31 Ara Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu

  Latin Amerika, 2023'de devlet başkanlığı seçimlerinde sol ve sağ partilerin zaferinin yanı sıra Brezilya'da aşırı sağcı Jair Bolsonaro yanlılarının Kongre Sarayı baskınına sahne oldu.

 • Interpol, Primer Kartel Uruguayo liderinin Brezilya'da yakalandığını duyurdu
  30 Ara Interpol, Primer Kartel Uruguayo liderinin Brezilya'da yakalandığını duyurdu

  Uluslararası polis işbirliği gücü Interpol, Güney Amerika'daki uyuşturucu karteli Primer Kartel Uruguayo'nun lideri Diego Nicolas Marset Alba'nın Brezilya'da bir operasyonla yakalandığını açıkladı. Alba'nın uzun yıllardır sahte kimliklerle kaçtığı ve birkaç yüksek profilli cinayete karıştığı belirtildi. Interpol, Alba'nın eşinin doğumunun yaklaştığı bilgisini alarak operasyonu gerçekleştirdi.

 • Dakar Rallisi 2024 Yılında Heyecanla Başlıyor
  29 Ara Dakar Rallisi 2024 Yılında Heyecanla Başlıyor

  Dünyanın en önemli motor sporları yarışlarından biri olan Dakar Rallisi, 2024 yılında başlıyor. El-Ula'dan başlayacak olan bu zorlu macera, tarihiyle de heyecan uyandırıyor. Dakar Rallisi, Arap Yarımadası'nın kıyılarından çöllere kadar birbirinden zorlu bölgeleri ziyaret edecek. Bu yıl 46. kez düzenlenecek olan ralli, sürücülerin kontrol noktalarına ve etap sonlarına ulaşmak için binlerce kilometre yol kat ettiği bir mücadeleyi içeriyor. Dakar Rallisi, 1977 yılında Paris-Dakar Rallisi hayaliyle başladı ve o zamandan beri macera ruhunu ve dostluk mesajını taşıyan bir etkinlik oldu. 2009 yılından itibaren Güney Amerika'da düzenlenen ralli, 2020 yılından beri Suudi Arabistan'da gerçekleşiyor. Bu yıl rallide sürücüler için yeni kurallar ve zorluklar bulunuyor. Geçtiğimiz yıl otomobil kategorisinde Nasser Al-Attiyah, motosiklet kategorisinde ise Kevin Benavides birinci olmuştu. Dakar Rallisi'nin her etabı ve daha fazlası Red Bull TV'den takip edilebilir.

 • Antalya'da Papaya Üretimi: İç Pazarın Yanı Sıra 3 Ülkeye İhracat
  29 Ara Antalya'da Papaya Üretimi: İç Pazarın Yanı Sıra 3 Ülkeye İhracat

  Antalya'da yaşayan bir çiftçi, uzun denemeler sonucu en çok talep gören papaya cinsini üretmeye başladı. Yıl boyunca ürün alabilen çiftçi, iç pazarın yanı sıra Gürcistan, Irak ve Bulgaristan gibi ülkelere de ihracat yapıyor. Papaya, özellikle Türkiye'de yaşayan Uzak Doğulular tarafından tercih ediliyor ve sarısı meyve, yeşili sebze olarak satılıyor.

 • Bilecik'te Berber Mehmet Kılıç, Ejder Meyvesi Üretiminde Seri Üretime Geçti
  29 Ara Bilecik'te Berber Mehmet Kılıç, Ejder Meyvesi Üretiminde Seri Üretime Geçti

  Bilecik'in Bayırköy Beldesinde yaşayan berber Mehmet Kılıç, internette gördüğü ejder meyvesini evinin bahçesinde tek bir fideyle yetiştirmeye başladı. Şimdi ise 210 metrekarelik serasında seri üretime geçti. Kılıç, meyvenin bölgedeki iklim ve toprak koşullarına uyum sağladığını ve kalite olarak ana vatanından daha iyi olduğunu belirtti. Hedefi ise daha büyük bir sera yaparak üretimi artırmak.

 • Ankara'da İbero-Amerikan Mitleri ve Efsaneleri Sergisi Açıldı
  28 Ara Ankara'da İbero-Amerikan Mitleri ve Efsaneleri Sergisi Açıldı

  Ankara'da Şili ve İspanya Büyükelçilikleri tarafından düzenlenen 'İbero-Amerikan Mitleri ve Efsaneleri' sergisi açıldı. Sergiye Şili ve İspanya büyükelçileri ile Latin Amerika ülkelerinin büyükelçileri katıldı. Sergi, İbero-Amerika bölgesinin kültürel anlatılarını yansıtmaktadır.

 • Türk Kültür ve Miras Vakfı, Türk devletleri arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor
  28 Ara Türk Kültür ve Miras Vakfı, Türk devletleri arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor

  Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Kurucu Başkanı Büyükelçi Günay Efendiyeva, Vakıf bünyesindeki faaliyetlerle Türk devletleri arasındaki kültürel ve manevi ilişkileri güçlendirmeyi, onları birbirine daha da yakınlaştırmayı ve geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek kültürel diplomasiyle...

 • Trendyol Süper Lig'in İlk Bölümünde 524 Farklı Futbolcu Süre Aldı
  28 Ara Trendyol Süper Lig'in İlk Bölümünde 524 Farklı Futbolcu Süre Aldı

  Süper Lig'in 17 maçlık ilk bölümünde 20 takımda 524 farklı futbolcu forma giydi. Bu futbolcuların 237'si Türk, 287'si ise yabancılardan oluştu. Yılport Samsunspor ve Siltaş Yapı Pendikspor en fazla futbolcu kullanırken, Kasımpaşa ve Corendon Alanyaspor en az futbolcu görev verdi. Brezilyalı futbolcular ise en fazla süre alan oyuncu grubunu oluşturdu.

 • İngiltere, Venezuela'nın toprak iddiası üzerine Guyana'ya askeri gemi gönderiyor
  26 Ara İngiltere, Venezuela'nın toprak iddiası üzerine Guyana'ya askeri gemi gönderiyor

  Venezuela’nın Guyana’nın petrol ve yeraltı kaynakları zengini Essequibo bölgesinde hak iddia etmesi ile başlayan süreç gelişmeye devam ediyor.

 • İngiltere'nin savaş gemisi kararı Güney Amerika bölgesinde alarm durumu başlattı
  26 Ara İngiltere'nin savaş gemisi kararı Güney Amerika bölgesinde alarm durumu başlattı

  İngiltere'nin, Venezuela ile Guyana arasındaki ihtilaflı Esequibo bölgesine savaş gemisi yollayacağını açıklaması geniş yankı uyandırdı. Karara tepki göstererek İngiltere'yi bölgede provokasyon yapmakla suçlayan Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, "Karayipler'in ve Güney Amerika bölgesinin barış ve istikrarını tehlikeye atan bu provokasyon karşısında alarm durumuna geçiyoruz" dedi.

 • Güney Amerika ile Çin arasında yeni kargo rota açıldı
  23 Ara Güney Amerika ile Çin arasında yeni kargo rota açıldı

  Güney Amerika ile Çin arasındaki ticareti kolaylaştırmak amacıyla Tianjin limanını birbirine bağlayan yeni bir rota Perşembe günü açıldı. Bu yeni rota sayesinde Şili ya da Peru'dan gelen kargolar Tianjin Limanı'na 23 ila 25 günde ulaşabilecek, bu da önceki rotaya kıyasla yaklaşık yedi ila on gün daha kısa bir süre demek.

 • 'Beyaz cennet' Pamukkale'de ziyaretçi rekoru
  21 Ara 'Beyaz cennet' Pamukkale'de ziyaretçi rekoru

  Pamukkale, 2023'te 2 milyon 162 bin 286 kişiyi ağırlayarak ziyaretçi sayısında rekor kırdı. Beyaz travertenler ile ünlü Pamukkale'ye dört mevsim yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor. Geçen yıl Pamukkale'ye 1 milyon 990 bin 786 kişi ve Laodikeia'ya 98 bin 264 kişi giriş yaptı. Bu yılın Kasım ayında ise beyaz cenneti 119 bin 44 kişi, Laodikeia ise 7 bin 960 kişi ziyaret etti.

 • Pamukkale, 2023'te ziyaretçi rekoru kırdı
  20 Ara Pamukkale, 2023'te ziyaretçi rekoru kırdı

  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Pamukkale, 2023 yılında 2 milyon 162 bin 286 kişiyi ağırlayarak ziyaretçi sayısında rekor kırdı. Beyaz travertenleriyle ünlü olan Pamukkale, her geçen yıl artan bir ilgiyle yerli ve yabancı turistleri cezbediyor. Bu yılın Kasım ayında ise 119 bin 44 kişi Pamukkale'yi ziyaret etti.

 • Boca Juniors'ın yeni başkanı Juan Roman Riquelme oldu
  18 Ara Boca Juniors'ın yeni başkanı Juan Roman Riquelme oldu

  Arjantin ekiplerinden Boca Juniors'ın eski futbolcusu Juan Roman Riquelme, Arjantin futbol tarihinin en yüksek oyuyla başkan seçildi. Riquelme, seçimde oyların yüzde 63,7'sini alarak sarı-lacivertlilerin yeni başkanı oldu.

 • FIFA, 2025 Kulüpler Dünya Kupası'nın yeni formatını açıkladı
  18 Ara FIFA, 2025 Kulüpler Dünya Kupası'nın yeni formatını açıkladı

  FIFA, 2025 Kulüpler Dünya Kupası'nın yeni formatını duyurdu. Turnuvaya 32 takım katılacak ve ABD'de düzenlenecek. Yeni sistemde kıtalar arası dağılım yapılacak ve grup aşamasından sonra tek maçlı eleme usulü uygulanacak.

 • Arjantin'de fırtına alarmı! 13 kişi hayatını kaybetti, uçaklar rüzgarla savruldu
  17 Ara Arjantin'de fırtına alarmı! 13 kişi hayatını kaybetti, uçaklar rüzgarla savruldu

  Arjantin'in Atlantik kıyısı boyunca etkili olan şiddetli fırtınanın ardından en az 13 kişi hayatını kaybederken, Aeroparque Havalimanı'ndaki uçaklar, rüzgarın etkisiyle savruldu. Ülkede alarm verilirken, başkent Buenos Aires'te turuncu alarm seviyesi açıklandı ve elektrik kesintileri yaşandı.

 • Sokak röportajına damga vuran kadın: Türkiye, Güney Amerika ülkesine döndü
  17 Ara Sokak röportajına damga vuran kadın: Türkiye, Güney Amerika ülkesine döndü

  Sokakta mikrofon uzatılan bir vatandaşın ülkedeki ekonomik durumun nasıl olduğuna yönelik soruya verdiği yanıt kısa sürede gündem oldu. Türkiye'nin asıl probleminin iktisadi değil sosyal çürüme olduğuna vurgu yapan kadın, ekonominin düzelebileceğini ama insanlarda yaşanan etik kaybının zamanla toparlanamayacağını, ülke olarak yaşam felsefesinin yok olduğunu savundu.

 • Trump: Ülkemizin kanını zehirliyorlar
  17 Ara Trump: Ülkemizin kanını zehirliyorlar

  ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, New Hampshire eyaletinde düzenlenen seçim kampanyası etkinliği sırasında yaptığı açıklamada, ABD sınırını yasadışı yollarla geçmeye çalışan rekor sayıda göçmene değinerek, 'Ülkemizin kanını zehirliyorlar' dedi.

 • Kolombiya, 2024'te Biyoçeşitlilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak
  16 Ara Kolombiya, 2024'te Biyoçeşitlilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak

  Kolombiya'nın 2024'te düzenlenecek Biyoçeşitlilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağı açıklandı. Kolombiya, biyolojik çeşitlilik açısından zengin bir ülke olarak biliniyor ve Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, biyolojik çeşitliliğin korunması için uluslararası düzeyde çaba sarf ediyor. Zirveye 200 ülkeden heyetin katılması ve gezegenin korunması için projelerin tartışılması planlanıyor.

Advertisement