Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor - Son Dakika

Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor

02.01.2012 17:20
Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor, System.String[]

Konya'nın Yunak ilçesinde terzilik mesleğine her geçen gün ilgi azalıyor.

Konya'nın Yunak ilçesinde terzilik mesleğine her geçen gün ilgi azalıyor.

İlçede terzilik yaparak geçimini sağlayan Abdullah Bayat (70), AA muhabirine yaptığı açıklamada, terziliğe küçük yaşlarda başladığını söyledi.

Bu mesleği Akşehir'de terzi çıraklığı yaparak öğrendiğini dile getiren Bayat, "O dönemlerde terzilik gözde bir meslekti. Kalfalık belgemi aldıktan sonra Yunak'a gelerek bir müddet daha terzi ustalarının yanında çalışmaya devam ettim. 1970 yılında kendime ait terzi dükkanı açtım bu dükkandan o yıllarda güzel gelir elde ediyordum. Dört çocuğum var ve ikisi engelli. Terzi dükkanından artık kayda değer para kazanamadığım için, Bağ-kur'dan aldığım emekli maaşım sayesinde onlara bakabiliyorum" dedi.

Terziliğin para kazandırmadığı için gençler tarafından ilgi görmediğini dile getiren Bayat, mesleğin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu sözlerine ekledi.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yunak'ta Terzilik Son Demlerini Yaşıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz Biden 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı'nı açıkladı! Altın fiyatları hareketlendi