Son dakika Yunak haberleri, Yunak son dakika, son dakika Yunak

Son Dakika Yunak Haberleri

 • Bakan Uraloğlu: 'Bu yolumuz ile toplam 57 milyon lira tasarruf sağlayacağız'
  27 Şub Bakan Uraloğlu: "Bu yolumuz ile toplam 57 milyon lira tasarruf sağlayacağız"

  Bakan Uraloğlu: "Bu yolumuz ile toplam 57 milyon lira tasarruf sağlayacağız" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Konya'da yapımı tamamlanan Beyşehir-Seydişehir bölünmüş yolunun açılışını gerçekleştirdi.

 • Ulaştırma Bakanı: Konyaray Projesi trafik yoğunluğunu azaltacak
  27 Şub Ulaştırma Bakanı: Konyaray Projesi trafik yoğunluğunu azaltacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Konyaray Projesi'nin sanayi bölgesine de hizmet edeceğini ve mesai giriş-çıkış saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacağını söyledi. Uraloğlu, Konya'nın ulaşım ve iletişim altyapısı için gerçekleştirilen yatırımları ve projeleri de anlattı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin ulaşım altyapısını güçlendirmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi
  27 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin ulaşım altyapısını güçlendirmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ülkemiz ekonomisinin Türkiye Yüzyılı hedeflerini yakalamasında gerekli olan ulaşım altyapısını tesis etmek için yılmadan, özveriyle ve ciddiyetle çalışmaya devam edeceğiz.

 • Bakan Uraloğlu: 'Bu yolumuz ile toplam 57 milyon lira tasarruf sağlayacağız'
  27 Şub Bakan Uraloğlu: "Bu yolumuz ile toplam 57 milyon lira tasarruf sağlayacağız"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Konya'da yapımı tamamlanan Beyşehir-Seydişehir bölünmüş yolunun açılışını gerçekleştirdi.

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla...

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: "Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: 2 Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla kamuoyuyla paylaştı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Kadınları teknolojik gelişmelerden üst seviyede yararlanır hale getirdik
  24 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Kadınları teknolojik gelişmelerden üst seviyede yararlanır hale getirdik

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Konya'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde kadınların teknolojik gelişmelerden üst seviyede yararlanır hale geldiğini söyledi. Göktaş, kadınların toplumun şekillenmesinde önemli bir rol oynadığını ve kadınların gücünün doğru şekilde değerlendirildiğinde daha müreffeh bir geleceğe adım atılacağını belirtti. Ayrıca, kadınların teknolojiyi tüketen değil, aynı zamanda yenilikçi fikirleriyle teknolojiyi şekillendiren bir güç haline geldiğini vurguladı.

 • Konya Yunak ilçesinde kapalı pazar alanı açıldı
  24 Şub Konya Yunak ilçesinde kapalı pazar alanı açıldı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Yunak ilçesinde yapımını tamamladığı kapalı pazar yerinin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Yunaklıların ihtiyacını karşılamak ve daha modern bir alanda alışveriş ve ticaret yapılması amacıyla ilçeye kapalı pazar alanı kazandırdıklarını dile getirdi.

 • Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  02 Şub Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında açıklandı. Mustafa Elitaş, 'Sandıkları patlatacağımıza inanıyorum' dedi. Aday tanıtım toplantısında konuşan Elitaş, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde zafer kazanacaklarını söyledi.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir
  02 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir

  AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, siyasetin asalet, nezaket, vefa ve dava işi olduğunu belirterek, parti yetkili kurullarının ortaya çıkardığı belediye başkan adaylarının etrafında, yanında hep beraber koşmanın önemli bir sebep ve mesele olduğunu söyledi. Elitaş, Cumhur İttifakı Konya İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta Konya'da sandıktan güçlü şekilde çıkacaklarını dile getirdi.

 • Konya Yunak Hastanesinde 2 günde 8 başarılı ameliyat gerçekleştirildi
  11 Oca Konya Yunak Hastanesinde 2 günde 8 başarılı ameliyat gerçekleştirildi

  Hacı İzzet Baysal Devlet Hastanesi, modern cihazlarla donatıldı ve personel eksikliği giderildi. Genel Cerrahi Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı ve Anestezi Uzmanı tarafından fıtık, yağ bezesi, hemoroid, idrar kesesi, bağırsak gibi 8 ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Hastane Başhekimi, Yunak halkına en kaliteli sağlık hizmetini sunmak için özveriyle çalıştıklarını belirtti.

 • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni memurlarla bir araya geldi
  08 Oca Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni memurlarla bir araya geldi

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde farklı pozisyonlarda görev yapacak yeni memurlarla bir araya geldi.

 • Konya'da küçükbaş hayvan yüklü kamyonet devrildi, 2 kişi hayatını kaybetti
  06 Oca Konya'da küçükbaş hayvan yüklü kamyonet devrildi, 2 kişi hayatını kaybetti

  Konya'nın Yunak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, küçükbaş hayvan yüklü kamyonet devrildi. Kazada sürücü ve yanındaki bir kişi hayatını kaybederken, 20 küçükbaş hayvan da öldü. Olay yerine sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yol bir süre trafiğe kapatıldıktan sonra kamyonet kaldırılarak yeniden açıldı.

 • Akşehir'de Otomobil Çarpışması: 1 Ölü, 1 Yaralı
  31 Ara Akşehir'de Otomobil Çarpışması: 1 Ölü, 1 Yaralı

  Konya'nın Akşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Ethem G. yönetimindeki bir otomobil ile İsa Elverişli'nin kullandığı başka bir otomobil çarpıştı. Kazada İsa Elverişli hayatını kaybederken, Ethem G. ile birlikte seyahat eden Tuğba G. yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

 • Konya'da 3 zanlı, haberleşme kablosu çalmaktan tutuklandı
  28 Ara Konya'da 3 zanlı, haberleşme kablosu çalmaktan tutuklandı

  Konya'nın Yunak ilçesinde, metrelerce uzunluktaki haberleşme kablosunu çaldıkları öne sürülen 3 zanlı tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, çalınan kablonun izini sürerek şüphelilerin ikametlerinde kesme makası, kurusıkı tabanca ve çalıntı bakır kabloyu ele geçirdi. Şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve tutuklandı.

 • Konya Yunak'ta cayrokopter destekli trafik denetimi
  15 Ara Konya Yunak'ta cayrokopter destekli trafik denetimi

  Konya'nın Yunak ilçesinde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetiminde, cayrokopter kullanılarak kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Denetimde 321 araç ve sürücü kontrol edilirken 4 araç trafikten men edildi. Kaymakam Özgür Pelvan, hava araçlarının desteğiyle yapılan faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

 • İş bırakma eylemi yapan doktorlar için, ''Daha fazla ölüm getirir, tahriktir'' diyen imama 1 yıl 8 ay hapis cezası
  07 Ara İş bırakma eylemi yapan doktorlar için, ''Daha fazla ölüm getirir, tahriktir'' diyen imama 1 yıl 8 ay hapis cezası

  Konya'da geçtiğimiz yıl Dr. Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından doktorların iş bırakma eylemine tepki gösteren İmam Ahmet Gür, ''Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapamadı. Bu, doktorların daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir'' sözleriyle tepki göstermişti. İdari soruşturmada disiplin cezası alıp başka camide görevlendirilen İmam Gür'e açılan davada suç işlemek için alenen tahrik suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  - Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Maruf Alikanoğlu yeniden seçildi
  28 Kas Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Maruf Alikanoğlu yeniden seçildi

  Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Maruf Alikanoğlu'nun görev süresi dolmasının ardından yapılan seçimde yeniden daire başkanı seçildi. Alikanoğlu, 1960 doğumlu olup, Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlamış ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2014 yılında Yargıtay üyeliğine seçilen Alikanoğlu, 2019 yılında Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanlığına getirilmiştir.

 • Obruklarda Volkanik Gaz Çıkışı Görülmeye Başlandı
  11 Kas Obruklarda Volkanik Gaz Çıkışı Görülmeye Başlandı

  Konya'da yer altı sularının çekilip, toprağın göçmesiyle oluşan obruklarda volkanik gaz çıkışı görülmeye başlandı. Oluşan obruk sayıları hızla artarken, gaz çıkışı ve çökmeler bölge halkını endişelendiriyor.

 • Konya'da Obruk Sayısı Artıyor: Yeni Oluşanlarda Volkanik Gaz Çıkışı Görülüyor
  11 Kas Konya'da Obruk Sayısı Artıyor: Yeni Oluşanlarda Volkanik Gaz Çıkışı Görülüyor

  Konya'da yer altı sularının çekilmesiyle oluşan obrukların sayısı hızla artarken, yeni oluşan bazı obruklarda volkanik gaz çıkışı gözlemleniyor. Konya Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Arif Delikan, obruklarda dinamik bir dönem yaşandığını belirtti.

 • Konya'da Otomobil Tarlaya Takla Attı: Sürücü Hayatını Kaybetti
  08 Kas Konya'da Otomobil Tarlaya Takla Attı: Sürücü Hayatını Kaybetti

  Konya'nın Yunak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil tarlaya takla attıktan sonra durabildi. Kazada sürücü hayatını kaybetti. Olay yerine ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemelerin ardından sürücünün cenazesi otopsi için hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin güçlü devlet olmasını hazmedemeyenler hiç boş durmamıştır
  03 Kas Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin güçlü devlet olmasını hazmedemeyenler hiç boş durmamıştır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı'yı ziyaret ederek, teşkilat mensuplarıyla toplantıda bir araya geldi. Bakan Tunç, Türkiye'nin dünyada güçlü devlet olmasını, hakkı, hakkaniyeti savunmasını hazmedemeyenlerin içimizdeki ve dışarıdan kumandalı şebekelerin hiç boş durmadığını belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin gelişme ve kalkınma sürecini devam ettireceğini, afet riskine karşı daha dayanıklı şehirler üretme gayreti içinde olduklarını ve Konya'nın yerel seçimlerde zirvede olacağını ifade etti.

 • Konya'da Otomobil Kazası: 1 Ölü, 4 Yaralı
  03 Kas Konya'da Otomobil Kazası: 1 Ölü, 4 Yaralı

  Konya'da meydana gelen otomobil kazasında 2 araç çarpıştı, 1 kişi hayatını kaybetti ve 4 kişi yaralandı. Kazada yaralananlar hastanelere kaldırıldı.

 • Konya'da trafik kazasında bir kişi daha hayatını kaybetti
  02 Kas Konya'da trafik kazasında bir kişi daha hayatını kaybetti

  Konya'nın Yunak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 2'ye çıktı. Kazada ağır yaralanan E.H. tedavi gördüğü hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı. E.H. yönetimindeki 71 ACS 007 plakalı otomobil, 16 Ekim'de, Akşehir Caddesi'nde yol kenarındaki elektrik direğine çarpmış, kazada Ö.F.U, hayatını kaybetmiş, 3 kişi yaralanmıştı.

 • Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur?
  25 Eki Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur?

  Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip illerinden biri olan Konya'nın hangi bölgede yer aldığı gündemde. Konya'nın meşhur özellikleri, ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunar ve bu güzel ilin önemini vurgular. Peki, Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur? İşte detaylar...

 • Konya Yunak'ta Muhtarlar Günü Töreni Düzenlendi
  19 Eki Konya Yunak'ta Muhtarlar Günü Töreni Düzenlendi

  Konya'nın Yunak ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle tören düzenlendi. Yunak Hükümet Konağı Meydanı'nda gerçekleşen törende Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Alphan tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Törende konuşan dernek başkanı Alphan, muhtarlık müessesesinin önemine vurgu yaptı. Törene Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, daire ve kurum amirleri ile muhtarlar katıldı.

 • Yunak'ta şehitleri anma programı düzenlendi
  18 Eki Yunak'ta şehitleri anma programı düzenlendi

  Konya'nın Yunak ilçesinde "İstiklale Giden Yolda Yunaklı Şehitleri Anma" programı düzenlendi.

 • Konya'da Otomobil Elektrik Direğine Çarptı: 1 Ölü, 3 Yaralı
  16 Eki Konya'da Otomobil Elektrik Direğine Çarptı: 1 Ölü, 3 Yaralı

  Konya'nın Yunak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Eren Harputluoğlu'nun kullandığı otomobil, Akşehir Caddesi'nde elektrik direğine çarptı. Kazada sürücü Harputluoğlu ile araçtaki Eray Harputluoğlu, Melih Üstün ve Ömer Faruk Uygur yaralandı. Yaralılardan Ömer Faruk Uygur, hastanede yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Yunak ilçesini ziyaret etti
  02 Eki Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Yunak ilçesini ziyaret etti

  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Yunak ilçesine ziyarette bulundu. İnan, Yunak Hükümet Konağı önünde kurban kesilerek karşılandı ve ilçede yeni atanan Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan'ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Yunak Belediye Başkanı Ali Konak'ı da ziyaret eden İnan, ilçedeki son durum hakkında bilgi aldı. İnan ve beraberindeki heyet, Yunak Öğretmen Evi'nde düzenlenen istişare ve bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıda, ilçede Organize Sanayi Bölgesi kurulması konusunda yapılan çalışmalar anlatıldı ve İnan'dan destek istendi. Bakan Yardımcısı İnan, bu konuda çalışmalara destek olacağını belirtti. Son olarak İnan, Akşehir Caddesi'nde bulunan sanayi esnafını ziyaret ederek sohbet etti.

 • Konya Yunak ilçesine yeni kaymakam atandı
  25 Eyl Konya Yunak ilçesine yeni kaymakam atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Konya'nın Yunak ilçesine atanan Kaymakam Özgür Pelvan görevine başladı. Pelvan, ilçenin kalkınması ve refahı için kararlılıkla çalışacaklarını belirtti.

 • Konya'da trafik kazasında 4 kişi yaralandı
  26 Ağu Konya'da trafik kazasında 4 kişi yaralandı

  Konya'nın Yunak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

 • Büyük taarruz bisiklet turu sporcuları Yunak'ta
  24 Ağu Büyük taarruz bisiklet turu sporcuları Yunak'ta

  Türkiye'nin farklı şehirlerinden 20 sporcunun Ankara'dan İzmir'e kadar, 1150 kilometre pedal çevireceği bisiklet turunun, Polatlı'dan sonraki durağı Konya'nın Yunak ilçesi oldu.

 • Konya Ovası'nda yer altı su kaynaklarında kuraklık alarmı
  22 Ağu Konya Ovası'nda yer altı su kaynaklarında kuraklık alarmı

  Konya Ovası'nda yer altı su kaynaklarında kuraklık alarmı Konya'da bazı bölgelerde 400 metreye kadar yapılan sondajlarda su çıkmıyor Türkiye'nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovası, yer altı su kaynaklarında kuraklık ile karşı karşıya.

 • Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor
  14 Ağu Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor

  Kara yollarında yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam eden kesimlerde sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir. Anadolu Otoyolu'nun Gölyaka-Düzce kavşağı kesiminde aydınlatma direkleri değişimi çalışması yapılacağından bu kesim trafiğe kapatılacak ve sürücüler Düzce ve Hendek kavşaklarına yönlendirilecektir. TEM Otoyolu'nun Babaeski-Havsa kavşaklarında ise üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle sol ve orta şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım sağ şeritten sağlanacaktır. Ankara Çevre Otoyolu'nun Konya-Pozantı kavşaklarında da üstyapı onarım çalışması yapıldığından Konya kavşağı istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak devam edecektir. Diğer yollarda da asfalt kaplama ve yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanacak ve sürücülerin işaret ve işaretçilere dikkat etmeleri gerekmektedir. Bazı kesimlerde ise derz onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan veya sol şeritten iki yönlü olarak gerçekleştirilecektir. Gümüşhane çevre yolu üzerindeki tünellerde ise elektrik-elektronik sistemleri bakım ve onarım çalışması yapılacağından ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacaktır.

 • Akşehir Gölü'nde Kuraklık Tarımı Etkiledi
  07 Ağu Akşehir Gölü'nde Kuraklık Tarımı Etkiledi

  Kuraklığın etkisiyle Akşehir Gölü'nün suları çekilerek tarım alanları ortaya çıktı. Yapılan çalışmalar sonucunda çiftçilere tapuları verildi ve hububat, şeker pancarı ve haşhaş üretimi yapılmaya başlandı. Akşehir Belediyesi tarafından yapılan güncelleme ile gölün kıyı kenar çizgisi belirlendi ve mülkiyet sorunu çözüldü. Bakanlık, tarımsal faaliyetlerin sürdürülmesine destek olurken, gölün korunması için de tedbirler almaya devam ediyor.

 • Yunak Belediye Başkanı Ali Konak'ın Oğlu Hamza Konak'ın Nikahını Kendi Kıydı
  06 Ağu Yunak Belediye Başkanı Ali Konak'ın Oğlu Hamza Konak'ın Nikahını Kendi Kıydı

  Yunak Belediye Başkanı Ali Konak'ın oğlu Hamza Konak ve Büşra Özer, düzenlenen törenle dünya evine girdi. Düğünde genç çiftin nikahını damadın belediye başkanı olan babası kıydı. Nikah törenine AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da katıldı. Milletvekili Erdem, çifte evlilik cüzdanlarını vererek mutluluklar diledi ve üç çocuk sözünü hatırlattı. Başkan Konak ise heyecanlı olduğunu belirterek gelin ve oğluna mutluluklar diledi.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Yunak ve Akşehir'in mahalle yollarında sathi kaplama çalışmalarını tamamladı
  04 Ağu Konya Büyükşehir Belediyesi Yunak ve Akşehir'in mahalle yollarında sathi kaplama çalışmalarını tamamladı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Yunak ve Akşehir'in mahalle yollarında yürütülen sathi kaplama çalışmalarını tamamladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yapılan çalışmalarla Konyalıların hayatını kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirtti. 4,5 kilometrelik yolun tamamlanmasıyla yolların standardı yükselmiş oldu.

 • 2023 Haziran Ayı Sıcaklık Raporu
  01 Ağu 2023 Haziran Ayı Sıcaklık Raporu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı rapora göre, 2023 yılı Haziran ayında Türkiye genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretti. En düşük sıcaklık Isparta'nın Senirkent ilçesinde 0 derece olarak ölçülürken, en yüksek sıcaklık ise Cizre'de 42.5 derece olarak kaydedildi. Bölgesel olarak incelendiğinde, Marmara ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıcaklıklar mevsim normalleri civarında gerçekleşirken, diğer bölgelerde mevsim normallerinin altında veya üzerinde seyretti.

 • Konya Yunak İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık Bitlis'e tayin oldu
  24 Tem Konya Yunak İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık Bitlis'e tayin oldu

  Yunak ilçesinde 6 yıldır görev yapan İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, ihtiyaç sahiplerine yönelik duyarlı tutumuyla takdir topladı. Başlık, görev yaptığı süre boyunca Yunak halkının sevgisini kazandı ve birçok sosyal proje gerçekleştirdi. Başlık, tayin olmasının ardından Yunaklı dostlarına teşekkür ederek, gönül yakınlığının mesafeyle etkilenmeyeceğini belirtti.

 • Türkiye'de Haziran Ayı Ortalama Sıcaklığı Uzun Yılların Altında Kaldı
  20 Tem Türkiye'de Haziran Ayı Ortalama Sıcaklığı Uzun Yılların Altında Kaldı

  Türkiye'de bu yıl haziran ayı ortalama sıcaklığı, uzun yılların altında kaldı. Manisa Akhisar, Denizli, Muğla, Emirdağ, Ödemiş, Nazilli, Yatağan, Burdur, Beyşehir, Dalaman, Antakya, Dinar, Tefenni, Korkuteli, Elmalı, Mut, Erdemli, Kırşehir, Akşehir, Konya, Yunak, Ilgın, Seydişehir, Ulukışla, Boyabat, Tunceli, Divriği, Baskil çevrelerinde mevsim normallerinin altında, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında gerçekleşti. En düşük sıcaklık Isparta Senirkent'te 0 derece, en yüksek sıcaklık ise Şırnak'ın Cizre ilçesinde 42,5 derece olarak ölçüldü.

 • Akşehir'de Ruhsatsız Av Tüfeğiyle Havaya Ateş Açan Alkollü Sürücü Gözaltına Alındı
  18 Tem Akşehir'de Ruhsatsız Av Tüfeğiyle Havaya Ateş Açan Alkollü Sürücü Gözaltına Alındı

  Akşehir ilçesinde, Tipi Mahallesi Yunak yolu üzerinde bir araçtan havaya rastgele ateş edildiği ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Ekipler, sürücü M.E'nin kullandığı aracı durdurarak arama yaptı. Yapılan aramada, ruhsatsız av tüfeği, 4 boş kartuş ve 2 av tüfeği şarjörü ele geçirildi. Alkollü olduğu belirlenen M.E. gözaltına alınarak araç kullanma ve genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması suçlarından işlem yapıldı.

 • Başkentte hatalı sollama yapan araç kazaya neden oldu: 5 yaralı
  16 Tem Başkentte hatalı sollama yapan araç kazaya neden oldu: 5 yaralı

  Ankara'nın Polatlı ilçesi Konya yolu istikametinde meydana gelen kazada, hatalı sollama yapan bir araç karşı şeritten gelen araçla kafa kafaya çarpıştı. Kazada 5 vatandaş yaralandı. Olay yerine çok sayıda 112 Acil Sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Konya'da Motosiklet Hırsızlığı Yapan Şüpheliler Tutuklandı
  13 Tem Konya'da Motosiklet Hırsızlığı Yapan Şüpheliler Tutuklandı

  Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde motosiklet çaldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Şahısların motosikletleri başka bir ilçede sattıkları tespit edilirken, operasyonda ele geçirilen bir motosiklet ise sahibine teslim edildi.

 • Cihanbeyli'de Motosiklet Hırsızlığı Yapan Şüpheliler Tutuklandı
  13 Tem Cihanbeyli'de Motosiklet Hırsızlığı Yapan Şüpheliler Tutuklandı

  Cihanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, motosiklet hırsızlığı yapan şüphelilerin yakalanması için çalışma yaptı. Şüphelilerin çaldıkları motosikletleri sattıkları adres tespit edildi. Operasyon sonucunda bir motosiklet sahibine teslim edildi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi ve tutuklandı.

 • Konya Yunak'ta Otomobil Çarpışması: 6 Yaralı
  13 Tem Konya Yunak'ta Otomobil Çarpışması: 6 Yaralı

  Konya'nın Yunak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, iki otomobil çarpıştı ve 6 kişi yaralandı. Kazada yaralananlar ambulanslarla Kadınhanı Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

 • Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya Anıldı
  07 Tem Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya Anıldı

  Konya'da görev yaptığı hastanede silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya, mesai arkadaşları tarafından düzenlenen törenle anıldı. Törende, Dr. Karakaya'nın odasına çiçek bırakıldı ve dua okundu. Konuşmalarında, sağlık camiasının karşılaştığı şiddet sorununa dikkat çekildi ve bu olaydan ders alınması gerektiği vurgulandı.

 • Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya Anıldı
  06 Tem Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya Anıldı

  Konya'da görev yaptığı hastanede silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya, mesai arkadaşları tarafından düzenlenen törenle anıldı. Törene Konya İl Sağlık Müdürü, Konya Tabip Odası Başkanı ve Dr. Karakaya'nın mesai arkadaşları katıldı. Konuşmalarda, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin en acı örneklerinden biri olduğu vurgulandı ve bu tür olaylardan ders çıkarılması gerektiği ifade edildi.

 • Konya'da Obruk Sayısı Her Geçen Yıl Artıyor
  30 Haz Konya'da Obruk Sayısı Her Geçen Yıl Artıyor

  Konya Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Obruk Araştırma, Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Fetullah Arık, bölgede 700'ü sığ olmak üzere 2 bin 500 obruk olduğunu belirtti. Obruk sayısının her geçen yıl arttığını söyleyen Arık, Karapınar-Konya çevresinde 6-7, Türkiye genelinde ise 10'un üzerinde yeni obruk meydana geldiğini ifade etti. Obrukların oluşumunu engellemek için yer altı suyunun kontrol altına alınması gerektiğini vurgulayan Arık, depremlerle obruklar arasında ilişki olduğunu ancak kesin bir sonuç elde edilemediğini belirtti.

 • Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında hava aracıyla trafik denetimi gerçekleştirildi
  30 Haz Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında hava aracıyla trafik denetimi gerçekleştirildi

  Konya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığı envanterine katılan hava aracı 'Cayrokopter' ile Yunak Polatlı ve Kadınhanı kara yolunda trafik denetimi gerçekleştirildi. Denetimlerde ağır tonajlı araçlar, emniyet şeridi kullanımı, şerit izleme ve değiştirme, hatalı sollama gibi konular üzerinde sürücüler kontrol edildi. Havadan trafik denetimlerinin yıl sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

 • Konya'da Kamyonet ve Motosiklet Çarpıştı: 1 Yaralı
  24 Haz Konya'da Kamyonet ve Motosiklet Çarpıştı: 1 Yaralı

  Konya'nın Yunak ilçesinde kamyonetle motosikletin çarpışması sonucu yabancı uyruklu bir kişi yaralandı. Kazada, Sayed Ziyaulhaq Farouqi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

 • Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı'na atandı
  23 Haz Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı'na atandı

  2000 yılında üniversiteye giriş sınavlarında birinci olarak Türkiye'ye adını duyuran Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı'na atandı. Konya'nın Yunak ilçesi Çayırbaşı Mahallesi'nde yaşayan ailesi, İnan'ın başarısından dolayı sevinç ve gururu bir arada yaşıyor. İnan'ın annesi Elif İnan, oğlunun başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söylerken, kardeşi Abdullah İnan da planlı ve düzenli çalışması sayesinde başarılı olduğunu ifade etti. İnan'ın eşi Yılmaz İnan'ı 2006'da kaybettiğini belirten İnan, 7 çocuğunu da okutmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

 • Köyde ahır inşaatında çalışırken Türkiye birincisi oldu, şimdi Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı
  23 Haz Köyde ahır inşaatında çalışırken Türkiye birincisi oldu, şimdi Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı

  Konya'nın Yunak ilçesinde köyünde ahır inşaatında çalışırken 2000 yılında Türkiye birincisi olan Oruç Baba İnan, yeni kararnameyle Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı'na atandı. İnan'ın annesi Elif İnan, mutluluğunu dile getirerek, 'Bizim çocuklar hep çalışkandı zaten. Haberi de oğlum verdi' dedi.

 • 2000 yılının Konyalı ÖSS birincisi bakan yardımcısı oldu
  23 Haz 2000 yılının Konyalı ÖSS birincisi bakan yardımcısı oldu

  2000 yılında ÖSS sınavında birinci olan Konyalı Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı olarak atandı. İnan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'ndeki eğitimini dereceyle tamamladıktan sonra özel sektörde ve kamuda başarılı kariyerler yaptı. 2020 yılından bu yana Kastamonu Entegre A.Ş.'de CEO Yardımcısı olarak görevini yürütürken, son kararname ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

 • 2000 yılının Konyalı ÖSS birincisi bakan yardımcısı oldu
  22 Haz 2000 yılının Konyalı ÖSS birincisi bakan yardımcısı oldu

  2000 yılında ÖSS sınavında birinci olan Konyalı Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'ndeki eğitimini dereceyle tamamlayan İnan, özel sektörde ve kamuda başarılı görevler üstlendi.

 • Prof. Dr. Fetullah Arık: 'Yer yarıkları uzun yıllar devam eden kuraklık, aşırı yer altı su kaynakları kullanımının bir neticesi'
  17 Haz Prof. Dr. Fetullah Arık: "Yer yarıkları uzun yıllar devam eden kuraklık, aşırı yer altı su kaynakları kullanımının bir neticesi"

  Prof. Dr. Fetullah Arık: "Yer yarıkları uzun yıllar devam eden kuraklık, aşırı yer altı su kaynakları kullanımının bir neticesi" Konya'da bir süredir devam eden yoğun yağışlarla beraber bazı yerleşim yerlerinde ve arazilerde sel ve su taşkınları meydana geldi.

 • Konya'da İtfaiye Merkezleri İnşaatı Devam Ediyor
  15 Haz Konya'da İtfaiye Merkezleri İnşaatı Devam Ediyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram ve Yunak ilçelerindeki itfaiye merkezlerinin inşaat çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yapılan yatırımlarla ilçelerin ve mahallelerin standardını yükseltmek amacıyla çalıştıklarını belirtti. İtfaiye merkezleriyle Konya'yı afetlere karşı daha dirençli hale getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Altay, Meram ve Yunak'taki itfaiye merkezlerinin inşaatlarının süratle devam ettiğini ve en kısa sürede tamamlayarak hizmete alacaklarını ifade etti.

 • Konya'da İtfaiye Merkezi İnşaatları Tamamlanma Aşamasında
  15 Haz Konya'da İtfaiye Merkezi İnşaatları Tamamlanma Aşamasında

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Gödene ve Yunak İtfaiye Merkezi inşaatlarının tamamlanma aşamasına geldiğini duyurdu. Yeni itfaiye merkezleriyle afetlere karşı daha dirençli bir Konya hedefleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, inşaatların süratle devam ettiğini belirtti. Derbent ilçesi ve Tepekent Mahallesi'ne kazandırılacak itfaiye merkezleri tamamlanırken, Altınekin Solmaz İtfaiye Merkezi'nin yapımı da son aşamaya geldi.

 • Konya İl Emniyet Müdürlüğü binaları yenileniyor
  23 May Konya İl Emniyet Müdürlüğü binaları yenileniyor

  Konya İl Emniyet Müdürlüğü, yeni sistem teknolojilerle, güncel ihtiyaçlarına göre binalarını yeniliyor.

 • Yerli otomobil Togg, Yunak'ta tanıtıldı
  20 May Yerli otomobil Togg, Yunak'ta tanıtıldı

  Konya'nın Yunak ilçesinde Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un tanıtımı gerçekleştirildi. Togg, Yunak Kent Meydanı'nda sergilendi ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, aracı çok beğendiğini belirterek, milli gururumuz Togg'un ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.

 • Akşehir'de trafik kazası: 2 yaralı
  16 May Akşehir'de trafik kazası: 2 yaralı

  Konya'nın Akşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazısında Hüseyin Şişman idaresindeki otomobil takla attı. Kazada sürücü Şişman ile otomobilde bulunan Feride Şişman yaralandı ve Yunak Devlet Hastanesine kaldırıldılar.

 • Yaralı Kurt Konya'da Tedavi Altına Alındı
  16 May Yaralı Kurt Konya'da Tedavi Altına Alındı

  Konya'nın Yunak ilçesinde bir aracın çarpması sonucu yaralanan kurt Akşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekiplerince tedavi altına alındı. Kurtun ön ayaklarında ve kaburgasında kırık olduğu tespit edildi ve Konya'da veteriner kontrolünde tedavi edildikten sonra doğaya salınacak.

 • Aksaray'da tarım işçisi aileyi taşıyan kamyonet kaza yaptı: 8'i çocuk 10 yaralı
  14 May Aksaray'da tarım işçisi aileyi taşıyan kamyonet kaza yaptı: 8'i çocuk 10 yaralı

  Aksaray-Adana kara yolu Karacaören köyü yakınlarında tarım işçisi aileyi taşıyan kamyonet bariyerlere çarptı. Kazada 8'i çocuk 10 kişi yaralandı. Kamyonet sürücüsü ise yara almadan kurtuldu. Yaralılar Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

 • Aksaray'da tarım işçisi ailesini taşıyan kamyonet kaza yaptı: 10 yaralı
  14 May Aksaray'da tarım işçisi ailesini taşıyan kamyonet kaza yaptı: 10 yaralı

  Aksaray'da tarım işçisi aileyi taşıyan kamyonet bariyerlere çarptı. Kazada 8'i çocuk 10 kişi yaralandı. Yaralılar Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 • Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hafta sonu vatandaşlar ile bir araya geldi
  08 May Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hafta sonu vatandaşlar ile bir araya geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hafta sonu gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında birçok köyü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Ayrıca CHP milletvekili adayları ile birlikte dernekleri ziyaret eden Başkan Kurt, yaklaşan seçimin önemine dikkat çekti ve Bahara Merhaba Konseri'ne katıldı.

 • Emekli Vali Bahaeddin Güney'in cenaze töreni Seydişehir'de düzenlendi
  28 Nis Emekli Vali Bahaeddin Güney'in cenaze töreni Seydişehir'de düzenlendi

  Emekli Vali Bahaeddin Güney, geçirdiği rahatsızlık sonrası hayatını kaybetti. Seydişehir'de düzenlenen resmi törene, Güney'in yakınları ve birçok siyasi temsilci katıldı. Güney, emekliliğinde çeşitli kültür ve sanat derneklerinin başkanlığını yapmıştı.

 • Yunak Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı Yunaktaki Mahalleleri Ziyaret Etti
  27 Nis Yunak Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı Yunaktaki Mahalleleri Ziyaret Etti

  Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ve AK Parti Yunak İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu seçim çalışmaları kapsamında Yunaktaki mahalleleri dolaştı. Başkan Konak beraberindeki heyetle Ayrıtepe Cebrail Kargalı ve Sıram mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. Başkan Konak, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, mahallelerdeki talep, öneri ve sorunları birinci ağızdan dinleyip çözümler üretmek istediklerini belirtti.

 • Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı
  10 Nis Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı

  Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü Konya'nın, Yalıhüyük, Hüyük, Halkapınar, Seydişehir ve Yunak ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

 • Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: 'Bu Şehrin Mayasında Kardeşlik Var'
  31 Mar Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: "Bu Şehrin Mayasında Kardeşlik Var"

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Dost Dernekler Platformu üyeleri ve kanaat önderleri ile iftar programında bir araya geldi. Başkan Ataç, “Her bir sakini ile Eskişehir’imiz bir kültür mozaiği. Ülkemize örnek olan bir birlikteliğimiz var, tüm renkleri ile bu şehrin mayasında kardeşlik var” diye konuştu.

 • Konya'da 300 ton mısır bulunan siloya düşen işçi hayatını kaybetti
  31 Mar Konya'da 300 ton mısır bulunan siloya düşen işçi hayatını kaybetti

  Konya'nın Yunak ilçesinde hububat depolama firmasında çalışan Afganistan uyruklu bir işçi, yaklaşık 300 ton mısır bulunan siloya düşerek hayatını kaybetti.

 • Konya'da mısır silosuna düşen işçi hayatını kaybetti
  31 Mar Konya'da mısır silosuna düşen işçi hayatını kaybetti

  Konya'nın Yunak ilçesinde mısır dolu siloya düşen Afganistan uyruklu işçi öldü.

 • Yunak'ta depremzede çocuğa doğum günü sürprizi
  29 Mar Yunak'ta depremzede çocuğa doğum günü sürprizi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ailesiyle Konya'nın Yunak ilçesinde misafir edilen depremzede çocuk için doğum günü kutlaması düzenlendi.

 • Yunak'ta kar yağışı etkili oluyor
  29 Mar Yunak'ta kar yağışı etkili oluyor

  Konya'nın Yunak ilçesinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.

 • Obruk uzmanı Prof. Dr. Fetullah Arık, 'depremlerin obruk oluşumuna etkisi'ni değerlendirdi Açıklaması
  01 Mar Obruk uzmanı Prof. Dr. Fetullah Arık, "depremlerin obruk oluşumuna etkisi"ni değerlendirdi Açıklaması

  Konya Ovası'nda yer altında zamanla çözünen kireç taşlarının boşluk oluşturması gibi farklı jeolojik etkenlerle zeminin çökmesiyle oluşan obrukların depremlerden etkilenip etkilenmediğine yönelik çalışmalar uzmanlarca sürdürülüyor.

 • AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem Yunak'a gelen depremzedeleri ziyaret etti
  20 Şub AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem Yunak'a gelen depremzedeleri ziyaret etti

  AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesinden Konya'nın Yunak ilçesine getirilen depremzedeleri ziyaret etti.

 • Konya'da depremzede çocuklar için ana sınıfı ve oyun odaları açılıyor
  16 Şub Konya'da depremzede çocuklar için ana sınıfı ve oyun odaları açılıyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Konya'ya gelen depremzede ailelerin okul öncesi yaş gruplarındaki çocukları için konakladıkları yerlerde ana sınıfları ve oyun odaları açılıyor.

 • Konya'dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor
  11 Şub Konya'dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

  "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Konya'dan bölgeye yardımlar devam ediyor.

Advertisement