Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Hessen haberleri, Hessen son dakika, son dakika Hessen

Son Dakika Hessen Haberleri

Son dakika Hessen haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hessen haberleri anında burada.


 • 28.11.2023 28 Kas 01:45 Almanya'da Kar Yağışı ve Enerji Kesintileri

  Almanya'da Kar Yağışı ve Enerji Kesintileri Almanya'da soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle enerji kesintileri yaşandı, buzlanma sonucu trafik kazaları meydana geldi ve araçlar yolda mahsur kaldı. Ülkenin birçok bölgesinde devam eden kar yağışı özellikle Hessen eyaletinin yüksek kesimlerinde etkili oluyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 12:50 Almanya'da İmparatorluk Vatandaşları Üyelerine Yönelik 280 Yer Baskını Düzenlendi

  Almanya'da İmparatorluk Vatandaşları Üyelerine Yönelik 280 Yer Baskını Düzenlendi Almanya'da darbe planı yaptıkları iddia edilen İmparatorluk Vatandaşları üyelerine yönelik soruşturma kapsamında, Münih Savcılığı ve polis tarafından 8 eyalette eş zamanlı olarak 280 yerde baskın düzenlendi. Baskınlarda, suç örgütü kurdukları şüphesiyle soruşturulan sanıklara yönelik delil toplandı ve tutuklu bulunan sanıkların terör örgütü üyeliği veya destekleme suçlamasıyla yargılanması bekleniyor. Reichsbürger olarak adlandırılan bu grup, Almanya'yı meşru devlet olarak tanımamakta ve kendilerini Alman İmparatorluğu Vatandaşı olarak görmektedir.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:56 Almanya'da Aşırı Sağcı Tehdit: 18 Yaşındaki Zanlı Tutuklandı

  Almanya'da Aşırı Sağcı Tehdit: 18 Yaşındaki Zanlı Tutuklandı Almanya'nın Hessen eyaletinde 18 yaşındaki aşırı sağcının devleti tehlikeye atacak bir saldırı hazırlığı içinde olduğu suçlamasıyla tutuklandığı bildirildi. Zanlının internet üzerinden siyasi hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla çok sayıda insanı öldürme tehdidinde bulunduğu belirtildi. Polis, zanlının evinde yapılan aramalarda silah ve mermilere el koydu.

 • 31.10.2023 31 Eki 20:11 Frankfurt'ta Merkez Tren İstasyonu'nda El Bombası Bulundu

  Frankfurt'ta Merkez Tren İstasyonu'nda El Bombası Bulundu Almanya'nın Frankfurt kentindeki Merkez Tren İstasyonu'nda el bombası bulundu. Güvenlik güçleri, el bombası nedeniyle metro ve tren seferlerini askıya aldı ve yolcular istasyondan tahliye edildi. Patlayıcı uzmanları, el bombasını etkisiz hale getirerek incelemek üzere el koydu. Olayın İsrail-Filistin çatışmalarıyla bir bağlantısı olmadığı belirtilirken, polis şüphelinin görüntülerini kamuoyuyla paylaştı.

 • 29.10.2023 29 Eki 11:07 Bir yıllığına çalışmak için geldiği Almanya'da 60 yılını tamamladı

  Bir yıllığına çalışmak için geldiği Almanya'da 60 yılını tamamladı Almanya'daki ilk nesil Türklerden 93 yaşındaki Hakkı Becermen, tahta bavuluyla bir yıllığına çalışmak için geldiği Almanya'da 60 yıldır yaşamını sürdürüyor.

 • 12.10.2023 12 Eki 16:34 Almanya, düzensiz göçle mücadele için yasa tasarısı hazırladı

  Almanya, düzensiz göçle mücadele için yasa tasarısı hazırladı Almanya hükümeti, düzensiz göçle daha etkili bir şekilde mücadele etmek amacıyla bir yasa tasarısı hazırladı. Tasarıya göre, iltica başvurusu reddedilen ve sınır dışı kararı alınan göçmenlerin gözaltına alınma süresi uzatılacak, insan kaçakçılığı yapanlar ve suç örgütüne üye olanlar hızlı bir şekilde sınır dışı edilecek. Ayrıca, düzensiz göçmenlerin ikamet ettikleri yerlerde aramalar yapılabilmesine izin verilecek ve sığınmacılara sağlanan sosyal yardımlar azaltılacak.

 • 11.10.2023 11 Eki 18:10 Almanya'da Türk kökenli 5 üye eyalet parlamentosuna seçildi

  Almanya'da Türk kökenli 5 üye eyalet parlamentosuna seçildi Almanya'nın Bavyera ve Hessen eyaletlerinde yapılan seçimlerde, Türk kökenli 5 üye eyalet parlamentosuna seçildi. Hessen eyaletinde SPD'den Turgut Yüksel ve FDP'den Yankı Pürsün, Bavyera'da ise Yeşiller'den Cemal Bozoğlu ve Gülseren Demirel ile SPD'den Arif Taşdelen parlamento üyesi oldu. Seçimlerde Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Hessen'de birinci parti olurken, CSU Bavyera'da birinci parti oldu. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) ise her iki eyalette de büyük bir sıçrama yaşadı.

 • 10.10.2023 10 Eki 17:07 Almanya Başbakanı Scholz, AfD'nin oy oranlarından endişe duyulması gerektiğini söyledi

  Almanya Başbakanı Scholz, AfD'nin oy oranlarından endişe duyulması gerektiğini söyledi Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Hessen ve Bayera eyaletlerinde düzenlenen eyalet meclisi seçimlerinde aşırı sağcı popülist Almanya için Alternatif Partisinin (AfD) aldığı oy oranlarından endişe duyulması gerektiğini söyledi. Scholz, Hamburg kentinde 2 gün süren 'Almanya-Fransa Hükümetler Arası Ortak Bakanlar Kurulu Toplantısı' sonrası Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ortak basın toplantısı düzenledi.

 • 08.10.2023 08 Eki 20:09 Almanya'da Eyalet Meclisi Seçimlerinde CSU ve CDU İlk Sırada

  Almanya'da Eyalet Meclisi Seçimlerinde CSU ve CDU İlk Sırada Almanya'nın Bavyera ve Hessen eyaletlerinde yapılan seçimlerde Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisi Bavyera'da, Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisi ise Hessen'de birinci sırada yer aldı. CSU, son 70 yılın en kötü sonucunu alırken, aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Sosyal Demokrat Parti (SPD) ise büyük bir hezimet yaşadı. Yeşiller Partisi'nin oyları azalırken, Hür Demokrat Parti (FDP) ise seçim barajını geçip geçmediği henüz belli değil. Seçimlere katılım oranı ise Bavyera'da yüzde 72,5, Hessen'de yüzde 64,5 olarak kaydedildi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 15:56 Almanya'da yabancılara oy hakkı talebi

  Almanya'da yabancılara oy hakkı talebi Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hessen Eyalet Teşkilatı, eyalette 6 aydan uzun süre yaşayan yabancılara da belediye seçimlerinde oy kullanma hakkı verilmesini talep etti. SPD'nin seçim programında, herkese oy kullanma hakkı verilmediği sürece her belediyede yabancılar meclisinin oluşturulmasının da zorunlu olması isteniyor. Ancak bu talep, diğer partiler tarafından eleştiriliyor.

 • 02.09.2023 02 Eyl 23:00 Almanya Başbakanı Olaf Scholz Koşarken Düşerek Yaralandı

  Almanya Başbakanı Olaf Scholz Koşarken Düşerek Yaralandı Almanya Başbakanı Olaf Scholz, koşu yaparken düşerek yüzünde darbeye bağlı ezilme meydana geldi. Scholz'un planlanan etkinliklere katılamayacağı ancak önümüzdeki hafta yapılacak etkinliklerin bundan etkilenmeyeceği belirtildi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 13:08 Frankfurt Havalimanı'nda Şiddetli Yağış Sonucu Su Baskını

  Frankfurt Havalimanı'nda Şiddetli Yağış Sonucu Su Baskını Almanya'da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Frankfurt Havalimanı'nda su baskını meydana geldi. Apron göle dönerken, uçaklar sular altında kaldı. Frankfurt Havalimanı'nda yaklaşık 70 uçuş iptal edildi ve 23 uçuş diğer havalimanlarına yönlendirildi. Havalimanındaki yer hizmetleri 2 saatten fazla süreyle durduruldu ve yolculara uçuş saatinden 2,5 saat önce havalimanında olmaları uyarısı yapıldı.

 • 13.08.2023 13 Ağu 11:39 Uğur'lu Anne: Türk ve Alman oyuncuların yer aldığı filmde kültürel etkileşim sağlanacak

  Uğur'lu Anne: Türk ve Alman oyuncuların yer aldığı filmde kültürel etkileşim sağlanacak Hollywood ödüllü Türk yönetmen Cevahir Çokbilir'in yöneteceği, gurbetçi ve engelli müzisyen Uğur Sofu'nun hayatının yansıtılacağı 'Uğur'lu Anne' adlı uzun metrajlı filmde oynayacak Türk ve Alman oyuncular iki ülke arasında kültürel etkileşim sağlayacak. Film, Uğur Sofu'nun müzikle hayata bağlanması, ailesinin göç etmesi ve yaşadıkları zorlukları konu edinirken, Almanya'daki Hessen Film Enstitüsü tarafından destekleniyor. Uğur Sofu, filmin çekimleri sürerken yaşam öyküsünün çocuklara umut ve ilham kaynağı olmasını istediğini belirtti.

 • 22.06.2023 22 Haz 23:47 Almanya'da Fırtına ve Dolu Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

  Almanya'da Fırtına ve Dolu Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor Almanya'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde olmasına rağmen bugün bazı eyaletlerde başlayan dolu yağışı ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) ve Hessen eyaletlerinde aşırı yağış nedeniyle bazı evlerin bodrum katlarını su bastı, yollar göle döndü. Ayrıca araçların üzerine ağaçlar devrildi, çatılar uçtu ve bazı yerlerde tenis topu büyüklüğünde yağan dolu maddi hasara neden oldu. Alman Meteoroloji Servisince, Lambert ismi verilen fırtınanın kuzeye doğru devam ettiği ve gece boyunca süreceği belirtildi. Özellikle bazı bölgelerde gece boyunca su baskınlarına karşı hazırlıklı olunması uyarısı yapıldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 13:24 10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali sona erdi

  10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali sona erdi Türk tiyatrosunun önemli isimlerini konuk eden 10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, Tatavlada Son Dans eseriyle sona erdi. Festivalin önemine vurgu yapan Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, festivalin 10. yılına geldiğini ve önümüzdeki sene de iyi bir festivalle karşılarında olacaklarını belirtti. Festivalde konuşan Frankfurt Belediyesi Meclis Başkanı Hilime Arslaner, tarihini bilmeyen insanın geleceğini inşa edemeyeceğini söyledi.

 • 03.06.2023 03 Haz 11:59 Sumru Yavrucuk, Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde Shirley oyununu sahneledi

  Sumru Yavrucuk, Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde Shirley oyununu sahneledi Oyuncu Sumru Yavrucuk, Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde Tatavlada Son Dans oyunu için gittiği Almanya'da, Kelepçe Kullanma Kılavuzu eserinin oyuncusu vize problemi yaşayınca, Shirley oyununu sahneledi. Avrupa'nın farklı ülkelerinden tiyatroseverlerin ilgisiyle biletlerin tükendiği festivalde, Yavrucuk'un Shirley oyunu seyirciler tarafından büyük beğeni topladı.

 • 02.06.2023 02 Haz 00:22 Frankfurt'ta Türk Sanatçıların Eserlerinden Oluşan 'Sefarad' Sergisi Açıldı

  Frankfurt'ta Türk Sanatçıların Eserlerinden Oluşan 'Sefarad' Sergisi Açıldı Almanya'nın Frankfurt kentinde, Türk sanatçıların eserlerinden oluşan 'Sefarad' sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergide, farklı geçmişlere ve kültürlere sahip insanların birlikteliğinin önemine vurgu yapılıyor. Sergi, 14 Haziran'a kadar ziyarete açık olacak.

 • 27.05.2023 27 May 15:29 "10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" başladı

  '10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali' başladı Türk tiyatrosunun önemli isimlerini konuk eden "10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" sanatseverlerle buluştu. Festival, çeşitli kurumların desteğiyle gerçekleşti. Festivalde, "Uçurtmanın Kuyruğu", "Gidiş Dönüş Moskova", "Bir Gün Ayakkabımın Teki", "Güne Bakan Cam Kırıkları", "Nöro" gibi oyunlar sahnelenecek. Ayrıca festivalde, Cumhuriyet'in 100'üncü, festivalin 10'uncu yılına özel programlar da yer alacak.

 • 24.05.2023 24 May 11:19 Almanya'da "Son Kuşak" adlı çevreci gruba yönelik operasyon düzenlendi

  Almanya'da 'Son Kuşak' adlı çevreci gruba yönelik operasyon düzenlendi Almanya'da son dönemde çeşitli eylemler gerçekleştiren "Son Kuşak" (Letzte Generation) adlı çevreci gruba yönelik operasyon düzenlendiği bildirildi.

 • 20.05.2023 20 May 21:18 Almanya'da Kaba çifti gelin ve damatlıklarıyla oy kullandı

  Almanya'da Kaba çifti gelin ve damatlıklarıyla oy kullandı Almanya'da yaşayan Aslı ve Mikail Kaba, nikah töreni öncesi gelinlik ve damatlıklarıyla Düsseldorf Başkonsolosluğuna gelerek, Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oy verdi.

 • 17.05.2023 17 May 19:54 Almanya'da gözaltına alınan Türk gazeteciler serbest bırakıldı

  Almanya'da gözaltına alınan Türk gazeteciler serbest bırakıldı Almanya'da evlerine düzenlenen baskınla gözaltına alınan ve akşama doğru serbest bırakılan Türk gazeteciler İsmail Erel ile Cemil Albay, adeta bir teröriste yapılan muameleye maruz kaldıklarını ve hukuki haklarını arayacaklarını söyledi.

 • 17.05.2023 17 May 16:16 Almanya'da gözaltına alınan Türk gazeteciler serbest bırakıldı

  Almanya'da gözaltına alınan Türk gazeteciler serbest bırakıldı Alman polisi, Darmstadt Başsavcılığının emriyle A Haber Muhabiri İsmail Erel ile Sabah Avrupa Gazetesi Haber Müdürü Cemil Albay sabah saatlerinde Almanya'daki evlerine düzenlenen baskında gözaltına alındı.

 • 17.05.2023 17 May 14:02 Alman polisi, Sabah Avrupa gazetesine yaptığı baskında 2 gazeteciyi gözaltına aldı

  Alman polisi, Sabah Avrupa gazetesine yaptığı baskında 2 gazeteciyi gözaltına aldı Alman polisi bugün Sabah gazetesinin Avrupa haberleri merkezinin bulunduğu Frankfurt ofisine baskın yaptı. Operasyonda Almanya Temsilcisi İsmail Erel ve Haber Müdürü Cemil Albay gözaltına alınırken, bu duruma Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi.

 • 11.05.2023 11 May 23:09 Almanya'da PKK'nın sözde bölge sorumlusuna hapis cezası

  Almanya'da PKK'nın sözde bölge sorumlusuna hapis cezası Almanya'da Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi, terör örgütü PKK'nın sözde bölge sorumlusu olan Abdullah Ö.'ye 4 yıl 5 ay hapis cezası verdi. Abdullah Ö.'nün terör örgütünün üst düzey yöneticisi olduğu ve örgüt için 2020-2021 yılları arasında 900 bin euro para topladığı belirtildi.

 • 11.05.2023 11 May 19:58 Almanya'da PKK'nın sözde bölge sorumlusu 4 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı

  Almanya'da PKK'nın sözde bölge sorumlusu 4 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı Almanya'da tutuklu bulunan terör örgütü PKK'nın sözde bölge sorumlusu Abdullah Ö., Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi tarafından 4 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme kararında Abdullah Ö.'nün terör örgütüne üye olmak, yöneticilik görevlerinde bulunmak, propaganda etkinliklerini organize etmek ve bağış toplamak gibi suçları işlediği belirtildi. Abdullah Ö. ve Federal Savcılık karara itiraz etme hakkına sahip.

 • 11.05.2023 11 May 13:43 Almanyada kullanılan oylar Türkiyeye gönderildi

  Almanyada kullanılan oylar Türkiyeye gönderildi Frankfurt'ta kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi. Türkiye'de yapılacak seçimler için kullanılan oy pusulaları diplomatik torbalar içinde Köln havaalanına götürülerek Türkiye'ye teslim edildi. Oyların sayımı ise Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nın nezaretinde yapılacak.

 • 10.05.2023 10 May 17:56 Almanyada kullanılan oylar Türkiyeye gönderildi

  Almanyada kullanılan oylar Türkiyeye gönderildi Frankfurt'ta kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi. Türkiye'de yapılacak seçimler için kullanılan oy pusulaları diplomatik torbalar içinde Köln havaalanına götürülerek Türkiye'ye teslim edildi. Oyların sayımı Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nın nezaretinde yapılacak.

 • 10.05.2023 10 May 17:18 Frankfurt'ta kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi

  Frankfurt'ta kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Frankfurt'ta kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi. Oy pusulaları diplomatik torbalar içinde Köln havaalanına götürülerek Yüksek Seçim Kurulu görevlilerine teslim edildi. Oyların sayımı 14 Mayıs'ta yapılacak.

 • 27.04.2023 27 Nis 16:34 Almanyada Türkiyedeki Genel Seçimler İçin Oy Verme İşlemi Başladı

  Almanyada Türkiyedeki Genel Seçimler İçin Oy Verme İşlemi Başladı Almanya'da Türkiye'deki genel seçimler için oy verme işlemi başladı. Türk seçmenler, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'nın 16 kentinde sandık başına gidiyor. Oy verme işlemleri Almanya'nın 13 başkonsolosluğunun yanı sıra fahri konsolosluklarının bulunduğu şehirlerde de devam ediyor.

 • 27.04.2023 27 Nis 15:52 Almanya'da Türk seçmenler oy kullanmaya başladı

  Almanya'da Türk seçmenler oy kullanmaya başladı Almanya'da Türkiye Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için oy verme işlemi başladı. Seçmenler uzun kuyruklar oluştururken, oy kullanma işlemi sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Almanya'da 13 başkonsolosluğun yanı sıra fahri konsoloslukların da bulunduğu 16 kentte sandıklar kuruldu.

 • 26.04.2023 26 Nis 13:54 Almanya, Viessmann Group'un iklimlendirme biriminin satışını inceliyor

  Almanya, Viessmann Group'un iklimlendirme biriminin satışını inceliyor Almanya Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanı Robert Habeck, Viessmann Group'un iklimlendirme biriminin ABD'deki Carrier Group'a satılmasını yakından inceleyeceklerini açıkladı. Habeck, satışın iklim koruma konusunda geleceğin teknolojileri olduğunu vurgulayarak Alman ısı pompaları pazarının yatırımları çekecek kadar cazip olduğunu belirtti. Ancak satın alma işlemi, yasal engeller ve rekabet hukuku açısından incelenebilir.

 • 06.04.2023 06 Nis 18:46 Almanya'da ırkçı terör kurbanı Halit Yozgat ölümünün 17'nci yılında anıldı

  Almanya'da ırkçı terör kurbanı Halit Yozgat ölümünün 17'nci yılında anıldı Almanya'nın Kassel kentinde, Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü tarafından öldürülen 8 Türkten biri olan Halit Yozgat, ölümünün 17. yılında anıldı.

 • 25.03.2023 25 Mar 21:42 Almanya'da Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek

  Almanya'da Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek Almanya'da Covid-19 aşılarının sebep olduğu ağır yan etkiler nedeniyle mahkemeye başvuran 301 kişiye tazminat ödenmesine karar verildi.

 • 25.03.2023 25 Mar 21:42 Almanya'da Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek

  Almanya'da Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek Almanya'da Covid-19 aşılarının sebep olduğu ağır yan etkiler nedeniyle mahkemeye başvuran 301 kişiye tazminat ödenmesine karar verildi.

 • 15.03.2023 15 Mar 15:25 Almanya'da hastane çalışanları "uyarı grevine" devam etti

  Almanya'da hastane çalışanları 'uyarı grevine' devam etti Almanya'da hastanelerdeki kamu çalışanları, ücretlerinin artırılması talebiyle iş bırakma eylemini sürdürdü.

 • 12.03.2023 12 Mar 11:31 Almanya'da silahlı saldırı: Polis 1 ay önce saldırganın evine gitmiş

  Almanya'da silahlı saldırı: Polis 1 ay önce saldırganın evine gitmiş Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

 • 12.03.2023 12 Mar 11:31 Almanya'da silahlı saldırı: Polis 1 ay önce saldırganın evine gitmiş

  Almanya'da silahlı saldırı: Polis 1 ay önce saldırganın evine gitmiş Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

 • 03.03.2023 03 Mar 15:39 Almanya'da kamu çalışanlarının grevi toplu taşıma ulaşımını aksattı

  Almanya'da kamu çalışanlarının grevi toplu taşıma ulaşımını aksattı Almanya'da bazı eyaletlerde kamu çalışanlarının düzenlediği "büyük uyarı grevi" toplu taşıma ulaşımını büyük ölçüde aksattı.

 • 01.03.2023 01 Mar 14:17 Almanya'da kamu çalışanları 3 Mart'ta uyarı grevi yapacak

  Almanya'da kamu çalışanları 3 Mart'ta uyarı grevi yapacak Almanya'da bazı eyaletlerde, kamu çalışanlarına 3 Mart'ta "büyük uyarı grevi" çağrısında bulunuldu.

 • 19.02.2023 19 Şub 18:46 Almanya'da Hanau'daki ırkçı saldırının kurbanları unutulmadı

  Almanya'da Hanau'daki ırkçı saldırının kurbanları unutulmadı Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de 4'ü Türk 9 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırının 3'üncü yılında hayatını kaybedenler anıldı.

 • 19.02.2023 19 Şub 18:46 Almanya'da Hanau'daki ırkçı saldırının kurbanları unutulmadıIrkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler Hanau'da anıldı

  Almanya'da Hanau'daki ırkçı saldırının kurbanları unutulmadıIrkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler Hanau'da anıldı - Almanya'da Hanau'daki ırkçı saldırının kurbanları unutulmadı Irkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler Hanau'da anıldı Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de 4'ü Türk 9 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırının 3'üncü yılında hayatını kaybedenler anıldı.

 • 19.02.2023 19 Şub 16:23 Almanya'daki ırkçı terör saldırısında yaşamını yitirenler Hanau'da anıldı

  Almanya'daki ırkçı terör saldırısında yaşamını yitirenler Hanau'da anıldı Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de düzenlenen ırkçı terör saldırısında hayatını kaybeden; aralarında Türklerin de bulunduğu 9 kişi, bu kentte düzenlenen etkinlikte anıldı.

 • 19.02.2023 19 Şub 16:23 Almanya'daki ırkçı terör saldırısında yaşamını yitirenler Hanau'da anıldı

  Almanya'daki ırkçı terör saldırısında yaşamını yitirenler Hanau'da anıldı Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de düzenlenen ırkçı terör saldırısında hayatını kaybeden; aralarında Türklerin de bulunduğu 9 kişi, bu kentte düzenlenen etkinlikte anıldı.

 • 18.02.2023 18 Şub 11:15 Almanya'da Türkleri de hedef alan ırkçı Hanau saldırısının üstünden 3 yıl geçti

  Almanya'da Türkleri de hedef alan ırkçı Hanau saldırısının üstünden 3 yıl geçti Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de ırkçı terörist Tobias Rathjen tarafından şehir merkezindeki iki kafeye düzenlenen saldırı sonucu 4'ü Türk, 9 kişinin yaşamını yitirmesinin acısı, aradan geçen 3 yıla rağmen tazeliğini koruyor.

 • 17.02.2023 17 Şub 21:41 Almanya İçişleri Bakanı: "Aşırı sağcılık toplumun birlikte yaşamasını tehdit etmeye devam ediyor"

  Almanya İçişleri Bakanı: 'Aşırı sağcılık toplumun birlikte yaşamasını tehdit etmeye devam ediyor' Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, ülkedeki aşırı sağcılığın toplumun barış içinde birlikte yaşamasını tehdit etmeye devam ettiğini söyledi.

 • 17.02.2023 17 Şub 21:41 Almanya İçişleri Bakanı: "Aşırı sağcılık toplumun birlikte yaşamasını tehdit etmeye devam ediyor"

  Almanya İçişleri Bakanı: 'Aşırı sağcılık toplumun birlikte yaşamasını tehdit etmeye devam ediyor' Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, ülkedeki aşırı sağcılığın toplumun barış içinde birlikte yaşamasını tehdit etmeye devam ettiğini söyledi.

 • 16.02.2023 16 Şub 19:47 Almanya'da yerel yönetimler, hükümetten mülteci yükünün hafifletilmesi için yardım istedi

  Almanya'da yerel yönetimler, hükümetten mülteci yükünün hafifletilmesi için yardım istedi Almanya Bölge Yönetimler Birliği Başkanı Reinhard Sager, ülkeye gelen mültecilerin sayısının artmasından dolayı bu insanların barınması ve bakımı konusunda yerel yönetimlerin üstlendikleri yükün hafifletilmesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

 • 10.02.2023 10 Şub 19:56 Almanya'da yaşayan Türklerden yardım seferberliği

  Almanya'da yaşayan Türklerden yardım seferberliği Almanya'da yaşayan Türklerin, Türkiye'deki depremzedelere destek olmak için başlattığı yardım seferberliği sürüyor.

 • 09.02.2023 09 Şub 09:26 Avrupalı Türklerden depremzedelere yardım seferberliğiFrankfurt'tan 70 tonu aşkın acil yardım malzemesi gönderildi

  Avrupalı Türklerden depremzedelere yardım seferberliğiFrankfurt'tan 70 tonu aşkın acil yardım malzemesi gönderildi - Avrupalı Türklerden depremzedelere yardım seferberliği Frankfurt'tan 70 tonu aşkın acil yardım malzemesi gönderildi Türkiye'deki deprem mağdurlarına destek amacıyla Frankfurt'ta yaşayan Türklerden depremzedelere 70 tonu aşkın acil yardım malzemesi gönderildi.

 • 04.02.2023 04 Şub 17:10 Hessen Eyalet Parlamentosu Milletvekili ve Gazeteci İsmail Tipi, 64 yaşında yaşama veda etti

  Hessen Eyalet Parlamentosu Milletvekili ve Gazeteci İsmail Tipi, 64 yaşında yaşama veda etti Almanya'da uzun yıllar gazetecilik yapan ve Hessen eyalet parlamentosunda Milletvekili olan İsmail Tipi, dün kansere bağlı komplikasyonlardan 64 yaşında hayata veda etti.

Advertisement