Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika işçi haberleri, işçi son dakika, son dakika işçi

Son Dakika İşçi Haberleri

Son dakika İşçi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son işçi haberleri anında burada.


 • Dün Dün 19:14 Tesla, yeni yazılım güncellemesiyle acil çağrı özelliğini ekledi

  Tesla, yeni yazılım güncellemesiyle acil çağrı özelliğini ekledi Tesla, yeni yazılım güncellemesiyle otomobillerde hava yastıkları patladığında otomatik olarak tetiklenen acil çağrı merkezi arama özelliğini kullanıcılara sunuyor. Ayrıca güncelleme ile çok duraklı yolculuk planlayıcı, kör nokta göstergeleri ve canlı nöbetçi kameralar gibi özellikler de ekleniyor.

 • Dün Dün 17:59 Kayseri'de İnşaat İskelesi Çöktü: 3 İşçi Yaralandı

  Kayseri'de İnşaat İskelesi Çöktü: 3 İşçi Yaralandı Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde bir inşaat iskelesi çöktü ve 3 işçi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar Yahyalı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

 • Dün Dün 17:30 İnsan Hakları Derneği: "İşçi ve Emekçilerin Hak Arama Eylemleri Yasaklanmamalı, Sendikalaşma, Grev ve Toplu Eylem Hakkı Güvenceye Alınmalıdır"

  İnsan Hakları Derneği: 'İşçi ve Emekçilerin Hak Arama Eylemleri Yasaklanmamalı, Sendikalaşma, Grev ve Toplu Eylem Hakkı Güvenceye Alınmalıdır' İnsan Hakları Derneği (İHD), 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla “Yıllardır uygulanan borçlanmaya dayalı neoliberal ekonomi politikalarının, savaş ve çatışma harcamalarının sebep olduğu ekonomik kriz ve derin yoksullaşma, yurttaşların hem biyolojik hem de sosyal yaşamlarını sürdürebilmelerini tümüyle imkansız kılan ağır insan hakları ihlalidir. Bu koşullarda işçi ve emekçilerin kazanılmış haklarına dokunulmamalı, enflasyon rakamları manipüle edilmemeli, kıdem tazminatı hakkına dokunulmamalı ve iş cinayetleri önlenmelidir. İşçi ve emekçilerin hak arama eylemleri yasaklanmamalı, sendikalaşma, grev ve toplu eylem hakkı güvenceye alınmalıdır” açıklamasını yaptı.

 • Dün Dün 14:35 Mardin'de İnşaatta İşçi Ölümü

  Mardin'de İnşaatta İşçi Ölümü Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir inşaatta çalışan işçi, asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 • Dün Dün 13:57 Mandalina Satışı Maliyetine Yapılıyor

  Mandalina Satışı Maliyetine Yapılıyor Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki semt pazarında mandalina satan esnaf, müşteri yokluğundan dolayı maliyetine satış yaptığını belirtti. Mandalina fiyatları bahçede 2 lira iken pazarda 5 liraya çıkıyor. Esnaf, mazot ve işçilik maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle zarar ettiğini ancak masrafını kurtarmak için bu şekilde satış yapmak zorunda olduğunu ifade etti.

 • Dün Dün 13:03 İran'da Petrol Transfer İstasyonunda 5 İşçi Gazdan Hayatını Kaybetti

  İran'da Petrol Transfer İstasyonunda 5 İşçi Gazdan Hayatını Kaybetti İran'ın Loristan eyaletinde bulunan bir petrol transfer istasyonunda yapılan tarama ve bakım çalışmaları sırasında 5 işçi hidrojen sülfür gazına maruz kalarak hayatını kaybetti. Olayın ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Dün Dün 11:12 Asgari Ücret Tespit Komisyonu Yarın İlk Toplantısını Yapacak

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu Yarın İlk Toplantısını Yapacak İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2024'te geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantısını yarın yapacak. Yeni asgari ücret rakamının belirlenmesi süreci resmi olarak başlamış olacak.

 • Dün Dün 09:21 Yargıtay, maaş artı primle çalışanları üzen karar verdi

  Yargıtay, maaş artı primle çalışanları üzen karar verdi Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, ücret artı prim usulü ile çalışanlarda fazla çalışma ücretinin sabit ücret üzerinden hesaplanacağına ve prim ödemelerinin fazla çalışma ücretine dahil edilmeyeceğine hükmetti.

 • 09.12.2023 09 Ara 23:17 Sokak kedilerinin 'Kedici babası' 20 yıldır her gün, 5 noktada 500'ün üzerinde kedinin beslemesini yapıyor

  Sokak kedilerinin 'Kedici babası' 20 yıldır her gün, 5 noktada 500'ün üzerinde kedinin beslemesini yapıyor Antalya'da yaşayan 69 yaşındaki Hüseyin Karaağaç, 20 yıldır her gün sabah erkenden kalkıp, 5 noktada 500'e yakın sokak hayvanının beslemesini yapıyor. Çevresinde, 'Kedici baba,kedilerin babası' olarak bilinen Karaağaç, ömrü yettiği sürece sokak canlarının hizmetinde olacağını söyledi.

 • 09.12.2023 09 Ara 23:12 Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Ay, Şanlıurfa'da tekstil işçileriyle bir araya geldi

  Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Ay, Şanlıurfa'da tekstil işçileriyle bir araya geldi Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Ay, Şanlıurfa'da tekstil işçileriyle bir araya geldi Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, farklı bir sendika işçilerinin yaklaşık bir haftadır iş bırakma eylemi gerçekleştirdiği Şanlıurfa'daki bir tekstil fabrikasını ziyaret etti.

 • 09.12.2023 09 Ara 20:05 İngiltere'de Filistin'e destek eylemi düzenlendi

  İngiltere'de Filistin'e destek eylemi düzenlendi İngiltere'de Filistin'le dayanışma ve ateşkes eylemi düzenlendi. Konuşmacılar, ABD ve İngiltere'nin ateşkes talebini veto etmesine tepki gösterdi. Eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, oylamanın utanç verici olduğunu belirtti. İngiliz siyasetçilere ateşkes çağrısı yapmayanların seçimlerde destek görmeyeceği ifade edildi.

 • 09.12.2023 09 Ara 16:41 Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nden 'Asgari Ücret' Açıklaması: "Asgari Ücret Tespit Komisyonu, İşçileri ve Emekçi Halkımızı Temsil...

  Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nden 'Asgari Ücret' Açıklaması: 'Asgari Ücret Tespit Komisyonu, İşçileri ve Emekçi Halkımızı Temsil... Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi üyeleri, asgari ücret görüşmeleri öncesinde bugün, Madenci Anıtı önünde açıklama yaptı. Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nden Kansu Yıldırım, "Patronların 10’a 5 çoğunlukta olduğu, işçi kesimi adına sadece en çok üyeye sahip konfederasyonun masaya oturduğu, çoğunlukla hükümet tarafından alınan bir siyasi kararın usulen görüşüldüğü Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işçileri ve emekçi halkımızı temsil etmemektedir. Asgari ücret görüşmeleri en büyük toplu pazarlık süreci haline dönüşürken işçi sınıfının bütün hak arama yolları tıkalıdır” dedi. Belediye işçisi Kamil Sağlam ise, "Bizler açlıkla sınanırken, yoksulluğa razı durumuna geldik. Yoksulluğa razıyız ama sabrımızı sınamayın. Yoksulluk sınırının altında çalışmayı reddediyoruz" diye konuştu.

 • 09.12.2023 09 Ara 13:55 Balıkesir'de Asayiş, Trafik ve Huzur Uygulaması: 19 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Balıkesir'de Asayiş, Trafik ve Huzur Uygulaması: 19 Şüpheli Gözaltına Alındı Balıkesir'de polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen Asayiş, Trafik ve Huzur Uygulaması'nda 5 bin 578 kişinin bilgileri sorgulandı ve çeşitli suçlardan aranan 19 şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca, eğlence yerlerine yönelik yapılan denetimlerde 3 işletme hakkında tutanak tutuldu ve trafik uygulamasında 55 araç sürücüsüne toplam 139 bin 11 lira idari para cezası kesildi.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:46 ODTÜ Öğrencileri İşçi Serdar Delibal'ın İşine İade Edilmesi İçin İmza Topladı

  ODTÜ Öğrencileri İşçi Serdar Delibal'ın İşine İade Edilmesi İçin İmza Topladı ODTÜ öğrencileri, işten çıkarılan yemekhane işçisi Serdar Delibal'ın işine iade edilmesi için topladıkları imzaları rektörlüğe teslim etti. Delibal, işten çıkarılmasına karşı açtığı davada, lehine şahitlik yapacak işçilerin üniversitenin başka birimlerinde görevlendirildiğini söyledi.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:18 Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Ay, Şanlıurfa'da tekstil işçileriyle bir araya geldi

  Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Ay, Şanlıurfa'da tekstil işçileriyle bir araya geldi Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, farklı bir sendika işçilerinin yaklaşık bir haftadır iş bırakma eylemi gerçekleştirdiği Şanlıurfa'daki bir tekstil fabrikasını ziyaret etti.

 • 09.12.2023 09 Ara 10:53 Antalya'da 69 yaşındaki adam, 20 yıldır sokak hayvanlarını besliyor

  Antalya'da 69 yaşındaki adam, 20 yıldır sokak hayvanlarını besliyor Antalya'da yaşayan 69 yaşındaki Hüseyin Karaağaç, 20 yıldır her gün sabah erkenden kalkıp, 5 noktada 500'e yakın sokak hayvanının beslemesini yapıyor. Karaağaç, ömrü yettiği sürece sokak canlarının hizmetinde olacağını söyledi.

 • 09.12.2023 09 Ara 00:47 Gaziantep'te Sağanak Nedeniyle Mahsur Kalan Araçlar Kurtarıldı

  Gaziantep'te Sağanak Nedeniyle Mahsur Kalan Araçlar Kurtarıldı Gaziantep'te etkili olan sağanak nedeniyle sular altında kalan köprülü kavşakta 1'i işçi servisi olmak üzere toplam 5 araç mahsur kaldı. Araçların içerisinde bekleyen vatandaşlar, ekiplerin çalışması sonucu kurtarıldı. İşçi servisi şoförü ise 45 dakika süren ikna çalışmaları sonucu aracını terk etti.

 • 08.12.2023 08 Ara 18:39 Silifke'de ambulansa çarpan midibüs devrildi, 2 yaralı

  Silifke'de ambulansa çarpan midibüs devrildi, 2 yaralı Mersin'in Silifke ilçesinde, yaralı taşıyan ambulansa arkadan çarpan işçi servisi midibüsü devrildi. Kazada midibüs sürücüsü ve yanındaki kişi yaralandı. Yaralılar, Silifke Devlet Hastanesine kaldırıldı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • 08.12.2023 08 Ara 17:09 İşçi Emeklisi İçin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Çağrı

  İşçi Emeklisi İçin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Çağrı Trabzon'da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile konuşan bir işçi emeklisi, yaşadığı maddi sıkıntıları anlattı ve destek istedi.

 • 08.12.2023 08 Ara 15:38 DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: İnsanca yaşanacak bir ücret istiyoruz

  DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: İnsanca yaşanacak bir ücret istiyoruz DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret konusunda rakam söylemeyerek insanca yaşanacak bir ücret talep ettiklerini belirtti. Çerkezoğlu, asgari ücretin yüksek enflasyon koşullarında yılda 4 kez belirlenmesi gerektiğini ve aile geçimine uygun olması gerektiğini vurguladı. Ayrıca vergi dilimlerinin düşürülmesi ve en düşük emekli aylığının asgari ücret düzeyine yükseltilmesi gerektiğini ifade etti. DİSK, 'Gelirde Adalet, Vergide Adalet ve İnsanca Yaşanacak Bir Ücret' yürüyüşleriyle adalet mücadelesini tüm Türkiye'ye taşıyacak.

 • 08.12.2023 08 Ara 15:01 İngiltere'de İşçi Partisi lideri Keir Starmer protesto edildi

  İngiltere'de İşçi Partisi lideri Keir Starmer protesto edildi İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi lideri Keir Starmer, Gazze'de ateşkes çağrılarını desteklemediği gerekçesiyle protesto edildi. Filistin yanlısı iki kişi gözaltına alındı.

 • 08.12.2023 08 Ara 14:48 MASKİ, altyapı projesiyle ilgili eğitim programına katıldı

  MASKİ, altyapı projesiyle ilgili eğitim programına katıldı Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), 46,5 milyon avroluk altyapı projesiyle ilgili olarak İLBANK tarafından düzenlenen eğitim programına katıldı. Eğitimde ihale işlemleri, teknik yönetim, çevresel ve sosyal prosedürler, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında bilgiler paylaşıldı.

 • 08.12.2023 08 Ara 14:22 Tekirdağ Kapaklı'da Ambalaj Fabrikasında İki İşçi Elektrik Çarpması Sonucu Yaralandı

  Tekirdağ Kapaklı'da Ambalaj Fabrikasında İki İşçi Elektrik Çarpması Sonucu Yaralandı Tekirdağ Kapaklı'da bulunan bir ambalaj fabrikasında meydana gelen olayda, iki işçi elektrik çarpması sonucu yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 • 08.12.2023 08 Ara 14:11 Tekirdağ'da fabrikada elektrik akımına kapılan 2 işçi yaralandı

  Tekirdağ'da fabrikada elektrik akımına kapılan 2 işçi yaralandı Kapaklı ilçesinde bulunan bir ambalaj fabrikasında çalışan 2 işçi, arızalı sigorta kutusunu tamir ederken elektrik akımına kapıldı. Yaralanan işçiler hastaneye kaldırıldı.

 • 08.12.2023 08 Ara 14:00 Zeytinburnu Veliefendi İşçi Blokları Projesi İçin İmza Töreni Gerçekleştirildi

  Zeytinburnu Veliefendi İşçi Blokları Projesi İçin İmza Töreni Gerçekleştirildi Zeytinburnu'nda hızla devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Veliefendi İşçi Blokları projesinin ilk adımı atıldı. Belediye Başkanı Ömer Arısoy, imza töreninde yaptığı konuşmada, 20 yıldır üzerinde çalışılan bu projenin başlatıldığını belirtti. İşçi Bloklarının hak sahipleri ile yüklenici firma arasında imzalar atıldı. Belediye, süreci konutların hak sahiplerine teslim edilinceye kadar takip edeceğini söyledi.

 • 08.12.2023 08 Ara 13:13 18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya'da Başlıyor

  18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya'da Başlıyor 18'nci Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 16-26 Aralık tarihleri arasında Antalya'da ücretsiz olarak düzenlenecek. Festivalde 100'e yakın uzun metrajlı film, kısa film ve belgesel gösterime sunulacak.

 • 08.12.2023 08 Ara 12:10 2024 Yılında Asgari Ücret Tespit Komisyonu İlk Toplantısını Yapacak

  2024 Yılında Asgari Ücret Tespit Komisyonu İlk Toplantısını Yapacak İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 11 Aralık'ta yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için toplanacak.

 • 08.12.2023 08 Ara 11:41 Didim Belediyesi'nin 2023 yılı son meclis toplantısı

  Didim Belediyesi'nin 2023 yılı son meclis toplantısı Didim Belediyesi'nin 2023 yılı son meclis toplantısında gündemdeki 5 madde karara bağlandı. Toplantıda, sözleşmeli personel ücreti, geçici işçi vizesi, belediye başkanına yetki verilmesi, borçlanma yetkisi ve taşınmaz satışı konuları ele alındı.

 • 07.12.2023 07 Ara 20:56 Çorum'da kaynar su kazanına düşen işçi hayatını kaybetti

  Çorum'da kaynar su kazanına düşen işçi hayatını kaybetti Çorum'da çalıştığı fabrikada kaynar su kazanına düşen Halil Güvenç, 7 gün süren tedavi sürecinin ardından hayatını kaybetti. İşçi, vücudunda oluşan yanıklar nedeniyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

 • 07.12.2023 07 Ara 19:23 Volkswagen'in Xinjiang'daki fabrikasında zorla çalıştırma bulgusu yok

  Volkswagen'in Xinjiang'daki fabrikasında zorla çalıştırma bulgusu yok Volkswagen tarafından görevlendirilen dış denetçiler, Xinjiang'daki fabrikada işçilerin zorla çalıştırıldığına dair herhangi bir bulguya rastlamadı. Denetim sonucunda, işçiler arasında zorla çalıştırılmaya dair herhangi bir belirti veya kanıt bulunmadığı belirtildi.

 • 07.12.2023 07 Ara 14:03 Kenya, İsrail'e tarım işçisi gönderecek

  Kenya, İsrail'e tarım işçisi gönderecek Kenya Çalışma ve Sosyal Koruma Bakanlığı, İsrail'in tarım arazilerinde çalışması için 1500 işçi göndereceklerini duyurdu. İşçilerin 1500 dolar net gelirle çalışacağı ve 3 yıllık sözleşme yapılacağı belirtildi. Bu karar, Malavi'nin İsrail'e 5 bin genci gönderme kararı almasının ardından geldi.

 • 07.12.2023 07 Ara 09:09 Hatay'da İşçi Servisi, Hafriyat Kamyonuna Çarptı; 16 Yaralı

  Hatay'da İşçi Servisi, Hafriyat Kamyonuna Çarptı; 16 Yaralı Hatay'ın Erzin ilçesinde bir işçi servisi, hafriyat kamyonuna arkadan çarptı. Kazada sürücü ile birlikte 15 işçi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 18:15 Erzin'de işçi servisi ile kamyon çarpıştı: 9 yaralı

  Erzin'de işçi servisi ile kamyon çarpıştı: 9 yaralı Hatay'ın Erzin ilçesinde, tekstil fabrikası işçilerini taşıyan bir servis aracı ile bir kamyon çarpıştı. Kazada, servis sürücüsü ile 8 işçi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 17:31 Hatay'da işçi servisi ile hafriyat kamyonu çarpıştı: 9 yaralı

  Hatay'da işçi servisi ile hafriyat kamyonu çarpıştı: 9 yaralı Hatay'ın Erzin ilçesinde meydana gelen kazada, işçi servisi ile hafriyat kamyonu çarpıştı. Kazada 9 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, polis ekipleri inceleme başlattı.

 • 06.12.2023 06 Ara 17:17 Erzin'de hafriyat kamyonuna arkadan çarpan minibüste 16 kişi yaralandı

  Erzin'de hafriyat kamyonuna arkadan çarpan minibüste 16 kişi yaralandı Hatay'ın Erzin ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, hafriyat kamyonuna arkadan çarpan minibüsteki sürücü ile 15 işçi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla çevre hastanelere götürüldü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 15:17 Ttb'den Hatay Raporu: "Binaların Yıkımı, Enkaz Kaldırma ve Geçici Depolama Alanlarına Taşınması Mevzuata ve Bilimsel Kriterlere Uygun Yapılmamaktadır"

  Ttb'den Hatay Raporu: 'Binaların Yıkımı, Enkaz Kaldırma ve Geçici Depolama Alanlarına Taşınması Mevzuata ve Bilimsel Kriterlere Uygun Yapılmamaktadır' Türk Tabipler Birliği (TTB) İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Kolu, Hatay Gözlemleri Değerlendirme Raporu'nu yayınladı. Raporda, "Binaların yıkımı, enkaz kaldırma ve geçici depolama alanlarına taşınması ve ayrıştırılması basamaklarının hiçbiri mevzuata ve bilimsel kriterlere uygun yapılmamaktadır. Tozdan kaynaklı sorunların önlenmesi amacıyla ortam ölçümleri ve buna bağlı olarak çalışanların tozun etkilerinden korunmalarını sağlamak için herhangi uygulamaya rastlanmamıştır" denildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:32 Hindistan'da tahıl fabrikasında kaza: 7 işçi öldü, 5 işçi yaralandı

  Hindistan'da tahıl fabrikasında kaza: 7 işçi öldü, 5 işçi yaralandı Hindistan'ın Karnataka eyaletinde bulunan bir tahıl işleme fabrikasında hasarlı silolardan dökülen mısır yığınının altında kalan 7 işçi hayatını kaybetti, 5 işçi ise yaralandı. Kazada hayatını kaybeden işçiler, Bihar eyaletinden gelen göçmen işçilerdi.

 • 05.12.2023 05 Ara 23:59 Etiyopya, işçi programlarıyla 120 binden fazla vatandaşını yurt dışına gönderdi

  Etiyopya, işçi programlarıyla 120 binden fazla vatandaşını yurt dışına gönderdi Etiyopya, insan kaçakçılığını önlemek amacıyla başlattığı işçi programları sayesinde son 6 ayda 120 binden fazla vatandaşını yurt dışına çalışmaya gönderdi. Ülkeler arasında yapılan anlaşmalarla göçmen akışını düzenli ve yasal hale getiren Etiyopya, eğitim merkezleri aracılığıyla işçilerin meslek ve dil becerilerini geliştirmeye çalışıyor. Orta Doğu, Asya ve Avrupa ülkelerine odaklanan Etiyopya, ayda 38 bin kişiyi işe yerleştirme hedefine ulaşmayı amaçlıyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:15 İsrail'in Lübnan'a saldırısında bir işçi öldü, 2 kişi yaralandı

  İsrail'in Lübnan'a saldırısında bir işçi öldü, 2 kişi yaralandı İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyine düzenlediği saldırıda Suriye uyruklu bir işçinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırı sonucunda ölen sivil sayısı 23'e yükseldi.

 • 05.12.2023 05 Ara 20:31 Diyarbakır'da restorasyon sırasında işçi hayatını kaybetti

  Diyarbakır'da restorasyon sırasında işçi hayatını kaybetti Diyarbakır'ın Sur ilçesinde tarihi bir yapının restorasyonu sırasında çöken beton tabliyenin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Abdülkadir K. adlı işçi, beton tabliyeyi sökmeye çalışırken çöktü ve ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan işçi, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 05.12.2023 05 Ara 20:16 Düzce'de işçi servis minibüsü alev aldı

  Düzce'de işçi servis minibüsü alev aldı Düzce'de bir işçi servis minibüsü, sürücüsünün servisini tamamladıktan sonra motor kısmından alev aldı. Minibüs alev alev yanarken, itfaiye ekipleri müdahale ederek yangını söndürdü. Olayda can kaybı veya yaralanma olmazken, minibüs kullanılamaz hale geldi.

 • 05.12.2023 05 Ara 19:50 Düzce'de park halindeki işçi servisi yangında kullanılamaz hale geldi

  Düzce'de park halindeki işçi servisi yangında kullanılamaz hale geldi Düzce Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikaya işçi taşıyan servis aracı, park halindeyken çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü ancak araç tamamen zarar gördü. Servis sürücüsü Mehmet Toprak, yangın çıktığını fark edince evinden çıktı ve aracının alev aldığını gördü. Neyse ki içeride kimse yoktu ve can kaybı yaşanmadı.

 • 05.12.2023 05 Ara 19:43 İşçi servisi alev topuna döndü

  İşçi servisi alev topuna döndü Düzce'de park halindeki işçi servisi alev topuna döndü. Yangın maddi hasar ile atlatıldı. Olayda herhangi bir yaralanma yaşanmadı.

 • 05.12.2023 05 Ara 17:13 Keserle saldırıya uğrayan kedi, veterinerde tedavi altına alındı

  Keserle saldırıya uğrayan kedi, veterinerde tedavi altına alındı İzmir'de bir sokak kedisine keserle saldıran Dursun U., gözaltına alındı. Kedinin yaralanması üzerine hayvanseverler şikayetçi oldu.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:18 Aydın'da kayıp şahsın arkadaşı tarafından öldürülüp ormana gömüldüğü ortaya çıktı

  Aydın'da kayıp şahsın arkadaşı tarafından öldürülüp ormana gömüldüğü ortaya çıktı Aydın'da 4 yıldır haber alınamayan Mehmet Akkan'ın arkadaşı tarafından öldürülüp ormana gömüldüğü ortaya çıktı. Cinayeti işlediğini itiraf eden şüpheli tutuklandı.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:34 Diyarbakır'da İşçi İskele Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti

  Diyarbakır'da İşçi İskele Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti Diyarbakır'ın Sur ilçesinde restorasyon çalışmalarının yapıldığı alanda inşaat iskelesi düşen işçi Abdulkadir Kömür hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:30 Telefonica, 2026'ya kadar 5 bin 124 çalışanını işten çıkaracak

  Telefonica, 2026'ya kadar 5 bin 124 çalışanını işten çıkaracak İspanya'nın çok uluslu telekomünikasyon şirketi Telefonica, 2026 yılına kadar 5 bin 124 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Şirket, zarar etmeye başlaması nedeniyle İspanya'daki mevzuatı kullanarak işçi çıkartma sürecini başlattı. Sendikalarla müzakerelere başlayan Telefonica, 16 bin çalışanı bulunan şirketlerinden 5 bin 124 kişiyi etkileyecek olan işten çıkarma planını açıkladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:25 İnegöl'deki fabrikada işçi başına demir parçaları düştü

  İnegöl'deki fabrikada işçi başına demir parçaları düştü Bursa'nın İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan bir işçi, vinç üzerindeki demir parçalarının başına düşmesi sonucu yaralandı. Olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan işçinin durumu ise henüz bilinmiyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 20:05 İskenderun'da Tadilat Yapılan Evde İşçi Hayatını Kaybetti

  İskenderun'da Tadilat Yapılan Evde İşçi Hayatını Kaybetti Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir evde tadilat çalışması sırasında işçi, terasa çıkan merdivenin yıkılması sonucu hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler tarafından hastaneye kaldırılan işçi, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:23 Tunus Genel İşçi Sendikası Genel Sekreteri: ABD'nin gerçek yüzü İsrail'e verdiği destekle ortaya çıktı

  Tunus Genel İşçi Sendikası Genel Sekreteri: ABD'nin gerçek yüzü İsrail'e verdiği destekle ortaya çıktı Tunus Genel İşçi Sendikası (TGİS) Genel Sekreteri Nureddin et-Tabubi, Tunus'un en büyük sivil toplum kuruluşu TGİS'in kurucu lideri Ferhat Haşad'ın ölümünün 71'inci yılı dolayısıyla düzenlenen anma toplantısında yaptığı konuşmada, ABD'nin İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına verdiği destekle gerçek yüzünün ortaya çıktığını belirtti. Tabubi, ABD'nin siyonist savaş konseyinin ortağı olduğunu ve onlara akıllı bombalar sağladığını ifade etti. Gazze'deki çocukların kan ve gözyaşının, demokrasi ve insan haklarını savunduğunu iddia edenler için büyük bir utanç olduğunu söyledi.

Advertisement