Emmy'ye Mad Men Damga Vurdu - Son Dakika
Magazin

Emmy'ye Mad Men Damga Vurdu

Emmy\'ye Mad Men Damga Vurdu

Televizyon Dünyasının Oscarları Sayılan Emmy Ödülleri, 61. Kez, Los Angeles'taki Nokia Theatre'da Düzenlenen Görkemli Bir Törenle Sahiplerine Verildi.

21.09.2009 11:07

61. Emmy ödülleri, Los Angeles’taki Nokia Theatre’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Ödül töreninden önce gelenek olduğu üzere kırmızı halı seremonisi yapıldı. Ünlü isimler tören salonuna giderken, kırmızı halıda poz verdiler. Halı üzerinde adeta şıklık yarışı yaşandı.

"How I Met Your Mother"ın Barney’si Neil Patrick Harris'in sunduğu ödül töreni, simultane çeviriyle CNBC-e’de, orijinal sesiyle ise e2’den canlı olarak yayınlandı.

'MAD MEN' EN İYİ DİZİ

Törenlerde e-2'de yayınlanan "Mad Men" drama dalında "En İyi Dizi" ödülünün sahibi oldu.

'30 ROCK' VE ALEC BALDWIN'E ÖDÜL

Komedi dalında "En İyi Dizi" ödülünü ise "30 Rock" dizisi kazandı.

Dizinin başrol oyuncusu Alec Baldwin de komedi dalında "En İyi Erkek Oyuncu" seçildi.

DRAMDA EN İYİ OYUNCU ÖDÜLLERİ

Drama dizisi dalında "En İyi Erkek Oyuncu "Breaking Bad" ile Bryan Craston seçilirken; bu dalda "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü "Lost"daki rolüyle Michael Emerson kazandı.

Drama dalında "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü", "Damages" dizisindeki rolüyle Glenn Close'un olurken, bu daldaki "Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü" de CNBC-e dizisi "24"'deki rolüyle Cherry Jones'un oldu.

KOMEDİNİN EN İYİLERİ

Komedi dalında "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülü CNBC-e'de yayınlanan "Two and A Half Men" ile John Cryer'ın olurken, bu dalda "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü yine CNBC-e'de yayınlanan bir diğer dizi "Pushing Daisies" ile Kristin Chenoweth kazandı.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Magazin Emmy'ye Mad Men Damga Vurdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement