Ünlü oyuncu Birol Ünel, 59 yaşında kansere yenik düştü - Son Dakika

Ünlü oyuncu Birol Ünel, 59 yaşında kansere yenik düştü

04.09.2020 12:24

Fatih Akın'ın ünlü filmi Duvara Karşı'da canlandırdığı rol ile hafızalara kazınan başarılı oyuncu Birol Ünel, kansere yenik düştü.

Fatih Akın'ın yönettiği "Duvara Karşı", "Temmuz'da", "Transylvania" ve "Aşka Ruhunu Kat" gibi filmlerdeki rolleri ile tanınan, Almanya'da da birçok tiyatro oyununda ve filmde yer alan Birol Ünel, kanser nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybetti.

Sözcü'de yer alan habere göre: Ünel, doğum günü olan 18 Ağustos'ta durumu ağırlaştığı için hastaneye kaldırılmıştı.

BİROL ÜNEL KİMDİR?

1961 yılında Silifke'de doğan ve ailesi 1968 yılında Almanya'ya göçen Birol Ünel, Bremen'de büyüdü. Almanya'da gençlik dönemlerinde parke döşemeciliği yapan daha sonra Hannover'e giderek Tiyatro ve Müzik Yüksek Okulu'na kaydolan Ünel'in sinema kariyeri 1987 yılında Yolcu filmiyle başladı.

Ünlü oyuncu Birol Ünel, 59 yaşında kansere yenik düştü

1992 yılında Berlin Tiyatrosunda Caligula rolüyle ilk rolünü aldı. 2000'de Fatih Akın'ın yönettiği Temmuz'da filminde sinema dünyasında tanınmaya başladı. Duvara Karşı ile de ününü perçinledi.

Ünlü oyuncu Birol Ünel, 59 yaşında kansere yenik düştü
YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Avrupa borsaları yükselişle kapandı Avrupa borsaları yükselişle kapandı Almanya Başbakanı: 'Stratejik alanlarda küresel tedarik zincirlerine bağımlılık büyük risk' Almanya Başbakanı: 'Stratejik alanlarda küresel tedarik zincirlerine bağımlılık büyük risk' Kuzey Denizi'ndeki Konteyner Gemisi Tıkanıklığı Kötüleşiyor Kuzey Denizi'ndeki Konteyner Gemisi Tıkanıklığı Kötüleşiyor

Son Dakika Magazin Ünlü oyuncu Birol Ünel, 59 yaşında kansere yenik düştü - Son Dakika


Advertisement