Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Mudanya Üniversitesi haberleri, Mudanya Üniversitesi son dakika, son dakika Mudanya Üniversitesi

Son Dakika Mudanya Üniversitesi Haberleri

Son dakika Mudanya Üniversitesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mudanya üniversitesi haberleri anında burada.


 • 01.12.2023 01 Ara 10:48 BTSO Girişimcilik ve Üniversite Sanayi İşbirliği Konseyi BBS'de buluştu

  BTSO Girişimcilik ve Üniversite Sanayi İşbirliği Konseyi BBS'de buluştu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) stratejik sektörleri ortak akılla geleceğe taşımak maksadıyla hayata geçirdiği 'Sektörel Konseyler' yeni dönem çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:01 Bursa'da Sanayide Dijital Dönüşüm Paneli Düzenlendi

  Bursa'da Sanayide Dijital Dönüşüm Paneli Düzenlendi Bursa Nilüfer OSB'de gerçekleşen 'Sanayide Dijital Dönüşüm' paneline birçok sektörden katılan firmalar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye'nin dijital dönüşüm hamleleri ve sanayide dijitalleşme performansı konuşuldu.

 • 25.10.2023 25 Eki 11:12 Bursa Emniyet Müdürlüğü Üniversite Kampüslerinde Propagandaya Karşı Bilinçlendirme Faaliyetleri Yürütüyor

  Bursa Emniyet Müdürlüğü Üniversite Kampüslerinde Propagandaya Karşı Bilinçlendirme Faaliyetleri Yürütüyor Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, 'bilgilendirme ve önleme faaliyetleri' dahilinde 'El Ele Güvenli Geleceğe' projesiyle üniversite kampüslerinde, öğrencileri propagandalara karşı bilinçlendirmek için stant kurdu. Proje kapsamında Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi'nde stant kuran polis ekipleri, gençleri terör propagandalarına karşı aydınlatmak ve polis-öğrenci ilişkilerini güçlendirmek amacıyla 20 bin 540 üniversite öğrencisiyle iletişim kurdu.

 • 09.10.2023 09 Eki 13:57 Bursa, 'Hedef Sıfır' İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı'na ev sahipliği yapacak

  Bursa, 'Hedef Sıfır' İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı'na ev sahipliği yapacak Uluslararası Sosyal Güvenlik Kuruluşları Birliği İnşaat Kazalarını Önleme Bölümü (ISSA) tarafından düzenlenecek olan 'Hedef Sıfır' temalı İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Konferansa, uluslararası uzmanların yanı sıra Türkiye'deki kurum ve kuruluşlardan da konuşmacılar katılacak. Konferansın tarihi ise 11-12 Ocak 2024 olarak belirlendi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 16:28 Bursa Büyükşehir Belediyesi 'Yalın Belediyecilik' ile 796 Milyon TL Tasarruf Sağladı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi 'Yalın Belediyecilik' ile 796 Milyon TL Tasarruf Sağladı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Yalın Belediyecilik' uygulaması sayesinde bugüne kadar 796 milyon TL tasarruf sağlandı. Bu tasarruf, planlı rutin hizmetlerin yanı sıra ekstra hizmetler olarak Bursalılara sunuldu. Yalın belediyecilik uygulamalarıyla akaryakıt kullanım verimliliği arttı, kiralık araç miktarı azaldı, temizlik ve güvenlik personeli sayıları düştü, biyosidal ilaç maliyetleri azaldı ve cenaze nakil kapasitesi arttı. Ayrıca, yalınlaştırma projeleriyle personel sayısında azalma sağlanırken, yatırımların genel bütçedeki oranı yükseldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yalın belediyecilik uygulamaları, yeni hizmetlerin hayata geçirilmesine olanak sağladı. Başkan Alinur Aktaş, yalın yönetimin kamunun da olmazsa olmazlarından biri olduğunu belirtti ve sürekli iyileştirme hedefiyle çalıştıklarını ifade etti.

 • 17.08.2023 17 Ağu 22:42 Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan: "Deprem bu evrenin gerçeğidir bunu kabul edeceğiz"

  Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan: 'Deprem bu evrenin gerçeğidir bunu kabul edeceğiz' Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan: "Deprem bu evrenin gerçeğidir bunu kabul edeceğiz" Dr. Selda Adil Eklemezler, "Bursa'da 25 bin afetzedeye ev sahipliği yapıyoruz" 17 Ağustos felaketinin yıldönümünde depremin sosyal etkileri konuşulduBURSA Bursa Teknik Üniversitesi tarafından 17 Ağustos 1999...

 • 17.08.2023 17 Ağu 09:40 BTÜ'de 'Depremin Sosyal Etkileri' Paneli Gerçekleştirildi

  BTÜ'de 'Depremin Sosyal Etkileri' Paneli Gerçekleştirildi Bursa Teknik Üniversitesi, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi'nin 24. yıl dönümü nedeniyle 'Depremin Sosyal Etkileri' başlıklı bir panel düzenledi. Panelde deprem gerçeği ve alınması gereken önlemler konuşuldu. Panele, yerel yöneticiler ve üniversite rektörleri de katıldı. Panelde, depremin doğal bir afet olduğu ve insanların doğaya uyumlu bir şekilde yaşamaları gerektiği vurgulandı. Ayrıca, depremin toplumsal boyutu, iletişim, devletin tepkisi ve politikası, sosyal düzen ve bozulma, yerinden edilme sorunu, gönüllülük ve sosyal dayanışma, kültürel boyut gibi konular ele alındı. Deprem sonrası yaşanan göç olayları da değerlendirildi.

 • 24.07.2023 24 Tem 19:13 BTSO Sektörel Konseyler, Strateji Arama Çalıştayı düzenledi

  BTSO Sektörel Konseyler, Strateji Arama Çalıştayı düzenledi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) hayata geçirdiği Sektörel Konseyler, yeni dönem yol haritalarını belirlemek üzere 'Strateji Arama Çalıştayı' gerçekleştirdi. Çalıştayda, Bursa iş dünyası, üniversiteler ve kamu kurumlarının temsilcileri bir araya gelerek yeni döneme ilişkin yol haritalarını değerlendirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Business School'un iş dünyasının referans eğitim merkezi olarak hizmet vereceğini belirtti ve BTSO'nun iş dünyası-üniversite işbirliğine büyük önem verdiğini vurguladı.

 • 08.05.2023 08 May 16:43 Bursa, İpeği ve İznik Çinisiyle UNESCO Şehirler Ağına Dahil Oldu

  Bursa, İpeği ve İznik Çinisiyle UNESCO Şehirler Ağına Dahil Oldu Bursa Büyükşehir Belediyesi, turizmde payını artırmak amacıyla İpeği ve İznik Çinisiyle UNESCO Şehirler Ağına dahil oldu. Şimdi de Çini ve Seramik Sempozyumu düzenleyerek, Bursa'nın evrensel değerlerini vitrine çıkarmayı hedefliyorlar. Sempozyumun ön hazırlık toplantısı, akademisyenler ve konunun tüm taraflarının katılımıyla gerçekleştirildi.

 • 26.04.2023 26 Nis 13:35 Bursa 20. Kitap Fuarı Tanıtım Toplantısı Yapıldı

  Bursa 20. Kitap Fuarı Tanıtım Toplantısı Yapıldı TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen Bursa 20. Kitap Fuarı kapsamında tanıtım toplantısı yapıldı. Fuar 29 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ve 300'e yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. 70'ten fazla kültür etkinliği ve yazarlar okurlarla buluşacak.

 • 22.03.2023 22 Mar 15:28 Bursa'da üniversiteler kuraklık ve su krizine çözüm arayacak

  Bursa'da üniversiteler kuraklık ve su krizine çözüm arayacak Bursa'da üniversiteler kuraklık ve su krizine çözüm arayacak Bursa'da gerçekleştirilen konferansta iklim değişikliği ve su krizi ele alındı Bursa Teknik Üniversitesi 22 Mart Dünya Su Günü Bursa Konferansı gerçekleştirdi.

 • 22.03.2023 22 Mar 13:53 Bursa'daki barajlarda 80 gün yetecek içme suyu var

  Bursa'daki barajlarda 80 gün yetecek içme suyu var Bursa Valisi Yakup Canbolat, kentteki barajlarda 80 günlük ihtiyacı karşılayacak rezervin bulunduğunu söyledi.

 • 15.03.2023 15 Mar 04:31 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 üniversiteye rektör atadı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 üniversiteye rektör atadı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla, aralarında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi'nin de bulunduğu 12 üniversiteye rektör atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • 25.02.2023 25 Şub 11:35 Kahramanmaraş merkezli depremlerin barajlar üzerindeki etkisine dair rapor hazırlandı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin barajlar üzerindeki etkisine dair rapor hazırlandı Baraj Güvenliği Derneğince, "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki barajlara ilişkin yürütülen çalışmanın ardından, alınması gereken önlemler rapor halinde yayınladı.

 • 25.02.2023 25 Şub 11:35 Kahramanmaraş merkezli depremlerin barajlar üzerindeki etkisine dair rapor hazırlandı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin barajlar üzerindeki etkisine dair rapor hazırlandı Baraj Güvenliği Derneğince, "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki barajlara ilişkin yürütülen çalışmanın ardından, alınması gereken önlemler rapor halinde yayınladı.

 • 21.01.2023 21 Oca 15:24 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAY KEMAL SEN MARMARAY'I, AVRASYA'YI GÖRDÜN MÜ

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAY KEMAL SEN MARMARAY'I, AVRASYA'YI GÖRDÜN MÜ CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Dudullu-Bostancı Metro Hattı açılışında yaptığı açıklamaya Bursa'da tepki gösterdi.

 • 24.12.2022 24 Ara 14:16 Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Bursa'da temel atma töreninde konuştu

  Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Bursa'da temel atma töreninde konuştu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Artık yeteneklerin tespitini, yeteneklerin gencini tesadüfe bırakmıyoruz.

 • 24.12.2022 24 Ara 12:01 Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu

  Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu - Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen buluşma programında Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi öğrenci toplulukları üyesi yaklaşık 2000 genç, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu...

 • 14.06.2022 14 Haz 10:59 Mudanya Üniversitesi ilk akademik yılında 7 bölümle kapılarını açacak

  Mudanya Üniversitesi ilk akademik yılında 7 bölümle kapılarını açacak Bursa Eğitim ve Kültür Vakfınca kurulan Mudanya Üniversitesi, 2022-2023 akademik yılında 7 bölümle kapılarını öğrencilere açacak.

 • 14.06.2022 14 Haz 10:12 Mudanya Üniversitesi 7 bölümle 11 Ekim'de kapılarını açıyor

  Mudanya Üniversitesi 7 bölümle 11 Ekim'de kapılarını açıyor - Mudanya Üniversitesi 7 bölümle 11 Ekim'de kapılarını açıyor Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl: -"Mudanya Üniversitesi'ni dünya üniversitesi haline getireceğiz" -"Sadece Çağrışan kampüsümüz olmayacak, Tophane'de, hanlar bölgesinde, Yıldırım'da bölümlerimiz olacak.

 • 08.06.2022 08 Haz 18:44 Bursa için güçlü işbirliği

  Bursa için güçlü işbirliği Bursa için güçlü işbirliği Bursa'da kentleşmeden çevreye, ulaşımdan kırsal hizmetlere kadar farklı alanlarda akademik temelli tespitler yapmak, projeler geliştirmek ve uygulamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi...

 • 02.06.2022 02 Haz 20:13 Çakırözer: "Ölümüne Dövüyorlar Meslektaşlarımızı Sonra Ellerini Kollarını Sallayarak Aramızda Dolaşıyorlar.

  Çakırözer: 'Ölümüne Dövüyorlar Meslektaşlarımızı Sonra Ellerini Kollarını Sallayarak Aramızda Dolaşıyorlar. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda, gazetecilere yönelik şiddeti gündeme getirdi. Çakırözer, “Tehdit edenler saldırıyorlar da saldıranlar hakkında caydırıcı ceza yok. Ölümüne dövüyorlar meslektaşlarımızı sonra ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşıyorlar. Ben bu kanuna baktığımda bunların hiçbirine bir çare yok” diye konuştu.

 • 11.03.2022 11 Mar 09:32 Yükseköğretim Teşkilat Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yürürlükte

  Yükseköğretim Teşkilat Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yürürlükte Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 • 09.03.2022 09 Mar 18:04 Mudanya Üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

  Mudanya Üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Mudanya Üniversitesinin kurulmasını da içeren Yükseköğretim Teşkilat Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

 • 08.03.2022 08 Mar 21:28 Mudanya Üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun teklifi komisyonda kabul edildi

  Mudanya Üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun teklifi komisyonda kabul edildi Yükseköğretim Teşkilat Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi.

 • 08.03.2022 08 Mar 15:03 Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından "Mudanya Üniversitesi" kurulacak

  Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 'Mudanya Üniversitesi' kurulacak AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan kanun teklifine göre, Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Mudanya Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak.

 • 27.10.2021 27 Eki 17:18 BUÜ REKTÖRÜ KILAVUZ, GÖREVDEKİ 2,5 YILINI DEĞERLENDİRDİ

  BUÜ REKTÖRÜ KILAVUZ, GÖREVDEKİ 2,5 YILINI DEĞERLENDİRDİ BURSA Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, görevde olduğu 2,5 yılını düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.

 • 18.10.2021 18 Eki 10:29 Bursa'ya bir dünya üniversitesi kuruluyor

  Bursa'ya bir dünya üniversitesi kuruluyor Bursa'ya bir dünya üniversitesi kuruluyor Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan Uludağ Üniversitesi garantörlüğündeki Mudanya Üniversitesi, kent ile öğrenciyi buluşturacak Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl: -"Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi,...

 • 15.03.2015 15 Mar 18:25 Kadınların Sorunları, Perdeye Taşındı

  Kadınların Sorunları, Perdeye Taşındı Mudanya’da üniversite öğrencilerinden oluşan Arka Mahalle Kumpanyası, “Kadın Hikayeleri” adlı tek perdelik oyunu büyük ilgi gördü.

 • 16.12.2014 16 Ara 08:34 Mudanya'da Vakıf Üniversitesi Kurulması Girişimi

  Mudanya'da Vakıf Üniversitesi Kurulması Girişimi BALKANTÜRK Eğitim Vakfı yöneticileri, Belediye Başkanı Türkyılmaz ile görüştü.

 • 28.05.2012 28 May 18:11 Mgd'den Kahkaha Tufanı

  Mgd'den Kahkaha Tufanı Mudanya'da üniversite eğitimi almış gençlerin bir çatı altında buluştuğu Arka Mahalle Kumpanyası, perdelerini "Müsaadenle Şekspir" adlı oyunla açtı.

Advertisement