Son dakika Orhan Ateş haberleri, Orhan Ateş son dakika, son dakika Orhan Ateş

Son Dakika Orhan Ateş Haberleri

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlandı
  25 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü dolayısıyla Bayburt Belediyesi ve belediye bünyesindeki Tuğra Boks Spor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 21 Şubat Kurtuluş Bayburt Boks Gecesi heyecanlı anlara sahne oldu.

 • AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş, Projelerini Anlattı
  24 Şub AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş, Projelerini Anlattı

  AK Parti Bayburt Belediye Başkan adayı Mete Memiş, Çoruh Kültür Merkezi'ndeki proje tanıtım toplantısında, şehri Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaştıracak adımları kararlılıkla atacaklarını söyledi. Memiş, belediye başkanlığının kendileri için millete hizmet etme yerleridir dedi. Memiş'in belediye başkanlığı dönemindeki hizmetleri ve gelecek projeleri hakkında bilgi verildi.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı
  21 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Kutlama törenleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, konuşmasında Bayburt'un kurtuluşunu ve Kop Dağı savunmasını anlattı. Törenlerde ayrıca öğrencilere ödüller takdim edildi ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

 • Şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay son yolculuğuna uğurlanıyor
  18 Şub Şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay son yolculuğuna uğurlanıyor

  Şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay son yolculuğuna uğurlanıyorKilit Operasyonu bölgesinde sızma girişimi yapan teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay memleketinde son yolculuğuna uğurlanıyor.

 • Kuzey Irak'ta şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay son yolculuğuna uğurlandı
  18 Şub Kuzey Irak'ta şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay son yolculuğuna uğurlandı

  Kuzey Irak'ta Pençe Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın cenaze namazı Erzincan'da kılındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bayburt Milletvekili Orhan Ateş ve Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'nin de katıldığı cenaze töreninde binlerce kişi hazır bulundu. Şehit Ay, Garnizon Şehitliğinde toprağa verildi.

 • Kuzey Irak'ta şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay dualarla uğurlandı
  18 Şub Kuzey Irak'ta şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay dualarla uğurlandı

  Kuzey Irak'ta Pençe Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay, memleketi Erzincan'da düzenlenen cenaze töreniyle dualarla son yolculuğuna uğurlandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da törene katıldı.

 • Yüzlerce Bayburtlu, Kop Şehitleri için yürüdü
  18 Şub Yüzlerce Bayburtlu, Kop Şehitleri için yürüdü

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 'Şühedaya Saygı Yürüyüşü' düzenlendi. Yüzlerce vatandaş, Kop Dağı'nda gerçekleşen yürüyüşe katıldı. Yürüyüş boyunca bayraklar taşındı, marşlar okundu. Törenin ardından şehitliğe çelenk bırakıldı ve dualar edildi. Program, kavut çorbası ikramıyla sona erdi.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümünde Şühedaya Saygı Yürüyüşü düzenlendi
  18 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümünde Şühedaya Saygı Yürüyüşü düzenlendi

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Şühedaya Saygı Yürüyüşü'ne binlerce vatandaş katıldı. Kop Dağı'nda gerçekleşen yürüyüşte, bayraklar taşındı, marşlar okundu ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Program, kavut çorbası ikramıyla sona erdi.

 • Bayburt'ta Şühedaya Saygı Yürüyüşü Gerçekleştirildi
  17 Şub Bayburt'ta Şühedaya Saygı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yılı etkinlikleri kapsamında Kop Dağı'nda düzenlenen 'Şühedaya Saygı' yürüyüşüne katılım yoğun oldu. Yürüyüşe katılanlar, Kop Şehitleri Anıtı'na çiçek bırakarak dua etti. Vali Mustafa Eldivan, kurtuluşun başladığı yerde bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtirken, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ise Kop Dağı'nda verilen mücadelenin ruhunu hissettiklerini ifade etti.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Usta, Sağlıkla İlgili Kanun Teklifi Hakkında Açıklama Yaptı
  05 Şub AK Parti Grup Başkanvekili Usta, Sağlıkla İlgili Kanun Teklifi Hakkında Açıklama Yaptı

  AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, Sağlıkla ilgili Bazı Kanunlarda ve 663 sayılı Kanun hükmünde kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi hakkında açıklama yaptı. Usta, ebelerin görev tanımının güncellenmesi, acil tıp ana dal uzmanlık alanının yoğun bakım yan dal uzmanlığı yapılabilmesi ve sosyal pediatri yan dalının Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ana dalına ihdas edilmesi gibi maddelerin tekliflerinde yer aldığını belirtti. Ayrıca, ek ücretlere ilişkin olarak yan dal uzmanı olan hekimlerde 20-24 bin liralık bir farkın olabileceğini ifade etti.

 • AK Parti, sağlıkla ilgili kanunlarda değişiklik teklifi sundu
  05 Şub AK Parti, sağlıkla ilgili kanunlarda değişiklik teklifi sundu

  AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, ebelerin görev tanımının güncellenmesi, acil tıp ana dal uzmanlık alanının yoğun bakım yan dal uzmanlığı yapılabilmesi ve sosyal pediatri yan dalının Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ana dalına ihdas edilmesi gibi maddeleri içeren 28 maddelik bir kanun teklifi sunduklarını açıkladı. Ayrıca, diş hekimlerinin ağız ve diş sağlığı muayenehanelerinde daha fazla hekim çalıştırabilmesine imkan sağlayacak düzenlemelerin de yer aldığı teklifte, ilaç temininin kolaylaştırılması ve beşeri tıbbi ürün imaline ilişkin şartların belirlenmesi gibi konular da yer alıyor.

 • Can Atalay kararı okundu, vekillerin kürsüye yürümesiyle Meclis karıştı
  30 Oca Can Atalay kararı okundu, vekillerin kürsüye yürümesiyle Meclis karıştı

  Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay hakkındaki hüküm TBMM'de okundu ve vekilliği düşürüldü. Kararın okunduğu esnada Meclis Genel Kurulu'nda tansiyon yükseldi. Karara engel olmak isteyen vekiller kürsüye yürürken AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın ellerini açarak onlara engel olmak istediği anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

 • TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı
  30 Oca TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Bozdağ, gündeme geçmeden önce 3 milletvekiline gündem dışı söz verdi. AK Parti Bayburt Milletvekili Orhan Ateş, son dönemde Bayburt'a yapılan yatırımlar; CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir'in sorunları; DEM Parti Bitlis Milletvekili Semra Çağlar Gökalp 'Bitlis'teki seçmen usulsüzlükleri' hakkında gündem dışı konuştu. Öte yandan DEM Parti Grubu sıralarında 'Can Atalay'a özgürlük' yazılı dövizler bulunduğu görüldü.

 • AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş için karşılama töreni düzenlendi
  22 Oca AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş için karşılama töreni düzenlendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda Bayburt Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Mete Memiş, kentte karşılama töreniyle dönüş yaptı. Memiş, konuşmasında teşekkürlerini ileterek, Bayburt'a hizmet etmek için gayret göstereceklerini belirtti. AK Parti Bayburt Milletvekili Orhan Ateş ise 31 Mart'tan sonra Bayburt'un AK Parti belediyeciliğiyle yoluna devam edeceğini vurguladı.

 • Bayburt'a 800 Milyon Liralık Yeşil Sanayi Sitesi Onayı
  17 Oca Bayburt'a 800 Milyon Liralık Yeşil Sanayi Sitesi Onayı

  Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, yatırım bedeli 800 milyon lira olan yeşil sanayi sitesi projesinin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından onaylandığını duyurdu. Proje, 61.000 dönüm arazi üzerine kurulacak ve 140 adet dükkan içerecek. Yeşil sanayi sitesi, güneş enerji panelleri ile elektrik ve ısıtma ihtiyaçlarını karşılayarak bölgeye hizmet verecek ve aynı zamanda eski sanayi mahallesinin kentsel dönüşümünü hızlandıracak.

 • Bayburt'ta Yeni Sanayi Sitesi Yapılacak
  17 Oca Bayburt'ta Yeni Sanayi Sitesi Yapılacak

  Bayburt'ta Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 140 dükkandan oluşan yeni bir sanayi sitesi yapılacak. Proje kapsamında 61 bin dönüm arazi üzerine 'yeşil sanayi sitesi' konseptiyle ısıtma ve elektrik ihtiyacı güneş panelleriyle sağlanacak. Ayrıca, eski sanayi sitesinin kentsel dönüşümü de hızlanacak.

 • Bayburt'ta Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi
  05 Oca Bayburt'ta Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi

  Bayburt Üniversitesi Üni Aktif Genç Liderler Topluluğu tarafından organize edilen yarışma, İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Vali Mustafa Eldivan ve AK Parti Bayburt Milletvekili Orhan Ateş, gençlerin bu tür etkinliklerde bir araya gelmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise yarışmanın ikincisine ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 • Karadeniz'de 3 ilde eğitimini tamamlayan 1212 polis adayı yemin etti
  09 Ara Karadeniz'de 3 ilde eğitimini tamamlayan 1212 polis adayı yemin etti

  Rize, Bayburt ve Trabzon'da Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde (POMEM) 29. dönem eğitim programını tamamlayan 1212 polis adayı, yemin ederek mesleğe adım attı.

 • AK Parti Niğde İl Başkanlığı, belediye başkan aday adayları için temayül yoklaması düzenledi
  26 Kas AK Parti Niğde İl Başkanlığı, belediye başkan aday adayları için temayül yoklaması düzenledi

  AK Parti Niğde İl Başkanlığı, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için belediye başkan aday adaylarına yönelik dijital ortamda temayül yoklaması gerçekleştirdi. Programa AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Bayburt Milletvekili Orhan Ateş, İl Başkanı Mustafa Özdemir ve MKYK üyeleri katıldı.

 • AK Parti Niğde'de Temayül Yoklaması Başladı
  26 Kas AK Parti Niğde'de Temayül Yoklaması Başladı

  AK Parti'nin Niğde'deki belediye başkan adaylarını belirlemek için gerçekleştirdiği temayül yoklaması Niğde Belediye Kültür Merkezi'nde başladı. Temayül yoklamasına AK Parti milletvekilleri, parti üyeleri ve aday adayları katıldı. Toplam 678 delegenin oy kullanması bekleniyor.

 • Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
  16 Kas Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 4 madde kabul edildi.

 • Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
  15 Kas Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi'nin tümü üzerinde görüşmeler tamamlandı.

 • Bayburt'ta Cumhuriyet Bayramı ve yüzüncü yıl coşkusu
  29 Eki Bayburt'ta Cumhuriyet Bayramı ve yüzüncü yıl coşkusu

  Tüm yurtta olduğu gibi Bayburt'ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla coşku ve heyecan hakimdi.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Çerezlik Ayçiçeği Üretim Alanını Ziyaret Etti
  24 Eki Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Çerezlik Ayçiçeği Üretim Alanını Ziyaret Etti

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Kitre köyünde çerezlik ayçiçeği hasadı yapan çiftçilerle bir araya geldi. Vali Eldivan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün desteğiyle başlatılan çerezlik ayçiçeği üretim alanının 2 yılda 3 bin dekara yükseldiğini belirtti. Modern sulama yöntemlerinin kullanılmasıyla verim artışı sağlandığını ve daha kaliteli ekim yapıldığını vurgulayan Vali Eldivan, çiftçilerin ülke ekonomisine katkı sağlamak için büyük çaba sarf ettiğini ifade etti.

 • Bayburt'ta Çerezlik Ayçiçeği Üretimi Artıyor
  20 Eki Bayburt'ta Çerezlik Ayçiçeği Üretimi Artıyor

  Bayburt Tarım ve Orman Müdürlüğünün teknik desteğiyle 2021'de deneme amacıyla başlanan çerezlik ayçiçeği üretimi, 2 yılda 3 bin dekara yükseldi. Kentte sulanabilir tarım alanlarının genişlemesiyle birlikte çiftçilerin endüstriyel bitkilere yönelmesi, ayçiçeği tarlalarının oluşmasını sağladı. Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, modern sulama yöntemlerinin kullanılmasıyla verim artışı ve çeşitli ekim yapıldığını belirtti. AK Parti Bayburt Milletvekili Orhan Ateş ise yapılan baraj ve göletlerin tarım arazilerine can suyu olduğunu vurgulayarak, şehre ekonomik girdi sağlandığını ifade etti. Çiftçilerin memnuniyetiyle devam eden üretim, önümüzdeki yıllarda daha da artarak Bayburt'un yağlı tohumlarda söz sahibi olmasını sağlayacak.

 • Bayburt'ta Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Mobil Trafik Eğitim Tırı İlkokul Öğrencilerine Eğitim Verdi
  27 Eyl Bayburt'ta Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Mobil Trafik Eğitim Tırı İlkokul Öğrencilerine Eğitim Verdi

  Türkiye genelinde ilkokul öğrencilerinin trafik konusundaki farkındalığının artırılması amacıyla başlatılan proje kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Bayburt'a gönderilen Mobil Trafik Eğitim Tırı, Mahmut Kemal Yanbeğ İlkokulu bahçesine konuşlandırıldı. İlkokul öğrencilerine teorik ve uygulamalı eğitim verilen programda trafik kuralları hakkında bilgi aktarıldı ve öğrencilere hediyeler dağıtıldı. Vali Mustafa Eldivan da uygulama alanını ziyaret ederek eğitimler hakkında bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet etti.

 • Bayburt'ta Hasan Sarol Sezonu Türkiye Cirit Şampiyonası 1. Lig'e Yükselme B Grubu Müsabakaları Başladı
  22 Eyl Bayburt'ta Hasan Sarol Sezonu Türkiye Cirit Şampiyonası 1. Lig'e Yükselme B Grubu Müsabakaları Başladı

  Bayburt'ta düzenlenen Hasan Sarol Sezonu Türkiye Cirit Şampiyonası 1. Lig'e Yükselme B Grubu müsabakaları başladı. Bayburt Atlı Spor, Erzurum Atatürk Üniversitesi Atlı Spor, Manisa Selendi Atlı Spor ve Kars Baş Köy Atlı Spor takımları 1. lige yükselme mücadelesi verecek. Vali Mustafa Eldivan, geleneksel cirit sporunun Bayburt için önemli bir kültür mirası olduğunu vurgulayarak, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. AK Parti Bayburt Milletvekili Orhan Ateş ise atlı cirit sporunun geçmişi geleceğe taşımada önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek, sporculara başarılar diledi. Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ise Bayburt'un ata sporuna katkı sağlamak için büyük gayret gösterdiğini ifade etti.

 • Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, basın mensupları ile bir araya geldi
  16 Eyl Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, basın mensupları ile bir araya geldi

  Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, Bayburt Öğretmenevi'nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, ülkenin büyümesinde basının önemli bir paydaş olduğunu belirtti. Ateş, Bayburt'taki eksikliklerin tespit edilmesinde basın mensuplarının desteğine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Ayrıca, Bayburt'a yapılan hizmetlerden bahseden Ateş, sağlık, turizm, istihdam ve üniversite konularında yapılan çalışmaları anlattı.

 • AK Parti Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş: İstihdam konusu çözüme kavuşacak
  04 Eyl AK Parti Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş: İstihdam konusu çözüme kavuşacak

  AK Parti Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, istihdam konusunun kamu alımları ve özel sektörün hayata geçireceği iş sahalarıyla çözüme kavuşacağını söyledi. Ateş, milletvekilliğinin ilk 100 günündeki çalışmalarını anlattı.

 • Vali Eldivan OSB'de incelemelerde bulundu
  02 Eyl Vali Eldivan OSB'de incelemelerde bulundu

  Vali Mustafa Eldivan, Bayburt Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'de incelemede bulundu.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Arpalı Beldesi'nde yatırım alanlarını dolaştı, esnafları ziyaret etti
  31 Ağu Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Arpalı Beldesi'nde yatırım alanlarını dolaştı, esnafları ziyaret etti

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Arpalı Beldesi'nde yatırım alanlarını dolaşarak projeleri inceledi ve esnafları ziyaret etti. Ayrıca Bayburt Askeri Kışla'da yapılan çalışmaları da inceledi.

 • Bayburt'ta Vali Yardımcısı Göksel Yüksel ve Kaymakam Kerem Yenigün için veda gecesi düzenlendi
  29 Ağu Bayburt'ta Vali Yardımcısı Göksel Yüksel ve Kaymakam Kerem Yenigün için veda gecesi düzenlendi

  Bayburt Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen veda gecesine Vali Yardımcısı Göksel Yüksel ve Kaymakam Kerem Yenigün için çeşitli hediyeler takdim edildi. Vali Eldivan, Yüksel ve Yenigün'e yeni görev yerlerinde başarılar diledi.

 • Bayburt'ta 5 Gün Sürecek Bisiklet Festivali Başladı
  23 Ağu Bayburt'ta 5 Gün Sürecek Bisiklet Festivali Başladı

  Vangölü Aktivistleri Derneği, sağlıklı yaşama ve çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla Bayburt'ta 1. Dede Korkut Bisiklet Festivali düzenledi. Festival, Bayburt Kalesi gezisiyle başladı ve 5 gün sürecek. Festivale 20 ilden 50 sporcu ve spora gönül vermiş vatandaşlar katıldı. Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, festivalin önümüzdeki yıllarda daha geniş kitlelere ulaşmasını umut ettiğini belirtti. Açılış töreninde bisikletçiler alkışlarla karşılandı ve festivalin açılış konuşması yapıldı. Festival kapsamında bisikletçiler, Dede Korkut'un türbesini ziyaret etmek üzere pedal çevirdi.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan Göçmen Geri Gönderme Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu
  23 Ağu Bayburt Valisi Mustafa Eldivan Göçmen Geri Gönderme Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Göçmen Geri Gönderme Merkezi'nin yapımının son aşamaya geldiği ve tamamlanan bölümlerini inceledi. Merkezde yemekhane, spor salonu, çocuk oyun alanları, sosyal tesis ve revir binası bulunuyor. Vali Eldivan, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Bayburt'ta 1. Dede Korkut Bisiklet Festivali Başladı
  22 Ağu Bayburt'ta 1. Dede Korkut Bisiklet Festivali Başladı

  Bayburt'un tarihi ve kültürel varlıklarının sportif faaliyetlerle tanıtılması amacıyla düzenlenen 1. Dede Korkut Bisiklet Festivali başladı. Festival, Bayburt Valiliği, Bayburt Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Van Gölü Aktivistleri Derneği'nin katkılarıyla organize edildi. Açılış töreninde konuşan Vali Mustafa Eldivan, gelecek yıllarda festivalin daha geniş kapsamlı bir şekilde düzenleneceğini belirtti. Bayburt'un doğa sporları konusunda altyapıya sahip olduğunu vurgulayan Eldivan, halkın da katılımıyla bu etkinliğin daha geniş alana yayılacağını ifade etti. Festival kapsamında Bayburt'un önemli mekanları gezilecek ve 5 gün sürecek.

 • Mikrofinansın 100'ncü şubesi Bayburt'ta açıldı
  16 Ağu Mikrofinansın 100'ncü şubesi Bayburt'ta açıldı

  Dar gelirli kadınlara mikrokredi dağıtılmasına olanak sağlayan, Türkiye genelinde 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Mikrofinans programının 100'ncü şubesinin açılışı Bayburt Belediyesi Çoruh Kültür Merkezi'nde yapıldı.

 • Bayburt Valisi Cüneyt Epcim için veda programı düzenlendi
  15 Ağu Bayburt Valisi Cüneyt Epcim için veda programı düzenlendi

  Valiler Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Bayburt Valisi Cüneyt Epcim için veda programı yapıldı.

 • Zara, Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri'nde sahne aldı
  20 Tem Zara, Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri'nde sahne aldı

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında gerçekleştirilen üçüncü gün konserlerinde Zara'nın sahne performansı büyük beğeni topladı. Etkinlikte ayrıca halk oyunları ekipleri ve yerel sanatçılar da sahne aldı. Zara'nın seslendirdiği türkülerle kulakların pası silindi ve dinleyiciler eşlik etti. Gecede Zara'ya plaket ve çiçek takdim edildi.

 • Bayburt Evi Müzesi Açıldı
  20 Tem Bayburt Evi Müzesi Açıldı

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında Bayburt Evi Müzesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Müzede Bayburt'un geleneksel yaşam tarzına ait öğeler sergileniyor. Açılışta konuşan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, gelecek kuşaklara bu kültürü aktarmak amacıyla yapılan çalışmalara destek verenlere teşekkür etti.

 • Zara Bayburt'ta coşturdu
  20 Tem Zara Bayburt'ta coşturdu

  Bayburt'ta düzenlenen Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında gerçekleştirilen konserde, halk müziği sanatçısı Zara sahne performansıyla büyük beğeni topladı. Bayburtlu sanatçılar ve folklor ekiplerinin ardından sahneye çıkan Zara, birbirinden güzel türküler ve şarkılarla dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Etkinlikte Zara'ya plaket ve çiçek takdim edildi.

 • Bayburt'ta Tarihi Ev Müze Olarak Ziyarete Açıldı
  19 Tem Bayburt'ta Tarihi Ev Müze Olarak Ziyarete Açıldı

  Bayburt Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan tarihi Bayburt evi müze olarak ziyarete açıldı. Müzede, kentin tarihini ve kültürünü yansıtan eserler sergileniyor. Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, gelecek kuşaklara geçmişte yaşanılan ortamları nostaljik olarak sunmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Açılışa, AK Parti Bayburt Milletvekili Orhan Ateş, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu ve diğer yetkililer katıldı.

 • Bayburtlu sanatçılardan Taşhan'da Dede Korkut'a özel sergi
  19 Tem Bayburtlu sanatçılardan Taşhan'da Dede Korkut'a özel sergi

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Bayburt Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında Bayburtlu sanatçılar tarafından Taşhan Sanat Galerisi'nde karma resim sergisi açıldı. Sergide 65 eser yer alıyor ve 23 Temmuz 2023 Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

 • Bayburt Kalesi'nde Şair Zihni Şiir Gecesi
  19 Tem Bayburt Kalesi'nde Şair Zihni Şiir Gecesi

  Bayburt Dede Korkut 27. Uluslararası Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında düzenlenen Şair Zihni Şiir Gecesi, Bayburt Kalesi'nin tarihi atmosferinde gerçekleşti. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden ve Bayburtlu şairlerin katıldığı gece, şiir severlere unutulmaz anlar yaşattı. Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'nin konuşmasının ardından, birbirinden değerli şairler şiirlerini seslendirdi. Gecede, sağlık sorunları nedeniyle katılamayan şair Yahya Akengin'in temennileri telefonla iletilerek dinletildi. Şiir gecesi, plaket töreniyle sona erdi ve Bayburt Milletvekili, belediye başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar da geceye katıldı.

 • Dede Korkut coşkusu Bayburt'ta yaşandı
  18 Tem Dede Korkut coşkusu Bayburt'ta yaşandı

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Bayburt Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şölenleri renkli görüntülere sahne oldu. Şölen kapsamında Dede Korkut Anıtı'na çelenk konuldu ve İpekyolu Korteji gerçekleştirildi. Saray Bahçesi'nde yapılan gösterilerle başlayan şölen, Bayburt kültürünü tanıtmaya yönelik etkinliklere de ev sahipliği yaptı. Şölen, halk oyunları gösterileri ve mehteran takımı dinletileriyle renkli bir şekilde sona erdi.

 • Bayburt Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni Açıldı
  17 Tem Bayburt Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni Açıldı

  Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen 27. Bayburt Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni'nin açılış töreni gerçekleştirildi. Törende, Dede Korkut Anıtı'na çelenk bırakıldı, kortej yürüyüşü yapıldı ve Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunuldu. Konuşmalarda, Bayburt'un Anadolu irfan geleneğini yaşatan bir şehir olduğu vurgulandı ve Dede Korkut'un Türk edebiyatına büyük katkı sağladığı belirtildi. Şölenin, milli kültürü geçmişten günümüze taşıyan bir köprü görevi gördüğü ifade edildi. Şölenlerin aynı zamanda Türk dünyasında birlik ve beraberliği güçlendirdiği vurgulandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt Toplu Açılış Töreni'nde konuştu: (3)
  08 Tem Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt Toplu Açılış Töreni'nde konuştu: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefeti eleştirerek, "Düne kadar birbirlerine serenat yapıyorlardı, bugün hakaret ediyorlar.

 • TBMM Komisyon Başkanları Belli Oldu
  15 Haz TBMM Komisyon Başkanları Belli Oldu

  TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda, Anayasa Komisyonu, Adalet Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu, İçişleri Komisyonu, Dışişleri Komisyonu, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, Çevre Komisyonu, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Dilekçe Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu ve Dijital Mecralar Komisyonu başkanları ve üyeleri belirlendi.

 • TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu
  14 Haz TBMM'de Komisyonların Yeni Üyeleri Belli Oldu

  TBMM Genel Kurulu’nda bu dönem çalışacak ihtisas komisyonu üyeleri belirlendi. Eski bakanlar da komisyon üyeleri arasında yer aldı. Komisyonlarda çoğunluk AKP milletvekillerinde bulunuyor.

 • TBMM Komisyon üyeleri belirlendi
  14 Haz TBMM Komisyon üyeleri belirlendi

  TBMM Genel Kurulu'nda Başkanlık Divanı ve Komisyon üyeleri okundu.

 • Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması 3. Bölge Finali Tamamlandı
  27 May Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması 3. Bölge Finali Tamamlandı

  Bayburt'ta gerçekleşen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması 3'üncü Bölge Finali, imam hatip lisesi öğrencilerinin katılımıyla tamamlandı. Dereceye giren öğrenciler için kapsamlı bir ödül töreni düzenlendi.

 • Bayburt'un tek milletvekili AK Parti'den
  15 May Bayburt'un tek milletvekili AK Parti'den

  BAYBURT'ta resmi olmayan kesin sonuçlara göre; tek milletvekilini AK Parti aldı.

 • Yerli otomobil Togg Bayburt'ta cirit atlarıyla karşılandı
  08 May Yerli otomobil Togg Bayburt'ta cirit atlarıyla karşılandı

  AK Parti Bayburt 1. sıra milletvekili adayı Orhan Ateş'in kullandığı yerli otomobil Togg, Bayburtlu Atlı Spor Kulübü tarafından davul zurna eşliğinde cirit atlarıyla karşılandı. Togg, valilik binası önünde sergilendi ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Ateş, Togg'un Türk mühendislerinin geliştirdiği modern teknoloji ile donanımlı bir araç olduğunu belirterek, ülkemizin gücünü ve teknolojisini gösteren bir örnek olduğunu söyledi.

 • Yerli otomobil Togg Bayburt'ta yoğun ilgi gördü
  08 May Yerli otomobil Togg Bayburt'ta yoğun ilgi gördü

  AK Parti Bayburt 1'inci sıra milletvekili adayı Orhan Ateş'in kullandığı yerli otomobil Togg, Bayburt'ta davul zurna eşliğinde cirit atlarıyla karşılandı. Yoğun ilgi gören Togg, Bayburtlu vatandaşlar tarafından bol bol fotoğraf çekildi.

 • Aydın'da Yıldırım İsabet Etti: Evde Yangın Çıktı
  27 Nis Aydın'da Yıldırım İsabet Etti: Evde Yangın Çıktı

  Söke ilçesinde bir eve yıldırım isabet etmesi sonucu çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Kentin birçok ilçesinde akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Söke ilçesinde cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken Kuşadası ilçesinde de su birikintileri nedeniyle yolda kalan araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti.

 • Prof.Dr. Ateş: 'Sorunlarımızı biliyoruz, çok çalışarak aşacağız'
  16 Nis Prof.Dr. Ateş: "Sorunlarımızı biliyoruz, çok çalışarak aşacağız"

  AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Prof. Dr. Orhan Ateş: "Sorunlarımızı biliyoruz.

 • Bayburt'un AK Parti adayı Ateş memleketinde coşkuyla karşılandı
  13 Nis Bayburt'un AK Parti adayı Ateş memleketinde coşkuyla karşılandı

  Bayburt AK Parti Milletvekili adayı Prof. Dr. Orhan Ateş, Cumhuriyet Caddesi, Saat Kule Meydanı'nda milletvekili karşılama programında hemşehrilerinin gösterdiği yoğun ilgiyle karşılandı.

 • Depremin 6'ncı gününde Hatay'da yaralar sarılmaya devam ediyor
  12 Şub Depremin 6'ncı gününde Hatay'da yaralar sarılmaya devam ediyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi depremin altıncı gününde deprem bölgesinde yaraları sarmak için canla başla mücadele ediyor.

 • Antalya Büyükşehir Hatay'da Yaraları Sarmak İçin Çalışıyor
  11 Şub Antalya Büyükşehir Hatay'da Yaraları Sarmak İçin Çalışıyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi depremin altıncı gününde deprem bölgesinde yaraları sarmak için çalışmalarına devam ediyor. Hatay’da ikisi sabit üç aşevinden yemek ikramı sürerken, Uğur Mumcu Meydanı’nda gıda, hijyen malzemesi dağıtıyor. Gelen yardım çağrılarına da cevap veren ekipler, depremzedelerin ihtiyaçlarını anında gideriyor.

 • Antalya Büyükşehir Hatay'da Yaraları Sarmak İçin Çalışıyor
  11 Şub Antalya Büyükşehir Hatay'da Yaraları Sarmak İçin Çalışıyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi depremin altıncı gününde deprem bölgesinde yaraları sarmak için çalışmalarına devam ediyor. Hatay’da ikisi sabit üç aşevinden yemek ikramı sürerken, Uğur Mumcu Meydanı’nda gıda, hijyen malzemesi dağıtıyor. Gelen yardım çağrılarına da cevap veren ekipler, depremzedelerin ihtiyaçlarını anında gideriyor.

 • TRABZON'DA 2 BİN 550 SOSYAL KONUT İÇİN KURA ÇEKİMİ
  24 Ara TRABZON'DA 2 BİN 550 SOSYAL KONUT İÇİN KURA ÇEKİMİ

  TRABZON'da, sosyal konut projesi kapsamında yapılacak 2 bin 550 konutun kura çekimi gerçekleştirildi.

 • Antalya Büyükşehir, 40 Bin Kişiye Aşure İkram Edecek
  11 Ağu Antalya Büyükşehir, 40 Bin Kişiye Aşure İkram Edecek

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla kent merkezi ve tüm ilçelerde toplam 40 bin kişiye aşure ikram edecek. Büyükşehir ekipleri tarafından Muratpaşa İlçesi Kapalı Yol’da yapılan aşure ikramına vatandaşlar ve yabancı turistler büyük ilgi gösterdi.

 • Vali Yazıcı: 'Evlatlarımız, değil kadınlar hiçbir canlıya şiddeti aklından dahi geçirmemeliler'
  06 Tem Vali Yazıcı: "Evlatlarımız, değil kadınlar hiçbir canlıya şiddeti aklından dahi geçirmemeliler"

  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısına başkanlık eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Şiddetsiz bir toplum için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

 • Trabzonspor taraftarları, Fraport TAV Antalyaspor maçına bilet alabilmek için gişe önünde kuyruk oluşturdu (2)
  25 Nis Trabzonspor taraftarları, Fraport TAV Antalyaspor maçına bilet alabilmek için gişe önünde kuyruk oluşturdu (2)

  Trabzonspor'un Spor Toto Süper Lig'in 35. haftasında 30 Nisan Cumartesi günü sahasında Fraport TAV Antalyaspor ile yapacağı maçın biletleri için bordo-mavili taraftarlar, saatler öncesinden kuyruk oluşturdu.

 • Kovid-19 hastalarında ani gelişen görme kayıplarıyla ilgili çalışma tıp literatüründe
  29 Mar Kovid-19 hastalarında ani gelişen görme kayıplarıyla ilgili çalışma tıp literatüründe

  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Ateş'in Kovid-19'un, göz damarlarında tıkanıklığa yol açıp ani görme kaybına neden olduğunu tespit ettiği araştırması tıp literatürüne girdi.

 • Gazeteci Mustafa Yolyapar ölüm yıldönümünde anıldı
  12 Eki Gazeteci Mustafa Yolyapar ölüm yıldönümünde anıldı

  Merhum gazeteci Mustafa Yolyapar, ölüm yıl dönümünde ailesi ve meslektaşları tarafından kabri başında anıldı.

 • Kovid-19 ani görme kayıplarına neden olabiliyor
  17 Şub Kovid-19 ani görme kayıplarına neden olabiliyor

  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Ateş, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) göz damarlarını tıkayıp ani görme kayıplarına neden olduğunu tespit ettiklerini bildirdi.

 • Gazeteci Mustafa Yolyapar anıldı
  12 Eki Gazeteci Mustafa Yolyapar anıldı

  Merhum gazeteci Mustafa Yolyapar, ölüm yıl dönümünde ailesi ve meslektaşları tarafından kabri başında anıldı.

 • Son dakika haberi: Tabip Odası'nda Dr. Engin Dönemi Başladı
  22 Tem Son dakika haberi: Tabip Odası'nda Dr. Engin Dönemi Başladı

  Son dakika güncel haberine göre Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Erzurum, Kars, Iğdır, Ardahan, Bayburt, Gümüşhane Tabipler Odası Olağan Genel Kurul ve Seçim sonuçları belli oldu.

 • Şehit Muammer Ateş şehadetinin yıldönümünde mezarı başında anıldı
  08 May Şehit Muammer Ateş şehadetinin yıldönümünde mezarı başında anıldı

  Bayburtlu Şehit Polis Memuru Muammer Ateş, şehadetinin yıldönümünde mezarı başında anıldı.

 • Erzurum Atatürk Üniversitesi, Türkiye'nin ilk milli ilacını geliştirdi
  26 Ara Erzurum Atatürk Üniversitesi, Türkiye'nin ilk milli ilacını geliştirdi

  Erzurum Atatürk Üniversitesi, parkinson, alzheimer ve depresyon gibi hastalıklara karşı etkisi kanıtlanmış ilk milli ilacı geliştirdi. Altı yıllık bir çalışma ile geliştirilen ilacın Japonya ve ABD'den patenti alındı.

 • Erzurum atatürk üniversitesi rektörü türkiye'nin ilk milli ilacını geliştirdik
  26 Ara Erzurum atatürk üniversitesi rektörü türkiye'nin ilk milli ilacını geliştirdik

  Atatürk Üniversitesi Rektörü Türkiye'nin ilk milli ilacını geliştirdikErzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı, parkinson, alzheimer ve depresyon gibi hastalıklara karşı değerleri ideal seviyelere düşürdüğü kanıtlanmış ilk milli ilacı geliştirdiklerini açıkladı.

 • DHA YURT BÜLTENİ - 16
  26 Ara DHA YURT BÜLTENİ - 16

  Bursa'da okulda rahatsızlanan 27 öğrenci ve 1 öğretmen hastaneye kaldırıldı - 2 Bursa'daki bir ortaokulda rahatsızlanan 27 öğrenci ile 1 öğretmen, hastaneye götürüldü.

 • Atatürk Üniversitesi Rektörü: Türkiye'nin ilk milli ilacını geliştirdik
  26 Ara Atatürk Üniversitesi Rektörü: Türkiye'nin ilk milli ilacını geliştirdik

  ERZURUM Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı, parkinson, alzheimer ve depresyon gibi hastalıklara karşı değerleri ideal seviyelere düşürdüğü kanıtlanmış ilk milli ilacı geliştirdiklerini açıkladı.

 • 'Aktif yaşlılar'dan tiyatro gösterisi
  01 Eki "Aktif yaşlılar"dan tiyatro gösterisi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi üyelerinden oluşan Tiyatro Atölyesi ilk oyunları İçimizdekiler'i sahneledi.

 • Aktif yaşlılardan tiyatro gösterisi
  01 Eki Aktif yaşlılardan tiyatro gösterisi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi üyelerinden oluşan Tiyatro Atölyesi ilk oyunları "İçimizdekileri" sahneledi.

 • İş makinesini geri alınca ismi parktan kaldırıldı
  05 Eyl İş makinesini geri alınca ismi parktan kaldırıldı

  Çorum'un Oğuzlar ilçesinde, İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in iş makinesi desteği nedeniyle parka verilen ismi, seçimin ardından iş makinesinin geri alınmasından dolayı kaldırıldı.

 • CHP'li belediyenin AK Parti'ye geçen belediyeden iş makinesini geri aldığı iddiası - ÇORUM
  08 Ağu CHP'li belediyenin AK Parti'ye geçen belediyeden iş makinesini geri aldığı iddiası - ÇORUM

  Çorum'da, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, İstanbul Sarıyer Belediyesince önceki dönemde gönderilen iş makinesinin, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde belediyenin AK Parti'ye geçmesinin ardından geri götürüldüğünü söyledi.

 • CHP'li belediyenin AK Parti'ye geçen belediyeden iş makinesini geri aldığı iddiası
  08 Ağu CHP'li belediyenin AK Parti'ye geçen belediyeden iş makinesini geri aldığı iddiası

  Çorum'da, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, İstanbul Sarıyer Belediyesince önceki dönemde gönderilen iş makinesinin, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde belediyenin AK Parti'ye geçmesinin ardından geri götürüldüğünü söyledi.

 • Şehit polis memuru muammer ateş için çatıksu köyü'nde mevlid okutuldu
  20 Haz Şehit polis memuru muammer ateş için çatıksu köyü'nde mevlid okutuldu

  Vali Ali Hamza Pehlivan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile birlikte Şehit Polis Memuru Muammer Ateş için Çatıksu Köyü'nde düzenlenen mevlide katıldı.

 • Beşiktaş'taki bombalı saldırının faili yakalanması şehit babasını sevindirdi
  13 Haz Beşiktaş'taki bombalı saldırının faili yakalanması şehit babasını sevindirdi

  Beşiktaş'taki bombalı saldırının faili yakalanması şehit babasını sevindirdi Saldırıda şehit düşen Bayburtlu polis memuru Muammer Ateş'in babası Orhan Ateş: "Katilin yakalanması bizim için bir ferahlıktır" "O alçakları Cenabı Allah mahvetsin.

Advertisement