Bakan Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi İnşaatını Yerinde İnceledi - Son Dakika
Politika

Bakan Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi İnşaatını Yerinde İnceledi

Bakan Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi inşaatını yerinde incelediİZMİR - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi'nin inşaat çalışmalarını yerinde incelemek üzere Kınık'a geldi.

02.04.2017 18:33

Bakan Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi inşaatını yerinde inceledi

İZMİR - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi'nin inşaat çalışmalarını yerinde incelemek üzere Kınık'a geldi.

Bakan Müezzinoğlu'nu İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, SGK İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Kınık AK Parti İlçe Başkanı Sami MollaAhmet ve bürokratlar karşıladı.

Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kınık'ta ilk olarak Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer'i makamında ziyaret etti. Başkan Doğruer, Bakan Müezzinoğlu'na Sağlık Bakanı olduğu dönemde Kınık Devlet Hastanesi'ni yatırım programına aldığı için teşekkür etti.

Bakan Müezzinoğlu ise "2014 yerel seçimler öncesi Kınık'a geldiğimde kimin elini sıktıysam herkes benden hastane istedi. Ben de onlara 'önce sadık, sonra sağlık' dedim. Kınıklılar görevini yaptı. Sadık Doğruer'i belediye başkanı seçti. Bende Sağlık Bakanlığı dönemimde 25 yataklı Entegre Devlet Hastanesini yatırım programına aldırarak Kınıklılara karşı sözümü yerine getirdim. Kınık için ne yapsak yeridir. Kınık ve Kınıklılar bu hizmeti sonuna kadar hak ediyor. Kınık'ın benim için ayrı bir yeri var. Türkiye Cumhuriyeti'nin batı Trakya göçmeni bir bakanı olarak Kınık'ta yaşayan batı Trakyalı hemşehrilerime her daim hizmete hazırım" dedi.

Ziyarette Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Bakan Müezzinoğlu'na üzerinde Kınık Belediyesi logosu olan fincan takımı hediye etti. Bakan bunun üzerine "Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var ama fincan takımının 80 yıl hatırı var" diyerek hediyeye teşekkür etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, daha sonra Kınık Belediyesi anı defterini, günün anlam ve önemini içeren görüşlerini yazarak imzaladı. Bakan Müezzinoğlu Kınık Belediyesi ziyaretinin ardından Kınık Belediyesi Sosyal Tesisleri'ne geçti. Burada İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Dernekleri temsilcileri, Balkan Dernekleri temsilcileri, muhtarlar ve STK temsilcileri ile öle yemeği yedi. Bakan burada masaları tek tek dolaşarak vatandaşların sorunlarını dinledi. Kınıklı muhtarlar Bakan Müezzinoğlu'ndan Bağ-Kur primlerinin devlet tarafından karşılanmasını istedi. Bunun üzerine Müezzinoğlu, "Çarşamba günü Sayın Başbakanımız İzmir'e geliyor. Biz bu konudaki çalışmaların yüzde 80'nini tamamladık. Müjdeyi kim verir bilemem" diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu Kınık'ta son olarak yapımı devam eden 25 yataklı Entegre Devlet Hastanesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Bakan, firma yetkililerinden 400 gün gün sürecek inşaat süresini hızlandırarak 29 Ekim bitirilmesini istedi. Firma yetkilileri de Bakanın bu isteğini kabul etti.

Bakan Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi İnşaatını Yerinde İnceledi
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bakan Müezzinoğlu, Kınık Devlet Hastanesi İnşaatını Yerinde İnceledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement