CHP'li Öğüt'ün Basın Toplantısı - Son Dakika
Politika

CHP'li Öğüt'ün Basın Toplantısı

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çiftçilere verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini ileri sürerek, Başbakandan Tarım Bakanı'nı görevden almasını istedi.

04.01.2012 13:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çiftçilere verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini ileri sürerek, Başbakandan Tarım Bakanı'nı görevden almasını istedi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Ögüt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 31 Aralık 2011 tarihinde Van'a yaptıkları ziyarette Van'da çiftçilik yapan köylülerden çok sayıda şikayet geldiğini, Tarım Bakanlığı'nın çiftçilere verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini tespit ettiklerini söyledi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri tarafından İhlas Haber Ajansı'na yapılan açıklamada Van ilinde depremden dolayı 450 adet büyükbaş, 400 adet küçükbaş hayvanın telef olduğu, bunların yerine

hayvan alındığı yönünde açıklama yapıldığını belirten Öğüt, bakanlık yetkilileri ile yapılan görüşmelerde yem bitkileri, mazot, gübre gibi tarım ve hayvancılık desteklemelerinin icmal hesaplarının diğer illerden gelmiş olmasına rağmen yeterli personel bulunmadığı için Van iline gelmediği, ayrıca 1 aya kadar da gelmesinin mümkün olmadığının kendilerine aktarıldığını ifade etti. Tarım Bakanlığı'nın çiftçilere verdiği hiçbir sözü tutmadığını savunan Öğüt, "Hemen verdik diyorlar, hayvan yok. Tarım Bakanlığı

böyle işkembeden atamaz ki. Başbakan el koysun, Tarım Bakanı'nı görevden alsın" dedi.

Öğüt, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Uludere mağdurlarına ödenecek tazminat miktarının artırılmasını sağlayacak yasa teklifine ilişkin soru üzerine Öğüt, daha önce 22 bin 560 liraya tekabül eden 7 bin ek göstergenin verdikleri teklifle 64 bin liraya çıkarılmasını istediklerini söyledi. Öğüt, "Eskiden 22 bin 560 lira ile köyde ev yapılıyordu. Şimdi köyde bir ev yapılabilmesi için 64 bin lira gerekiyor" dedi.

Bir gazetecinin AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün yorumcu olmasını nasıl değerlendirdiğine ilişkin sorusu üzerine Öğüt, önce Şükür'ün futbolcu olduğunu anımsayamadı. Daha sonra aynı gazetecinin Şükür'ün milletvekili olduğunu anımsatması üzerine Öğüt, Şükür'ün iyi bir futbolcu ve saygı duyduğu bir isim olduğunu ancak yorumcu olmasını etik bulmadığını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fenerbahçeli olmasına üstü kapalı göndermede bulunan Öğüt, Hakan Şükür'ün

yorumculuğu için "Tarafsız yorum yapacağını sanmıyorum" ifadesini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP'li Öğüt'ün Basın Toplantısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP Milletvekili, maket mezarın çevresinde ağlayan öğrencilerin fotoğrafını Meclis'te gösterdi
  20:06 CHP Milletvekili, maket mezarın çevresinde ağlayan öğrencilerin fotoğrafını Meclis'te gösterdi

  CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Kars'taki bir ortaokulda maket mezarın çevresinde ağlayan öğrencilerin fotoğrafını Meclis Genel Kurulu'nda göstererek, ÇEDES uygulamasına tepki gösterdi. Alp, 'Bu çocuğun psikolojisini düşünmüyor musunuz? Nasıl Bakandır bu Yusuf Tekin? Şu anda bunun yanlış olduğunu siz de kabul ediyorsunuz ama bunun tedbirini almalısınız. Bu ÇEDES uygulaması çok yanlış sonuçlara doğru gidiyor' dedi.

 • AK Parti Milletvekili Malatya'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi
  20:05 AK Parti Milletvekili Malatya'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi

  AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek talepleri dinledi. Ankara'ya döndükten sonra bakanlıklarda görüşmeler gerçekleştiren Ölmeztoprak, Malatya'nın öncelikli beklentilerini ve vatandaşların taleplerini iletti. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve AFAD'da yapılan ziyaretlerde devam eden çalışmalar, yeni projeler ve yatırımlar görüşüldü.

 • Özgür Özel, İstanbul'da:
  20:04 Özgür Özel, İstanbul'da: "'94 Ruhuyla' Diyorlar.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Beykoz’daki halk buluşmasında; “Çıkmışlar, tekrar oy istiyorlar. Hatta 1994’te kazanmış ya, ‘94 ruhuyla’ diyorlar. Kardeşim, 94 ruhu dediğin nedir? Ankara’da Melih Gökçek belediyeciliğidir. Burada o günden itibaren İstanbul’a ihanetin başlangıç günüdür. Ben demiyorum, Tayyip Bey diyor. Diyor ki, ‘Biz yatay mimari yapamadık, dikey mimariyi tercih ettik. İstanbul’a hançerleri sapladık. Burada benim de suçum var’. Doğru söylüyor, rakamı söyleyeyim mi? O geldiğinde İstanbul’da kaç gökdelen vardı, 4. O giderken kaç vardı, tam 247. İstanbul’a 243 tane hançer saplayanın bundan sonra İstanbul’a vereceği hiçbir şeyi yoktur. Uzak dursunlar, gölge etmesinler yeter” dedi.

 • İmamoğlu:
  20:04 İmamoğlu: "Ülkenin En Büyük Sorunu Ekonomik Kriz. 14 Sene Önce 200 Lira, 130 Dolar Yapıyordu, Şimdi 6,5 Dolar. Nereden Nereye"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler, Beykoz’da halkla buluştu. Ülkenin en büyük sorunlarının başında ekonomik krizin geldiğini belirten İmamoğlu, “En büyük paramız 200 lirayı, 14 sene önce bu hükümet çıkardı. 14 sene önce 200 lira, 130 dolar yapıyordu. Dün akşam arkadaşlarım, raporunu çıkarttılar. Şu anda 6,5 dolar yapıyor. Öğlene doğru arkadaşım beni aradı, ‘Başkanım, belki de bugün 6 dolara düşecek’ dedi. 130 dolar nere, 6 dolar nere? Hani bunu diyordu ya ‘Nereden nereye.’ Nereden nereye!” dedi.

 • Özhaseki: Zafer inananların, çalışanların ve iyi insanların olacak
  20:03 Özhaseki: Zafer inananların, çalışanların ve iyi insanların olacak

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde hep birlikte ipi göğüsleyeceklerini belirterek, 'Zafer inananların, çalışanların ve iyi insanların olacak.' dedi. Özhaseki, kentte bir otelde düzenlenen AK Parti Teşkilat Programı'nda, AK Parti olarak 22 yıldır hizmet belediyeciliği, marka şehirler, gönül belediyeciliği olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı Kabul Etti
  20:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı kabul etti.

 • DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarıyla dernek üyeleriyle buluştu
  20:01 DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarıyla dernek üyeleriyle buluştu

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni ile Siirt ve Kars derneklerinin üyeleriyle bir araya geldi. Bakırhan, yöre derneklerini halkın taleplerinin karşılık bulması noktasında aktif katılımcı haline getirdiklerini belirtti ve İstanbul'un güvenli bir yer olmasını, çocukların gelecek kaygısı yaşamamasını istediklerini vurguladı. Ayrıca, 31 Mart seçimleri için çıkardıkları adaylara işaret ederek, İstanbul'da adaylarını çıkaracaklarını ve helal oylarla onlarca belediye alacaklarını söyledi.

 • Emine Erdoğan, BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Başkanı ile bir araya geldi
  20:00 Emine Erdoğan, BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Başkanı ile bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Başkanı Jeffrey Sachs ile Antalya Diplomasi Forumu kapsamında bir araya geldi. Emine Erdoğan, Sachs ile sürdürülebilirlik ve sıfır atık hareketi konularında işbirliği alanlarını ele aldıklarını ve Türkiye'deki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti. Emine Erdoğan, Sachs'a katkıları için teşekkür etti.

 • DAEŞ'e finansman sağlayan 4 zanlı tutuklandı
  19:59 DAEŞ'e finansman sağlayan 4 zanlı tutuklandı

  Zonguldak'ta DAEŞ'e yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. DEAŞ terör örgütüne üye olan ve finans sağlama suçundan adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden 4'ü tutuklanırken 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Batman'da hurdalarla kapatılan gizli bölmede 49 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı
  19:59 Batman'da hurdalarla kapatılan gizli bölmede 49 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı

  Batman'ın Kozluk ilçesinde polisin durdurduğu tırın dorsesinde etrafı hurdalarla kapatılan gizli bölmede 49 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı. Tır şoförü gözaltına alınırken, kaçak göçmenler Geri Gönderme Merkezi'ne götürüldü.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil
  19:57 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yalova Şubesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP ve İYİ Parti'nin önceki yerel seçimlerde emekçileri kapının önüne koyduğunu belirterek, emek mücadelesini kucaklayanlara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Yalçın, sözleşmeli memurların hala işten çıkarılma tehlikesi olduğunu da dile getirdi.


Advertisement