Kılıçdaroğlu: "Aile destekleri sigortasını getireceğiz" - Son Dakika

Kılıçdaroğlu: "Aile destekleri sigortasını getireceğiz"

19.01.2023 17:03

Kılıçdaroğlu: "Aile destekleri sigortasını getireceğiz" Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz aile destekleri sigortasını getireceğiz.

Kılıçdaroğlu: "Aile destekleri sigortasını getireceğiz"

GAZİANTEP - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz aile destekleri sigortasını getireceğiz. Hiçbir ailenin elektriği, suyu ve doğalgazı kesilmeyecek" dedi.

Bir dizi programa katılmak için Gaziantep'e gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleriyle buluştu.

"Türkiye olarak Suriye ile bir mutabakat yapacağız"

Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde Suriye hükumetiyle bir mutabakat imzalayacaklarını belirterek, "Gaziantep'te resmi olarak 300-350 bin Suriyeli olarak var. Hangi politika bunları buraya getirdi. Buraya bunları getireni oylarınızla cezalandıracaksınız. Eğer yanlış bir politikaysa bunu oylarınızla cezasını verirsiniz. Suriye meşru hükumetle görüşeceksiniz. Suriyelilerin yıkılan yerlerini yapacaksınız, bu kaynağı da AB'den alacaksınız. Buradan giden Suriyelilerin can ve mal güvenliği sağlanmalı. Biz Suriye ile bir mutabakat yapacağız, BM de buna taraf olacak. Bu kardeşlerimizi en geç 2 yıl içerisinden buradan göndereceğiz" dedi.

"Politikacılar mal varlığını açıklamalı"

Politikacıların mal varlığını açıklaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, " 'Çalıyor ama iş de yapıyor', bu söylem çok yanlıştır. Benim inancıma aykırı çalıyorsa orada durmaması lazım. Çünkü kul hakkı yiyor. Çalmayan iş yapan birisi gelsin. Siyaset zor bir iştir. Mal varlığını kimse açıklamıyor. Ben açıkladım. Arkadan dolap çevirmeyeceksiniz millete" şeklinde konuştu.

"Tepeden tırnağa eğitimi değiştirmemiz gerekiyor"

Tepeden tırnağa eğitim sisteminin değişmesi gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Bir toplumu geri bırakmak istiyorsan eğitim sistemini bozman yeterlidir. Eğitimin özü çocuğun soru sormasıyla aklını kullanmaya başlamasıdır. 21. yüzyıl buluşların yüzyılıdır. Bizim eğitim sistemine önem vererek tepeden tırnağa eğitimi değiştirmemiz gerekiyor. Dünyanın en zengin kimliğine sahibiz ama kavga ediyoruz. Kimliğin siyaseti olmaz. Kimliğinize herkes saygı duyacağız. Bu bir zenginliktir. Siyasetin görevi herkesin kimliği ve inancına saygı duymaktır" ifadelerini kullandı.

"Aile destekleri sigortasının getirilmesi gerekiyor"

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Yoksulluğu bitirmenin yolu aile destekleri sigortasının getirilmesi gerekiyor. 52 yıldır bu kanun çıkmıyor. Geliri olmayan ailelere sosyal destek vermektir. Biz aile destekleri sigortasını getireceğiz. Hiçbir ailenin elektriği, suyu ve doğalgazı kesilmeyecek. Bunu da çözeceğiz" ifadelerine yer verdi.

"Yeni cumhurbaşkanı partili olmayacak"

Yeni cumhurbaşkanının partili olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Yeni cumhurbaşkanı partili olmayacak. Seçildiğinde partisiz bir cumhurbaşkanı olacak. Bugün partili olabilir ancak yemin ettiğinde partili olmayacak" diye konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme: Aile avukatı detayları anlattı Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme: Aile avukatı detayları anlattı Kılıçdaroğlu: Şubat Kapıda, Ülkemiz Ağır Kış Koşullarına Giriyor. Evlerde Kullanılan Doğal Gazın Birim Fiyatını Hemen İndirin Kılıçdaroğlu: Şubat Kapıda, Ülkemiz Ağır Kış Koşullarına Giriyor. Evlerde Kullanılan Doğal Gazın Birim Fiyatını Hemen İndirin İstanbul'da küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı davası başladı İstanbul'da küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı davası başladı

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu: 'Aile destekleri sigortasını getireceğiz' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement