Mansur Yavaş: Özdağ'ın "adayımız" söylemi beni rahatsız etti, ortada fol yok yumurta yok! - Son Dakika

Mansur Yavaş: Özdağ'ın "adayımız" söylemi beni rahatsız etti, ortada fol yok yumurta yok!

14.04.2022 09:12
Mansur Yavaş: Özdağ'ın "adayımız" söylemi beni rahatsız etti, ortada fol yok yumurta yok!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "Adayımız Mansur Yavaş'tır" sözlerine dair konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş "Rahatsız oldum" dedi. Özdağ'ın tavrını "kendi amacı doğrultusunda bir hareket" olarak yorumlayan Yavaş; "Belediye başkanlığından memnunum" diye konuştu. Yavaş Kürtlerden oy almayacağına ilişkin soruya ise "Gitsinler Haymana ve Bala'ya anket yapsınlar" diyerek, Kürtlerin en yoğun yaşadığı iki Ankara ilçesini işaret etti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ geçtiğimiz hafta partisinin cumhurbaşkanı adayının ABB Başkanı Mansur Yavaş olduğunu açıkladı. Yavaş bir anda siyaset sahnesinde bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Özdağ, toplumun geniş bir kesiminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ilgi olduğunu ve Zafer Partisi'nin Yavaş'ı adaylık için göreve çağırdığını söyledi.

Konu hakkında sessizliğini koruyan, sadece ''Ben siyasetin içinde değilim, kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum'' diyen Mansur Yavaş, İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı. Yavaş, Özdağ'ın açıklamalarına da yanıt verdi.

"ADAYA ALTILI MASA KARAR VERECEK"

Ümit Özdağ'ın "Adayımız Mansur Yavaş" sözlerinin kendisini rahatsız ettiğini söyleyen ABB Başkanı, "Ben Millet İttifakı'nın belediye başkanıyım. Cumhurbaşkanı adayına altılı masa karar verecek. Bunu herkes biliyor. Hal böyleyken, böyle bir açıklamanın yeri yok, gereği de yok. Benimle görüşülmemiş. Bana sorulmamış. Benim fikrim alınmamış. Ben "Adayım" dememişim. "Aday değilim" diyorum üstelik. Buna rağmen Özdağ'ın kendi amacı doğrultusunda yaptığı bir hareket bu. Açıkçası rahatsız oldum." ifadelerini kullandı.

"AKŞAMA KADAR BİNLERCE HAYIR DUASI GELİYOR"

"Belediye başkanlığından memnunum" diyen Yavaş, sözlerine şöyle devam etti: "Ne açıdan memnunum? İnanın, akşama kadar binlerce hayır duası ve teşekkür geliyor. Anket geldi; memnuniyet yüzde 80'e yaklaşmış Ankara'da. Bunların hepsi oy verir-vermez, bilemeyiz. Versin diye yapmıyoruz ki. İnsan ayırmıyoruz."

"VATANDAŞ KAVGA İSTEMİYOR"

Yavaş, "Fakat her yerde Mansur Yavaş efsanesi dolaşıyor. Siz bunu nasıl açıklıyorsunuz?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"Kişisel kanaatim... Bir: Vatandaş kavga istemiyor. İki: İnsanların işiyle meşgul olmasını istiyor. Üç: Adaletli ve merhametli davranmasını istiyor. Başka hiçbir şey değil. (Başkan olduktan sonra) Birkaç ay geçti, "Adam işini yapıyor, başka bir şeye karışmıyor" demeye başladılar. Siyaset o manada bizim işimiz değil. Belediye başkanı olarak benim kafam; daha konforlu nasıl yaşatırız, bilişim dünyasında insanların bize ulaşmasını, bizim onlara ulaşmamızı nasıl sağlarız... bunlarla meşgul. Mesela, kar takip sistemi yüzde 100 bana ait. Mesela, pilli sayaçlar geç bağlanıyordu. Yeni bir sistem bulduk. Yarım saatte gidilecek, sayacın pili değişecek, bir saati geçerse cep telefonuma mesaj gelecek, "Hala takılmadı" diye. İnsanların hoşuna giden şey israf yapılmaması, tasarruf edilmesi, şeffaf olunması ve yolsuzlukla mücadele edilmesi. Halkın gerçek ihtiyaçlarıyla ilgileniyoruz. "Kavga etmiyor" diyorlar."

YORUMLAR
500
Ümit Özdağ siyanür tehlikesine dikkat çekmişti! Bakanlık altın madeni işletmesine 16 milyon lira ceza kesti Ümit Özdağ siyanür tehlikesine dikkat çekmişti! Bakanlık altın madeni işletmesine 16 milyon lira ceza kesti Ümit Özdağ'dan 'Acil Durum' çağrısı! Siyanür borularından birisi kırıldı, 20 ton siyanür Fırat Nehri'ne aktı Ümit Özdağ'dan 'Acil Durum' çağrısı! Siyanür borularından birisi kırıldı, 20 ton siyanür Fırat Nehri'ne aktı Ümit Özdağ: Merkez biziz, herkes kendi konumunu buna göre belirlesin Ümit Özdağ: Merkez biziz, herkes kendi konumunu buna göre belirlesin

Son Dakika Politika Mansur Yavaş: Özdağ'ın 'adayımız' söylemi beni rahatsız etti, ortada fol yok yumurta yok! - Son Dakika


Advertisement