Son dakika Millet İttifakı haberleri, Millet İttifakı son dakika, son dakika Millet İttifakı

Son Dakika Millet İttifakı Haberleri

Son dakika Millet İttifakı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son millet ittifakı haberleri anında burada.


 • 11:02 Millet İttifakı, Ortak Politikalar Metni Açıklanıyor: 'Yolsuzluktan Elde Edilen ve Yurt Dışına Kaçırılan Gelirleri Ülkemize Geri Getirecek, Bu... Millet İttifakı, Ortak Politikalar Metni Açıklanıyor: "Yolsuzluktan Elde Edilen ve Yurt Dışına Kaçırılan Gelirleri Ülkemize Geri Getirecek, Bu...

  Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni, bugün; altı siyasi parti genel başkanının katıldığı toplantıda açıklanıyor. “Hukuk, Adalet ve Yargı” başlığı altında; “Cumhurbaşkanının 7 yıl süreyle bir dönem seçilebilmesine, seçildikten sonra partisi ile ilişiğinin kesilmesine ve görev sonrasında aktif siyasete dönmemesine ilişkin düzenleme yapacağız. Olağanüstü hal kararnamelerine son verecek, OHAL süresini altı aldan iki aya düşüreceğiz. Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnamelerinden kaynaklanan mağduriyetlere son vereceğiz. Seçim barajını yüzde 3’e düşüreceğiz. Siyasi partilerin kapatılmasına ilişkin davaların açılmasında TBMM’nin iznini zorunlu hale getireceğiz” denildi. Mutabakat metninde ayrıca; “TBMM’de ‘Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’ kuracağız. Yolsuzluktan elde edilen ve yurt dışına kaçırılan gelirleri ülkemize geri getirecek, bu çerçevede ‘Malvarlıklarının Geri Alınması Ofisi’ni kuracağız” ifadeleri kullanıldı.

 • 01:16 Kılıçdaroğlu'ndan Emek ve Özgürlük İttifakı'na: '1.Turda Bu İş Bitsin Diyorlarsa Demokrasiden Yana Olanların Ortak Hareket Etmesi Lazım' Kılıçdaroğlu'ndan Emek ve Özgürlük İttifakı'na: "1.Turda Bu İş Bitsin Diyorlarsa Demokrasiden Yana Olanların Ortak Hareket Etmesi Lazım"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Emek ve Özgürlük İttifakı için, "Biz refahı yükseltmek istiyoruz, büyümek, kalkınmak, teknoloji üretmek, bilgi üretmede söz sahibi olmak istiyoruz. Bunun yolu da demokrasiden geçiyor. Siz, Barış Akademisyenleri diye akademisyenleri üniversiteden attınız, hepsi yurtdışına gitti, hepsini kapıştılar, götürdüler. Akıl alacak şey değil. Demokrasiden yana tavır almalarını isteriz. Onlar adına konuşursam çok yanlış olur. Demokrasi istiyorlarsa, evet birinci turda bu iş bitsin diyorlarsa demokrasiden yana olanların ortak hareket etmesi lazım" çağrısı yaptı.

 • 00:46 Cemal Enginyurt'tan '4 vekillik, 1 bakanlık karşılığında Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için onay verildi' iddiasına net cevap Cemal Enginyurt'tan "4 vekillik, 1 bakanlık karşılığında Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için onay verildi" iddiasına net cevap

  Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, "4 vekillik, 1 bakanlık karşılığında Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için onay verildi" iddiasını kesin bir dille yalanlayarak "Neyin pazarlığını yapacağım, 4,5 yıldır vekilim. Kaldır indir, kaldır indir. Yaptığın başka bir şey yok. Böyle vekillik olsa ne olur olmazsa ne olur? Bunun neyinin pazarlığını yapacaksın" dedi.

 • 00:06 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2) CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Enflasyonu frenleyemiyorlar.

 • 00:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Merkez binasına asılan 'Yeter Söz Milletin' pankartına tepki gösterdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Merkez binasına asılan "Yeter Söz Milletin" pankartına tepki gösterdi

  Bilecik'te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Merkez binasına asılan "Yeter Söz Milletin" pankartına tepki göstererek "Menderes'i idama götürenler 'Yeter söz milletindir' sözüne sahip çıkmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

 • Dün Dün 23:54 Kılıçdaroğlu: Bütün Mesele Seçilmek Değil Seçildikten Sonra Yapmak Kılıçdaroğlu: Bütün Mesele Seçilmek Değil Seçildikten Sonra Yapmak

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda, “Devlet dediğiniz kurumlar bütünüdür ve bu kurumlar bütününün uyum içinde çalışması lazım. Bunu sağlayacak 1 kişi. Bunu sağlayacak kişinin, liderler bende görürler, böyle teklifte bulunurlarsa elbette yani. Şerefli görevdir, bunun da altını çizeyim. Onurlu görevdir. Bu onurlu görevi herkes yapmak ister. Bunu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Bütün mesele seçilmek değil seçildikten sonra yapmak. Vaatlerini yerine getirmektir, bu güveni liderlere vermektir” dedi. Kılıçdaroğlu, "13 Şubat’ta inşallah cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız kamuoyuna. Öyle bir karar aldık. Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde buluşacağız. Artık 13 Şubat’ta mı olur, yoksa 13 Şubat’ta karar alacağız, bu kararın açıklanması için belli bir tarih mi olur? Mesela ortak politikalar metnini 26’sında görüştük. Daha sonra 30’unda kamuoyu ile paylaşıyoruz. Orada da büyük olasılıkla 13’ünde karar alacağız ama cumhurbaşkanı adayını diyelim ki 13’ünde değil de 23’ünde kamuoyuna bir şekliyle ne yapacağını ortak mutakabat metni ile açacağız" diye konuştu.

 • Dün Dün 23:06 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1) CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın cumhurbaşkanı adayına, 13 Şubat'ta, Saadet Partisinin ev sahipliğinde yapılacak Liderler Buluşması'nda karar verileceğini bildirdi.

 • Dün Dün 23:06 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1) CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın cumhurbaşkanı adayına, 13 Şubat'ta, Saadet Partisinin ev sahipliğinde yapılacak Liderler Buluşması'nda karar verileceğini bildirdi.

 • Dün Dün 22:43 ORC'nin son anketinde MHP baraj altı kaldı, aşağıda işler iyice karıştı! İki partiden atak var ORC'nin son anketinde MHP baraj altı kaldı, aşağıda işler iyice karıştı! İki partiden atak var

  Türkiye'nin beklediği seçimlere artık haftalar kala ORC Araştırma, yaptığı son anketin sonuçlarını paylaştı. Buna göre AK Parti yüzde 30.2, CHP yüzde 23.1, İYİ Parti yüzde 19.3, HDP ise yüzde 7.6 oy oranına ulaştı. MHP'nin 5.5 oy oranına sahip olması dikkat çekerken, Gelecek Partisi yüzde 2.7, DEVA yüzde 2.6, TDP yüzde 2.3, Zafer yüzde 1.8, BBP yüzde 1.6 ve BTP ise 1.4 oy oranına ulaştı. Zafer ve BBP'nin önceki anketlere göre yükselişi dikkat çekti.

 • Dün Dün 17:17 Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sinan Ateş cinayeti tepkisi: Her konuşmamda sana bunu soracağım Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sinan Ateş cinayeti tepkisi: Her konuşmamda sana bunu soracağım

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ankara İl Başkanlığı'nın 3. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Akşener, "Sinan Ateş'in katillerini niçin bulmuyorsun Sayın Erdoğan? Bu katillerin, bu vahşetin sorumlularını buldurma görevi senindir. Her konuşmamda sana bunu soracağım. 14 Mayıs'a kadar, o çocukların ağlama sesi kesilinceye kadar, Sayın Erdoğan" dedi.

 • Dün Dün 16:19 Sosyolog Palabıyık: 'Akşener, HDP korkusundan anneleri ziyaret edemedi' Sosyolog Palabıyık: "Akşener, HDP korkusundan anneleri ziyaret edemedi"

  Bitlis Eren Üniversitesinden (BEÜ) Sosyolog Prof. Dr. Adem Palabıyık, HDP'nin Meral Akşener'i parmağında oynattığını ileri sürerek, 'Kendisi de İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olan Akşener, terör mağduru Diyarbakır Annelerini ziyaret etmedi, edemedi veya HDP'den korktu' dedi.

 • Dün Dün 15:44 Mansur Yavaş: 'Her Şeyden Evvel Artık Ankara'da Şeffaf Bir Yönetim Var' Mansur Yavaş: "Her Şeyden Evvel Artık Ankara'da Şeffaf Bir Yönetim Var"

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Her şeyden evvel artık Ankara’da şeffaf bir yönetim var. Katılımcılık var, işbirliği var, tek başına hiçbir şekilde kararlar alınmıyor. Bunun da yansımalarını görüyoruz. Yaptığımız bütün harcamaları vatandaşlarımızla mutlaka paylaşıyoruz. 3 bin 300 ihalemiz canlı yayınlandı. Bizimle birlikte birçok belediye de canlı yayınlamaya başladı. Maliyetleri pankartlara asıyoruz” dedi.

 • Dün Dün 13:54 Kerim Rota: Yeni Cumhurbaşkanımız, 'Ortak Mutabakat Metni'ndeki Politikalarla Türkiye'yi Seçime Hazırlayacak Kerim Rota: Yeni Cumhurbaşkanımız, 'Ortak Mutabakat Metni'ndeki Politikalarla Türkiye'yi Seçime Hazırlayacak

  Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota, Millet İttifakı’nın yarın açıklayacağı ‘Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ne ilişkin, “9 ana başlık, 73 alt başlık… Ekonomi bunlardan sadece biri. Programda sağlık, eğitim, yargı, teknoloji gibi önemli başlıklar var. Seçim beyannamesi olarak değil de Millet İttifakı’nın birleştiği ve yürümek istediği hedefler açıklanmış olacak ve tabii ki seçim beyannamesi daha sonra muhtemelen ortak yazılacak. Ekonomide, sağlıkta ne yapılacak, YÖK ne olacak, Merkez Bankası ne olacak; bunları duyacaksınız. Elbette üç saatte hepsini duymak mümkün değil. Ama yeni cumhurbaşkanımız da bu politikalarla Türkiye’yi seçime hazırlayacak” dedi.

 • Dün Dün 13:28 Lütfü Savaş, 2022 Yılı Hizmetlerini ve 2023 Yılı Projelerini Değerlendirdi Lütfü Savaş, 2022 Yılı Hizmetlerini ve 2023 Yılı Projelerini Değerlendirdi

  Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı bir radyo programında, kent ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Savaş, programda, 2022 yılında yaşama geçirdikleri hizmet ve projeleri değerlendirirken 2023 yılında yapılacakları anlattı.

 • Dün Dün 01:01 İmamoğlu'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesine yönelik açılan terör soruşturmasına ilişkin flaş açıklama Açıklaması İmamoğlu'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesine yönelik açılan terör soruşturmasına ilişkin flaş açıklama Açıklaması

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyede yürütülen soruşturmaya değinerek, "İstanbul'da saçma sapan bir terör soruşturması ile önümüze dikilmeye çalışan, 'İstanbul'daki seçimi kaybettiğimde hüngür hüngür ağladım' diyen akılla ve İstanbul'un seçildikten sonra bir...

 • 28.01.2023 28 Oca 17:42 Akşener: Bedavadan başbakanlık istemiyorum Akşener: Bedavadan başbakanlık istemiyorum

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu seçimden birinci parti, İYİ Parti çıkmalıdır.

 • 28.01.2023 28 Oca 17:42 Akşener: Bedavadan başbakanlık istemiyorum Akşener: Bedavadan başbakanlık istemiyorum

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu seçimden birinci parti, İYİ Parti çıkmalıdır.

 • 28.01.2023 28 Oca 17:18 İmamoğlu'nun esnaf ziyaretinde ilginç diyalog: Ekmek gibi yesinler Ekrem'i İmamoğlu'nun esnaf ziyaretinde ilginç diyalog: Ekmek gibi yesinler Ekrem'i

  Bilecik'te çeşitli temaslarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla bir esnaf arasında ilginç anlar yaşandı. 60 ekmek büyüklüğündeki ekmek üzerine Ekrem İmamoğlu yazan fırını ziyaret eden İmamoğlu, "Ekmek gibi yesinler Ekrem'i diyorsunuz yani" dedi.

 • 28.01.2023 28 Oca 16:38 Akşener: 'Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum, kimseyle de pazarlık etmedim, etmem' Akşener: "Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum, kimseyle de pazarlık etmedim, etmem"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum, kimseyle de pazarlık etmedim, etmem. Biz bunu hak edeceğiz, İYİ Parti birinci parti çıkacak.

 • 28.01.2023 28 Oca 16:30 Havza'da Millet İttifakı temsilcileri toplandı Havza'da Millet İttifakı temsilcileri toplandı

  Millet İttifakı'nda yer alan partilerin Havza ilçe başkanları bir araya geldi.

 • 28.01.2023 28 Oca 16:04 Onursal Adıgüzel: 'Millet, Mayıs Seçimlerinde de Bizi Bağrına Basmaya Devam Edecek' Onursal Adıgüzel: "Millet, Mayıs Seçimlerinde de Bizi Bağrına Basmaya Devam Edecek"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, "Hizmette CHP’li belediye başkanları ile yarışamayan akıl, CHP’lileri engelleyemeyen akıl diyor ki; ‘Biz çeşitli oyunlarla, yasa değişiklikleri ile 14 Mayıs’ta sonucu ulaşabiliriz.’ Ben buradan tekrar söylemek isterim: 14 Mayıs’ta hangi yasa değişikliklerini yapsanız da hangi seçim yasasını değiştirseniz de kazanan Millet İttifakı olacak, kazanan millet olacak" dedi.

 • 28.01.2023 28 Oca 16:04 Onursal Adıgüzel: 'Millet, Mayıs Seçimlerinde de Bizi Bağrına Basmaya Devam Edecek' Onursal Adıgüzel: "Millet, Mayıs Seçimlerinde de Bizi Bağrına Basmaya Devam Edecek"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, "Hizmette CHP’li belediye başkanları ile yarışamayan akıl, CHP’lileri engelleyemeyen akıl diyor ki; ‘Biz çeşitli oyunlarla, yasa değişiklikleri ile 14 Mayıs’ta sonucu ulaşabiliriz.’ Ben buradan tekrar söylemek isterim: 14 Mayıs’ta hangi yasa değişikliklerini yapsanız da hangi seçim yasasını değiştirseniz de kazanan Millet İttifakı olacak, kazanan millet olacak" dedi.

 • 28.01.2023 28 Oca 15:47 Merak Akşener'den Erdoğan'a: 'Yazıklar Olsun...Gördük Ki Bunların Derdi Problemi Çözmek Değilmiş' Merak Akşener'den Erdoğan'a: "Yazıklar Olsun...Gördük Ki Bunların Derdi Problemi Çözmek Değilmiş"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Samsun 3’üncü Olağan İl Kongresi’nde; anayasa değişikliği teklifinin başörtüsüyle ilgili 1. maddesi üzerinde CHP ile ortak verdikleri değişiklik önergesinin reddedilmesiyle ilgili “Yazıklar olsun Sayın Erdoğan, 28 Şubat’ta acı çeken kadınların, onların annelerinin babalarının, eşlerinin o acısı o haksızlığa uğramanın getirdiği ruh dünyası seni bu ülkede 20 yıl iktidar etti, sana milletin adamı dendi. Hey gidi Erdoğan, meğer bütün bunlar pasmış ve gole çevrilmesi gerekirmiş…. Komisyonda her iki siyasi parti oy birliği ile reddetti. Gördük ki bunların derdi problemi çözmek değilmiş, meseleyi karşılıklı bir rövanş meselesi olmaktan çıkarmak değilmiş” dedi.

 • 28.01.2023 28 Oca 15:07 İmamoğlu'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik açılan terör soruşturmasına ilişkin açıklama İmamoğlu'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik açılan terör soruşturmasına ilişkin açıklama

  İmamoğlu'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik açılan terör soruşturmasına ilişkin açıklama "İstanbul'da saçma sapan bir terör soruşturması ile önümüze dikilmeye çalışanlar var" "Siyaset iradesinin üstünde olmadığına dair tek bir açıklaması olmayan 'o' akılla da mücadele etmek için...

 • 28.01.2023 28 Oca 14:08 Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya Bursa'da Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya Bursa'da

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Millet İttifakı'nın elini taşın altına koyarak ülkede kangrene dönüşmüş, birikmiş sorunları çözme konusunda bir çalışma ortaya koyduğunu belirtti.

 • 28.01.2023 28 Oca 11:46 Akşener'den sonra bir sürpriz HDP çıkışı da Fakıbaba'dan: İnşallah kapanmaz Akşener'den sonra bir sürpriz HDP çıkışı da Fakıbaba'dan: İnşallah kapanmaz

  Sürpriz bir şekilde AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye katılan Eşref Fakıbaba, HDP'ye yönelik kapatma davasıyla ilgili çok konuşulacak bir çıkışa imza attı. Fakıbaba, "İnşallah kapanmaz HDP. Şayet kapandığı takdirde Millet İttifakı'na yöneleceğini düşünüyorum" dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 21:21 CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI UÇUM; CUMHURBAŞKANI'NIN 2023 ADAYLIĞI ANAYASAL OLARAK HAKKIDIR CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI UÇUM; CUMHURBAŞKANI'NIN 2023 ADAYLIĞI ANAYASAL OLARAK HAKKIDIR

  CUMHURBAŞKANLIĞI Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, 2023'te yapılacak olan seçim ikinci başkanlık seçimidir.

 • 27.01.2023 27 Oca 21:21 CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI UÇUM; CUMHURBAŞKANI'NIN 2023 ADAYLIĞI ANAYASAL OLARAK HAKKIDIR CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI UÇUM; CUMHURBAŞKANI'NIN 2023 ADAYLIĞI ANAYASAL OLARAK HAKKIDIR

  CUMHURBAŞKANLIĞI Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, 2023'te yapılacak olan seçim ikinci başkanlık seçimidir.

 • 27.01.2023 27 Oca 20:44 Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Uçum: 'Muhalefet hükümet karşıtı muhalefet olmaktan çıkmış devlet karşıtı muhalefete dönüşmüştür' Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Uçum: "Muhalefet hükümet karşıtı muhalefet olmaktan çıkmış devlet karşıtı muhalefete dönüşmüştür"

  Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hukuk Politikalar Başkanvekili Mehmet Uçum, Manisa'da katıldığı toplantıda 6'lı masanın hükümet karşıtı muhalefet olmaktan çıkıp devlet karşıtı muhalefete dönüştüğünü söyledi.

 • 27.01.2023 27 Oca 19:30 Ekrem İmamoğlu: Beni Bir Avuç İnsan Mutsuz Edemez Ekrem İmamoğlu: Beni Bir Avuç İnsan Mutsuz Edemez

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bursa ve ilçelerine yaptığı ziyaretlerin son durağı Mudanya oldu. Burada vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “Şimdi diyeceksiniz ki ‘Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da bir hukuksuzluğa maruz kaldı, bir adaletsizliğe maruz kaldı, şikayete buraya geldi. Uydurma bir kararla, ahmakça davalarla 2 yıl 7 ay ceza vermeye kalktılar ama bu adamın yüzü gülüyor. Niye?’ Benim, size dönük bir yüzüm var. Allah'a şükürler olsun, milletimizin yüzüne baktığında gülmeyi hatırlayan bir kardeşiniz var. Ben, her çocuğumuzun gözlerine baktığımda, her gencimizle temas kurup konuştuğumda, benim deneyimli yurttaşlarımla oturup hanımefendi, beyefendilerle konuştuğumda içim umutla dolu oluyor. Beni bir avuç insan mutsuz edemez” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 19:30 Kılıçdaroğlu'ndan gençlere çağrı: 'Sandığa gidin' Kılıçdaroğlu'ndan gençlere çağrı: "Sandığa gidin"

  MERSİN (İHA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'den gençlere seçim çağrısı yaparak, "Bütün gençlerden, 6 milyona yakın gençten sandığa gitmelerini istiyorum" dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 19:30 Kılıçdaroğlu'ndan gençlere çağrı: 'Sandığa gidin' Kılıçdaroğlu'ndan gençlere çağrı: "Sandığa gidin"

  Kılıçdaroğlu'ndan gençlere çağrı: "Sandığa gidin" CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesinin yapımını tamamladığı Toplu Taşıma Yerleşkesinin açılışı ve 41 yeni otobüsün teslim törenine katıldı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'den gençlere seçim çağrısı...

 • 27.01.2023 27 Oca 18:34 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersin'de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersin'de

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ne olursa olsun bu ülkeye gerçek anlamda huzur getirmek için hep mücadele edeceğim ve bunun kavgasını vereceğim." dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 18:28 Vahap Seçer: Sayın Genel Başkan'ımız Cumhurbaşkanı'mız Olduğunda, Partimiz Millet İttifakı'yla Beraber İktidar Olduğunda, Bugüne Kadar Mersin'e... Vahap Seçer: Sayın Genel Başkan'ımız Cumhurbaşkanı'mız Olduğunda, Partimiz Millet İttifakı'yla Beraber İktidar Olduğunda, Bugüne Kadar Mersin'e...

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “4 ay sonra seçim var. Size sözümdür; Sayın Genel Başkan’ımız Cumhurbaşkanı’mız olduğunda, partimiz Millet İttifakı’yla beraber iktidar olduğunda, bugüne kadar Mersin’e yaptığımız hizmetlerin en az 4-5 katını yapacağız. O zaman Türkiye’ye adalet gelecek. Ayrımcılık ortadan kalkacak. Biz, kendi hükümetimize, ‘Bize ayrımcılık yapın’ demeyeceğiz. 4 ay sonraki seçimde Mersin, demokrasi tarihine altın harflerle yazılacak. Millet İttifakı’nın ve Millet İttifakı’nın desteklediği adayın en yüksek oy aldığı yerlerin başında Mersin gelecek” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 18:04 Kamuya olan borçların yapılandırılmasını içeren kanun teklifi Meclis'te Kamuya olan borçların yapılandırılmasını içeren kanun teklifi Meclis'te

  Son yılların en kapsamlı borç yapılandırmasını içeren yasa teklifi Meclis'e sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, teklifin detaylarını açıkladı. Teklifte, kurumların ve vatandaşların devlet ile belediyelere olan borçlarının neredeyse tümü yapılandırma kapsamına alındı. Teklif, 14 milyon borçluyu ilgilendiriyor.

 • 27.01.2023 27 Oca 18:13 Kılıçdaroğlu: 'Sandığa Gidin, Oyunuzu Kullanın, Hep Birlikte Bir Tek Adam Rejimini Demokratik Yollarla Tarihe Gömelim' Kılıçdaroğlu: "Sandığa Gidin, Oyunuzu Kullanın, Hep Birlikte Bir Tek Adam Rejimini Demokratik Yollarla Tarihe Gömelim"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Bir kişiye asla ve asla bir devlet teslim edilemez. Dünyada bir kişiye teslim edilen devletler yok olmuşlardır. O nedenle biz ortak aklımızı kullanacağız. Beraber, birlikte, istişare ile yöneteceğiz. Ne demiş atalarımız, akıl akıldan üstündür diye. Onun için danışmak son derece değerlidir. Onun için birlikte çalışmak son derece değerli ve önemlidir. Bunu yapmanın yolu sizin sandığa gitmeniz. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Hep birlikte bir tek adam rejimini demokratik yollarla tarihe gömelim. Bu hepimizin üstüne düşen temel bir görevdir. Bu görevi yapmaya hepinizi davet ediyorum" dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 18:04 Kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun teklifi TBMM'de Kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun teklifi TBMM'de

  Kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

 • 27.01.2023 27 Oca 16:58 Fethi Açıkel: Cumhur İttifakı, Hiçbir Ankette Yüzde 42-43'lük Eşiği Aşamıyor Fethi Açıkel: Cumhur İttifakı, Hiçbir Ankette Yüzde 42-43'lük Eşiği Aşamıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, “Yapılan kamuoyu araştırmaları ve anketler, Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün gayretine ve izlediği seçim ekonomisine rağmen bu seçimi kazanamayacağını gösteriyor. Erdoğan, siyasi olarak büyük bir tıkanmışlık içerisinde. Cumhur İttifakı, hiçbir ankette toplam yüzde 42-43’lük eşiği aşamıyor” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 14:54 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal, Erzurum'da gazetecilerle buluştu Açıklaması DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal, Erzurum'da gazetecilerle buluştu Açıklaması

  DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal, Millet İttifakı'nın aday probleminin olmadığını söyledi.

 • 27.01.2023 27 Oca 11:37 Ahmet Akın: İktidarımızda, Çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerinden ve Bankalardan Aldıkları Kredilerin Faizlerini İlk Bir Hafta İçinde Sileceğiz Ahmet Akın: İktidarımızda, Çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerinden ve Bankalardan Aldıkları Kredilerin Faizlerini İlk Bir Hafta İçinde Sileceğiz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Eğer siz çiftçiye pahalı mazot verirseniz çiftçi ne yapacak? İlacı pahalı, gübresi pahalı, tohumu pahalı olursa ne yapacak? İktidarımızda, çiftçilerin tarım kredi kooperatiflerinden ve bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini ilk bir hafta içinde sileceğiz” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 04:19 Davutoğlu: Bu Köhnemiş Otokratik İktidarı Gönderip, Demokratik İktidarı Birlikte İnşa Edeceğiz Davutoğlu: Bu Köhnemiş Otokratik İktidarı Gönderip, Demokratik İktidarı Birlikte İnşa Edeceğiz

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Altılı Masa’nın 11’inci toplantısının ardından; “Gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden az önceki andır. Bu köhnemiş otokratik iktidarı gönderip, demokratik iktidarı birlikte inşa edeceğiz. Bugünkü ev sahibimiz Sayın Meral Akşener başta olmak üzere 'ben değil, biz' anlayışıyla hareket eden tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı.

 • 27.01.2023 27 Oca 04:19 Gültekin Uysal: Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın 'Yeter! Söz Milletindir' Diyen Millet İttifakı'nın Adayı Olacağına İnanıyoruz Gültekin Uysal: Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın "Yeter! Söz Milletindir" Diyen Millet İttifakı'nın Adayı Olacağına İnanıyoruz

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Altılı Masa’nın 11’inci toplantısının ardından; “Türkiye'yi adalet ve demokrasi ile buluşturarak refah üreten ve kalkınan, yaşanabilir bir ülke haline getirmek, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye'ye ulaşmak hedefi ile ortaya koyduğumuz irade güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor. Bu bilinç ve kararlılıkla Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı'nın 'Yeter! Söz Milletindir' diyen Millet İttifakı’nın adayı olacağına inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

 • 26.01.2023 26 Oca 22:21 Karamollaoğlu: 'Yeter! Söz Milletindir. Karamollaoğlu: 'Yeter! Söz Milletindir.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Altılı Masa’nın 11’inci toplantısının ardından; " 'Yeter! Söz Milletindir.' Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantımıza ev sahipliği yapan Sn. Meral Akşener başta olmak üzere, değerli genel başkanların her birine teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı.

 • 26.01.2023 26 Oca 22:10 Altı muhalefet partisi genel başkanının İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki toplantısı sona erdi Altı muhalefet partisi genel başkanının İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki toplantısı sona erdi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğinde, altı muhalefet partisi genel başkanının katıldığı toplantı sona erdi.

 • 26.01.2023 26 Oca 21:30 İYİ Parti ev sahipliğinde gerçekleşen 11. Altılı Masa Toplantısı sona erdi İYİ Parti ev sahipliğinde gerçekleşen 11. Altılı Masa Toplantısı sona erdi

  İYİ Parti ev sahipliğinde gerçekleşen 11. Altılı Masa Toplantısı sona erdi Altılı Masa: "Cumhurbaşkanının, Anayasa'ya aykırı olarak üçüncü kez adaylığını ilan etmesi demokrasi tarihimize eklediği bir diğer kara sayfadır" İYİ Parti ev sahipliğinde gerçekleşen 11. Altılı Masa Toplantısı sona erdi.

 • 26.01.2023 26 Oca 21:32 9 saat süren toplantının ardından 6'lı masadan ortak bildiri 9 saat süren toplantının ardından 6'lı masadan ortak bildiri

  İlk kez cumhurbaşkanı adayını konuşmak için İYİ Parti'nin ev sahipliğinde bir araya gelen 6'lı masanın 11'nci toplantısı sona erdi. 9 saat süren toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, geçiş sürecinin yol haritasının konuşulduğu belirtilerek, "Cumhurbaşkanı adayını belirleme süreciyle beraber nihai değerlendirme sonrası kamuoyuyla paylaşacağız. Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı 'Yeter' Söz Milletindir' diyen Millet İttifakı'nın adayı olacaktır." ifadelerine yer verildi.

 • 27.01.2023 27 Oca 07:31 9 saatlik toplantı sonrası 6'lı masadan ortak bildiri: Erdoğan'ın bir kez daha aday olması mümkün değildir 9 saatlik toplantı sonrası 6'lı masadan ortak bildiri: Erdoğan'ın bir kez daha aday olması mümkün değildir

  İlk kez cumhurbaşkanı adayını konuşmak için İYİ Parti'nin ev sahipliğinde bir araya gelen 6'lı masanın 11'nci toplantısı sona erdi. 9 saatlik görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, "TBMM yenileme kararı almadığı müddetçe, Sayın Erdoğan'ın 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde bir kez daha aday olması mümkün değildir." denildi.

 • 26.01.2023 26 Oca 21:16 İYİ Parti'den 'Cihan Paçacı' açıklaması: İstifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergiledi İYİ Parti'den "Cihan Paçacı" açıklaması: İstifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergiledi

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir" dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 21:11 İYİ Parti'den 'Cihan Paçacı' açıklaması: İstifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergiledi İYİ Parti'den "Cihan Paçacı" açıklaması: İstifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergiledi

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir" dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 20:04 Kürşad Zorlu: 'Sayın Paçacı Kendi İradesiyle Partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı Görevinden İstifa Ederek Saygıdeğer Bir Sorumluluk Örneği... Kürşad Zorlu: "Sayın Paçacı Kendi İradesiyle Partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı Görevinden İstifa Ederek Saygıdeğer Bir Sorumluluk Örneği...

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Cihan Paçacı’nın İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa etmesi ile ilgili; “Bugün bir köşe yazısında Genel Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı’nın bazı açıklamaları kamuoyuna yansımış ve ardından maksadının dışına çıkartılmasıyla birlikte Millet İttifakı’nın iradesine ve birlikteliğine zarar verir nitelikte bir tartışma alanının ortaya çıktığı görülmüştür. Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir” açıklamasını yaptı.

Advertisement