Son dakika Millet İttifakı haberleri, Millet İttifakı son dakika, son dakika Millet İttifakı

Son Dakika Millet İttifakı Haberleri

 • Bakan Özhaseki: Önümüzdeki ay itibarıyla dağıtacağımız konutlar 75 bini bulacak
  16:15 Bakan Özhaseki: Önümüzdeki ay itibarıyla dağıtacağımız konutlar 75 bini bulacak

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Malatya'nın depremde ağır hasar aldığını ve yeniden ayağa kaldırılması için çalıştıklarını belirterek, önümüzdeki ay itibarıyla dağıtacakları konut sayısının 75 bini bulacağını ve her ay 10 bin, 15 bin civarında konutun bitirilip teslim edileceğini söyledi. Özhaseki, deprem bölgesinde binlerce konutun yapımının devam ettiğini ve hak sahiplerine en kısa zamanda teslim edileceğini ifade etti.

 • DEVA Partisi'nden İmamoğlu'na destek için Cihan Aslan Özkan istifa etti
  26 Şub DEVA Partisi'nden İmamoğlu'na destek için Cihan Aslan Özkan istifa etti

  28 Mayıs'ta sonuçlanan seçimlerle birlikte iktidar olma şansını kaybeden Millet İttifakı bileşenlerinden DEVA Partisi'nin İstanbul il başkan yardımcısı Cihan Aslan Özkan, beş gün önce istifa etti. "Seçim öncesi oluşturulan milletvekili listelerini eleştiren ve parti için yanlış politikaların DEVA Partisi'nin sonunu getirdiğini söyleyen, DEVA Partisi milletvekilliği ve yanlış seçimler uğruna Türkiye gibi İstanbul'u da feda etti." dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: İsmail Ok'un Milli İrade Hırsızlığına Karşı Balıkesir Bir Cevap Verecek
  25 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: İsmail Ok'un Milli İrade Hırsızlığına Karşı Balıkesir Bir Cevap Verecek

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir'de yaptığı açıklamada, İsmail Ok'un AK Parti'ye geçmesini eleştirdi ve Balıkesir'in bu duruma tepki göstereceğini belirtti.

 • Özgür Özel, Balıkesir'de: İliç'te Faciasına Sebebiyet Veren Çed Raporunun Altında İmzası Olan Dönemin Bakanı Murat Kurum'dur.
  25 Şub Özgür Özel, Balıkesir'de: İliç'te Faciasına Sebebiyet Veren Çed Raporunun Altında İmzası Olan Dönemin Bakanı Murat Kurum'dur.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısı’nda, “Bütün Balıkesir şahit ki biliyor ki Ahmet Akın, Millet İttifakı’nın adayı olarak o seçimi alıyordu, kabusu bitiriyordu. Dürüst, çalışkan, insan ve parti ayırmayan, siyaset ayırmayan, hizmet eden bir belediye başkanı olarak Balıkesir’e geliyordu. O süreçte dediler ki ‘Adayınızı geri çekin, burayı biz istiyoruz.’ Vallahi biz ikilettik, Ahmet dedi ki ‘Genel merkezimiz karar verdiyse olur.’ Gözleri yaşlıydı, ağlaya ağlaya ama ‘madem ittifaktır’ dedi ve çekildi. Burayı öyle istediler, İsmail Ok’a verildi. İsmail Ok da emaneti aldı, iki eliyle AK Parti’ye verdi. Ödülünü aldı mı, aldı. Şimdi AK Parti onu tekrar milletvekili yaptı. Ne var ortada? Ortada milli irade hırsızlığı var. Ne var ortada? Ortada Balıkesir’in iradesinin çalınması var. Eğer Ahmet Akın gelirse hem vallahi hem billahi Balıkesir’de kavga olmaz, huzur gelir. Ahmet Akın’a oy verince Balıkesir kendine gelir” dedi. İliç’te yaşanan maden faciasına da değinen Özel, “İliç’te facianın yaşanmasına sebebiyet veren imza, ÇED raporunun imzasıdır. Onun altında imzası olan dönemin Çevre Bakanı Murat Kurum’dur. ‘Ne alakası var benimle’ dediği imza, ‘Heyelan riski yoktur’ diye attığı, evlatlarımızı felakete sürüklediği bir imzadır. Bundan sonra vatandaşlarımızdan talebimizdir, uyarımızdır. İliç felaketinin müsebbibini İstanbul’un felaketi yapmasınlar, İstanbul’un felaketine engel olsunlar” diye konuştu.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Bazı televizyonlarda, gazetelerde birkaç kişinin isyanını, itirazını duyuyorsunuz'
  25 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Bazı televizyonlarda, gazetelerde birkaç kişinin isyanını, itirazını duyuyorsunuz'

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir'de yaptığı konuşmada, görevdeyken iyi, olmayınca istifa etmeler, başka partiye gitmeler ve oradan partiye ateş etmelerin önemli olmadığını belirtti. Özel, ayrıca İsrail'in giriştiği zalimce saldırılara karşı susmanın solculara, sosyal demokratlara yakışmadığını vurguladı. Özel, İliç maden faciasına ve AK Parti iktidarının Sayıştay denetimini işlevsizleştirmeye çalışmasına da değindi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Belediye Başkanlarının Mal Varlıkları Asılacak
  25 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Belediye Başkanlarının Mal Varlıkları Asılacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir'de partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanlarının mal varlıklarını makam odalarının girişindeki cama asacaklarını söyledi. Özel, Ahmet Akın'ın bir önceki seçimde adaylıktan çekilmesi konusuna atıf yaparak, onu Balıkesir'in vicdanına emanet ettiğini belirtti.

 • Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: İstanbul değişecek, yaşanabilir bir il olacak
  25 Şub Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: İstanbul değişecek, yaşanabilir bir il olacak

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul'un değişeceğini ve yaşanabilir bir il olacağını belirtti. Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın yerel seçimlerde yeni bir ittifak yapmadığını söyledi ve Milli Görüş belediyeciliğinin tarihe damgasını vuran bir anlayış olduğunu vurguladı. Saadet Partisi İstanbul ilçe belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın Ayvalık'ta Miting Yaptı
  23 Şub CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın Ayvalık'ta Miting Yaptı

  CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Ayvalık'ta gerçekleştirdiği mitingte İYİ Partili seçmene seslenerek, 'Karşınızda İYİ Parti'den milletvekilliği yapmış, aynı zamanda İYİ Parti'ye kazanacağı belediyeyi teslim etmiş biri var. Ama şu an da maalesef karşımda İYİ Partili bir rakiple yarışıyorum. Çok üzülüyorum. Ben önce kendimi Balıkesirli hemşehrilerime ve İYİ Partili kardeşlerime emanet ediyorum' dedi.

 • Sarıyer'de Halk Buluşmasında Konuşan İmamoğlu: 'Bunlar Bir Kişiyi Arkalarına Almış, O Bir Kişi de Milleti Tehdit Ediyor'
  21 Şub Sarıyer'de Halk Buluşmasında Konuşan İmamoğlu: "Bunlar Bir Kişiyi Arkalarına Almış, O Bir Kişi de Milleti Tehdit Ediyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkan adayı Mustafa Oktay Aksu ile birlikte önce ilçe turu yaptı, sonra Çayırbaşı’nda halkla buluştu. Daha önce sıfır olan bazı hizmetleri kendi dönemlerinde başlattıklarını hatırlatan İmamoğlu, “Bunlar, bir kişiyi arkalarına almış, o bir kişi de milleti tehdit ediyor.‘Oy verirsen hizmet veririm’ diyor. Biz de diyoruz ki, ‘Oy versin, vermesin; milletimize hizmet etmek onurdur. Biz milletimize hizmet ede ede kazanacağız. Bizim için esas olan, gönül kazanmak; onlar için esas alan, sadece oy almak” dedi.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Gerçek belediyecilik neyse onu göstermek istiyoruz
  20 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: Gerçek belediyecilik neyse onu göstermek istiyoruz

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, belediyecilikte hizmet odaklı bir anlayışın başladığını ve gerçek belediyeciliği göstermek istediklerini söyledi. Özhaseki, deprem konutlarının teslimatının devam ettiğini ve kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, ülkenin sorunlarını çözmeye devam edeceklerini belirtti.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Cumhur İttifakı doğru olanı yapıyor
  20 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: Cumhur İttifakı doğru olanı yapıyor

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı'nın doğru olanı yaparak ülke için neler yapılması gerektiğine karar verdiğini söyledi. Özhaseki, deprem konutlarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve sene sonuna kadar binlerce konutun yapılıp dağıtılacağını belirtti. Ayrıca, eski ittifakın dağılmasıyla ortaya çıkan kirli çarşafların da ortaya döküldüğünü ifade etti.

 • Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Yeniköy Mahallesi'nde hizmetlerini anlattı
  17 Şub Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Yeniköy Mahallesi'nde hizmetlerini anlattı

  Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Yeniköy Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşarak belediye hizmetlerini anlattı. Atlı, yeni dönemde de projelerinin olduğunu belirtti.

 • Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'den Emekliye Bayram İkramiyesi Tepkisi : 'Yazıklar Olsun, Recep Tayyip Erdoğan'
  16 Şub Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'den Emekliye Bayram İkramiyesi Tepkisi : "Yazıklar Olsun, Recep Tayyip Erdoğan"

  Bergama halk buluşmasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, emekli için belirlenen 3 bin TL’lik bayram ikramiyesine tepki gösterdi. Özel, “Biz 17 bin lira olmasını savunuyoruz, ‘17 bin lira yapamayız, 5 bin lira yapacağız’ diyorlardı. Az önce açıklamış, 3 bin lira yapmış. Yani bu kadar yoksulluk, enflasyon, hayat pahalılığı varken, 1 kilo et 600 lira olmuşken, yapa yapa bayram ikramiyesine yaptığı zam 3 bin lira. Yazıklar olsun Recep Tayyip Erdoğan. Yazıklar olsun” dedi. Seçmenin sandığa küsmemesi gerektiğini de vurgulayan Özel, “Eşinizi, dostunuzu şimdiden yoklayın. ‘Oy vermeye gitmem’ diyen varsa, ikna edin. Koluna girin, sandığa götürün. Hem Bergama’yı kurtarın, hem memleketi kurtarın” ifadesini kullandı.

 • İmamoğlu: Erdoğan, 'Sisi mi Binali mi?' demişti, kendisi Sisi'den yana tercihte bulundu
  15 Şub İmamoğlu: Erdoğan, 'Sisi mi Binali mi?' demişti, kendisi Sisi'den yana tercihte bulundu

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sık sık sarf ettiği, ''Sisi mi Binali Yıldırım mı?'' sözlerine atıfta bulundu. İmamoğlu, ''Cumhurbaşkanı dün Mısır'da 'sevgili kardeşim' diyerek Sevgililer Günü'nde Sisi'yi ziyaret etmiştir. Bu U dönüşlerine alışkınız. ''Sisi mi, Binali mi?' demişti. Kendisi Sisi'den yana tercihte bulundu. Onu görüyoruz. Bakalım ne olacak şimdi?'' ifadelerini kullandı.

 • DP Genel Başkanı Uysal'dan yerel seçimde İmamoğlu ve Yavaş'a destek kararı
  15 Şub DP Genel Başkanı Uysal'dan yerel seçimde İmamoğlu ve Yavaş'a destek kararı

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara ve İstanbul'da aday çıkartmayacaklarını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı destekleyeceklerini söyledi.

 • CHP'li Ahmet Akın: Terk Edilmiş Ağaçlarımızdan Gelen Zeytinin Bereketiyle 6 Bin Kardeşime Burs Vereceğim
  11 Şub CHP'li Ahmet Akın: Terk Edilmiş Ağaçlarımızdan Gelen Zeytinin Bereketiyle 6 Bin Kardeşime Burs Vereceğim

  CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, plan ve projelerini ANKA Haber Ajansı’na anlattı. Akın, “12 milyonun üzerinde zeytin ağacımız var ancak yaklaşık bunun yarısında bakımsız veya ortaklıklardan dolayı gerekli destek verilmemiş, terk edilmiş zeytin ağaçlarımız var. Biz bu zeytin ağaçlarını Büyükşehir Belediyesi olarak kontrol altına alacağız. Gerekli desteği vereceğiz ve bunlardan ürettiğimiz zeytinlerle yani dışarıda kalan artık üretim dışı bırakılmış olan zeytinliklerimizi hayata getireceğiz. Ve bu vesileyle oradan gelen o zeytinin bereketiyle, zeytinyağıyla, zeytin tanesiyle 6 bin genç kardeşime burs vereceğim. Üniversiteye giden genç kardeşlerim yol masrafını düşünmeyecek. Orada büyükşehir belediyemiz bunları karşılayacak. Yurt sorunu diye bir şey Balıkesirimizde kalmayacak” dedi.

 • AK Parti Ağrı İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde adaylarını tanıttı
  10 Şub AK Parti Ağrı İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde adaylarını tanıttı

  AK Parti Ağrı İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde yarışacak adaylarını düzenlenen toplantıyla tanıttı. Toplantıya AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci, AK Parti Ağrı İl Başkanı Orhan Güngör, Belediye Başkanı Adayı Mehmet Salih Aydın, partililer ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda, AK Parti'nin Ağrı'da yarışacak il, ilçe ve belde belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta: 'Sandıktan da başarıyla çıkmak için samimiyet ve gayretle dolaşacağız'
  10 Şub AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta: 'Sandıktan da başarıyla çıkmak için samimiyet ve gayretle dolaşacağız'

  AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, "Sandıktan da başarıyla çıkmak için samimiyet ve gayretle, tevazuyla, kapı kapı, sokak sokak, semt semt, mahalle mahalle dolaşacağız. Herkesin gönlünü alacağız. Herkesin elini sıkacağız." dedi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir
  10 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, partisinin ilçe ve belde belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı peşinde koşan AK Parti'nin, yerel seçimde kendi yıldızlarını parlatmaktan başka hiçbir gayesi olmayanlara milletin gereken cevabı sandıkta vereceğinden şüphesi olmadığını belirtti. Kaya, siyasetin gönül işi olduğunu vurgulayarak, AK Parti'nin milletle yoldaşlık yaptığını ve Bilecik'in CHP'ye bırakılamayacağını söyledi. Ayrıca, Millet İttifakı içinde olan partilerin artık birbirlerini görmediğini ve şehirlerin geleceği umurlarında bile olmadığını ifade etti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sırakaya: 'İstanbul'da sel felaketi yaşanırken büyükelçilerle restoranlara giden bir anlayışı bu millet tasvip...
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sırakaya: "İstanbul'da sel felaketi yaşanırken büyükelçilerle restoranlara giden bir anlayışı bu millet tasvip...

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Çorum'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, milletin siyasi partiler ve ittifakları gözlemleme şansı olduğunu belirterek, AK Parti'nin hizmet odaklı anlayışını vurguladı. Sırakaya, yerel seçimlerde hizmet ve eser siyaseti yapan AK Parti'nin, milletin gönlünü kazanmayı hedeflediğini ifade etti.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, Kilis'te ilçe belediye başkanları aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması
  09 Şub AK Parti Sözcüsü Çelik, Kilis'te ilçe belediye başkanları aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Onlar Türkiye'de her türlü vesayetin arkasında dolanırken seçilmiş partilerin birtakım vesayet odakları tarafından kuşatılmasını sağlamaya çalışırken biz Türkiye'de en zor zamanlarda demokrasi mücadelesi vermiş bir kadroyuz." dedi.

 • OCAK Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, Fatih Erbakan hakkında suç duyurusunda bulunmalarının AK Parti ile ilişkilendirilmesiyle ilgili açıklama yaptı
  08 Şub OCAK Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, Fatih Erbakan hakkında suç duyurusunda bulunmalarının AK Parti ile ilişkilendirilmesiyle ilgili açıklama yaptı

  OCAK Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, Fatih Erbakan hakkında suç duyurusunda bulunmalarının AK Parti ile ilişkilendirilmesiyle ilgili açıklama yaparak, suçluyu ve suçu ortaya çıkarmak için Cumhuriyet Başsavcılığına bir şikayette bulunduklarını belirtti. Canpolat, konunun siyasi bir olay gibi gösterilmesinin suçu ve suçluyu saklamak olduğunu vurguladı.

 • OCAK Partisi, Fatih Erbakan'ın Adnan Oktar suç örgütü ve FETÖ bağlantısını suç duyurusunda bulundu
  07 Şub OCAK Partisi, Fatih Erbakan'ın Adnan Oktar suç örgütü ve FETÖ bağlantısını suç duyurusunda bulundu

  OCAK Partisi, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın 'Adnan Oktar' suç örgütü ve FETÖ ile bağlantısı olduğunu öne sürerek konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni otobüslerin tanıtım toplantısına katıldı
  05 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni otobüslerin tanıtım toplantısına katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT garajında düzenlenen yeni otobüslerin filoya katılım törenine katıldı. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, kurumsal ittifaka rağmen İstanbul İttifakı çağrısı yapmış olmanın önemini vurguladı.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Yeni Otobüslerin Tanıtım Toplantısına Katıldı
  05 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Yeni Otobüslerin Tanıtım Toplantısına Katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT garajında düzenlenen yeni otobüslerin filoya katılım törenine katıldı. İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, kurumsal ittifaka rağmen İstanbul İttifakı çağrısı yapmanın önemini vurguladı.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Yeni Otobüslerin Tanıtım Toplantısına Katıldı
  05 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Yeni Otobüslerin Tanıtım Toplantısına Katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT garajında düzenlenen yeni otobüslerin tanıtım toplantısına katıldı. İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, kurumsal ittifaka rağmen İstanbul İttifakı çağrısı yapmanın önemine vurgu yaptı.

 • AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı: Altılı Masa Dağıldı
  05 Şub AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı: Altılı Masa Dağıldı

  AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Cumhurbaşkanı seçimlerinde Millet İttifakı'nın kurduğu Altılı Masa'nın dağıldığını belirterek, "Hani siz memleketi büyük bir tecrübeyle yönetecektiniz? Bugün artık birbirinizin afişlerini parçalıyorsunuz. İşte bunların yerel seçime giderken de tarzları ve samimiyetleri bu." dedi. İnan, AK Parti'de her türlü makam ve mevkinin millete hizmet etme aracı olduğunu belirtti.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Aydın İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu
  04 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Aydın İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu

  AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Aydın İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, şehirleri lokomotif haline getirecek projeleri gerçekleştirecek yöneticilerin iş başına gelmesi gerektiğini belirtti. Ala, Türkiye'nin daha da ileriye gitmek istediklerini ve bunu başaracak olanın vatandaşların iradesi olduğunu vurguladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Savaş ise Aydın'ı hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için çalışacaklarını söyledi.

 • Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapmayacak
  03 Şub Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapmayacak

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde herhangi bir ittifakın içinde yer almayacaklarını ve Ankara, İstanbul ve İzmir'de kendi adaylarını göstereceklerini açıkladı. Erbakan, Cumhur İttifakı'na katıldıkları 2018 genel seçimlerinden bu yana mutabakat metninde yazanların tersinin yapıldığını belirtti. Ancak İstanbul'un CHP'den alınabilmesi için ittifak düşüncesine kapıldıklarını ifade etti. Parti olarak adil ve dengeli bir teklif almadıklarını söyleyen Erbakan, 10 Şubat'ta Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapacakları aday tanıtım programında Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını belirtti.

 • Fatih Erbakan: Yerel seçimlerde herhangi bir ittifakın içinde yer almama kararı aldık
  03 Şub Fatih Erbakan: Yerel seçimlerde herhangi bir ittifakın içinde yer almama kararı aldık

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde herhangi bir ittifakın içinde yer almayacaklarını ve Ankara, İstanbul ve İzmir'de kendi adaylarını göstereceklerini açıkladı. Erbakan, Cumhur İttifakı'na katıldıkları genel seçimlerde mutabakat metninde yazanların tersinin ortaya konulduğunu belirtti. Ancak ittifak yapılması taraftarı olduklarını ve İstanbul'un CHP'den alınabilmesi için ittifak düşüncesine kapıldıklarını ifade etti. Ancak adil ve dengeli bir teklifle karşılaşmadıklarını söyleyen Erbakan, 10 Şubat'ta Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını belirtti.

 • Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapmayacak
  03 Şub Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapmayacak

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde herhangi bir ittifakın içinde yer almayacaklarını ve Ankara, İstanbul ve İzmir'de kendi adaylarını göstereceklerini açıkladı. Erbakan, Cumhur İttifakı'na katıldıkları genel seçimlerdeki mutabakat metninin tersine icraatlar yapıldığını belirtti. Ancak İstanbul'un CHP'den alınabilmesi için ittifak düşüncesine kapıldıklarını ifade etti. Parti olarak adil ve dengeli bir teklif almadıklarını söyleyen Erbakan, 10 Şubat'ta Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapacakları aday tanıtım programında Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'de herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'de herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aday tanıtım toplantısının ardından Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek istişareye önem verdiklerini belirtti. Ayrıca, Togg'a yönelik eleştirilere değinerek Bursa'ya yapılan yatırımlara vurgu yaptı. Erdoğan, siyaset kurumunun topluma umut aşılaması gerektiğini ve AK Parti belediyeciliğinde hizmetin ön planda olduğunu söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halkın ve iş dünyasının nabzını tutmaya büyük önem veriyoruz
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halkın ve iş dünyasının nabzını tutmaya büyük önem veriyoruz

  'SOKAĞA, ÇARŞIYA, PAZARA KULAK VERİYORUZ'Partisinin aday tanıtım toplantısının ardından, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı'nda Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Halkımızın ve iş dünyamızın nabzını tutmaya büyük önem veriyoruz.

 • Turgut Altınok, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Türkiye Kamu-Sen'e ziyarette bulundu
  01 Şub Turgut Altınok, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Türkiye Kamu-Sen'e ziyarette bulundu

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Türkiye Kamu-Sen'e ayrı ayrı ziyarette bulundu.

 • Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP'den aday adaylığını geri çekti
  01 Şub Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP'den aday adaylığını geri çekti

  Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP'den yaptığı aday adaylığı başvurusunu geri çektiğini belirterek, partinin ciddiyetsizlik ve nezaketsizlik gösterdiğini ifade etti.

 • Özgür Özel: 'Kek tarifi' okutsalar Anayasa'ya daha uygun olurdu
  31 Oca Özgür Özel: 'Kek tarifi' okutsalar Anayasa'ya daha uygun olurdu

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin eleştirilerde bulundu. Özel, ayrıca Meral Akşener'in açıklamalarını da değerlendirdi ve billboard meselesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin açıklama yaptı
  31 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin açıklama yaptı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin açıklama yaparak, Yargıtay'ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımayan mahkemenin kararını okutarak milletvekilliğinin düşürüldüğünü belirtti. Özel ayrıca, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi ve billboard meselesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarına cevap verdi
  31 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarına cevap verdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarıyla ilgili, "Ben Genel Başkan ile kavga etmeyeceğim. Bunun kimseye faydası yok. Bir kez daha söyleyeyim. Muhalefete muhalefet etmek gibi derdimiz yok" dedi.

 • Özgür Özel: 'Çıkıp Vanilyalı Kek Tarifi Okutsalar Anayasaya Daha Uygun Olurdu'
  31 Oca Özgür Özel: "Çıkıp Vanilyalı Kek Tarifi Okutsalar Anayasaya Daha Uygun Olurdu"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de dün TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili yapılan işlemler için; “O kadar kontrolsüz ve hukuk tanımaz olmuşlar ki… Yargıtay’ın Anaysa Mahkemesi kararını tanımayan 1. kademe mahkemesine ‘doğru yaptın’ dediği kararı okutarak milletvekilliği düşürülüyor. Akıl almaz bir şekilde. Kek tarifi okutsalar daha anayasaya uygun olurdu. Çıkıp vanilyalı kek tarifi okutsalar anayasaya daha uygun olurdu. Koskoca Meclis, milli iradenin tecelligahı kimlerin eline kalmış vay vay vay... Bekir Bozdağ’ın elinde. Dün yapılan iş bir anayasa katliamıdır. Bu vakitten sonra artık akıl almaz bir şey” dedi. Özel, bir soru üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Özgür Özel, Eskişehir'de çok ilginç bir konuşma yaptı. Bizimle ilgili imanın ötesine geçen AK Parti ile tuhaf bazı alışverişlerimiz olabildiğini ifade eden bir konuşma yaptı. Bana göre çok ağır bir iftira” sözünü de değerlendirdi. Özel, “Meral hanımın kişisel olarak da partisinin de bahsettiği konulardaki namusuna, dirayetine ben kefilim bu konuda hiçbir şey yok. Mesele benim açımdan bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi boyutundadır. Bahsettiğim İYİ Partili, İYİ Parti’den seçilip AK Parti’ye geçen Eskişehir’deki milli irade hırsızına laf ediyorum” dedi.

 • Muharrem İnce: Herkes yarıştan çekilecek, başka şansın yok
  31 Oca Muharrem İnce: Herkes yarıştan çekilecek, başka şansın yok

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, muhalefetin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için aday gösterme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. İnce, muhalefet partilerine çağrıda bulunarak, herkesin yarıştan çekilmesini ve birlikte hareket etmelerini istedi. Aday çıkaranların ise yaftalandığını ve hükümet tarafından ödüllendirildiğini belirten İnce, bu durumu eleştirdi. Ayrıca, İnce CHP'den İzmir Karşıyaka Belediye Başkanlığı için talepte bulunduğunu ancak reddedildiğini söyledi. İstanbul adayının ise ilçe adaylarının belirlenmesi sonrasında açıklanacağını ifade etti.

 • Özgür Özel: 'Haramiler Gelmek İstiyor, Halkçı Belediye Başkanlarımıza Sahip Çıkın.
  30 Oca Özgür Özel: "Haramiler Gelmek İstiyor, Halkçı Belediye Başkanlarımıza Sahip Çıkın.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bekle bizi İstanbul demiştik de haramilerin saltanatını yıkmıştık da geldik şimdi yüzleri güldürüyoruz ya. Vermez dedikleri sosyal yardımları İstanbul’da 3, Ankara’da 4 katına çıkardık ya. Bütün Türkiye’de alınan sosyal yardımlar toplamda 3,5 kat arttı ya. Şimdi haramiler geri dönelim mi diyorlar. Aman İstanbul, Ankara’ya söylüyoruz. Mersin, Adana, Antalya’ya söylüyoruz. Bütün elimizdeki büyükşehirlere söylüyoruz. Haramiler gelmek istiyor, halkçı belediye başkanlarımıza sahip çıkın. Onlara siz şehrinizi emanet ettiniz, onlar dört dörtlük yönettiler. Şimdi o çalışkan başkanlarımızı biz tekrar size emanet ediyoruz” dedi.

 • Bahçeli: DEM'lenmek CHP yönetiminin siyasi aklını hepten tüketmiştir
  30 Oca Bahçeli: DEM'lenmek CHP yönetiminin siyasi aklını hepten tüketmiştir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Türkiye İttifakı' söylemlerini eleştirerek, "CHP Genel Başkanının Türkiye ittifakını telaffuz etmesi nafile bir gayrettir.

 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'nin 'Türkiye ittifakı' söylemini eleştirdi
  30 Oca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'nin 'Türkiye ittifakı' söylemini eleştirdi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP Genel Başkanı'nın 'Türkiye ittifakını' telaffuz etmesi nafile bir gayrettir.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'DEM'lenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir'
  30 Oca MHP Genel Başkanı Bahçeli: "DEM'lenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "DEM'lenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir" dedi.

 • Davutoğlu'na yanıt veren Bahçeli'den çok konuşulacak çıkış: Bana başbakanlık teklif edildi
  30 Oca Davutoğlu'na yanıt veren Bahçeli'den çok konuşulacak çıkış: Bana başbakanlık teklif edildi

  Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun "Sizin peşinde koştuğunuz başbakanlık makamını terk ettik" sözlerine cevap veren Bahçeli, "7 Haziran 2015'te seçimlerden sonra Başbakanlık makamı bize doğrudan teklif edildi ancak ben siyasi bölücülerin desteği ve Türkiye'nin aleyhine olan bir iktidar yapısını elimin tersiyle itmeyi vatan, millet ve şeref görevi saydım. Aynı durum bugün olsa yine benzer duruşu gösteririm" dedi.

 • BBP Genel Başkanı Destici, Mahalli Seçim Çalışmaları Değerlendirme Gecesi'nde konuştu Açıklaması
  27 Oca BBP Genel Başkanı Destici, Mahalli Seçim Çalışmaları Değerlendirme Gecesi'nde konuştu Açıklaması

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Murat Kurum kardeşimiz, Cumhur İttifakı'mızın adayı, hepimizin adayı ve Allah'ın izniyle hepimizin başkanı olacak.

 • CHP, 209 belediye başkan adayını daha belirledi
  27 Oca CHP, 209 belediye başkan adayını daha belirledi

  CHP, 31 Mart'taki yerel seçimlere az bir zaman kala aralarında büyükşehirlerin de olduğu 209 il ve ilçede belediye başkan adaylarını belirledi. CHP, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i yeniden aday gösterirken, Diyarbakır'da Cafer Pekdemir, Muğla'da Ahmet Aras, Denizli'de Bülent Nuri Çavuşoğlu, Erzurum'da Atlıhan Atila, Trabzon'da Hasan Süha Saral, Van'da Şükrü Şahar, Sakarya'da ise Azize Çeroğlu aday olarak belirlendi.

 • Muharrem İnce: İsveç'in NATO üyeliğine 'Evet' verince nasıl ittifak kuracağım?
  26 Oca Muharrem İnce: İsveç'in NATO üyeliğine 'Evet' verince nasıl ittifak kuracağım?

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin yerel seçim stratejisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İnce, İsveç'in NATO üyeliğine 'Evet' demesini eleştirerek, ittifak kurmanın zor olduğunu belirtti. Ayrıca, CHP'nin değiştiğini ve kendisiyle aynı dünyada olmadıklarını ifade etti. İnce, partisinin 14 belediye başkan adayını da açıkladı.

 • İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu: 'Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık doğru bir cümle değil'
  25 Oca İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu: 'Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık doğru bir cümle değil'

  İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu, "Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık doğru bir cümle değil. Sonuçta başka adaylar da var. Murat Kurum'a ve diğer siyasi partilerden adaylara karşı da bir adaylık. Bu bir siyasi rekabettir" dedi.

 • İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu: 'Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık doğru bir cümle değil'
  25 Oca İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu: 'Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık doğru bir cümle değil'

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmalarının ilk gününde yaptığı açıklamada, Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık ifadesinin doğru olmadığını belirtti. Kavuncu, siyasi rekabetin bir parçası olarak diğer adaylara karşı da aday olduklarını söyledi. Ayrıca, seçmenin geçmişte kime oy verdiğine bakmaksızın oyuna talip olduklarını vurguladı.

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: Biz hiç kimsenin yandaşı değiliz
  25 Oca İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: Biz hiç kimsenin yandaşı değiliz

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmaları kapsamında tarihi yarımadada esnaf gezisinde bulunarak vatandaşlarla buluştu. Kavuncu, seçim kampanyalarını başlattıklarını ve İstanbul'un problemlerine ilişkin çözüm önerilerini paylaşacaklarını belirtti. Ayrıca, Kavuncu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na karşı adaylık konusunda bir rekabet olduğunu ve İstanbul'u daha iyi yöneteceklerini iddia ettiklerini söyledi.

 • İmamoğlu: Kendi özgün siyasi iradeleriyle yola çıkan her aday değerlidir
  25 Oca İmamoğlu: Kendi özgün siyasi iradeleriyle yola çıkan her aday değerlidir

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti'nin Buğra Kavuncu'yu aday olarak açıklanmasına ilişkin olarak, 'Kendi özgün siyasi iradeleriyle yola çıkan her aday değerlidir. Yolları açık olsun' dedi. İmamoğlu, ayrıca İstanbul İttifakı'nın devam ettiğini ve güçlenerek devam edeceğini belirtti.

 • İYİ Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  24 Oca İYİ Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Buğra Kavuncu ismini açıkladıktan sonra İBB Başkanı İmamoğlu'na rakip olacak Kavuncu'nun daha önce desteklediği İmamoğlu'yla nasıl bir yarışa gireceği merak konusu olurken iki ismin Millet İttifakı sürecindeki izledikleri siyaset tekrar hatırlandı.

 • İYİ Parti Heyeti Siirt'te Ziyaretler Gerçekleştirdi
  21 Oca İYİ Parti Heyeti Siirt'te Ziyaretler Gerçekleştirdi

  İYİ Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu başkanlığındaki heyet, Siirt'te çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Kavuncu, İYİ Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ettikten sonra esnafı ve vatandaşları ziyaret etti. Kavuncu, yaptığı konuşmada Türkiye'nin dört bir yanında parti yetkililerinin teşkilat ve halkla bir araya gelmeye devam ettiğini belirtti ve önemli bir seçime gidileceğini vurguladı. Ayrıca Kavuncu, İYİ Parti olarak yerel seçimlerde her il ve ilçede kendi adaylarını çıkarma kararı aldıklarını ifade etti.

 • AK Parti Milletvekili: İYİ Parti tabanı Cumhur İttifakı'na yakın
  21 Oca AK Parti Milletvekili: İYİ Parti tabanı Cumhur İttifakı'na yakın

  AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, İYİ Parti tabanının, fikir olarak Cumhur İttifakı'na yakın bir taban olduğunu belirterek, 'Zaten İYİ Parti'nin yaşadığı bütün çalkantıların, sıkıntıların, bütün bu açmazların temelinde de bu var. Olmamaları gerektiği yerde olmak.' dedi.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı
  21 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tarihi Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Mücadele Müzesi olarak hizmete açtı. Açılış törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP’nin eski Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Hikmet Çetin’de katıldı. Taşdelen, konuşmasında, "Çankaya Belediyesi her CHP'li belediye gibi halkın olanı halka geri verir. Bunlardan birisi de bu tarihi köşktür" dedi. CHP Genel Başakın Özel, tarihi köşkü son teknolojik imkanlarla modern bir müze haline dönüştüren Taşdelen’e teşekkür etti.

 • İstanbul seçimi için sürpriz gelişme! Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum'a iki rakip daha geliyor
  21 Oca İstanbul seçimi için sürpriz gelişme! Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum'a iki rakip daha geliyor

  31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde İstanbul'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum arasında kıyasıya bir yarış beklenirken son genel seçimde Millet İttifakı içinde yer alan Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin İstanbul'da aday çıkarmak için son hazırlıklarını yaptığı öğrenildi.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'
  20 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, partisinin Türkiye genelindeki oy artışına değinerek, Çankaya'da belediye hizmetlerinden memnuniyetin yüksek olmasının bu başarıda etkili olduğunu belirtti. Taşdelen, belediyenin gerçekleştirdiği projeler ve hizmetlerle vaatler yerine yaptıklarını konuştuğunu vurguladı.

 • Meral Akşener: 'Bebek katillerinin övüldüğü bir TBMM, 'Gazi Meclis' olamaz'
  19 Oca Meral Akşener: 'Bebek katillerinin övüldüğü bir TBMM, 'Gazi Meclis' olamaz'

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun'da yaptığı konuşmada, bebek katillerinin ve namert şebekesinin övüldüğü bir TBMM'nin 'Gazi Meclis' olamayacağını belirtti. Akşener, ayrıca seçime neden ittifak kurmadan girdiklerini açıklarken DEM, CHP ve Cumhur İttifakı'na yönelik eleştirilerde bulundu. Emekli ve asgari ücretin daha yüksek olması gerektiğini de vurgulayan Akşener, en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olmasını istedi.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Terör suçları için idam cezası geri getirilmeli
  17 Oca BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Terör suçları için idam cezası geri getirilmeli

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, terör suçları için idam cezasının geri getirilmesi gerektiğini ve terörle iltisaklı olan sözde milletvekillerinin Meclis'teki dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, PKK/YPG yandaşları hakkında hukuki tahkikat başlatılması, teröre destek veren kuruluşların kapatılması ve teröre destek olanların ticari faaliyetlerine son verilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Mustafa Destici paylaşımını savundu: Hepiniz bir aradaydınız
  17 Oca Mustafa Destici paylaşımını savundu: Hepiniz bir aradaydınız

  BBP lideri Mustafa Destici, sosyal medya paylaşımıyla ilgili yaptığı açıklamada, paylaşımdaki logoların 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde aynı Cumhurbaşkanı adayına oy veren ya da isteyen partilere ait olduğunu belirtti. Destici, terörle mücadeledeki çarpıklığı dile getirdi ve saldırılara karşı direneceklerini vurguladı. Ayrıca, yerel seçim çalışmalarının devam ettiğini ve Cumhur İttifakı görüşmelerinin sürdüğünü ifade etti.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: 'Sözlerimizin, kelimelerin hatta harflerin arkasındayız'
  17 Oca BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Sözlerimizin, kelimelerin hatta harflerin arkasındayız"

  BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 25 partinin logosunun ve isminin bulunduğu sosyal medya paylaşımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Destici, paylaşımdaki fotoğraftaki logoların 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde aynı Cumhurbaşkanı adayına oy veren ya da isteyen partiler olduğunu belirtti. Ayrıca, 31 Mart yerel seçimine yönelik çalışmaların devam ettiğini ve Cumhur İttifakı görüşmelerinin sürdüğünü ifade etti.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'yla işbirliği yapacaklarını açıkladı
  17 Oca BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'yla işbirliği yapacaklarını açıkladı

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'yla büyükşehirler başta olmak üzere bazı illerde işbirliği yapacaklarını belirterek, "Bunda da sona gelindi ve netleştiğinde açık şekilde kamuoyuyla paylaşacağız." dedi. Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan 9 askere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Genelkurmay Başkanı'yla görüştü
  13 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Genelkurmay Başkanı'yla görüştü

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Genelkurmay Başkanımıza taziye amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi adına telefonda görüşmek üzere kendisini aradım. Kendisinin bölgede olduğunu, operasyonların sürdüğünü en kısa zamanda döneceklerini ifade etti" dedi.

 • Meral Akşener, Manisa'da şehit ailesini ziyaret etti
  09 Oca Meral Akşener, Manisa'da şehit ailesini ziyaret etti

  Meral Akşener, Manisa'da şehit ailesini ziyaret ettikten sonra İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı'na geçti. Akşener, açıklamalarında kutuplaşma, hükümet sistemi ve yerel seçimler hakkında konuştu. Akşener, yerel seçimlerde hür ve müstakil olarak yarışacaklarını ve farklı bir rekabet anlayışını ortaya koyacaklarını belirtti.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul adayı Murat Kurum'u arayarak hayırlı olsun dileklerini iletti
  08 Oca BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul adayı Murat Kurum'u arayarak hayırlı olsun dileklerini iletti

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'de yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından Murat Kurum'u arayarak hayırlı olsun dileklerini ilettiğini belirtti. Destici ayrıca, terörle mücadelede eksiklik olduğunu ve terör örgütünün Meclis'te temsil edildiğini ifade etti. Hazine yardımlarının terör örgütünün partisine verilmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Destici, Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay kararıyla sınıfta kaldığını söyledi. Ayrıca, BBP'nin Cumhur İttifakı hassasiyetiyle seçimlere hazırlandığını ve İstanbul'da Murat Kurum'u destekleyebileceklerini belirtti.

 • İYİ Parti'nin Bursa adayı Selçuk Türkoğlu oldu
  05 Oca İYİ Parti'nin Bursa adayı Selçuk Türkoğlu oldu

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa Teşkilat Buluşması'nda, partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının Selçuk Türkoğlu olduğunu açıkladı. Ayrıca, İYİ Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • Meral Akşener, diğer partilere oy verenlerin oylarına talip olduklarını söyledi
  05 Oca Meral Akşener, diğer partilere oy verenlerin oylarına talip olduklarını söyledi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, diğer partilere oy verenlerin tamamının oylarına talip olduklarını belirtti. Akşener, Bursa Teşkilat Buluşması'nda yaptığı konuşmada, geçmiş seçimlerde başarı elde edemediklerini ancak 2023 seçimlerinde değişimi hedeflediklerini ifade etti. Akşener, değerlerin çiğnenmesine itiraz ettiklerini ve müstakil olarak seçimlere gideceklerini vurguladı.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Kamu-Sen üyelerinden yerel seçim için destek istedi
  05 Oca MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Kamu-Sen üyelerinden yerel seçim için destek istedi

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Türkiye Kamu-Sen Genişletilmiş Şube Başkanları İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Kamu-Sen üyelerinden yerel seçim için Cumhur İttifakı'na destek istedi. Yıldırım, MHP'nin Kamu-Sen'i daima kucakladığını ve üyelerinin yanında olduğunu belirtti. Ayrıca, Türkiye Kamu-Sen'in Atatürkçü olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yüceltmeye adadığını ifade etti. Yıldırım, seçim için Kamu-Sen üyelerinden de destek istedi ve Millet İttifakı'nda yaşanan ayrılmaları eleştirdi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise kamu personel sisteminin sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 • Bilecik Belediyesi Meclis Toplantısında İç Borçlanma İhtilafı
  03 Oca Bilecik Belediyesi Meclis Toplantısında İç Borçlanma İhtilafı

  Bilecik Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında, CHP ve İYİ Parti arasında iç borçlanma konusunda ihtilaf yaşandı. İç borçlanma yetkisinin belediye başkan vekiline verilmesi konusu oy çokluğu ile reddedildi. Belediye Başkan Vekili tepki göstererek, hizmet aksamaları olabileceğini belirtti. İYİ Parti Meclis Üyesi ise bilgilendirilmediklerini ifade etti.

 • Türkiye'nin diplomasi ve güvenlik denklemi 2023'te nasıl değişti?
  30 Ara Türkiye'nin diplomasi ve güvenlik denklemi 2023'te nasıl değişti?

  Türkiye'de dış politika gündemini yeni yılda en çok meşgul edecek konular, Ukrayna-Rusya ve İsrail-Hamas savaşlarının yarattığı siyasi ve jeostratejik belirsizlikler olacak.

 • İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Mansur Yavaş'ın eski başdanışmanı Servet Avcı ile görüştü
  29 Ara İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Mansur Yavaş'ın eski başdanışmanı Servet Avcı ile görüştü

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın görevden aldığı eski başdanışmanı Servet Avcı, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüşerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için birlik olma kararı aldı.

 • 2023'te en çok haber olan büyükşehir belediye başkanları! İlk 5'te AK Parti'den iki isim var
  27 Ara 2023'te en çok haber olan büyükşehir belediye başkanları! İlk 5'te AK Parti'den iki isim var

  Haber analiz ve raporlama şirketi Habermetre, 2023 yılında en çok haber konusu olan büyükşehir belediye başkanlarını açıkladı. Listenin zirvesinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yer alıyor. Onu sırasıyla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş takip ediyor.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Mart
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Mart

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yürütülen çalışmaların hız kazandığı mart ayında, binlerce çalışanın yıllardır beklediği emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin yasa çıkarıldı.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran

  Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın, TBMM Genel Kurulunda yemin ederek göreve başladığı haziranda yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de açıklandı, yeni MİT Başkanı, İbrahim Kalın; yeni Dışişleri Bakanı, Hakan Fidan oldu.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Mayıs
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Mayıs

  Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanı ile yeni parlamento üyelerini seçmek için 14 Mayıs'ta sandık başına gitti.

 • Ocak Partisi Niğde İl Başkanlığı açıldı
  25 Ara Ocak Partisi Niğde İl Başkanlığı açıldı

  Teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Ocak Partisi'nde Genel Başkan Kadir Canpolat, dün Niğde'de İl Başkanlığı açılışına katıldı.

 • DP Genel Başkanı Uysal: Çiftçilerimizden başlayarak, dar gelirli vatandaşlarımız sosyoekonomik statüsünü yitirdi
  23 Ara DP Genel Başkanı Uysal: Çiftçilerimizden başlayarak, dar gelirli vatandaşlarımız sosyoekonomik statüsünü yitirdi

  DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, DP Osmaniye İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, son 20 yılda çiftçilerden başlayarak, dar gelirli vatandaşların sosyoekonomik statülerini yitirdiğini belirtti. Uysal, Türkiye'nin bu sürdürülemez halinin yönetilebilmesinin imkanının olmadığını ifade etti.

 • Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yüzde 48'i büyütmek bizim sorumluluğumuzdur
  23 Ara Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yüzde 48'i büyütmek bizim sorumluluğumuzdur

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen partisinin İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, hükümetin dış ve ekonomi politikalarını eleştirdi ve yerel seçimlerde Millet İttifakı'nın yanında olduklarını belirtti.

 • Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, İyi Parti'den İstifa Etti: 'Abb Başkanı Mansur Yavaş'ı Desteklemeyi Vefakârlığın Yanı Sıra İnsani, Vicdani ve...
  21 Ara Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, İyi Parti'den İstifa Etti: "Abb Başkanı Mansur Yavaş'ı Desteklemeyi Vefakârlığın Yanı Sıra İnsani, Vicdani ve...

  İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, partisinden istifa etti. Arslan, “Ben üyesi ve milletvekili olduğum partinin aday çıkardığı bir ilde başka bir adayı desteklemenin siyasi, ahlak ve nezaket ile bağdaşmayacağını düşünüyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı desteklemeyi vefakârlığın yanı sıra insani, vicdani ve ahlaki bir sorumluluk olarak görüyorum. Mansur Yavaş'ı çocukluğumdan beri tanırım. Namuslu, şerefli, haysiyetli bir insan olduğunu her zaman ve her zeminde ispat etmiştir. Dün ateş çemberinden geçerken omuz omuza mücadele ettiğim Sayın Yavaş'ın gerektiği yerde gösterdiği cesareti yakinen bilirim. Bırakın korkak olmayı, çatal yüreklidir. Bu sebeple yol arkadaşlığı yapmaktan, dava arkadaşı olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. TBMM üyeliğimi bağımsız milletvekili olarak devam ettirmek üzere İYİ Parti üyeliğinden istifa ediyorum” açıklamasını yaptı.

Advertisement