Denize atlarken başını kayalıklara çarpan kişi zabıta ekiplerince kurtarıldı - Son Dakika
Sağlık

Denize atlarken başını kayalıklara çarpan kişi zabıta ekiplerince kurtarıldı

Denize atlarken başını kayalıklara çarpan kişi zabıta ekiplerince kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde denize atlarken başını kayalıklara çarpan kişi, bölgede denetim yapan zabıta ekiplerince baygın bulundu.

03.09.2020 13:25  Güncelleme: 14:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Muğla'nın Marmaris ilçesinde denize atlarken başını kayalıklara çarpan kişi, bölgede denetim yapan zabıta ekiplerince baygın bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Turunç Mahallesi'nde denetim yaptıkları sırada, denizde hareketsiz bir şekilde sürüklenen Murat Çakmak'ı (30) gördü.

Denizde boğulma tehlikesi geçiren ve bilinci kapalı olan Çakmak, denizden ekiplerce çıkarıldı. Ekipte ilk yardım sertifikası bulunan görevliler, Çakmak'a ilk müdahaleyi yaptı. 112 Acil Çağrı Merkezine haber verilmesi üzerine Çakmak, önce özel bir hastane, ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Çakmak'ın, kayalıkların bulunduğu bir bölgeden denize atlarken başını kayalıklara çarptığı ve bu nedenle bilincini kaybettiği öğrenildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık Denize atlarken başını kayalıklara çarpan kişi zabıta ekiplerince kurtarıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Çorum'da nefes borusuna simit kaçan genç kız yoğun bakımda
    21:21 Çorum'da nefes borusuna simit kaçan genç kız yoğun bakımda

    Çorum'da bir genç kız, iş yerinde arkadaşlarıyla kahvaltı yaparken yediği simit parçasının nefes borusuna kaçması sonucu nefes almakta güçlük çekti. Arkadaşları 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi. Sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen genç kız, hayati tehlikesi bulunduğu için Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alındı.

  • Muş'ta Gönüllü Kadınlar, Çölyak ve PKU Hastalarına Glütensiz Ürünler Ulaştırıyor
    18:51 Muş'ta Gönüllü Kadınlar, Çölyak ve PKU Hastalarına Glütensiz Ürünler Ulaştırıyor

    Muş Alparslan Üniversitesi ve İl Özel İdaresi desteğiyle faaliyet gösteren Halk Ekmek Fabrikası'nda çalışan 10 gönüllü kadın, çölyak ve PKU hastalarına özel glütensiz ürünler üretiyor. Her gün 500 hastaya teslim edilen ekmek, kurabiye, kek, simit gibi ürünler, usta öğreticilerin gözetiminde hazırlanıyor. Muş Çölyak Derneği ve Muş Alparslan Üniversitesi Çölyak ve Glütensiz Beslenme Topluluğu Danışmanı Dr. Züleyha Almaz, glütensiz ürünlerin üretiminin maliyetli olduğunu belirterek, destek çağrısında bulundu.


Advertisement