Son dakika Zabıta haberleri, Zabıta son dakika, son dakika Zabıta

Son Dakika Zabıta Haberleri

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu vurguladı
  15:10 Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu vurguladı

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu anlatarak 31 Mart'ta ipi göğüslemek istediklerini söyledi. Aydın, esnaf ziyaretlerinde vatandaşların hayat pahalılığı şikayetlerini dinledi ve İBB Başkanı olduğu takdirde birtakım iyileştirmeler yapılması gerektiğini belirtti.

 • Görme Engelli Sokak Sanatçısı Mehdi Karanli, Zorluklara Rağmen Sanatını Sürdürüyor
  12:30 Görme Engelli Sokak Sanatçısı Mehdi Karanli, Zorluklara Rağmen Sanatını Sürdürüyor

  Eskişehir'de yaşayan görme engelli Mehdi Karanli, eşini kaybettikten sonra sokak sanatçılığı yaparak geçimini sağlamaya devam ediyor. Karanli, kötü hava şartlarına rağmen müziğini icra etmekten vazgeçmiyor. Zorluklarla dolu bir hayat süren Karanli, müzik yaparak hem geçimini sağlıyor hem de kendisini teselli ediyor. Ancak bazen işletme sahipleri ve yetkililer tarafından engelleniyor ve özgürce müzik yapma isteği engelleniyor.

 • Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın'dan asayiş açıklaması
  22:28 Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın'dan asayiş açıklaması

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'da artan asayiş sorunlarına dikkat çekerek, zabıtanın huzur ve güvenin teminatı olacağını belirtti.

 • Cami minaresi onarım yapıldığı sırada sokağa düştü
  20:21 Cami minaresi onarım yapıldığı sırada sokağa düştü

  İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, bir caminin güçlendirilmesi çalışması sırasında minarenin bir parçası vinçten düşerek evin duvarını kırdı. Vinç sahibi şahıs ise olayı görüntülemeye çalışan basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı.

 • Esenyurt'ta Cami Minaresinde Güçlendirme Çalışması Sırasında Kaza
  17:07 Esenyurt'ta Cami Minaresinde Güçlendirme Çalışması Sırasında Kaza

  Esenyurt'ta bir cami minaresinde güçlendirme çalışması yapılırken vinç yardımıyla bağlanan halatın çıkması sonucu petek ve külah kısmı bir binaya çarparak zemine düştü. Olayın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ve havadan çekilen cami onarımı görüntüleri paylaşıldı. Yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, düşen kısımların kaldırılması için çalışma başlatıldı.

 • Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı: İşçi olarak işe gitmek isteyenler J plakalı araç olmadıktan sonra araca binmemeli
  12:55 Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı: İşçi olarak işe gitmek isteyenler J plakalı araç olmadıktan sonra araca binmemeli

  Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Emin Akarsu, Akhisar-Gölmarmara kara yolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek, işçi olarak işe gitmek isteyen vatandaşların J plakalı araç olmadıktan sonra araca binmemeleri gerektiğini belirtti.

 • Iğdır'da Dilencilere Yönelik Operasyon
  11:55 Iğdır'da Dilencilere Yönelik Operasyon

  Iğdır Belediyesi zabıta ekipleri, şehirde dilencilik yapanlara yönelik operasyon düzenleyerek işlem yapıyor.

 • Anka Haber Ajansı 2 Mart Cumartesi Gündemi
  09:47 Anka Haber Ajansı 2 Mart Cumartesi Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 2 MART CUMARTESİ GÜNDEMİ

 • Adana'da kilolarca sakatat ve et çöpe atıldı
  01 Mar Adana'da kilolarca sakatat ve et çöpe atıldı

  Adana'da zabıta ekiplerince Ramazan öncesi kasaplar çarşısına yapılan denetimde hijyen kurallarına uymayan kilolarca et ve sakatat çöpe atıldı. Ruhsatı olmayan bazı iş yerleri ise mühürlendi.

 • Adana'da Ramazan öncesi kasaplar çarşısında hijyen denetimi yapıldı
  01 Mar Adana'da Ramazan öncesi kasaplar çarşısında hijyen denetimi yapıldı

  Adana'da zabıta ekipleri tarafından Ramazan öncesi kasaplar çarşısında yapılan denetimde hijyen kurallarına uymayan kilolarca et ve sakatat çöpe atıldı. Ruhsatı olmayan bazı iş yerleri ise mühürlendi.

 • Ticaret Bakanlığı, ramazan ayı öncesi yurt genelinde market denetimlerini sıklaştırdı
  01 Mar Ticaret Bakanlığı, ramazan ayı öncesi yurt genelinde market denetimlerini sıklaştırdı

  Ticaret Bakanlığı ekipleri, yaklaşan ramazan ayı öncesinde yurt genelindeki marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimlerini yoğunlaştırdı.

 • Mansur Yavaş, Sincan Şoförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyaret etti
  01 Mar Mansur Yavaş, Sincan Şoförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyaret etti

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sincan Şoförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyaret ederek, dolmuşçulara da destek olacaklarını belirtti. Yavaş, ayrıca taksicilerin kameralarını belediye olarak üstlendiklerini ve var olan durakları yenileyebileceklerini söyledi. Zabıta eksikliği konusunda da Çevre Bakanlığı'na başvuracaklarını ifade etti.

 • Sakarya'da Ramazan ayı öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' denetimi
  01 Mar Sakarya'da Ramazan ayı öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' denetimi

  Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimlerini yoğunlaştırdı.

 • Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü Ramazan Ayı Öncesi Market Denetimlerini Yoğunlaştırdı
  01 Mar Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü Ramazan Ayı Öncesi Market Denetimlerini Yoğunlaştırdı

  Sakarya Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimlerini yoğunlaştırdı. Denetimlerde ürünlerdeki fahiş fiyatlar, etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasındaki farklar kontrol edildi.

 • Sivas'ta Emekli Zabıta Memuru Yılmaz Öztürk'ün Radyo Tamirhanesi Zamanda Yolculuk Yaptırıyor
  01 Mar Sivas'ta Emekli Zabıta Memuru Yılmaz Öztürk'ün Radyo Tamirhanesi Zamanda Yolculuk Yaptırıyor

  Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan emekli Zabıta Memuru Yılmaz Öztürk'ün kurduğu radyo tamirhanesinde aynı zamanda 20 bin parça antika ürün sergileniyor. Nostaljik radyoların tamirini yapan Öztürk, eski objelerle hatıraları yaşatmaya devam ediyor. Radyolara olan ilgi sayesinde tamirhaneye başka şehirlerden bile müşteriler geliyor.

 • Çekmeköy'de Zabıta Personeli Şeker Kaçan Çocuğu Kurtardı
  01 Mar Çekmeköy'de Zabıta Personeli Şeker Kaçan Çocuğu Kurtardı

  Çekmeköy'de bir parkta oynayan çocuğun boğazına şeker kaçması sonucu zabıta personeli heimlich manevrası yaparak çocuğu kurtardı. Olay güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • Mansur Yavaş: Destek alan ailelerin çocukları eşit şekilde hayata başlasın diye çaba harcıyoruz
  29 Şub Mansur Yavaş: Destek alan ailelerin çocukları eşit şekilde hayata başlasın diye çaba harcıyoruz

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, destek alan ailelerin çocuklarına 50'şer binişlik kart verdiklerini ve servis yardımı yaptıklarını belirtti. Yavaş, herkesin derdine derman olmak zorunda olduklarını söyledi.

 • Aydın'da 4 Sahipsiz Köpek Zehirlenerek Öldürüldü İddiası
  29 Şub Aydın'da 4 Sahipsiz Köpek Zehirlenerek Öldürüldü İddiası

  Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde, Atça Mahallesi'nde 4 sahipsiz köpeğin zehirle öldürüldüğü iddiası üzerine inceleme başlatıldı. İhbar üzerine bölgeye polis, zabıta ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri sevk edildi ve 4 köpeğin ölüsü bulundu. Nazilli Hayvan Hakları ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, köpeklerin zehirlenerek öldürülmesine tepki gösterdi.

 • Bedensel Engelli Adam Seyyar Tezgahında Geçimini Sağlıyor
  29 Şub Bedensel Engelli Adam Seyyar Tezgahında Geçimini Sağlıyor

  Ordu'da yaşayan Murat Topkara, yanlış iğne sonucu bedensel engelli olarak dünyaya geldi. Her gün 4 ayaklı yürüteciyle bir kilometreden fazla yol gelerek, seyyar tezgahta tespih ve esans koku satarak geçimini sağlıyor. Topkara, işini çok sevdiğini belirtiyor.

 • Şanlıurfa'da gıda satışı yapan işletmelere hijyen denetimi
  29 Şub Şanlıurfa'da gıda satışı yapan işletmelere hijyen denetimi

  Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bulunan market ve fırınlarda hijyen denetimi gerçekleştirildi. Denetimler sonucunda hijyen kurallarına uymayan işletmelere idari para cezası kesilerek faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

 • Muhtarlık Sistemi Tartışılıyor
  29 Şub Muhtarlık Sistemi Tartışılıyor

  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, muhtarlık sisteminin tartışılır hale getirilmeye çalışıldığını belirtti. Aktürk, muhtarların önemini vurgulayarak, muhtarlık görevinin devletin hücrelerini oluşturarak halka en çabuk ulaşan ve iletişim kuran kişi olduğunu söyledi.

 • Husumetli Tarafından Vurulan Şahıs, Kendi İmkânlarıyla Hastaneye Gitti
  29 Şub Husumetli Tarafından Vurulan Şahıs, Kendi İmkânlarıyla Hastaneye Gitti

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde husumetlisi tarafından topluklarından vurulan bir şahıs, yaralı halde kendi imkânlarıyla hastaneye gitti. Polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanan saldırgan tutuklandı.

 • Beykoz'da 3 Katlı Binada Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı
  28 Şub Beykoz'da 3 Katlı Binada Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

  Beykoz'da farklı alanlarda faaliyet gösteren firmaların depo olarak kullandığı 3 katlı binada çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık iki saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. Yangının nedeni henüz belirlenemezken, yangın sonucu depo kullanılamaz hale geldi.

 • Ali Babacan, Ekonomik Sıkıntıları Dile Getiren Öğrenciyle Diyalog Kurdu
  28 Şub Ali Babacan, Ekonomik Sıkıntıları Dile Getiren Öğrenciyle Diyalog Kurdu

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sincan'ı ziyaret ettiği esnada 7. sınıf öğrencisiyle aralarında dikkat çeken bir diyalog yaşadı. Öğrenci, ekonomik sıkıntılarından dolayı dert yandı ve devletin yardım alamadıklarını belirtti. Babacan ise gençlerin daha iyi bir gelecek için çalıştıklarını ifade etti.

 • Antalya'da Zabıta Memuru Mesai Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü
  28 Şub Antalya'da Zabıta Memuru Mesai Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü

  Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde çalışan bir zabıta memuru, mobbing iddiasıyla mesai arkadaşını 7 bıçak darbesiyle öldürdü. Zanlı tutuklandı.

 • Antalya'da Zabıta Memuru Mesai Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü
  28 Şub Antalya'da Zabıta Memuru Mesai Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü

  Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde, mesai arkadaşı zabıtayı bıçaklayarak öldüren kişi tutuklandı. İsmail Kanmaz'ı bıçaklayarak öldüren Erdal V'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı ve çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

 • Konya'da Kaybolan Cüzdan Sahibine Ulaştırıldı
  28 Şub Konya'da Kaybolan Cüzdan Sahibine Ulaştırıldı

  Konya'nın Meram İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, içinde ev kirasının olduğu cüzdanını düşüren vatandaşı sevindirdi. Cüzdan ve içindeki kimlik ile paralar, Meram Zabıta ekiplerinin çabaları sonucunda sahibi bulunarak teslim edildi.

 • Hakkari'de Tehlike Saçan Kayalar İndirildi
  28 Şub Hakkari'de Tehlike Saçan Kayalar İndirildi

  Hakkari'nin Dağgöl Mahallesi'nde yerinden çıkan ve tehlike saçan kaya parçaları itfaiye ekibi tarafından indirildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi 'TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi' Aldı
  28 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi 'TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi' Aldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, enerji yönetimini iyileştirmek ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla 'TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi' aldı. Bu belge, belediyenin Entegre Yönetim Sistemi kapsamında sahip olduğu 5. belge oldu.

 • Mesai arkadaşının sırtından bıçaklayarak öldürdüğü zabıta, gözyaşlarıyla uğurlandı
  28 Şub Mesai arkadaşının sırtından bıçaklayarak öldürdüğü zabıta, gözyaşlarıyla uğurlandı

  Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde mesai arkadaşı tarafından sırtından bıçaklanarak öldürülen zabıta memuru İsmail Kanmaz için belediye önünde tören düzenlendi. Törene katılan Kanmaz'ın kızı ve diğer yakınları uzun süre gözyaşı döktü.

 • Antalya'da Zabıta Memuru Mesai Arkadaşını Mobbing İddiasıyla Öldürdü
  28 Şub Antalya'da Zabıta Memuru Mesai Arkadaşını Mobbing İddiasıyla Öldürdü

  Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde çalışan bir zabıta memuru, mobbing iddiasıyla mesai arkadaşını sırtından bıçaklayarak öldürdü. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 • Antalya'da Zabıta Memuru Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti
  28 Şub Antalya'da Zabıta Memuru Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti

  Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde çalışan 60 yaşındaki zabıta memuru İsmail Kanmaz, mesai arkadaşı tarafından sırtından bıçaklanarak öldürüldü. Kanmaz için belediye önünde tören düzenlendi ve yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • İskilip Belediye Başkanı'na hakaret ve tehdit iddiası
  28 Şub İskilip Belediye Başkanı'na hakaret ve tehdit iddiası

  Çorum'un İskilip ilçesinde taksicilik yapan Yılmaz Özel, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük'ün kendisine hakaretler ettiğini ve arabasının sol aynasını kırdığını iddia etti. Özel, suç duyurusunda bulunduğunu ve tehdit edildiğini belirtti. İskilip Belediyesi ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

 • İslahiye'de Dilencilere Operasyon: 2 Kişi Yakalandı
  28 Şub İslahiye'de Dilencilere Operasyon: 2 Kişi Yakalandı

  Gaziantep'in İslahiye ilçesinde İslahiye Belediyesi zabıta ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, ilçe çarşı merkezinde ve evlerin kapısını çalarak dilencilik yapan 2 kişi yakalandı. Yakalanan kişiler, yasal işlemlerin ardından şehir dışına gönderildi.

 • Antalya'da Zabıta Mesai Arkadaşı Tarafından Bıçaklanarak Öldürüldü
  27 Şub Antalya'da Zabıta Mesai Arkadaşı Tarafından Bıçaklanarak Öldürüldü

  Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde bir zabıta memuru, mesai arkadaşı tarafından bıçaklanarak hayatını kaybetti. Olay, Meydankavağı Mahallesi'nde meydana geldi. İsmail Kanmaz isimli zabıta memuru, büfenin önünde otururken Erdal V. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Çevrede bulunanlar saldırganı etkisiz hale getirerek bıçağı aldı. İlk müdahalesi yapılan Kanmaz, hastaneye sevk edildiği sırada hayatını kaybetti. Şüpheli Erdal V. ise olay yerine gelen polis ekiplerine teslim oldu ve Kanmaz'ı mobbing uyguladığı için öldürdüğünü iddia etti. Olay, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve görüntülerde saldırganın mesai arkadaşını bıçaklaması ve araya girenlerin müdahalesi yer alıyor.

 • Antalya'da Zabıta Meslektaşını Bıçaklayarak Öldürdü
  27 Şub Antalya'da Zabıta Meslektaşını Bıçaklayarak Öldürdü

  Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde çalışan bir zabıta, mobbing iddiasıyla mesai arkadaşını sırtından ve boynundan 7 bıçak darbesiyle öldürdü. Olay güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

 • Mobbing kavgasında kan aktı! Meslektaşı tarafından bıçaklanan zabıta memuru hayatını kaybetti
  27 Şub Mobbing kavgasında kan aktı! Meslektaşı tarafından bıçaklanan zabıta memuru hayatını kaybetti

  Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde zabıta memuru Erdal Vuran kendisine mobbing uyguladığı gerekçesiyle tartışma yaşadığı meslektaşı İsmail Kanmaz'ı sırt ve boyun bölgesinden 7 kez bıçakladı. Kanmaz kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, Erdal Vuran gözaltına alındı.

 • Antalya'da Zabıta Mobbing İddiasıyla Mesai Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü
  27 Şub Antalya'da Zabıta Mobbing İddiasıyla Mesai Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü

  Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde çalışan bir zabıta, mobbing iddiasıyla mesai arkadaşını sırtından ve boynundan bıçaklayarak ağır yaraladı. Yaralanan zabıta memuru hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti.

 • Eskişehir'de zabıta karakolunda mesai arkadaşını silahla vurarak yaralayan sanığa 13 yıl hapis cezası
  27 Şub Eskişehir'de zabıta karakolunda mesai arkadaşını silahla vurarak yaralayan sanığa 13 yıl hapis cezası

  Eskişehir'de bulunan Tepebaşı Zabıta Karakolu'nda meydana gelen olayda, tutuklu sanık Meriç S. mesai arkadaşı Seyhan Ç.'yi silahla vurarak yaraladı. Yakalanan sanık, 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme heyeti, sanığa 13 yıl hapis cezası verdi.

 • İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliği davasında tanığın ifadesi ortaya çıktı
  27 Şub İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliği davasında tanığın ifadesi ortaya çıktı

  İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliği yıkılırken darp edilen İHA muhabiri Mustafa Uslu'nun davasında tanığın ifadesi ortaya çıktı.

 • Karaman'da Yavru Kedi Çatıdan Kurtarıldı
  27 Şub Karaman'da Yavru Kedi Çatıdan Kurtarıldı

  Karaman'ın Ermenek ilçesinde çatıdan lağım borusuna giren yavru kedi, 3 gün sonra birinci kattaki boru kesilerek kurtarıldı. Kedinin kurtarılma anı cep telefonuyla kaydedildi. Kedi, kurtarıldıktan sonra ev sahipleri tarafından beslenmeye başlandı.

 • İzmir, Kruvaziyer Turizminde Yükselişe Geçti
  27 Şub İzmir, Kruvaziyer Turizminde Yükselişe Geçti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in çabalarıyla kruvaziyerlerin yeniden İzmir'e gelmesi, kent ekonomisine büyük katkı sağlıyor. 2024 için şimdiden 70'in üzerinde kruvaziyer rezervasyonu yapıldı.

 • Vahap Seçer, Çiftlikköy Kapalı Pazar Yeri'ni ziyaret etti
  27 Şub Vahap Seçer, Çiftlikköy Kapalı Pazar Yeri'ni ziyaret etti

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir tarafından hizmete sunulan Çiftlikköy Kapalı Pazar Yeri'ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Seçer, pazar ziyaretinde vatandaşların taleplerini dinledi ve yeni dönem için desteklerini aldı.

 • Diyarbakır'da depremde hasar gören evin çatısı çöktü
  26 Şub Diyarbakır'da depremde hasar gören evin çatısı çöktü

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde depremde hasar gören müstakil evin çatısı kendiliğinden çöktü. Olay yerine zabıta ekipleri sevk edilirken ölen ya da yaralanan olmadı.

 • Artan asayiş olaylarından şikayetçi olan vatandaşlar mahallede polis noktası oluşturulmasını istiyor
  26 Şub Artan asayiş olaylarından şikayetçi olan vatandaşlar mahallede polis noktası oluşturulmasını istiyor

  Eskişehir'de Sultandere 75. Yıl Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, artan asayiş olaylarından dolayı endişeli. Mahallelerine nüfusun az olması nedeniyle karakol yapılamadığını belirten vatandaşlar, güvenlik amacıyla bir polis noktası kurulmasını talep ediyor. Mahallede cinayet, adam kaçırma, uyuşturucu ticareti gibi olayların sıkça yaşandığını ifade eden vatandaşlar, çocuklarını güvenle dışarıya çıkaramadıklarını dile getiriyor.

 • Eskişehir'de Asayiş Sorunlarına Karşı Polis Noktası Talebi
  26 Şub Eskişehir'de Asayiş Sorunlarına Karşı Polis Noktası Talebi

  Eskişehir'de Sultandere 75. Yıl Mahallesi'nde yaşanan cinayet ve artan asayiş olaylarına karşı mahalle sakinleri, polis noktası kurulmasını istiyor. Mahalle nüfusunun az olması nedeniyle karakol yapılamadığını belirten vatandaşlar, güvenlik endişelerini dile getiriyor.

 • Çameli Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Yeni Araç Tahsis Etti
  26 Şub Çameli Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Yeni Araç Tahsis Etti

  Çameli Belediyesi, ilçeye daha iyi hizmet verebilmek için Zabıta Müdürlüğüne yeni araç tahsis ederek, araç filosunu genişletti.

 • CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Sarayda bir emekli maaşını kırk saniyede harcıyorlar
  25 Şub CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Sarayda bir emekli maaşını kırk saniyede harcıyorlar

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Türkiye'nin değiştiğine ve değişime ayak uydurmak için eşitliği inşa etmenin önemine vurgu yaparak, sarayda bir günde 33,6 milyon TL harcandığını belirtti. Nazlıaka, kadın adaylarla birlikte yerelden başlayan dönüşümün genelde de devam edeceğine inandıklarını söyledi.

 • Güngören'de kaldırımda çökme meydana gelen bina tedbiren boşaltıldı
  25 Şub Güngören'de kaldırımda çökme meydana gelen bina tedbiren boşaltıldı

  Güven Mahallesi Yücel Sokak'ta bulunan 6 katlı bir binanın önündeki kaldırımda çökme meydana geldi. Olayda bir kadın ve çocuğu çukura düştü. Bina tahliye edilirken, karot örneği alınması kararlaştırıldı. Bina sakinleri ise olayı kentsel dönüşüm sürecine bağladı.

 • Gaziosmanpaşa'da Kumar Oynayanlara 64 Bin 250 TL Para Cezası
  25 Şub Gaziosmanpaşa'da Kumar Oynayanlara 64 Bin 250 TL Para Cezası

  Gaziosmanpaşa'da bir kafede kumar oynandığı ihbarı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonda 10 kişiye toplam 64 bin 250 lira para cezası verildi. İş yeri sahibi hakkında ise adli işlem başlatıldı ve iş yeri mühürlendi.

 • Bodrum'da Zehirli Yiyeceklerle Sokak Hayvanları Zehirlendi
  25 Şub Bodrum'da Zehirli Yiyeceklerle Sokak Hayvanları Zehirlendi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bırakılan zehirli yiyeceklerle sokakta bakılan kedi ve köpekler zehirlendi. Olayda 1'i sahipli 4 köpek ile 3 kedi hayatını kaybetti.

 • Adana'da cam silen şahıslar gözaltına alındı
  24 Şub Adana'da cam silen şahıslar gözaltına alındı

  Adana'da kavşaklarda duran araçların camlarını silip para isteyen şahısların artması üzerine zabıta ve polis ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda cam silen kişiler gözaltına alındı ve yasal işlem başlatıldı.

 • Adana'da Cam Silen Şahıslar Gözaltına Alındı
  24 Şub Adana'da Cam Silen Şahıslar Gözaltına Alındı

  Adana'da kavşaklarda duran araçların camlarını silip para isteyen şahısların tespit edilmesi üzerine zabıta ve polis ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda gözaltına alınan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

 • Burdur Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Tatbikat Gerçekleştirdi
  23 Şub Burdur Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Tatbikat Gerçekleştirdi

  Burdur Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından olası afetlere hazırlık için kurulan Arama Kurtarma (BAK) ekibiyle bir tatbikat gerçekleştirdi. Tatbikatta, BAK ekibi gönüllü katılan belediye personelleri ve vatandaşlarla enkazdan canlı çıkarma, yangın sırasında yüksekten atlama ve trafik kazalarında araçtan yaralı kurtarma uygulamaları yapıldı. Burdur Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Say, ekibin gönüllülerden oluştuğunu ve sayılarını artırmayı hedeflediklerini belirtti. İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak ise ulusal ve uluslararası bir arama kurtarma ekibi oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Murat Kurum ''Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur'' dedi, rakibinden sert tepki geldi
  23 Şub Murat Kurum ''Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur'' dedi, rakibinden sert tepki geldi

  Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul'un kirli bir pazarlık masasına yatırıldığını söyleyerek, ''Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur'' dedi. Bu sözlere sert tepki veren İmamoğlu, ''Benim; vatanıma, milletime, bayrağıma, atama, dedeme, nineme, Atatürk'üme olan tutkumu sorgulayacak adam anasının karnından doğmadı. İşine bak sen. Bunlar daha azıtacaklar, biliyorum. Kimse kimsenin inancını ölçemez. Ben bir tek Yaradan'a sığınır bir tek Yaradan'dan korkarım'' dedi.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum: 'Sizin reklam bütçesine ayırdığınız kaynakları biz kentsel dönüşüme harcayacağız'
  23 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum: "Sizin reklam bütçesine ayırdığınız kaynakları biz kentsel dönüşüme harcayacağız"

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Sizin reklam bütçesine ayırdığınız kaynakları biz kentsel dönüşüme harcayacağız. Sizin kariyer inşa etmek için harcadığınız kaynakları, biz Bağcılar'ın yuvalarını inşa etmek için harcayacağız.

 • Elazığ'da dilencilere yönelik denetim gerçekleştirildi
  23 Şub Elazığ'da dilencilere yönelik denetim gerçekleştirildi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde dilencilere yönelik çalışma başlattı. Çalışma kapsamında kavşak, cami önleri ve caddelerde bulunan 10 dilenci yakalanarak, Zabıta Müdürlüğüne götürüldü. Dilenciler hakkında yasal işlem yapıldı.

 • Beton parçaları araçların üzerine düştü
  23 Şub Beton parçaları araçların üzerine düştü

  Bahçelievler'de bulunan 6 katlı bir binanın çatısından kopan beton parçaları park halindeki 2 otomobilin üzerine düştü. Zabıta ekipleri önlem alırken, araçlarda hasar meydana geldi. Olayın ardından polis, itfaiye, sağlık ve zabıta ekipleri olay yerine sevk edildi.

 • Murat Kurum, Beşiktaş'ta esnaf ziyaretinde bulundu
  22 Şub Murat Kurum, Beşiktaş'ta esnaf ziyaretinde bulundu

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Beşiktaş'ta esnaf ziyaretinde bulundu. Kurum, Beşiktaş Belediye Başkan adayı Serkan Toper ile Ortaköy'de kumpir ve waffle satan esnafla sohbet etti ve projelerini anlattı. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Kurum, müzik dinledi ve Ortaköy Zabıta Amirliği'ni ziyaret etti.

 • Hakkari'de Zabıta Memuru Toprağa Verildi
  22 Şub Hakkari'de Zabıta Memuru Toprağa Verildi

  Hakkari Belediyesinde zabıta memuru olarak çalışan Abdullah Özdinç'in tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi üzerine düzenlenen cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

 • Antalya Kumluca'da Pazar Esnafı ile Zabıta Arasında Tartışma Çıktı
  22 Şub Antalya Kumluca'da Pazar Esnafı ile Zabıta Arasında Tartışma Çıktı

  Antalya'nın Kumluca ilçesinde Kumluca Belediyesi tarafından yeni yapılan pazar yerine taşınmak istemeyen pazar esnafı ile zabıta arasında tartışma çıktı. Esnaf, yeni pazar yerindeki tezgahların kendileri için garantisi olmadığını savunarak, eski pazar yerinde kalmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Antalya Kumluca'da Pazarcılarla Zabıta Arasında Gerginlik
  22 Şub Antalya Kumluca'da Pazarcılarla Zabıta Arasında Gerginlik

  Antalya'nın Kumluca ilçesinde halk pazarının başka yere taşınacağı gerekçesiyle pazarcılara tezgah açma izni verilmemesi üzerine pazarcılarla zabıta arasında gerginlik yaşandı. Kumluca Belediyesi, mevcut pazar yerinin yıkım kararı üzerine yeni bir kapalı pazar yeri inşa etti. Ancak zabıta ekipleri, mevcut pazar yerini bariyerlerle kapatarak pazarcıların pazar kurmasını engellemeye çalıştı. Pazarcılar, yeni pazar yerinin kendilerine yüksek fiyatla satılmak istendiğini iddia ederek tepki gösterdi. Gerginlik üzerine polis ekipleri de pazarın çevresinde tedbir aldı.

 • Manisa'da kaybolan Alzheimer hastası bulundu
  22 Şub Manisa'da kaybolan Alzheimer hastası bulundu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Alzheimer hastası Ali Yalçın, zabıta ekipleri tarafından bulundu. Ailesi tarafından kayıp olarak bildirilen Yalçın, Razlı Mahallesi'nde bulunarak ailesine teslim edildi. Aile, zabıta ekiplerine teşekkür etti.

 • Manisa'da kaybolan alzheimer hastası bulundu
  22 Şub Manisa'da kaybolan alzheimer hastası bulundu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde kaybolan 75 yaşındaki alzheimer hastası Ali Yalçın, Zabıta ekipleri tarafından bulunarak ailesine teslim edildi. Ailesi, Zabıta Müdürü ve ekiplerine teşekkür etti.

 • Muğla'da özel okul servislerine denetim
  21 Şub Muğla'da özel okul servislerine denetim

  Muğla'nın Menteşe ilçesinde bulunan özel okullarda servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimde 12 servis aracı kontrol edildi ve cezalar uygulandı.

 • Murat Kurum: İstanbul'da DEM Parti ile CHP arasındaki ittifak Kandil ittifakıdır
  21 Şub Murat Kurum: İstanbul'da DEM Parti ile CHP arasındaki ittifak Kandil ittifakıdır

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul'da DEM Parti ile CHP arasında gizli ittifak iddiasına ilişkin, "Kent uzlaşısı' adı altında maalesef yapmış oldukları ittifakları gizlemek için kılıf bulmaya çalışıyorlar.

 • İBB Zabıta Ekipleri Murat Kurum'a Ait Afişleri Topluyor
  21 Şub İBB Zabıta Ekipleri Murat Kurum'a Ait Afişleri Topluyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum'a ait afişleri toplarken görüntülendi. Murat Kurum, afişlerin toplatılmasıyla ilgili olarak demokrasi, hukuk ve adalet anlayışını sorguladı.

 • Kemer Belediyesi Restoran ve Kafelerde Denetimlere Devam Ediyor
  21 Şub Kemer Belediyesi Restoran ve Kafelerde Denetimlere Devam Ediyor

  Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki restoran ve kafelerde hijyen, temizlik ve fiyat listeleri gibi konularda denetimler yapıyor.

 • Lapseki Belediyesi Zabıta Ekipleri Fiyat ve Etiket Denetimi Yaptı
  21 Şub Lapseki Belediyesi Zabıta Ekipleri Fiyat ve Etiket Denetimi Yaptı

  Lapseki Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde süpermarket ve zincir marketlerde fiyat ve etiket denetimleri gerçekleştirdi. Gıda ürünleri başta olmak üzere çeşitli ürünlerde fiyat ve etiket kontrolü yapıldı.

 • Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin restorasyonu tamamlandı
  21 Şub Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin restorasyonu tamamlandı

  Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin yangın sonucu kullanılamaz hale gelen dış cephesindeki restorasyon tamamlandı. İçerideki tadilat işlemleri ise devam ediyor. Hastanenin ihtiyarhane binasında yapılan tadilatın yaz aylarında tamamlanması planlanıyor.

 • Ramazan Davulcuları İzmit Belediyesi'ne Başvurdu
  21 Şub Ramazan Davulcuları İzmit Belediyesi'ne Başvurdu

  Ramazan ayı boyunca sahurda davul çalmak isteyen vatandaşlar, İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne başvurmaya başladı. Yüzlerce yıllık gelenekleri bugüne taşıyan Ramazan davulcuları, bu yıl da vatandaşın sahura uyanması için davul çalacak, mani söyleyecek. Bu kapsamda, İzmit Belediyesi talepleri almaya başladı. Ramazan ayına renk katacak Ramazan davulcular, muhtarlıktan aldıkları uygunluk belgesiyle birlikte başvurularını İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bizzat giderek yapacak.

 • İzmir'de evlatlık verilen Güler Güven gerçek anne ve babasını bulmak istiyor
  20 Şub İzmir'de evlatlık verilen Güler Güven gerçek anne ve babasını bulmak istiyor

  Kemeraltı Çarşısı'nda bulunan ve ailesine ulaşılamadığı için evlatlık verilen 48 yaşındaki Güler Güven, gerçek anne ve babasını bulmak için mücadele ediyor. Dosyalarda eksiklikler olduğunu belirten Güven, avukatıyla birlikte hukuk mücadelesi başlatmayı planlıyor.

 • Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kafelerde Denetim Yaptı
  20 Şub Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kafelerde Denetim Yaptı

  Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, akşam saatlerinde kafelere yönelik gerçekleştirdiği denetimde ruhsat ve hijyen kontrollerini sağlarken, canlı müzik izni bulunan işletmelere kurallara riayet etmeleri uyarısında bulundu.

 • Şanlıurfa'da Zabıta Ekipleri Kafeleri Denetledi
  20 Şub Şanlıurfa'da Zabıta Ekipleri Kafeleri Denetledi

  Şanlıurfa'nın Haliliye Belediyesi zabıta ekipleri, Bahçelievler bölgesindeki kafelerde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde ruhsat ve hijyen kontrolleri yapılırken, canlı müzik izni bulunan işletmelere kurallara uymaları konusunda uyarıda bulunuldu. Ekipler, olumsuzlukla karşılaşmayan işletmelerin izin belgelerini inceleyerek, kuralları hatırlattı. Vatandaşlar, olumsuzlukları bildirmek için belediyenin İletişim Merkezi'ni arayabilecekler.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Güvenli Gıda İçin Denetimlerini Sürdürüyor
  20 Şub Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Güvenli Gıda İçin Denetimlerini Sürdürüyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenli gıdaya erişimini sağlamak amacıyla Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen denetim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yıl sonuna kadar yaklaşık 8 bin işyerini denetleme hedefiyle çalışan ekipler, hijyen standartlarının yükseltilmesi ve tüketicilerin sağlıklı ürünlere erişiminde güvence sağlamayı amaçlıyor.

 • Kartepe'de Öğrenci Servisleri Denetleniyor
  20 Şub Kartepe'de Öğrenci Servisleri Denetleniyor

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge uyarınca Kartepe'de görev yapan öğrenci servisleri belirli aralıklarla denetleniyor. Kartepe'de 80 öğrenci servis aracının denetimleri yapıldı.

 • Altınova'da Marketlerde Fiyat Denetimi Yapıldı
  20 Şub Altınova'da Marketlerde Fiyat Denetimi Yapıldı

  Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği, marketlerde temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatını kontrol etmek için denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde fiyat artışları, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlık, ürün gramajı ve tüketim tarihi gibi konular incelendi.

 • Adana'da Kaçak Yollardan Kesilecek Deve Kurtarıldı
  20 Şub Adana'da Kaçak Yollardan Kesilecek Deve Kurtarıldı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde kaçak yollardan kesilmek üzere getirilen bir deve, zabıta ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Vatandaşlar ise devenin fotoğrafını çekebilmek için birbirleriyle yarıştı. Deveyi kesecek ruhsatsız kasapta ise 'Deve eti siparişi alınır' yazısı dikkat çekti.

 • Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen deve son anda kurtarıldı
  20 Şub Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen deve son anda kurtarıldı

  Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen bir deve, zabıta ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Vatandaşlar ise devenin fotoğrafını çekmek için birbirleriyle yarıştı. Deveyi kesmeye çalışan ruhsatsız kasapta ise 'Deve eti siparişi alınır' yazısı dikkat çekti.

 • Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, marketlerde fahiş fiyat ve son kullanım tarihi geçen ürünlere denetim yapıyor
  19 Şub Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, marketlerde fahiş fiyat ve son kullanım tarihi geçen ürünlere denetim yapıyor

  Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan belediye, marketlerde fahiş fiyat uygulayan ve son kullanım tarihi geçmiş ürünleri denetlemeye devam ediyor. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, vatandaşların sağlığını önemsediklerini ve marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerinin fiyat ve etiket denetimlerini sürekli olarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

Advertisement