Sırp Konsolusluğundan Ergin Ataman'a "Terörist" Suçlaması - Son Dakika
Spor

Sırp Konsolusluğundan Ergin Ataman'a "Terörist" Suçlaması

Sırbistan Konsolosu Zoran Markovic, Galatasaray Liv Hospital'ın hocası Ergin Ataman'ı terörist olarak nitelendirdi.

22.11.2014 13:16  Güncelleme: 13:48

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında oynanan maç öncesi 1 taraftarın ölümüyle sonuçlanan olaylar, Sırp basınının ana gündem maddesi oldu.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Sırbistan Başbakanı Alexander Vucic'i arayarak başsağlığı dilediği ve olaylar hakkında bilgi verdiği ifade edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ölen Marko Ivkovic'i yine Sırp taraftarların öldürdüğü bilgisi yer alırken, Sırp cephesi bu iddiaya karşı çıktı.

TERÖRİST SALDIRI YAKIŞTIRMASI

Sırbistan'ın İstanbul'da bulunan Başkonsolosu Zoran Markovic, bu olayı Türk holiganların, Sırp vatandaşlarına düzenlediği terörist saldırısı" olarak niteledi. Markovic, açıklamasında, genç Ivkovic'in 5 saat boyunca kanamasının sürdüğünü, kan kaybından öldüğünü ve Türk doktorların büyük mücadele verdiğini belirtti.

"ERGİN ATAMAN TERÖRİSTTİR"

Sırp konsolos; "Galatasaray antrenörü, maçtan sonra diyor ki, bizim taraftarlarımız teröristmiş ve Türk taraftarları terörize etmiş. Ben de diyorum ki, o teröristtir ve bu sözümün arkasındayım" ifadelerini kullandı.

3 OTOBÜS POLİS EKORTUYLA GERİ DÖNDÜ

Zoran Markovic; 3 otobüs taraftar vardı ve polis eskortuyla Sırbistan'a döndüler. Yolda hiç durdurulmadılar ve Bulgaristan sınırına kadar hiç ara vermeden yol aldılar. Bu gerekli bir güvenlik prosedürüydü. İstanbul'daki trafik polislerinden, Sırbistan plakalı araçlara dikkat edilmesini de talep ettim" dedi.

ERGİN ATAMAN NE DEMİŞTİ ?

300-400 Sırp zıpır, taraftarımıza, Türk polisine taşlarla ve meşalelerle saldırdılar. Salona gelirken salonun önünde gördüğüm ve yaşadığım manzara dehşet vericiydi. 300-400 kişilik bir grup, sahil yolundan askeri bir tabur gibi toplu halde yolu kapatarak geliyordu. Oradan buraya gelinceye kadar kimse müdahale etmedi. Biletleri ve maça giriş izinleri yok. Ayrıca üst düzeydeki emniyet kuvvetlerimizi de nasıl yanılttılar, hayretler içindeyim. 300-400 Sırp… Bunlara 'terörist' diyeceğim. Bu konuda Avrupa Ligi yönetimini de acil bir şekilde ceza vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu taraftara zaten çok fazla taviz veriliyor. Belgrad'da 18 bin kişilik salonda 25 bin kişi vardı, kınıyorum."

Öte yandan Ataman, Twitter'dan yaptığı açıklamada maç sonrası yaptığı açıklamaları yaptığı esnada Maro Ivkovic'in hayatını kaybettiğini bilmediğini belirtirken, sporun içinde bu tarz olaylara yer olmadığını belirtti.

Sırp Konsolusluğundan Ergin Ataman\'a "Terörist" Suçlaması
Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Sırp Konsolusluğundan Ergin Ataman'a 'Terörist' Suçlaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • doğrucu davut: sırbistan büyükelçisi şimdiye kadar bu ülkede hiçkimse sırp olduğu için ne dövüldü nede arabasına malına mülküne tacizde bulunuldu bu ülke insanlarına iftira atmaya utanmıyormusun sayın büyükelçi maçlarda olay kavga çıkarmak dersen kızılyıldız takımının geçmişine bak çok görürsün 12 3 Yanıtla
  • Motorcu: Nerde 6sliler dün fenerbahçe haberinde piyasadalardı. 6s nin her zaman yaptığı iş bu işte. Bence 6s gitsin fransa liglerinde oynasın 4 7 Yanıtla

Advertisement