F1'de Yeni Değişiklikler Gündemde - Son Dakika

F1'de Yeni Değişiklikler Gündemde

19.09.2014 12:03
F1'de Yeni Değişiklikler Gündemde

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, organizasyonda mücadele eden takım ve pilot sayısında değişikliğe gidebileceklerini açıkladı.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Formula 1'deki takım ve pilot sayısında değişikliğe gidilmesini düşünen Ecclestone, bu fikrini hafta sonu yapılacak Singapur Grand Prix'si öncesi bir araya geldiği takım patronlarına iletti.

Yapacakları değişiklikle Formula 1'de 11 olan takım sayısını 8'e düşürüp, ekiplerin üçer pilotla mücadele etmesine olanak sağlamayı planladıklarını kaydeden Ecclestone, bu sayede rekabeti artırmayı hedeflediklerini belirtti. Büyük takımların üçer pilotla piste çıkmasının rekabet ve popülarite anlamında Formula 1'e faydalı olabileceğini ifade eden Ecclestone, "Yakın zamanda takım sayısını azaltıp böyle bir değişikliğe gidebiliriz. Puan almakta güçlük çeken ekiplerin yerine Ferrari ve diğer üst düzey takımların iki yerine üçer araçla şampiyonluk mücadelesi vermesini tercih ederim" değerlendirmesinde bulundu.

Formula 1'de daha önce de pilotların performansına etki edebilecek taktiksel telsiz konuşmalarına kısıtlama getirilmişti.

NTV Spor

YORUMLAR
500
F1 Monako Grand Prix'sinde 'pole' pozisyonu Leclerc'in F1 Monako Grand Prix'sinde 'pole' pozisyonu Leclerc'in Singapur'da Ejderha Teknesi Festivali Singapur'da Ejderha Teknesi Festivali Japon hükümeti, Tayland, Vietnam ve Singapur'la bölgesel iş birliğini artırmayı hedefliyor Japon hükümeti, Tayland, Vietnam ve Singapur'la bölgesel iş birliğini artırmayı hedefliyor
Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor F1'de Yeni Değişiklikler Gündemde - Son Dakika


Advertisement