Denizi olmayan Ankara'ya dev kılıç balığı indi - Son Dakika

Denizi olmayan Ankara'ya dev kılıç balığı indi

07.12.2022 17:32

- Denizi olmayan Ankara'ya dev kılıç balığı indi Dükkanında sergilediği devasa kılıç balığı görenleri hayrete düşürdü 77 kiloluk kılıç balığını sırtladığı görüntüleri sosyal medyada paylaşınca bir anda fenomen oldu Kucağına alarak dükkanına taşıdığı 2 metrelik devasa kılıç balığına ait...

- Denizi olmayan Ankara'ya dev kılıç balığı indi

Dükkanında sergilediği devasa kılıç balığı görenleri hayrete düşürdü

77 kiloluk kılıç balığını sırtladığı görüntüleri sosyal medyada paylaşınca bir anda fenomen oldu

ANKARA - Kucağına alarak dükkanına taşıdığı 2 metrelik devasa kılıç balığına ait görüntüleri sosyal medyada paylaşan balıkçı Ömer Kaptan bir anda sosyal medyanın ilgi odağı oldu. Kaptan, Kılıç balığını sırtladığı görüntüleri sosyal medyada paylaşarak, bir anda fenomen oldu

Başkent'te 28 yıldır balıkçılık işiyle uğraşan Ömer Kaptan, 3 gün önce balık almak için İzmir'e gitti. Kaptan, İzmir'deki balık halinde görüp beğendiği kılıç balığını satın alarak Ankara'ya getirdi. İşletmesine uğrayanlara hem balık satışı yapan hem de balıklarını dükkanının restoran kısmında servis eden Kaptan'ın, kılıç balığını sokakta kucaklayarak taşıdığı görüntüler sosyal medyada büyük ilgi topladı. Kacağına aldığı 77 buçuk kiloluk devasa balığı tek seferinde dükkanına taşıyan Kaptan'ın o görüntüleri dijital mecralarda çok sayıda etkileşim aldı. Yaklaşık 2 metre uzunluğundaki kılıç balığını şu anda sergi amaçlı tezgahında bulunduran Kaptan, serginden sonra ise balığı parçalara ayırarak satacağını belirtti.

"Balığı gördüm ve çok beğendim"

Dükkanında İHA muhabirine konuşan Kaptan, balığı çok beğendiğini ifade ederek, "Ege Deniz'inde 77,5 kilogramlık kılıç balığı yakalanıp İzmir Buca balık haline geliyor. Ben de oraya balık almaya gittiğimde bu balığı gördüm ve çok beğendim. Balığı firigofirik soğutucu arabamla Ankara'ya getirdim. Kılıç balığımız yaklaşık 2 metre 10 santim uzunluğunda" dedi.

"Sosyal medyadan kılıç balığını almak için iletişime geçiyorlar"

Kaptan, sosyal medyada paylaşılan videolardan dolayı balığının insanların ve restoran işletmecilerinin ilgi odağı olduğunu belirterek, "Gerek sosyal medyadan olsun gerekse cep telefonundan olsun kılıç balığını almak isteyenler benimle iletişime geçti. Biz şu anda sunumunu yapıyoruz. İlerleyen zamanlarda restoranımızda satacağız. Kılıç balığının 'kılıç şiş' halinde pişirilmesi çok güzel olur. Kılıç külbastısı da çok güzel olur ve biz de kılıç balığını madalyon şeklinde kesip ızgarada pişirerek müşterilerimize sunuyoruz" diye konuştu.

"Büyük balıkları satmayı daha çok tercih ediyorum.

Boyut olarak küçük balık satmanın daha karlı olduğuna değinen Kaptan "Genelde kılıç balıklarının ufak boylarını yakalamak yasaktır ama bu boydakiler tutulup satılabilir. Benim favorim büyük balıklardır. Tabi ki mevsimine göre değişir ama bu mevsimler büyük balık zamanı olduğu için büyük balık satmak tercihimdir. Büyük balıklarda en küçük olanları daha kazançlı oluyor ama örnek verebilecek olursak hamsideki kazanç miktarı bu tür büyük balıklarda yok" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Araç sahipleri güne bir iyi bir de kötü haberle uyandı! Motorine indirim, oto gaza zam geldi Araç sahipleri güne bir iyi bir de kötü haberle uyandı! Motorine indirim, oto gaza zam geldi CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu'ndan Ulaştırma Bakanlığı'na: 'Verdiğimiz 40 Liranın Sadece Bir Lirasını Geri Alıyoruz, Bizim 39 Liramız Nerede' CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu'ndan Ulaştırma Bakanlığı'na: 'Verdiğimiz 40 Liranın Sadece Bir Lirasını Geri Alıyoruz, Bizim 39 Liramız Nerede' Yeminli ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları martta yapılacak Yeminli ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları martta yapılacak

Son Dakika Yerel Denizi olmayan Ankara'ya dev kılıç balığı indi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement