AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi Yapıldı - Son Dakika

AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi Yapıldı

05.05.2012 19:01
AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi Yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Van'ın Bahçesaray İlçe Başkanlığı 4.Olağan Kongresi yapıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Van'ın Bahçesaray İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi yapıldı.

Divan başkanlığını Van İl Başkanlığı çalışanlarından Yahya Öner'in yaptığı kongre çoğunluğun sağlanmasıyla başladı. Büyük bir katılım ile gerçekleşen AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nin açılışında bir konuşma yapan Van Milletvekili Gülşen Orhan, AK Parti iktidarı ile ülkenin yakaladığı istikrara, güvene, huzura, refaha, hak ve hukuka değindi. Üç dönemdir iktidarda olan AK Parti'nin bir mensubu olmaktan gurur duyduğunu belirten Orhan, "Halk, iktidarda olan hükümetten aş, iş, huzur, güven ve müreffeh bir yaşam ister. 80 yıldır bu ülkede siyaset yapıldı. Fakat bizim ekmeğimizi küçültmekten, sorunlarımızı halı altına saklamaktan, bizi birbirimize düşürmekten başka bir şey yapmadılar" dedi.

"BU GÜNLERE ZOR GELDİK"

Muhalefet partileriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sabahlara kadar mücadele ettiklerini ifade eden Orhan, bir araya gelmeleri mümkün olmayan partilerin AK Partinin önünü kesmek için birlik olduklarını söyledi. Orhan, "Yıllarca kuşatılmış bir yargı, halk üzerinde kurulmuş bir vesayet vardı. Bütün bunlara karşı dik duran bir parti ancak hizmet yapabilir. Ben Kürt kökenli bir kişiyim. Bu memleket hepimizindir. Anadilin hak olduğunu ve özgürce konuşmanın gerektiğini, kültürünü en iyi şekilde yaşaması gerektiğini savunan bir insanım. Bunu ilk dile getirende Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. O da ülkede bir Kürt meselesinin olduğunu dile getirdi. Bugün bunları konuşuyor olmamız AK Parti'nin sayesinde olmuştur. Her zaman dile getirdiğimiz gibi bütün masalar diyaloga açıkken niçin hala çocuklarımız öldürülüyor. Niçin dağa çıkıyor. En büyük hak edeptir, terbiyedir. Bu olmazsa insanın hakkı savunulamaz. Bundan 10 yıl önce elimizden tutup götürüyorlardı. Yıllarca bu ülkede yaşanan faili meçhul cinayetleri hatırlayın. İnsanlar faili meçhullere kurban ediliyordu. Artık ekonomisiyle, demokrasisiyle, hak ve hukukuyla değişen, gelişen, özgürleşen bir Türkiye var. Bütün bunları görmezden gelip eski günlere geri mi döneceğiz. Bizi sahiplenen iktidar partisini daha da güçlendirmeliyiz. Siz bize güvendiniz, destek verdiniz biz de sizler için mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu.

"BAHÇESARAY AK PARTİ DÖNEMİNDE HİZMETLE TANIŞTI"

AK Parti iktidarının kendi kaderine terk edilmiş Bahçesaray ilçesini hizmetlerle tanıştığını kaydeden AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bahçesaray'da yol yaptık. Mevcut hastaneyi yeniledik, en yakın zamanda modern bir hastane yapacağız. Öğrenci yurtları, okullar yaptık. İlçenin barınma sorununu çözmek için konut yaptık. Alnımız açık ve dik olarak elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle AK Parti 4. Olağan Kongresi'nin partimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum"

Konuşmaların ardından tek liste ile seçime giren Cumali Sabırlı, AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı oldu. - VAN

Kaynak: İHA
Asgari ücret zammıyla ilgili iktidar kanadından umutlandıran açıklama: Herkes mutlu olacak Asgari ücret zammıyla ilgili iktidar kanadından umutlandıran açıklama: Herkes mutlu olacak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için yeniden uyarlandı 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için yeniden uyarlandı

Son Dakika Yerel AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi Yapıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement