Gençler "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" Projesi Kapsamında Geziyor - Son Dakika
Yerel

Gençler "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" Projesi Kapsamında Geziyor

Gençler "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" Projesi Kapsamında Geziyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında Tokat’lı gençler kentin tarihi ve doğal güzelliklerini yakından görme imkanı buldu.

21.10.2016 16:34

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" projesi kapsamında Tokat'lı gençler kentin tarihi ve doğal güzelliklerini yakından görme imkanı buldu.

Tokat'ta 14-29 yaş arası gençlerin günü birlik olarak düzenlenen gezilerde daha önce görme fırsatı elde edemedikleri yerleri ziyaret etmelerine imkan sağlanıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, gençlerin tarihi ve kültürel yönden kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımak, buralarda yaşayan akranlarıyla tanışmak ve gençler arasında diyaloğun artırılmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz" projesinden 400 gencin yaralandığını söyledi.

Proje kapsamında ayrıca genç bireyler arasında hoşgörü ve diyalogun arttırılması, gençlerin akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmaları amaçlanmakta olduğunu ifade eden Çağlar, "İlimizin muhteşem tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, kapsamında gerçekleştirilen gezilerimizde, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda yaşayan dezavantajlı gençler, okul veya sınıf birincilerine, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, sanayide çalışan çıraklar, çocuk evlerinde kalanlar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, ailesiyle birlikte göç eden gençlerin öncelikle faydalandırılıyor. Gençler ilimiz ve İlçelerimizin tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıyıp görme imkanı bularak mutlu ve memnun bir şekilde yeni dostluklar, kardeşlik köprüleri kurabilmektedir" dedi. - TOKAT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gençler 'Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz' Projesi Kapsamında Geziyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement