Güllük Caddesi'nde Çalışmalar Başlıyor - Son Dakika
Yerel

Güllük Caddesi'nde Çalışmalar Başlıyor

Güllük Caddesi\'nde Çalışmalar Başlıyor

Atatürk Caddesi'ndeki düzenleme çalışmalarını tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Güllük Caddesi'ni de cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalara başlıyor.'Antalya Caddelerini Güzelleştirme Projesi' kapsamında daha önce Işıklar, Kazım Özalp, Konyaaltı, Mehmet Akif ve Atatürk caddelerini yeniden düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Güllük Caddesi için çalışmalara başlıyor.20 Aralık'ta ihalesi yapılan projenin uygulanmasına Ocak ayı sonunda başlaması bekleniyor.

04.01.2012 12:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Atatürk Caddesi'ndeki düzenleme çalışmalarını tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Güllük Caddesi'ni de cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalara başlıyor.

'Antalya Caddelerini Güzelleştirme Projesi' kapsamında daha önce Işıklar, Kazım Özalp, Konyaaltı, Mehmet Akif ve Atatürk caddelerini yeniden düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Güllük Caddesi için çalışmalara başlıyor. 20 Aralık'ta ihalesi yapılan projenin uygulanmasına Ocak ayı sonunda başlaması bekleniyor. Yaklaşık 3.5 milyon TL'ye mal olacak Güllük Caddesi düzenleme çalışmaların, 15 bin metrekarelik bir alanı kapsadığı bildirilirken, projeyle 100'üncü Yıl Kavşağı'ndaki Yapı Kredi Bankası önünden, Selekler Çarşısı'na kadar olan bölümdeki kaldırımların karşılıklı olarak yeniden düzenleneceği kaydedildi.

Projenin, Konyaaltı Caddesi'nin Endüstri Meslek Lisesi'ne kadar olan kısmındaki kuzey kaldırımı ile Cumhuriyet Caddesi'nin kuzey kaldırımını da kapsayacağı, Antalya Valiliği önündeki küçük parkın

yeniden düzenleneceği, caddenin tüm altyapısının diğer ilgili kamu kurumlarıyla koordineli olarak yenileneceği, kaldırımlara yeşil diyabaz ve gri andezit taşlar döşeneceği, tekerlekli sandalyeli engelliler için engelli rampaları, görme engelliler için oluklu takip taşları konulacağı belirtildi. Çalışmaların Mayıs ayı sonunda tamamlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, projenin bölge esnafına ve kente büyük katkı sağlayacağını söyledi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Güllük Caddesi'nde Çalışmalar Başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement