"Herkes Eteğindeki Taşları Döker" - Son Dakika
Yerel

"Herkes Eteğindeki Taşları Döker"

"Herkes Eteğindeki Taşları Döker"

Halil Ünal, Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliğinden çekilecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin konuştu.

02.01.2012 14:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sefa Karacan - Eskişehirspor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Halil Ünal, Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliğinden çekilecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin, "Perşembe günü yapılacak toplantıda herkes eteğindeki taşları döker. Masada aile içi meseleleri, Türk futbolunun geleceğini, talepleri mutlaka değerlendiririz" dedi.

Devre arası hazırlıklarını Antalya Belek'te sürdüren kırmızı-siyahlı Eskişehir temsilcisini ziyaret eden kulüp başkanı Ünal, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliği'nden çekilecekleri yönündeki açıklamalarını değerlendiren Ünal, "Ne Galatasaray takımının ne de Trabzonspor takımının bize resmi olarak ilettikleri bir şey var. Yöneticilerinin de yok. Perşembe günü Kulüpler Birliğini topluyoruz. Buradaki toplantıda meseleler enine boyuna masaya yatırılıp değerlendirilecek. Biz de konuyu basından takip ediyoruz" dedi.

Bir takım erken söylemler olduğunu anlatan ve bunu doğru bulmadığını ifade eden Ünal, Kulüpler Birliği Vakfı'nda birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek durumunda olduklarına dikkati çekti.

Türkiye'de 18 kulübün üyesi olduğu Kulüpler Birliği Vakfı'nda, herkesin görüşüne saygı duyduklarını kaydeden Ünal, "Demokrasi var Türkiye'de. Herkes görüşlerini açıkça açıklayabilir. Bunlar büyük camialar. İtiraz etmiyoruz" diye konuştu.

Takımların alacağı kararlar için hareket edilmesi gereken doğru modelin, Perşembe günü yapılacak toplantıya herkesin katılması olduğunu savunan Ünal, şöyle devam etti:

"Perşembe günü yapılacak toplantıda herkes eteğindeki taşları döker. Masada aile içi meseleleri, Türk futbolunun geleceğini, talepleri mutlaka değerlendiririz. Arkadaşlarımızın taleplerini mutlaka biz de ciddi şekilde gündeme alır, hep beraber ortak bir karar veririz"

Ünal, Türk futbolunun geleceği adına, Kulüpler Birliğinin sağlıklı işlemesi adına da doğru olanın, toplantıdan çıkacak karar olduğunu belirterek, herkesin Perşembe gününü beklemesini istedi.

Ünal, "Perşembe günü yapılacak toplantıdan bir neticede çıkar" dedi.

- ANTALYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Herkes Eteğindeki Taşları Döker' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement