İran'ın Türkiye sınırı yakınlarındaki Hoy kentinde 5 büyüklüğünde deprem - Son Dakika

İran'ın Türkiye sınırı yakınlarındaki Hoy kentinde 5 büyüklüğünde deprem

16.03.2023 15:36
İran'ın Türkiye sınırı yakınlarındaki Hoy kentinde 5 büyüklüğünde deprem

İran'ın Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Hoy kentinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İran'ın Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Hoy kentinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İran Ulusal Sismoloji Merkezinin verilerine göre, merkez üssü Türkiye sınırı yakınlarındaki Hoy kenti olan 5 büyüklüğündeki deprem, yerel saatle 15.17'de kaydedildi. Deprem 16 kilometre derinlikte meydana geldi.

İran medyasına yansıyan haberlere göre, sarsıntı Urumiye ve Tebriz kentlerinden de hissedildi.

İran Kızılayının Batı Azerbaycan Genel Müdürü Hamid Mahbubi, depremin ardından ekiplerin Hoy kentine sevk edildiğini ve muhtemel can ya da mal kaybına dair açıklamanın daha sonra yapılacağını belirtti.

Ülkenin kuzeybatısındaki Hoy kentinde 28 Ocak'ta da 5,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremde 3 kişinin öldüğü, 1167 kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İran'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem, Türkiye ve Azerbaycan'da hissedildi İran'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem, Türkiye ve Azerbaycan'da hissedildi Son Dakika: İran'da 5.6 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı Türkiye ve Azerbaycan'da da hissedildi Son Dakika: İran'da 5.6 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı Türkiye ve Azerbaycan'da da hissedildi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Nurdağı'nda konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Nurdağı'nda konuştu Açıklaması

Son Dakika Yerel İran'ın Türkiye sınırı yakınlarındaki Hoy kentinde 5 büyüklüğünde deprem - Son Dakika


Advertisement