Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İşçiler 6 Aylık Çalışmalarını Tamamladı - Son Dakika

İşçiler 6 Aylık Çalışmalarını Tamamladı

Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Antalya İl Özel İdaresi bünyesinde istihdam edilen toplam 26 kişi, 6 aylık çalışmalarını başarıyla tamamladılar.

İşçiler 6 Aylık Çalışmalarını Tamamladı
04.01.2012 - 11:22,

Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Antalya İl Özel İdaresi bünyesinde istihdam edilen toplam 26 kişi, 6 aylık çalışmalarını başarıyla tamamladılar.

İş-Kur'a bağlı Toplum Yararına Çalışma Projesini Türkiye'de ilk uygulayan Antalya İl Özel İdaresi 01.07.2011'de başlayıp 29.12.2011 (6 ay) tarihinde sona eren II. Etap çalışmalarında istihdam edilen 16'sı merkezde 10'u İbradı ve Manavgat ilçelerinde görev yapan 26 işçinin yasal çalışma süresi tamamlandı.

İş-Kur İl Müdürlüğü'ne kayıtlı işçiler arasından seçilen 2'si kadın 16 kişi 6 ay boyunca Antalya İl Özel İdaresi

kampusü ve bağlı ünitelerinde; çevre temizliği, küçük bakım-onarım, boyama ve bahçe işleri gibi yardımcı işlerde görev yaparken İbradı ve Manavgat ilçelerine bağlı köylerde istihdam edilen beşerli grup ise, çevre temizliği, mezarlık bakımı, çocuk parkı, okulların bahçe temizliği, su depolarının boya-badana ve hijyene yönelik işlerde görev yaptılar. İşçilerin maaş ve sigortaları İş-Kur, gerekli malzemeler KÖYDES'den karşılanırken, yemek, ulaşım ve koordinasyonu Antalya İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirildi. Böylece Antalya İl Özel İdaresi bünyesinde yürütülen Toplum Yararına Çalışma Projesi 'nin ilk iki etabında 53 kişi, II. Etabında da 26 kişi 6 ay boyunca istihdam edildi. TYÇP'nin III. Etabı ise; sel felaketinin yaşandığı Serik İlçesi'ne bağlı Haskızılören Köyün'de 40 kişi ile devam ediyor. Antalya İl Özel İdaresi kampüsü ve bağlı ünitelerinde 6 ay boyunca görev yapan 2'si kadın toplam 16 geçici işçi için Sosyal Tesisler'de tören düzenlendi. Törene Antalya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Faruk Karaçay, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Bora Bahçecier, Dış İlişkiler ve AB Ofis Koordinatörü Erhan Ercanlı, Emlak Şube Müdürü Vefa Aybar ve Personel Şube Müdürü Bülent Canbay katıldı. TYÇP kapsamında başarılı çalışmalarından dolayı işçileri tek tek kutlayan Faruk Karaçay yaptığı açıklamasında; "Gönül sizlerle daha fazla çalışmayı arzu eder ancak projenin yasal süresi 6 ay. Ama şunu bilmenizi isterim ki yaptığınız güzel çalışmalar bizlerin not defterinde kayıtlı. Ayrıca her biriniz Antalya İl Özel İdaresi gibi büyük bir kamu kuruluşunda başarıyla görev yapmış olmanız ciddi bir referans niteliğindedir" dedi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İşçiler 6 Aylık Çalışmalarını Tamamladı - Son Dakika


Advertisement