Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İbradı haberleri, İbradı son dakika, son dakika İbradı

Son Dakika İbradı Haberleri

Son dakika İbradı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ibradı haberleri anında burada.


 • 01.12.2023 01 Ara 22:51 Altınbeşik Mağarası su seviyesi yükseldi, Üzümdere Irmağı suya kavuştu

  Altınbeşik Mağarası su seviyesi yükseldi, Üzümdere Irmağı suya kavuştu Antalya'da etkili olan sağanak yağışlar sonucunda Altınbeşik Mağarası'nın su seviyesi yükseldi ve rengi kahverengiye döndü. Aynı yağışlarla birlikte kuruyan Üzümdere Irmağı da tekrar suya kavuştu ve şelaleler oluşturdu.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:15 Antalya'da Fırtına ve Dev Dalgalar

  Antalya'da Fırtına ve Dev Dalgalar Antalya'da yaşanan fırtına ve dev dalgalar, bir teknenin batmasına ve ulaşımda aksamalara yol açtı. Yat Limanı'ndaki bir tekne battı, birçok araç zarar gördü. Akdeniz Bulvarı'nda ulaşım tek şeritten sağlandı. Polis ekipleri, sahil şeridinde yürüyüş yapanlara dikkatli olmaları uyarısında bulundu. Kaş ilçesinde de dev dalgalar D-400 kara yolunda aksamalara neden oldu.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:18 Antalya'da Şiddetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

  Antalya'da Şiddetli Yağış ve Fırtına Uyarısı Meteoroloji tarafından yapılan iki ayrı uyarıda Antalya'da yarın şiddetli yağış ve fırtına beklendiği duyuruldu. Yağışlar nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve hortum riskine karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. Ayrıca bölgede kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiği, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

 • 10.11.2023 10 Kas 11:11 Antalya'da Yangın Sonrası Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor

  Antalya'da Yangın Sonrası Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor Antalya'da iki yıl önce çıkan yangında zarar gören ormanlık alanlarda ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yangın sonrası 5,5 milyon fidan toprakla buluşturuldu ve yanan köylerin etrafı keçiboynuzu, badem ve defne gibi türlerle ağaçlandırıldı. Ayrıca, yanan sarp ve kayalık alanlara 85 bin ton tohum atıldı. Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, yapılan çalışmalarla daha güzel bir orman oluştuğunu belirtti ve 5,5 milyon fidanın tamamının köylülerle dikildiğini söyledi.

 • 09.11.2023 09 Kas 19:09 Başkanlar 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Mesajı Yayımladı

  Başkanlar 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Mesajı Yayımladı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ilçe belediye başkanları, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkanlar, Atatürk'ün vefatının 85. yılında saygı ve minnetle andıklarını belirtti. Atatürk'ün liderliği, dehası ve mücadelesi vurgulanarak, Cumhuriyetin temel ilkelerinin yaşatılacağı vurgulandı.

 • 03.11.2023 03 Kas 13:44 Antalya'da Yörük Türkmen Festivali Başladı

  Antalya'da Yörük Türkmen Festivali Başladı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali, göç duası ve temsili Yörük göçü ile başladı. Yörüklerin kıyafetleri ve kervanlarıyla renkli görüntüler oluşturduğu festivalde, Türk dünyasından gelen konuklar ve Yörüklerin geleneksel kıyafetleri ve halk danslarıyla renkli bir atmosfer oluştu.

 • 26.10.2023 26 Eki 13:38 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. Yılını Konserler ve Fener Alayıyla Kutluyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. Yılını Konserler ve Fener Alayıyla Kutluyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılını ünlü sanatçıların vereceği konserler ve fener alayıyla kutlayacak. Edip Akbayram, Sefo ve diğer sanatçılar farklı bölgelerde konserler verecek. Ayrıca, 29 Ekim'de Konyaaltı Varyantı'nda fener alayı düzenlenecek. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirilecek olan etkinliklerde Türk bayrağı, meşaleler, drone gösterisi ve havai fişek gösterisi yer alacak. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tüm Antalyalıları Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet etti.

 • 26.10.2023 26 Eki 12:30 Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutluyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutluyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, ünlü sanatçıların konserleri ve fener alayıyla Cumhuriyet'in 100. Yılını kutlayacak. Edip Akbayram, Sefo ve diğer sanatçılar konserler verecek. Ayrıca fener alayı ve gösteriler düzenlenecek.

 • 26.10.2023 26 Eki 10:33 ANTALYA, CUMHURİYET'İN 100'ÜNCÜ YILINA HAZIR

  ANTALYA, CUMHURİYET'İN 100'ÜNCÜ YILINA HAZIR ANTALYA'da caddeler, sokaklar ve simge yerler Türk bayraklarıyla donatılarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı karşılamaya hazırlandı.

 • 25.10.2023 25 Eki 10:30 Antalya hangi bölgede, ilçeleri neler? Antalya plaka kodu nedir? Antalya'nın neyi meşhur?

  Antalya hangi bölgede, ilçeleri neler? Antalya plaka kodu nedir? Antalya'nın neyi meşhur? Türkiye'nin en popüler turistik şehirlerinden biri olan Antalya, hangi coğrafi bölgede yer alıyor? Bu sorunun yanıtı, Antalya'nın hem kültürel hem de doğal güzelliklerinin kaynağı olan coğrafi konumunda gizli. Peki, Antalya hangi bölgede, ilçeleri neler? Antalya plaka kodu nedir? Antalya'nın neyi meşhur? İşte detaylar...

 • 23.10.2023 23 Eki 09:12 Antalya hangi bölgede, nerede? Antalya ilçeleri neler? Antalya yüzölçümü nedir?

  Antalya hangi bölgede, nerede? Antalya ilçeleri neler? Antalya yüzölçümü nedir? Türkiye'nin en popüler turistik bölgelerinden biri olan Antalya, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve mavi bayraklı plajları ile ünlüdür. Antalya hakkında detaylar araştırılıyor. Peki, Antalya hangi bölgede, nerede? Antalya ilçeleri neler? Antalya yüzölçümü nedir? İşte detaylar...

 • 21.10.2023 21 Eki 11:15 Manavgat'ta Orman Yangını Sonrası Yapılan Ağaçlandırmada Eksiklikler Var

  Manavgat'ta Orman Yangını Sonrası Yapılan Ağaçlandırmada Eksiklikler Var Manavgat'ta 2 yıl önce yaşanan orman yangını sonrası yapılan ağaçlandırma çalışmalarında eksiklikler olduğu belirtildi. Yangın Ekolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, rüzgar perdeleri oluşturulmadığını ve yangına dirençli orman kurmanın önemine vurgu yaptı. Servi ağacının rüzgarı kesme özelliği ve yangına dayanıklı yapısı nedeniyle rüzgar perdesi için uygun olduğu ifade edildi.

 • 18.10.2023 18 Eki 23:57 Antalya Valisi Hulusi Şahin İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde ziyaretlerde bulundu

  Antalya Valisi Hulusi Şahin İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde ziyaretlerde bulundu Antalya Valisi Hulusi Şahin, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde yapılan çalışmaları incelemek ve bilgi almak için ziyaretlerde bulundu. Şahin, turistlerin ilgi odağı olan Ormana Mahallesi'ni, Altınbeşik Mağarası'nı ve diğer önemli yerleri ziyaret etti.

 • 18.10.2023 18 Eki 08:43 Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor Kara yollarında yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Ankara-Niğde Otoyolu, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, Anadolu Otoyolu, Ankara Çevre Otoyolu, Antalya İl sınırı-Akseki-İbradı ayrımı yolunda ve diğer birçok noktada çalışmalar devam ediyor. Sürücülerin trafik işaretlerine ve yönlendirmelere dikkat etmeleri önem taşıyor.

 • 15.10.2023 15 Eki 09:14 Ümraniye Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine büyük destek

  Ümraniye Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine büyük destek Ümraniye Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 16 amatör spor kulübüne 1 milyon 694 bin TL malzeme yardımında bulundu. İstanbul Valisi Davut Gül ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'ın katıldığı malzeme dağıtım töreni renkli görüntülere sahne oldu. Ümraniye Spor Kulübü futbol altyapı direktörü Fatih İbradı, belediyenin desteği için teşekkürlerini iletti.

 • 15.10.2023 15 Eki 08:58 Ümraniye Belediyesi 16 Amatör Spor Kulübüne Malzeme Yardımında Bulundu

  Ümraniye Belediyesi 16 Amatör Spor Kulübüne Malzeme Yardımında Bulundu Ümraniye Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 16 amatör spor kulübüne 1 milyon 694 bin TL malzeme yardımında bulundu. İstanbul Valisi Davut Gül ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'ın katıldığı malzeme dağıtım töreni Ümraniye Millet Bahçesi'nde gerçekleşti.

 • 10.10.2023 10 Eki 13:26 Antalya Büyükşehir Belediyesi İbradı'nda içme suyu imalatı çalışması gerçekleştiriyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi İbradı'nda içme suyu imalatı çalışması gerçekleştiriyor Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, İbradı'nın Ormana Mahallesi'nde içme suyu sıkıntısını çözmek için çalışma yapıyor. Yeni içme suyu kaynağı ve hat imalatıyla su sorunu çözülerek, Ormana halkının su ihtiyacı karşılanacak.

 • 27.09.2023 27 Eyl 23:15 Antalya'da turistlerin yeni gözdesi 17 kişilik nüfusa sahip 800 yıllık Belenalan köyü

  Antalya'da turistlerin yeni gözdesi 17 kişilik nüfusa sahip 800 yıllık Belenalan köyü Antalya'da turistlerin yeni gözdesi 17 kişilik nüfusa sahip 800 yıllık Belenalan köyü Turistler 350 yıllık tarihi camii, 250 yıllık tarihi düğmeli evlere büyük hayranlık duyuyor Seyahat acentesi satış sorumlusu Faruk Boztaş: "Misafirlerin yüzde 80'i Alman misafirler, bölge Almanya'da da belirli...

 • 21.09.2023 21 Eyl 11:11 Antalya'da İklim Değişikliği Nedeniyle Pekmez Üretimi Azaldı

  Antalya'da İklim Değişikliği Nedeniyle Pekmez Üretimi Azaldı Antalya'nın İbradı ilçesinde bağ bozumu başladı ancak iklim değişikliği ve olumsuz hava şartları nedeniyle üzüm bağlarında mildiyö hastalığı oluştu. Bu durum pekmez üretiminin yok denecek kadar az olmasına sebep oldu. Çiftçiler, az miktarda elde ettikleri üzümleri pekmez yaparak kendi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar.

 • 17.09.2023 17 Eyl 12:41 Antalya'da Üzümdere Irmağı Kurudu

  Antalya'da Üzümdere Irmağı Kurudu Antalya'nın Akseki ve İbradı ilçelerinde bulunan Üzümdere Irmağı, kuruması sonucu suya ihtiyaç duyan yengeçlerin telef olmasına neden oldu. Bazı yengeçler ise küçük su birikintilerinde hayatta kalmaya çalışıyor. Oymapınar ve Manavgat barajlarını besleyen ırmağın kurumasının nedeni, yaz ve sonbahar yağmurlarının zamanında gelmemesi ve kışın kar yağmaması olarak açıklandı. Bölgede yaşayanlar, eskiden kasım ayına kadar su akan ırmağın son yıllarda kuruduğunu belirtti.

 • 14.09.2023 14 Eyl 08:43 Tuğla koyduğu kamyonetin altında kalan sürücü hayatını kaybetti

  Tuğla koyduğu kamyonetin altında kalan sürücü hayatını kaybetti Antalya'nın İbradı ilçesinde bir sürücü, kamyonetinin altında kalarak hayatını kaybetti. Ekici, rampada lastiğine tuğla koyduğu sırada tuğlanın kırılmasıyla hareket eden aracın altında kaldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan sürücü, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 12.09.2023 12 Eyl 13:30 AK Parti Antalya'da 8 ilçe başkanı değişti

  AK Parti Antalya'da 8 ilçe başkanı değişti AK Parti Antalya'da atama değişiklikleri yaşanıyor.

 • 12.09.2023 12 Eyl 11:13 Antalya'da 800 rakımlı köyde incir hasadı başladı

  Antalya'da 800 rakımlı köyde incir hasadı başladı Antalya'nın İbradı ilçesinin 800 rakımlı Ürünlü Mahallesinde yetişen siyah incirin hasat dönemi başladı. Aşırı sıcaklar nedeniyle rekoltede düşüş yaşanırken, incirler kilogramı 50 TL'den satışa sunuluyor.

 • 12.09.2023 12 Eyl 11:05 Antalya İbradı'da Siyah İncir Hasadı Başladı

  Antalya İbradı'da Siyah İncir Hasadı Başladı Antalya'nın İbradı ilçesinde bulunan Ürünlü Mahallesi'nde yetişen siyah incirin hasat dönemi başladı. İncirler, olgunlaşmaya başladıklarında dalından kopartılıp ayrıştırılarak Antalya haline gönderiliyor. Bu yıl hava şartları nedeniyle rekoltede yüzde 50 düşüş yaşanırken, incirlerin kalitesi ise geçen yıla göre daha yüksek oldu.

 • 09.09.2023 09 Eyl 02:02 30. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde Atatürk'ün Sevdiği Opera Sahnelendi

  30. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde Atatürk'ün Sevdiği Opera Sahnelendi Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 30. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiği operalardan biri olan 'Tosca' sahnelendi. İtalyan besteci Giacomo Puccini tarafından bestelenen eser, festivalin 30. yıl kutlamaları kapsamında Antalya'da izleyiciyle buluştu.

 • 03.09.2023 03 Eyl 22:28 İbradı Üzüm Festivali'nde Rahvan At Yarışları Düzenlendi

  İbradı Üzüm Festivali'nde Rahvan At Yarışları Düzenlendi Antalya'nın İbradı ilçesinde düzenlenen Geleneksel İbradı Üzüm Festivali'nin son gününde, Eynif Ovası'nda 10. Rahvan At Yarışları organize edildi. Yarışlarda dereceye giren at sahiplerine ödüller verildi. Ayrıca festivalde Türk okçuluk faaliyetleri, yemek ikramı ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

 • 03.09.2023 03 Eyl 10:52 Uluslararası Food Fest Antalya Gastronomi Festivali'nde Mor Üzüm Hasadı Yapıldı

  Uluslararası Food Fest Antalya Gastronomi Festivali'nde Mor Üzüm Hasadı Yapıldı Bu yıl 2'ncisi düzenlenen Uluslararası Food Fest Antalya Gastronomi Festivali'nin ikinci gününde Antalya'da yetişen 'Mor Üzüm' hasadı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve davetliler üzüm hasadına katıldı.

 • 02.09.2023 02 Eyl 23:42 Altınbeşik Mağarası Rekor Ziyaretçi Sayısına Ulaştı

  Altınbeşik Mağarası Rekor Ziyaretçi Sayısına Ulaştı Antalya'nın İbradı ilçesinde bulunan Altınbeşik Mağarası, son yılların en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşarak 8 ayda 100 bin yerli ve yabancı turisti ağırladı. Mağara, turkuaz suyu ve traverten oluşumlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip.

 • 02.09.2023 02 Eyl 21:51 İbradı Üzüm Festivali Başladı

  İbradı Üzüm Festivali Başladı Antalya'nın İbradı ilçesinde düzenlenen 56. Geleneksel İbradı Üzüm Festivali başladı. Festivalde çeşitli etkinlikler, yarışmalar ve konserler düzenleniyor.

 • 01.09.2023 01 Eyl 11:13 Akseki Kaymakamı Volkan Hülür, ilçe halkına veda etti

  Akseki Kaymakamı Volkan Hülür, ilçe halkına veda etti Antalya'nın Akseki ilçesinde 4 yıldır görev yapan Kaymakam Volkan Hülür, Diyarbakır Eğil ilçesine atandı. Hülür, düzenlenen veda programında yaptığı konuşmada, ilçede yapılan hizmetlere değindi ve teşekkürlerini iletti. Programa birçok kurum amiri ve temsilcisi katıldı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 12:21 Antalya'da Uluslararası Gastronomi Festivali Başlıyor

  Antalya'da Uluslararası Gastronomi Festivali Başlıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Food Fest Antalya Gastronomi Festivali, 1-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalde ünlü sanatçılar Melek Mosso ve Buray konser verecek, ünlü şefler workshoplar düzenleyecek ve panel ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

 • 26.08.2023 26 Ağu 19:15 İbradı'da Geleneksel Ormana Üzüm Festivali Düzenlendi

  İbradı'da Geleneksel Ormana Üzüm Festivali Düzenlendi Antalya'nın İbradı ilçesinde bu yıl 56'ncısı düzenlenen Geleneksel Ormana Üzüm Festivali, büyük bir katılımla gerçekleşti. Festivalde mevlit okunmasıyla başlayan etkinlikler, yarışmalar, ikramlar ve gezilerle devam etti. Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun'un konseriyle festival sona erecek.

 • 25.08.2023 25 Ağu 10:23 Antalya İbradı'da Geleneksel Üzüm Festivali Başlıyor

  Antalya İbradı'da Geleneksel Üzüm Festivali Başlıyor Antalya'nın İbradı ilçesinde düzenlenen 56. Geleneksel Ormana Üzüm Festivali ve İbradı Üzüm Festivali, yarın başlayacak. Festivaller, çeşitli etkinliklerle 26 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İbradı, doğal güzellikleri, tarihi evleri ve gastronomisiyle turizmde önemli bir adres olarak biliniyor. Festival kapsamında üzüm yarışmaları, ödül törenleri, konserler ve geleneksel Türk faaliyetleri düzenlenecek.

 • 24.08.2023 24 Ağu 14:57 İbradı'da 'Mutluluğa Kurşun Sıkma' Bilgilendirme Faaliyetleri

  İbradı'da 'Mutluluğa Kurşun Sıkma' Bilgilendirme Faaliyetleri Antalya'nın İbradı ilçesinde asker uğurlamaları, düğün sevinçleri, maç ve bayram kutlamalarında havaya ateş etme olaylarının engellenmesi için jandarma ekipleri tarafından 'Mutluluğa kurşun sıkma' başlığı altında bilgilendirme faaliyetleri düzenlendi. İbradı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından hazırlanan afişler halka açık yerlere asıldı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 22:41 Çekirge istilasına hindili çözüm!

  Çekirge istilasına hindili çözüm! Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl başlattığı hindilerle biyolojik mücadele yöntemini bu yıl da sürdürerek meraları çekirge istilasından kurtarmaya devam ediyor. Hindiler sayesinde çekirge popülasyonunda azalma sağlanırken, çevreye ve hayvanlara zarar veren ilaçlamaların da önüne geçiliyor.

 • 21.08.2023 21 Ağu 13:07 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çekirge İstilasına Karşı Hindilerle Biyolojik Mücadeleyi Sürdürüyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çekirge İstilasına Karşı Hindilerle Biyolojik Mücadeleyi Sürdürüyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl başlattığı biyolojik mücadele yöntemiyle çekirge istilasını önlemek için hindi palazı dağıtımını bu yıl da sürdürüyor. Çekirgelere karşı yapılan ağır ilaçlamaların çevreye ve hayvanlara zarar vermesinin önüne geçilerek, çekirge popülasyonunda azalma sağlanıyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından çobanlara hindi palazları ve yemleri teslim ediliyor. Proje sayesinde çobanlar yeni bir gelir kaynağı elde ederken, çekirge sorunu da azalıyor.

 • 16.08.2023 16 Ağu 10:45 Konya-Antalya Karayolu'nda Kamyon Yangını

  Konya-Antalya Karayolu'nda Kamyon Yangını Yeni Konya-Antalya D-687 Karayolu'nda seyir halindeki kamyon, çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. İtfaiyenin müdahalesine rağmen tamamen yanan kamyonun kasasındaki doğal gaz kombi cihazları da tamamen yandı. Olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi İbradı birimine bağlı ekipler sevk edildi ve yangın söndürüldü.

 • 11.08.2023 11 Ağu 18:51 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Deprem Vakfı ile iş birliği yapacak

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Deprem Vakfı ile iş birliği yapacak Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, Antalya Deprem Master Planı için Türkiye Deprem Vakfı ile iş birliği yapılması kararı aldı. Başkan Böcek, ilçe belediyelerinin yapı stoku envanteri hazırlama görevini hatırlatarak, çalışmalara katkı sunmalarını istedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Deprem Master Planı çalışmaları devam ediyor. Ayrıca, ASAT Genel Kurulu'nda Fransız Kalkınma Ajansı finansmanlı kredi kullanılması kararı alındı.

 • 03.08.2023 03 Ağu 12:31 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Depremden Etkilenen Hataylı Gençleri Misafir Ediyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Depremden Etkilenen Hataylı Gençleri Misafir Ediyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen Hataylı gençleri Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi'nde misafir ediyor. Gençler, bir hafta süresince çeşitli sosyal aktivitelerle hem yaz tatilini değerlendirecek hem de moral depolayacak. Ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, ağustos ve eylül aylarında Antalya'nın ilçelerinden gelen gençleri de ağırlayacak.

 • 03.08.2023 03 Ağu 11:23 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Depremden Etkilenen Hataylı Gençleri Misafir Ediyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Depremden Etkilenen Hataylı Gençleri Misafir Ediyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen Hataylı gençleri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi'nde misafir ediyor. Gençler, bir hafta süresince çeşitli sosyal aktivitelerle hem yaz tatilini değerlendirecek hem de moral depolayacak. Ayrıca, atölye çalışmaları da düzenlenecek.

 • 28.07.2023 28 Tem 17:20 Manavgat Orman Yangınından İki Yıl Sonra Bölgede Normalleşme

  Manavgat Orman Yangınından İki Yıl Sonra Bölgede Normalleşme Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2019 yılında çıkan orman yangınında zarar gören alanlar, devletin yardımlarıyla yeniden yeşillenmeye başladı. Evleri zarar gören vatandaşlar, devletin sağladığı desteklerden memnuniyetlerini dile getirdi.

 • 20.07.2023 20 Tem 22:20 Manavgat'ta ormanlara jandarma koruması: 24 saat devriye gezip havadan dronla izliyorlar

  Manavgat'ta ormanlara jandarma koruması: 24 saat devriye gezip havadan dronla izliyorlar Antalya'nın Manavgat ilçesinde, jandarma ekipleri, Sorgun ve Sarılar olmak üzere ormanları karadan devriye ekiplerle, havadan da dron ile 24 saat izliyor. Hava sıcaklıklarının yüksek olması ve yangın ihbarlarının artması nedeniyle denetimler sıklaştırılmıştır.

 • 20.07.2023 20 Tem 22:15 Manavgat'ta ormanlara jandarma koruması: 24 saat devriye gezip havadan dronla izliyorlar

  Manavgat'ta ormanlara jandarma koruması: 24 saat devriye gezip havadan dronla izliyorlar Antalya'nın Manavgat ilçesinde, jandarma ekipleri, Sorgun ve Sarılar olmak üzere ormanları karadan devriye ekiplerle, havadan da dron ile 24 saat izliyor. Hava sıcaklıklarının yüksek olması ve yangın ihbarlarının artması nedeniyle denetimler sıklaştırılmıştır.

 • 19.07.2023 19 Tem 12:55 Antalya Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Ceviz ve Zeytin Fidanı Hibe Ediyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Ceviz ve Zeytin Fidanı Hibe Ediyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerelden kalkınma projesi çerçevesinde çiftçilere 10 bin adet ceviz ve 10 bin adet zeytin fidanı hibe etti. İlçelerde de çiftçilere fidan dağıtımı yapıldı. Tarımsal üretim yapmak isteyen ancak girdi maliyetleri karşısında zorlanan üreticilerin yanında olmayı sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi hibe destekleriyle yüz güldürmeye devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından talepte bulunan üreticilere 10 bin adet ceviz ve 10 bin adet zeytin fidanı teslim edildi.

 • 18.07.2023 18 Tem 17:58 İbradı'da bulunan mağaraya 'Arabalı Mağara' adı verildi

  İbradı'da bulunan mağaraya 'Arabalı Mağara' adı verildi Hacettepe Üniversitesi Mağara Araştırma Topluluğu'nun (HÜMAK), İbradı ilçesinde yaptığı mağara araştırmasında Murat 124 marka otomobil buldu. Mağaraya 'Arabalı Mağara' adı verildi. Araç sahibi ise aracı sattığını ancak üzerinden devrini yapmadığını belirtti.

 • 13.07.2023 13 Tem 17:19 Sümer Ezgü, Altınbeşik Mağarası'nda türkü söyledi

  Sümer Ezgü, Altınbeşik Mağarası'nda türkü söyledi Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, Antalya'nın İbradı ilçesindeki Altınbeşik Mağarası'nda 'Yörük sazı' olarak nitelenen 3 telli bağlama çalıp türkü söyledi. TRT'de yayımlanan 'Sümer Ezgü ile Anadolu'dan Geldik' programının çekimleri için kente gelen Ezgü, Döşemealtı ilçesinde türkülerini derlediği halk ozanlarıyla röportaj yaptı. Bölgenin kültürünü ve folklorunu yansıtan çekimler yapan Ezgü, İbradı ilçesinde de yöre halkıyla sohbet etti. Sarı beşik şeklindeki kemerleri dolayısıyla 'Altınbeşik' ismi verilen mağarada, turkuaz suyu ve doğal güzellikleri gösteren Ezgü, türkü söylediği anları sosyal medya hesabından da paylaştı. Ezgü'nün paylaşımı, sevenlerinden çok sayıda beğeni ve yorum aldı. Ezgü, Anadolu'nun kadim müzik kültürünü, bugünkü yaşayan ustalarını belgelediğini söyledi. Antalya'nın, Yörük Türkmen kültürünün en yaygın görüldüğü illerden olduğunu belirten Ezgü, bu zenginlikleri kayıt altına almak için yollara düştüğünü dile getirdi. Programının adı Anadolu'dan Geldik. Kültürümüzü, folklorumuzu, gittiğimiz bölgelerin halen yaşayan müziğini gelecek kuşaklara aktarmak için çabalıyorum.

 • 03.07.2023 03 Tem 11:13 Altınbeşik Mağarası'nı bayram tatilinde 10 bin kişi ziyaret etti

  Altınbeşik Mağarası'nı bayram tatilinde 10 bin kişi ziyaret etti - Altınbeşik Mağarası'nı bayram tatilinde 10 bin kişi ziyaret etti Milyonlarca yıllık sürecin izlerini taşıyor, sodalı suyu ve turkuaz rengiyle dikkat çekiyor.

 • 29.06.2023 29 Haz 11:04 Antalya'nın düğmeli evlerinde yılda 8 bin kişi konaklıyor

  Antalya'nın düğmeli evlerinde yılda 8 bin kişi konaklıyor Antalya'nın İbradı ilçesinin Ormana Mahallesi, tarihi dokusu, düğmeli evleri, iklim yapısı, Altınbeşik Mağarası ve Eynif Ovasındaki yılkı atlarıyla alternatif turizmin adresi haline geldi. Bölge, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken doğa turları, yöresel tatlar ve kültürel zenginlikleriyle binlerce turisti ağırlıyor. Alternatif turizm işletmecisi Tolga Özgüven, bölgede turizmin hızla devam ettiğini belirtirken, düğmeli evlerde yılda 8 bin kişinin konakladığını ifade etti. Yerli turistlerin de deniz, kum, güneş turizmini tercih etmeyerek bölgeden faydalandığı vurgulandı. Bölgenin yeni yol yapımıyla daha da cazip hale geldiği ve alternatif turizm açısından önemli bir nokta olduğu belirtildi.

 • 28.06.2023 28 Haz 14:59 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da Taksici Esnafıyla Bayramlaştı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da Taksici Esnafıyla Bayramlaştı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kurban Bayramı tatilini geçirdiği Antalya'da taksici esnafıyla bayramlaşarak sohbet etti. Bakan Ersoy, ayrıca Antalya'da AK Parti İl Başkanlığı'ndaki bayramlaşma törenine de katılacak.

 • 27.06.2023 27 Haz 18:10 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Baba Ocağına Ziyarette Bulundu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Baba Ocağına Ziyarette Bulundu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın İbradı ilçesine bağlı Ormana Mahallesi'ne ziyarette bulundu. Mahalle meydanının mermer levhası önünde oğlu ile fotoğraf çektirdi ve esnaf ziyareti yaparak vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Ziyarete, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa köse, Kemal Çelik ile il başkanı Ali Çetin ve partililer de katıldı.

Advertisement