İsrail'in Gazze'ye Saldırıları - Son Dakika

İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

26.07.2014 12:09
İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

Siirt'te bir grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla iftarını çay ve simitle açtı.

Siirt'te bir grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla iftarını çay ve simitle açtı.

Siirt'teki bir çay bahçesinde "Bir çay bir simit" sloganıyla düzenlenen programda konuşan Siirt Gazeteciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Atilla Durak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, orada yaşanan insanlık dramı ve açlığa dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Mazlumların Gazze, Suriye ve Irak başta olmak üzere birçok bölgede zulüm altında olduğunu ifade eden Durak, "Biz evimizde 7 çeşit yemekle iftarımızı açarken bir lokma ekmeğe muhtaç Gazze, Suriye ve Irak'taki insanların durumu vicdan sahibi herkesi derinden yaralıyor. Aç insanları bir nebze de olsa anlamak için bugün iftarımızı zengin menülü yemeğin yerine bir çay ve bir simit ile açmayı uygun gördük" dedi.

Suriye, Irak, Mısır, Filistin, Doğu Türkistan ve özellikle Gazze'de bir insanlık dramı yaşandığını ve yaşanan olaylardan dolayı ramazanı bir bayram gibi yaşamaktan yoksun kaldıklarını belirten Vali Mustafa Tutulmaz da düzenlenen etkinliğin çok anlamlı olduğunu kaydetti.

İftarın bir çay ve bir simitle açıldığı programa Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Müftüsü Faruk Arvas, AK Parti İl Başkanı Fevzi Sevgili, Siirt Belediye eski Başkanı Mervan Gül ve davetliler katıldı. - Siirt

YORUMLAR
500
İslami Cihad Hareketi: İsrail kabul ettiği şartlarımızı yerine getirmezse ateşkes anlaşmasını yok sayacağız İslami Cihad Hareketi: İsrail kabul ettiği şartlarımızı yerine getirmezse ateşkes anlaşmasını yok sayacağız BM: Gazze ile İsrail arasındaki ateşkesi memnuniyetle karşılıyoruz BM: Gazze ile İsrail arasındaki ateşkesi memnuniyetle karşılıyoruz Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefonda görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefonda görüştü
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İsrail'in Gazze'ye Saldırıları - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement