İzmir Basınında Bugün - Son Dakika
Yerel

İzmir Basınında Bugün

İzmir Basınında Bugün

YENİ ASIR.Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu, Manisa OSB'de kuracağı çamaşır kurutma fabrikasında zihinsel engellilerin de üreterek kazanmasını sağlayacak.

02.01.2012 14:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir'de yayımlanan gazetelerde yer alan haberlerden bazıları şöyle

YENİ ASIR: "Engelliler için fabrika kuruyor"

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu, Manisa OSB'de kuracağı çamaşır kurutma fabrikasında zihinsel engellilerin de üreterek kazanmasını sağlayacak.

YENİGÜN: "Turistik spor"

Yasal düzenlemeleri tamamlanamayan İkiçeşmelik'te geçtiğimiz yıl yapılacak yenileme ertelendi. Spotçu işgali altındaki cadde bu yıl da Kadifekale, Agora, Kemeraltı turistik aksının dışında kaldı.

HABER EKSPRES: "Nezaket Hanım'ın evlilik kursu tuttu"

Nezaket Atasoy'un 2010'dan beri verdiği evlilik kursu, Bakan Şahin'in projeleri arasına girdi.

GAZETEM EGE: "Sulak alanlar tehlike altında"

Doğal Hayatı Koruma Derneği Genel Müdürü Tolga Baştak, göller, nehirler, bataklıklar, turbalıklar, taşkın düzlükleri, tuzlalar, deniz çayırı yatakları, gelgit anında altı metreden derin olmayan deniz kıyısı alanları gibi kıyı sulak alanları, atık su arıtım gölcükleri ve rezervuarların sulan alan tanımı içine girdiğini söyledi.

EGE TELGRAF; "İzmir'e yaşam merkezi"

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Arrod Novotel, Accord, İbis, Swiss ve Launiok gibi marka otellerin ruhsat için devreye girdiklerini söyledi.

EGE'DE BUGÜN: "İzmir büyük değişime hazırlanıyor"

Alsancak liman gerisinden başlayıp Bayraklı Turan'a kadar olan 471 hektarlık alanı kapsayan yeni kent merkezinde, yıllar içinde İzmir'in çehresi değişecek, kent büyük yatırımlarla buluşacak.

HÜRRİYET İzmir : "Olay nerede, ben oradayım"

Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İzmir'in nüfusuna göre suç oranı düşük bir kent olduğunu söyledi, "Bu performansı daha yukarı taşıyacağız. Hem ben, hem de ekibim hep sokakta olacak" dedi.

MİLLİYET EGE: "Expo'da rota 5 kuta"

Yürütme Kurulu Başkanlığına getirilen Mahmut Özgener, Expo 2020 için çizdikleri rotayı Milliyet Ege'ye açıkladı. Dünya 7 bölgeye ayrılacak, her bölgede ayrı ekipler görevlendirilecek.

SABAH EGELİ: "Kocaoğlu: 2012 adalet yılı olsun"

2011'in son gününü Foça'da geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, burada aldığı moral ve enerjiyle yeni yıla keyifli girdiğini söyledi. Çocuklarla sohbet eden, halkın şikayetlerini dinleyen Kocaoğlu, "2012 adalet yılı olsun" dedi.

POSTA EGE: "37 milyon TL yandı"

İzmir'de geçen yıl yaşanan 8 bin 280 yangının milli servete zararı 36 milyon 976 bin lira oldu.

HABERTÜRK EGELİ: "Çürük çetesine 36 yıl isteniyor"

İzmir'de depreme dayanıksız yapılara sahte belgelerle oturulabilir raporu verdikleri öne sürülen 36 sanıklı çeteye 36 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

CUMHURİYET EGE: "Dönüşüm başka bahara"

Belediye kentsel dönüşüm yapamaz eleştirilerine yaşama geçirdikleri projelerle yanıt verdiklerini belirten Aziz Kocaoğlu, yeni projelerinin onaylanmasını beklediklerini söyledi.

- İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmir Basınında Bugün - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu
  14:28 Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, bugün düzenlenen proje tanıtım toplantısında Ankara'nın sorunlarını ve geleceğe dair umutlarını ele aldı. Altınok, Ankara'nın huzurunu geri kazanması için hızlı çözümler getiren bir liderlik anlayışına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • Atatürk Cumhuriyet Kulesi'nde Dağcıların Çalışmaları Dron ile Kaydedildi
  14:06 Atatürk Cumhuriyet Kulesi'nde Dağcıların Çalışmaları Dron ile Kaydedildi

  Ankara'daki Atatürk Cumhuriyet Kulesi'nde, 11 endüstriyel dağcının cam çatı montajı yaparken gerçekleştirdiği çalışmalar havadan dron ile kaydedildi. Dağcılar, yükseklik korkusuna rağmen güvenlik önlemleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Kule, 15 Mart'ta gerçekleştirilecek açılışa hazırlanıyor.

 • ABD'de 320 kilometrelik yeraltı tünellerinde yaşayan
  13:50 ABD'de 320 kilometrelik yeraltı tünellerinde yaşayan "köstebek insanlar"ın gizli yaşamı ifşa oldu

  ABD'de gece kulüpleri ve kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas'ın altındaki labirentlerde yaşayan 2000 kişinin gizli yaşamı gözler önüne serildi. Yaklaşık 320 kilometre uzunluğundaki tünellerde yaşayan ve kendilerine "Köstebek İnsanlar" adını veren insanların bir kısmının akli dengesinin yerinde olmadığı ve bir kısmının da uyuşturucu bağımlısı olduğu öğrenildi.

 • Davet tartışması alevleniyor! İmamoğlu'ndan Kurum'a belgeli yanıt: Utanır mı acaba?
  13:41 Davet tartışması alevleniyor! İmamoğlu'ndan Kurum'a belgeli yanıt: Utanır mı acaba?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattının açılış törenine davet edildiğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum tarafından yalanlanmıştı. Kurum'un "Kendisine herhangi bir davet yapılmamış, hayali davetler yapıyor" sözlerine belgeli yanıt veren İmamoğlu, "Bu daveti acemi adaya göndereceğim acaba utanır mı?" diye konuştu.

 • 12:35 "Çiller'in Kurum'a desteği rantsal" diyen Dündar yaşadıklarını anlattı: O dönem öldürülmem istendi

  Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'a verdiği destek sonrası "rant" iddiaları ortaya atılan eski Başbakan Tansu Çiller'le ilgili bir açıklama da gazeteci Uğur Dündar'dan geldi. Eşi Özer Çiller'in Antalya'da bir hazine arazisine 5 yıldızlı otel kondurmasına ilişkin yaptığı haberler sonrası o dönem ölüm tehditleri aldığını belirten Dündar, "Bizi karadan ve havadan takip edip evime nasıl gidilir, camlar kurşun geçiriyor mu diye hedef gösterdiler. Korku filmlerinde bile böylesi yaşanmamıştır" dedi.

 • Limak Filarmoni Orkestrası konserine dans teklifi damga vurdu
  11:44 Limak Filarmoni Orkestrası konserine dans teklifi damga vurdu

  Limak Filarmoni Orkestrası, İstanbul'da Zorlu PSM'de düzenlenen geleneksel yeni yıl konserlerinin ilkini gerçekleştirdi. Konserde, dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Ramon Vargas ve Rame Lahaj da sahne aldı ve izleyicilere müzik ziyafeti yaşattı.

 • Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı
  11:27 Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in son dönemde ağır eleştirilerde bulunduğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. 2023 Kasım ayında görevden alınan Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı. İde şarkıyı "5 yıllık şahitliğimin ürünüdür bu şarkı" sözleriyle paylaştı.

 • 30 yıldır pes etmiyor! Bu kez hem muhtarlık hem de başkanlık için aday oldu
  11:16 30 yıldır pes etmiyor! Bu kez hem muhtarlık hem de başkanlık için aday oldu

  Sandıklı ilçesinde yaşayan Menderes Koçak, önümüzdeki seçimlerde köy muhtarlığı ve belediye başkanlığına aday oldu. Koçak, 1994 yılından bu yana 19 kez adaylık deneyimi yaşadığını ve bu seçimde liste başı olduğunu iddia etti. Elektrikli bisikletiyle seçim çalışmalarını yürüten Koçak, her iki görevi de kazanması durumunda belediye başkanlığını tercih edeceğini belirtti.

 • Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok
  10:56 Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

  Alparslan Türkeş'in kızı ve İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş partisi tarafından Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak ilan edilirken, gelişme ülkü ocaklarını kızdırdı. Türkeş'in "Adana'nın hakkı daha fazlası" yazılı pankartının yanına kendi pankartlarını asan Adana Ülkü Ocakları, "Adana'da ihanete geçit yok" ifadesini kullandı. Ülkü ocaklarının "İhanet" kelimesini çevreleyen ok işaretiyle Ayyüce Türkeş'i göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.


Advertisement