Kayserinin Picassosu Şiirde de Kendini Kanıtladı - Son Dakika

Kayserinin Picassosu Şiirde de Kendini Kanıtladı

05.06.2012 14:35
Kayserinin Picassosu Şiirde de Kendini Kanıtladı

Sokakta çizdiği resimlerle tanınan resim öğretmeni Uygur Orhan, şiirdeki yetkinliğini de kanıtladı ve Adnan Yücel Öykü ve Şiir Festivali'nde birinci oldu.

Sokakta çizdiği resimlerle tanınan resim öğretmeni Uygur Orhan, şiirdeki yetkinliğini de kanıtladı ve Adnan Yücel Öykü ve Şiir Festivali'nde birinci oldu.

Kayserinin Picassosu olarak tanınan resim öğretmeni Uygur Orhan, 'Roboski Ölüleri' adlı kitabıyla, Adnan Yücel Öykü ve Şiir Festivali'nde birinci seçildi. Adnan Yücel'in toplumcu-gerçekçi yönünün kendisi için gurur kaynağı olduğunu söyleyen Orhan, "Ocak ayında yarışma duyurusunu internetten gördüğümde çok heyecanlanmıştım. Şimdi de birinciliğe layık görüldüm. Çok mutluyum. Halklar adına teşekkür ediyorum." dedi.

Kitabı

29 aralık 2011 tarihinde Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olaylardan önce yazmaya başladığını dile getiren Orhan, " Türkiye'de katliamlar bitmiyor. Sivas oldu, Maraş oldu, sonra da Roboski oldu. Ben de kitabın adını Roboski Ölüleri koydum. Kitabın içindeki resimler de bana ait. Hatta kapağında yer alan Picasso'nun Guernica'sı da geçtiğimiz yıl İzmir kampında yaptığımız kolektif heykel çalışmasının fotoğrafı. Bunlarla sevimli, sempatik bir kitap oluştu. Ama acılar sempatik olmuyor. Şiirler de acılardan oluşuyor. Adnan Yücel'in de dediği gibi yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek yazmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

(SK)

05.06.2012 14: 15: 22

TSI

NNNN - KAYSERİ

YORUMLAR
500
İstanbul'da Uygur Türkleri ve Hindistan'daki Müslümanlara destek programı düzenlendi İstanbul'da Uygur Türkleri ve Hindistan'daki Müslümanlara destek programı düzenlendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kayserinin Picassosu Şiirde de Kendini Kanıtladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement