Kimisi yakınını aramak kimisi de kan vermek için hastaneye koştu - Son Dakika

Kimisi yakınını aramak kimisi de kan vermek için hastaneye koştu

07.02.2023 15:19

- Kimisi yakınını aramak kimisi de kan vermek için hastaneye koştu Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde 11 yaralı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne getirilmişti.

- Kimisi yakınını aramak kimisi de kan vermek için hastaneye koştu

İSTANBUL - Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde 11 yaralı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne getirilmişti. Hastaneye getirilen depremzedelerin ardından hastaneye hem kan vermek hem de yakınlarını aramak için gelen çok sayıda insan oldu.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili de sarsan depremin ardından depremzedeler gece saatlerinde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne getirilmeye başlanmıştı. Yaralıların hastaneye getirildiğini duyan vatandaşlar da hem kan vermek hem de kaybolan ve haber alamadıkları yakınlarını bulmak için hastaneye akın etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden voleybol müsabakası için Adıyaman'a gelen ve otelde enkaz altında kalan sporcu Selin Karakaya'yı bulma ümidiyle gelen Eray Demirkol, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde bulamadığını, diğer hastanelere bakacağını dile getirdi.

Arkadaşının kızı olan 10-12 yaşlarında olan Selin Karakaya'yı aradığını belirten Eray Demirkol, "Adıyaman'dan sabah buraya gelmişler. Sadece bu hastaneye değil, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne de gitmişler. Ben de Bahçeşehirdeydim, yakın olduğu için buraya baktım ama burada yok. Kızın babası arkadaşım. Annesi de oradaydı ama annesinin durumunu bilmiyorum. Babası iyi ama. Sadece kızını arıyor şu anda" açılamasında bulundu.

Herkesin birbirine yardım etmesi gerektiğini söyleyen vatandaş, "Hem kan bağışı için hem de benim görümcem kanser, onun kemoterapi tedavisi için geldik. Bütün herkes elini taşın altına koysun. Biz dünden beri uyku uyumadık, ailecek mahvolduk. Çok üzücü bir şey, herkesin başına gelebilir. Yarım saatlik uykuyla şu an buradayım. İnşallah herkes kurtulur. Oradakilerin Allah yardımcısı olsun, devletimiz zaten elinden gelen her şeyi yapıyor. Battaniyenin, berenin fiyatlarını bir günde uçurmuşlar. Bu insanlık dışı bir şey, böyle olmaması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Elinden kan vermenin geldiğini belirten Hatice Turgut ise, "Kan vereceğiz, elimizden başka bir şey gelmedi, uzak bir yer; gidip gelemiyoruz" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
TÜBİTAK Başkanı Mandal: 'Depremin boyutuna bakıldığına konuyu tek bir açıdan ele almak doğru değil' TÜBİTAK Başkanı Mandal: 'Depremin boyutuna bakıldığına konuyu tek bir açıdan ele almak doğru değil' Osmaniye'de depremde yıkılan 651 binanın 476'sının enkazı kaldırıldı Osmaniye'de depremde yıkılan 651 binanın 476'sının enkazı kaldırıldı Bolu Valisi Kılıç, Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesine görevlendirildi Bolu Valisi Kılıç, Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesine görevlendirildi

Son Dakika Yerel Kimisi yakınını aramak kimisi de kan vermek için hastaneye koştu - Son Dakika


Advertisement