Kütahya'dan Kısa Kısa - Son Dakika
Yerel

Kütahya'dan Kısa Kısa

Kütahya'da, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadele çalışmaları kapsamında, Domaniç-İnegöl karayolunun açılmasında görev yaptığı bildirildi.

03.01.2012 11:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kütahya'da, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadele çalışmaları kapsamında, Domaniç- İnegöl karayolunun açılmasında görev yaptığı bildirildi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Valilikte 21 Kasım 2011'de gerçekleştirilen toplantıda tüm resmi kurum ve kuruluşlara karla mücadele bakımından görevler verildiği hatırlatıldı.

Orman Bölge Müdürlüğünün, toplantıda alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarına devam ettiği duyurulan açıklamada, şöyle denildi:

"Etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, kar ve tipi şehirler arası yollarda araç trafiğini de olumsuz yönde etkiliyor. Domaniç Orman İşletme Müdürlüğüne ait greyderle kış şartlarının ağır geçtiği Domaniç-İnegöl karayolunun Kocayayla mevkinde yol açma çalışmaları, Karayolları ekipleriyle müştereken yapıldı. Yoğun çalışma neticesi Domaniç-İnegöl karayolu trafiğe açık hale getirildi."

-Eğitim-Bir-Sen Şubesinden bilgilendirme toplantısı

(fotoğraflı)

Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şubesince hazırlanan ve Avrupa Birliği (AB) Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen "Mesleki Yönlendirme, Tanıtım ve Rehberlik Hizmetlerinin İncelenmesi" projesinin tanıtılması amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Şubeden yapılan yazılı açıklamada, proje kapsamında Almanya ve Belçika'da incelemelerde bulunacak katılımcılara, AB Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde gerçekleştirilen genel faaliyetler ve projenin dahil olduğu Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Programı hakkında bilgi verildiği bildirildi.

Katılımcılara, proje konusu, özeti ve proje hakkında genel bilgiler verilerek, projeden elde edilmesi beklenen sonuçlar hakkında bilgilendirme yapıldığı duyurulan açıklamada, şöyle denildi:

"Proje kapsamında gelecek haziran ayında yurt dışı hareketliliği yapılacağı belirtilerek, çalışma programı ve katılımcıların görevleri belirlendi. Proje, AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında uygun görülerek 30 bin 660 Avro hibe sağlandı. Proje kapsamında, proje sahibi olarak Eğitim-Bir-Sen ve proje ortağı olan Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü, Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Kütahya Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından belirlenen öğretmenler hareketlilik faaliyetine katılacak. Katılımcılar Almanya ve Belçika'da inceleme ve temaslarda bulunacak."

-KÜSAD yöneticilerinin ziyaretleri

(fotoğraflı)

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) yöneticileri, hastanede tedavi gören ünlü ressam Hüseyin Yüce ile Kütahya Vali Yardımcısı Bilal Ölmez'i ziyaret etti.

Dernek Başkanı Bayram Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, Yönetim Kurulu üyeleriyle Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine devam edilen Yüce'yi ziyaret ettiklerini bildirdi.

Yüce'ye "geçmiş olsun" dileklerini ilettiklerini ve hastane yetkililerinden durumuna ilişkin bilgi aldıklarını belirten Yıldız, "Korkulacak bir durum olmadığını, Hüseyin Yüce'nin ilaçla ve ayaktan tedavisine devam edileceğini öğrendik" ifadelerini kullandı.

Yıldız, kültür ve turizm işlerinden sorumlu Vali Yardımcısı Bilal Ölmez'i de makamında ziyaret ettiklerini duyurarak, derneğin bu yıl yapmayı planladığı etkinliklere ilişkin bilgi verdiklerini kaydetti.

- KÜTAHYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kütahya'dan Kısa Kısa - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti
  09 Nis Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

  Gazze Şeridi'nde İsrail güçlerinin düzenlediği hava saldırısında Maghazi Belediye Başkanı Hatem el-Ghamri ve 4 kişi hayatını kaybetti. Uluslararası topluma İsrail'e yönelik insanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı soruşturma açılması çağrısı yapıldı.

 • AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı
  09 Nis AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı

  AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Kürt seçmenin tercihlerini ve AK Parti'nin durumunu değerlendirdi. Miroğlu, Kürt seçmenin, AK Parti ve DEM gibi partilere oy vererek, marjinal sokak siyasetinden kurtulup siyasetin merkezinde söz sahibi olmak istediğini belirtti.

 • Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı
  09 Nis Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. Bugün öğle saatlerinden itibaren artarak akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

 • SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı
  09 Nis SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ecevit Keleş, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Sarıbıyık, bayramın manevi atmosferine vurgu yaparak, Filistin ve Doğu Türkistan'da yaşanan zulümlere dikkat çekti. Keleş ise bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesi gerektiğini belirtti.

 • Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  09 Nis Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler başkanlığında, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra 2024-2029 döneminin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Yeni dönem meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye daire müdürleri, basın mensupları ve Burhaniyeliler toplantıya katıldı. Toplantıda meclis başkan vekilleri, meclis katipleri ve encümen üyeleri seçildi. Ayrıca komisyon üyeleri belirlendi ve 2023 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

 • Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi
  09 Nis Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi

  31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Pazaryeri Belediye Meclisi ilk kez toplandı. Toplantıda encümen üyeleri, başkan vekili ve plan bütçe komisyonu belirlendi. Belediye Başkanı Zekiye Tekin, yeni dönemin Pazaryeri ilçesine hayırlı olmasını temenni etti.

 • TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı
  09 Nis TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı

  Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil edilen coğrafi işaretli ürün sayısı geçen yıl sonunda 1512 olurken, Gaziantep ürünü tescillenen iller sıralaması, Hatay da en fazla coğrafi işaret başvurusu yapan iller arasında ilk sırada yer aldı. Türkiye'nin coğrafi işaret tescilli ürün sayısı 2023 sonu itibarıyla 1512 oldu. Kuruma geçen yıl 371 ürün için başvuru yapıldı ve bunlardan 209'u coğrafi işaret tescili aldı.

 • Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu
  09 Nis Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu

  Akyazı Belediyesi'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı'nın güzelleştirilmesi ve değer katılması için çalışacaklarını belirtti.

 • Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor
  09 Nis Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor

  Barış Pınarı Harekatı'yla terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde halk, Türkiye'nin çabalarıyla sağlanan huzur ve güven ortamında beşinci Ramazan Bayramı'na girecek. Buna rağmen ekonomik zorluklar yaşayan halk, pazarda alışveriş yaparak bayrama hazırlanıyor.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  09 Nis Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından Zeytinburnu'nun 5 yıllık yeni yönetiminde söz sahibi olacak belediye meclis üyeleri, Belediye Başkanı Ömer Arısoy'un başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 • Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı
  09 Nis Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı

  Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, atla safari yaparak gelen Ceylan Kırca ve Sümmani Yılmaz tarafından beklenmedik bir ziyaretçi grubuyla karşılaştı. Başkan ve vatandaşlar bu ilginç ziyaret karşısında hayrete düştü.

 • Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi
  09 Nis Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi

  Meksika'nın başkenti Mexico City'de yaşayanlar, 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulmasını izlemek için sahillere ve Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi'nin kampüsüne akın etti. Tutulma, Meksika'nın kuzeyindeki bazı şehirlerde net şekilde izlendi. Meksikalılar ve turistler, tarihi anlara tanıklık etmek için tutulmanın görüldüğü kentlere akın etti.


Advertisement