Pursaklar'da Yaren Kültürü Yaşatılıyor - Son Dakika

Pursaklar'da Yaren Kültürü Yaşatılıyor

01.07.2015 18:00
Pursaklar'da Yaren Kültürü Yaşatılıyor

Pursaklar Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinlerinde kültürel değerler unutulmuyor.

Pursaklar Belediyesi'nin geleneksel Ramazan etkinlerinde kültürel değerler unutulmuyor. Bu kültürlerden biri olan 'Yaren Gecesi'nde ortaya renkli görüntüler çıktı.

Anadolu'nun en güzel örneklerinden biri olan Yaren kültürü Pursaklar'daki Ramazan etkinliğinde yaşatılıyor. İnsan yetiştirme, insanı hayata hazırlama, sosyal düzeni ve güvenliği sağlamak, halk mutfağını, halk tiyatrosunu, halk edebiyatını içerisine alan geniş bir kültürü yaşatmayı amaçlayan yarenler Pursaklar'da sahne alarak bu geleneği yaşatıyor. Kalfat Yaren ve Gençlik Derneği üyeleri Pursaklar Belediyesi Şehit Salim Akgül Parkı'nda sundukları Yaren Gecesi'nde büyük ilgi gördü. Geniş bir katılımın sağlandığı gecede, Yaren kültürüne ait örnekler sunan ekip, performanslarıyla göz doldurdu. Renkli görüntüler eşliğinde devam eden Yaren Gecesi'nin finali ise Çanakkale tiyatrosu ile son buldu. Ayrıca Pursaklar Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanına Çankırı Evi de kurularak bu kültüre sahip çıkılıyor. - ANKARA

YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pursaklar'da Yaren Kültürü Yaşatılıyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement