Şarkışla'dan Kısa Kısa - Son Dakika
Yerel

Şarkışla'dan Kısa Kısa

Şarkışla\'dan Kısa Kısa

Şarkışla Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin encümen üyeleri seçildi.

14.04.2014 16:49

Şarkışla Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin encümen üyeleri seçildi.

Aşık Veysel Kültür Merkezi toplantı salonundaki seçim öncesinde konuşan Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, Köylere Hizmet Götürme Birliğinde bir yıldır encümen üyeliği yapan İl Genel Meclisi üyelerine ve muhtarlara teşekkür ederek, "Bugün yapılacak encümen seçiminde göreve gelecek arkadaşlarla yine güzel çalışmalar yapacağız. Köylerimizde vatandaşların daha rahat yaşayabilmeleri için altyapı hizmetleri bütçe çerçevesinde tamamlanacak" dedi.

Gül, önceki dönemde görev yapan İl Genel Meclisi üyeleri Osman Aydın, Mahir Arı ve Hamza Karlı ile muhtarlar Nurettin Nergiz ve Avni MİT'e plaket verdi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeliğine İl Genel Meclisi üyeleri Bayram Sevim ve Murat Özdal ile köy muhtarları Nergiz ve Mit seçildi.

Öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı

Şarkışla'da, Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.

Şarkışla Anadolu Öğretmen Lisesinde düzenlenen törende 9. sınıf öğrencileri ve öğretmenlere bilgisayarları Şarkışla Kaymakam Davut Gül, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Milli Eğitim Müdürü Vekili Cengiz Şenol ve Milli Eğitim Şube Müdürü Nimet Galyunoğlu tarafından teslim edildi.

Gül, Fatih Projesi'nin eğitim açısından önemli olduğunu belirterek, "Çağımız bilişim, bilgisayar ve iletişim çağı. Çağa ayak uydurabilmek adına hayata geçirilen bu önemli projeden öğrencilerimizin fazlasıyla istifade etmelerini bekliyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin işlerini kolaylaştıracak tablet bilgisayarların hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Ahmet Turgay Oğuz da projeye katkı sunanlara teşekkür etti.

İlçedeki Anadolu Öğretmen Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve Şarkışla Anadolu Lisesinde 636 tablet bilgisayarın dağıtıldığı belirtildi. - Sivas

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şarkışla'dan Kısa Kısa - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement