Sasonlu Gençlerden 'Seyyah Ulu Çınar'ın İzinde' Projesi - Son Dakika
Yerel

Sasonlu Gençlerden 'Seyyah Ulu Çınar'ın İzinde' Projesi

Sasonlu Gençlerden \'Seyyah Ulu Çınar\'ın İzinde\' Projesi

Batman'ın Sason ilçesinde 'Seyyah Ulu Çınarın İzinde' projesi kapsamında 40 öğrencinin katılacağı gezi programı başladı.

20.03.2013 12:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Batman'ın Sason ilçesinde 'Seyyah Ulu Çınarın İzinde' projesi kapsamında 40 öğrencinin katılacağı gezi programı başladı. Erkek öğrencilerden oluşan 40 kişilik kafile Batman merkez, Malabadi ve Hasankeyf'i gezmeye gitti.

Sason Kaymakamı Bahadır Yörük hayata geçen proje ile Sasonlu çocukları yaşadıkları yerin dışında farklı yerleri gezip görme, tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde öğrenme imkanı bulacaklarını söyledi. Gezi programının 1 otobüs ve 2 görevliyle gerçekleştirileceğini ifade eden Sason Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güçhan Bekiroğlu ise öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada "Seyahat boyunca grubunuzdan ayrılmamanızı, liderlerinizin sözünden çıkmamanızı istiyoruz. En güzel şekilde yola çıkıp bir an önce bu güzel seyahatinizi yol boyunca en verimli bir şekilde geçirmenizi temenni ediyorum" dedi.

Konuşma sonrasında gençler otobüslere binerek yola koyuldu. Sason'dan geziye katılan öğrenciler aynı gün içinde Diyarbakır Malabadi Köprüsü'nü, Hasankeyf antik şehrini gezerek akşam saatlerinde geri döndü. - BATMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sasonlu Gençlerden 'Seyyah Ulu Çınar'ın İzinde' Projesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement