Suşehri'de El Sanatları Sergisi Açıldı - Son Dakika

Suşehri'de El Sanatları Sergisi Açıldı

Suşehri\'de El Sanatları Sergisi Açıldı
Son Güncelleme: 10.06.2013 16:36

Suşehri ilçesinde el sanatları sergisi açıldı.

Suşehri Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce açılan kurslara katılan kursiyerler, yaptıkları çalışmaları sergiledi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında açılan sergide, bin 500 eser yer aldı.

Açılışta konuşan Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 99 kursun açıldığını belirterek, "Bu kurslarda bin 820 kursiyer eğitim aldı. Halk eğitim faaliyetleri, yerel ve sosyal ihtiyaçlara göre belirlenir. Halk eğitim kursları, toplumuzun her kesimine hitap etmektedir. Kurslarda gayret gösteren kursiyerlerimizi kutluyorum" diye konuştu.

Suşehri Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Turan Öztürk ise kursların amacının sadece bilgi vermek olmadığını, bu kurslarla aile bütçelerine katkıda bulunulmasının da sağlandığını söyledi. Öztürk, kursiyerler tarafından yapılan ürünlerin değerlendirileceğini belirtti.

Konuşmaların ardından, kursları başarıyla bitirenlere sertifikaları verildi. Serginin açılışına, Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, Askerlik Şube Başkanı ve İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Aydın, bazı yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. - Sivas

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Suşehri'de El Sanatları Sergisi Açıldı - Son Dakika


Advertisement