Vali Harput'tan Stajyer Astsubaylara Nasihat - Son Dakika
Yerel

Vali Harput'tan Stajyer Astsubaylara Nasihat

Vali Harput\'tan Stajyer Astsubaylara Nasihat

Bursa Valisi Şahabettin Harput, stajyer 12 astsubayı makamında ağırladı.

13.01.2012 11:32

Bursa Valisi Şahabettin Harput, stajyer 12 astsubayı makamında ağırladı.

İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, Osmangazi İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Bircan Karakaya ve beraberindeki stajyer astsubaylar Bursa Valisi Şahabettin Harput'u makamında ziyaret etti. Binbaşı Bircan Karakaya, görev sahaları ile ilgili ilk dersi kendisinin verdiğini belirterek, "Nazari eğitimlerini tamamlayan astsubaylara, uygulamadaki hususlar ve diğer devlet daireleri ile ilgili ilişkiler hakkında bilgi verildi. Beş ilçeye eğitim için dağıtımları yapılacak olan 12 stajyer astsubay, olayları gözlemci olarak takip edecek ve üç hafta sonunda da yerlerine gidecekler" dedi.

Vali Harput ise stajyer astsubayları yeni görevlerinde başarılar diledi. Bilginin en büyük güç olduğunu ifade eden Harput, "Bilgi insanın kendine güvenini artırır. Bilgi insana cesaret verir. Bunun için kendinizi geleceğe iyi hazırlayın.

Çok önemli ve kutsal

bir göreve talip oldunuz. Ülkemizin en büyük hizmet emniyet ve huzur hizmetidir. Emniyetin, asayişin, huzurun olmadığı bir yerde ne kalkınmadan bahsedilir, ne refahtan bahsedilir. Temel hizmetlerin alt yapısı emniyet ve asayiş. Bunun için sizler böyle bir göreve talip olmuşsunuz önce Allah muvaffak etsin diyorum, her türlü zor şartlarda birlik ve beraberlik halinde inancınızla, moral ve motivasyonunuzla, ülke ve bayrak sevginizle, devlete olan aşkınızla çok iyi hizmetler yapacaksınız. Bizim tüm varlığımız devletimiz, milletimiz. yıllarca devletin soğuk yüzü olarak görüldü polis, jandarma, kaymakam, savcı. Halbuki devletin soğuk yüzü devlet düşmanlarına karşıdır. Bunun dışında vatandaşın hizmetkarıyız hepimiz. Bu görevde Allah yolunuzu açık etsin" diye konuştu. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Vali Harput'tan Stajyer Astsubaylara Nasihat - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement