Yenimahalle'de 'Ustalara Saygı' Gecesi - Son Dakika

Yenimahalle'de 'Ustalara Saygı' Gecesi

22.01.2023 11:58
Yenimahalle'de 'Ustalara Saygı' Gecesi

Yenimahalle Belediyesi, Halk Ozanları Kültür Derneği (OZAN-DER) tarafından düzenlenen ‘Ustalara Saygı’ programına ev sahipliği yaptı.

Yenimahalle Belediyesi, Halk Ozanları Kültür Derneği (OZAN-DER) tarafından düzenlenen 'Ustalara Saygı' programına ev sahipliği yaptı.

Şef Ümit Özdizlekli yönetimindeki OZAN-DER Halk Müziği Korosu, Mahzuni Şerif ve Neşet Ertaş'ın türküleri ve deyişleriyle Yenimahalleli müzikseverlerle buluştu. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde, büyük halk ozanları anısına düzenlenen programa; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Meclis üyeleri, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özaslan, OZAN-DER Başkanı Ozan Kamber Nar'ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte ozanlık geleneğinin önemine vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şöyle konuştu:

"OZANLARIN YANLIŞ GÖRDÜKLERİ TÜRKİYE'Yİ BUGÜN YAŞIYORUZ"

"Ozanların yazdıklarıyla, onların yanlış gördükleri Türkiye'yi bugün yaşıyoruz. O Türkiye'yi yaşamamak için ozanların geleneğinin yaşaması lazım. Herkesin eleştirilebildiği, herkesin düşüncesini söyleyebildiği, herkesin inancını yaşayabildiği, eşit yurttaş olabildiği bir Cumhuriyeti yaşatmak için beraber olmak zorundayız."

Konserin açılışında konukları selamlayan OZAN-DER Başkanı Ozan Kamber Nar ise "Sosyal medyada paylaşım yaparken 'Bu konser kaçmaz' dedim ancak bu kadar kalabalık olabileceğini hiç düşünmedik. Katılımınız için teşekkür ediyorum. Sizler bu kültüre sahip çıktıkça kültürümüz yaşayacaktır. Sahne alacak arkadaşlarımızın da emekleri var olsun" diye konuştu.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Başkan Yaşar, Yenifakılılarla iftar sofrasında buluştu Başkan Yaşar, Yenifakılılarla iftar sofrasında buluştu

Son Dakika Yerel Yenimahalle'de 'Ustalara Saygı' Gecesi - Son Dakika


Advertisement