Son dakika Yenimahalle haberleri, Yenimahalle son dakika, son dakika Yenimahalle

Son Dakika Yenimahalle Haberleri

 • Mansur Yavaş: İlçe belediye başkanları çok kusurlular
  20:08 Mansur Yavaş: İlçe belediye başkanları çok kusurlular

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilçe belediye başkanlarının kendisiyle görüşmelerinin yasaklandığını ve odasını hiçbirinin görmediğini belirterek, seçim sonucunu göreceklerini ve ders alacaklarını söyledi. Yavaş, ayrıca Ankara için el ele verilmesi gerektiğini vurgulayarak, ilçelerde oturanlardan destek istedi.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, GİMAT Gıda Toptancılar Sitesi'ndeki iş insanlarıyla bir araya geldi
  20:05 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, GİMAT Gıda Toptancılar Sitesi'ndeki iş insanlarıyla bir araya geldi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte GİMAT Gıda Toptancılar Sitesi'ndeki esnafları ziyaret etti. Yavaş, burada yaptığı konuşmada, beş yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı ve belediyecilik anlayışını açıkladı. Ayrıca, salgın döneminde esnaf ve vatandaşlara verilen destekler hakkında bilgi verdi.

 • İmamoğlu: Mültecilere 40 Milyar Dolar Harcadım Dedi mi Peki O Yük Olmadı... Ülkenin Kötü Yönetimini Suratlarına Vurmaya Devam Edeceğim
  29 Şub İmamoğlu: Mültecilere 40 Milyar Dolar Harcadım Dedi mi Peki O Yük Olmadı... Ülkenin Kötü Yönetimini Suratlarına Vurmaya Devam Edeceğim

  İBB Başkanı İmamoğlu Gaziosmanpaşa Halk Buluşmasında vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Eğer emekliye 7 bin lira verirsem, 1,4 trilyon; 10 bin lira verirsem, 1,9 trilyon yük gelir” sözlerine tepki gösteren İmamoğlu “Ben size bütçeye gelen yükle ilgili bir hatırlatma yapayım. Kaç yıl önce hatırlayın. Mültecilere 40 milyar dolar harcadım dedi mi? Peki o yük olmadı. O günden bugüne de dört yıl geçti. Dört yılda daha ne kadar harcadı onu da bilmiyoruz. Bütçeye o kadar yük olan şey var ki. Saraylı mı söylesem başka şeyleri mi söylesem onlara girmeyeceğim. Onun için onlar. işin, bu kötü sayfasını, siyasetin kirli sayfalarını açmaya çalıştıkça ben bu kötü yönettikleri ülkenin ekonomisini, ülkenin eğitimini, ülkenin mülteci sorununu suratlarına vurmaya devam edeceğim kardeşim” dedi.

 • Muharrem İnce: YSK, seçimleri sağlıklı bir şekilde yapamayacağını gösterdi
  29 Şub Muharrem İnce: YSK, seçimleri sağlıklı bir şekilde yapamayacağını gösterdi

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus ve Güzelbahçe Belediye Başkan adaylıklarına yapılan itirazları eleştirerek, Yüksek Seçim Kurulu'na güvenlerinin sıfır olduğunu belirtti. İnce, YSK'nın siyasetin tam göbeğinde olduğunu ve seçimleri sağlıklı bir şekilde yapamayacağını gösterdiğini ifade etti.

 • Muharrem İnce, YSK'nin adaylık düşürme kararını kınadı
  29 Şub Muharrem İnce, YSK'nin adaylık düşürme kararını kınadı

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus ve Güzelbahçe ilçelerindeki belediye başkan adaylarının adaylığının düşürülmesini şiddetle kınadı. İnce, YSK'nin farklı kararlar verdiğini ve siyasi partilerin sahtekarlık yaptığını belirtti. Aday göstermek için zamanları olduğunu ifade eden İnce, bu konuyu parti içerisinde değerlendireceklerini söyledi.

 • Ankara'da Jandarma Operasyonunda 11 Şüpheli Gözaltına Alındı
  28 Şub Ankara'da Jandarma Operasyonunda 11 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Ankara'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında Jandarma ekipleri tarafından 11 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar sonucunda 13 kilogram esrar, 20 gram metamfetamin, 28 kök kenevir ve diğer uyuşturucu malzemeler ele geçirildi. Ayrıca yapılan aramalarda 825 uyuşturucu ve uyarıcı hap, ruhsatsız av tüfeği ve 6 bin 365 lira da bulundu. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

 • AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya mitingine vatandaşları davet etti
  23 Şub AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya mitingine vatandaşları davet etti

  AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın düzenleyeceği miting ve aday tanıtım törenine vatandaşları davet etti. Tever, mitinge katılımın yoğun ve coşkulu olmasını beklediklerini belirterek, hemşehrilerini Cumhurbaşkanını karşılamaya ve dinlemeye davet etti.

 • Vahap Seçer: Mersin'de büyük bir kalkınma hamlesi başlattık
  18 Şub Vahap Seçer: Mersin'de büyük bir kalkınma hamlesi başlattık

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Mersin'de büyük bir kalkınma hamlesi başlattıklarını ve dezavantajlı grupların yanında olduklarını belirtti. Seçer, Mersin'in açık ara farkla CHP'yi birinci yaptığını ve tarihi bir oy farkıyla 2024'te tekrar seçileceklerini söyledi.

 • Karabük'te düzenlenen Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar ve erkekler kategorisinde başarılar
  17 Şub Karabük'te düzenlenen Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar ve erkekler kategorisinde başarılar

  Karabük'ün ev sahipliğini yaptığı Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar kategorisinde Seniha İnci Yavuz Türkiye Şampiyonu, Burçin Eslem Daşan Türkiye 3.'sü, erkekler kategorisinde Muhammet Alperen Özer Türkiye 3.'sü oldu. Şampiyonada 68 kulüp ve 930 sporcu yer aldı.

 • Özel Sporcular Ankara'da Bir Araya Geldi
  14 Şub Özel Sporcular Ankara'da Bir Araya Geldi

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) ve Türkiye Özel Sporcular Eğitim, Yardım ve Spor Vakfı'nın (TÖSEV) düzenlediği etkinlik, Ankara'da gerçekleşti. Etkinlikte, özel sporcular, aileleri, antrenörler ve kulüp yöneticileri bir araya geldi. AB projesine ilişkin sunumun ardından verilen yemekle devam eden etkinlikte, protokol üyeleri plaketlerini aldı ve özel sporcularla aile fotoğrafı çektirdi.

 • Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor
  14 Şub Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor

  Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyorCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır seyahatine ilişkin, "Bugün 14 Şubat, bugün Sevgililer Günü. Bugün birbirini seven herkese, eşlere, sevgililere günleri kutlu olsun.

 • Özgür Özel: 'Bugün Herkes Sevdiğine Koşturuyor, Tayyip Bey de Bugün Mısır'a Gitmiş, Mısır'da Sisi'ye Koşturmuş'
  14 Şub Özgür Özel: "Bugün Herkes Sevdiğine Koşturuyor, Tayyip Bey de Bugün Mısır'a Gitmiş, Mısır'da Sisi'ye Koşturmuş"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bugün 14 Şubat, bugün Sevgililer Günü. Bugün herkes sevdiğine koşturuyor, Tayyip Bey de bugün Mısır’a gitmiş, Mısır’da Sisi’ye koşturmuş. Sevgililer Günü’nü orada kutluyor. Bakın Tayyip Beye, ‘Sisi ile barışacak mısın’ dendiğinde şöyle demişti: ‘Sisi ile beni çok barıştırmak isteyenler var. Asla kabul etmiyorum. Etmem de. Onunla aynı masaya oturmam. Ben demokratım. Her şeyden önce onun bir defa genel afla içerideki herkesi dışarı çıkardığımı görmem lazım. Ben uluslararası platformda şu anda darbeci Sisi’yi Cumhurbaşkanı olarak görmüyorum, onu kabul etmiyorum. Aynı masada oturmadım, asla da oturmayacağım. Oturursam kendimi inkar ederim. Oturursam ben demokrat olamam. Oturursam ben insan olamam.’ Sevgililer Günü’nde gitti, Sisi ile kucaklaşıyor. Biz, devletlerarasında küslük olmayacağını, tepki gösterecekse göstermesini, arayı bir an önce düzeltmesini söylediğimizde bize, ‘Hain, darbeci, darbeci sever’ diyordu. Bugün darbeyi yapanla sarılmış, poz veriyor. Bugüne kadar söylediklerinin her birisini inkar edip doğru yola gelmiştir ancak Sevgililer Günü’nde Sisi’ye sarılmak da beyefendiye yakışır” dedi.

 • Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor
  14 Şub Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır seyahatine ilişkin, "Bugün 14 Şubat, bugün Sevgililer Günü. Bugün birbirini seven herkese, eşlere, sevgililere günleri kutlu olsun. Herkes sevdiğine koşturuyor, Tayyip Bey de bugün Mısır'a gitmiş, Mısır'da Sisi'ye koşturmuş.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Etimesgut'ta seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı
  14 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Etimesgut'ta seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı

  CHP'nin Ankara'nın Etimesgut ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açıldı. Açılış törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin Etimesgut Belediye Başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, Milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

 • İYİ Parti Aday Tanıtımında Protesto
  14 Şub İYİ Parti Aday Tanıtımında Protesto

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ilçe belediye başkan adayları için gerçekleşen tanıtım toplantısında protesto ile karşılaştı. Etimesgut ilçesinden aday gösterilen Hilmi Özer'e tepki gösteren İYİ Parti üyeleri, sloganlarla tepkilerini dile getirdi. Yaşanan olayların ardından Ankara İl Başkanı görevden alındı.

 • İYİ Parti Aday Tanıtımında Gerginlik
  14 Şub İYİ Parti Aday Tanıtımında Gerginlik

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ilçe başkan adaylarını tanıttığı toplantıda, eski AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Hilmi Özer'in aday gösterilmesine tepki gösteren partililer arasında arbede yaşandı. Tepki gösteren partililer salondan çıkarıldı.

 • İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısındaki kavga sonrası Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alındı
  14 Şub İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısındaki kavga sonrası Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alındı

  Ankara'da İYİ Parti'nin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında arbede yaşandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gözü önünde cereyan eden olayda, Etimesgut adayının eski AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Hilmi Özer olmasına tepki gösteren bazı partililer salonda slogan attı. Gergin anlar saniye saniye kameraya yansırken İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alındı.

 • İYİ Parti Ankara İlçe Başkan Adayları Tanıtıldı, Etimesgut Adayı Tartışmalara Neden Oldu
  14 Şub İYİ Parti Ankara İlçe Başkan Adayları Tanıtıldı, Etimesgut Adayı Tartışmalara Neden Oldu

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Eski AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Hilmi Özer'in İYİ Parti'den aday gösterilmesine tepki gösteren partililer arasında arbede yaşandı. Akşener, toplantıda diğer ilçe adaylarını da duyurdu. Etimesgut adayının tepki görmesinin ardından salondaki partililer görevlilerce çıkarıldı.

 • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı
  14 Şub İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. İYİ Partinin Ankara ilçe belediye başkan adayları, Akşener'in katıldığı toplantıyla tanıtıldı. Etimesgut Belediyesi başkan adayı Hilmi Özer'in adının anons edilmesi üzerine parti üyeleri protestoda bulundu. Akşener, konuşmasında Sevin Çağlayan'a destek verdi ve adayların tanıtımı yapıldı.

 • İYİ Parti, Ankara Büyükşehir İlçe Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  14 Şub İYİ Parti, Ankara Büyükşehir İlçe Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ankara Büyükşehir İlçe Belediye Başkan Adaylarını tanıttı. 18 ilçe belediye başkan adayı açıklandı.

 • İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısında olay! Sloganlarla başladı, kavgaya dönüştü
  14 Şub İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısında olay! Sloganlarla başladı, kavgaya dönüştü

  Ankara'da İYİ Parti'nin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım töreninde protesto yaşandı. Etimesgut Belediye Başkan Adayı olarak Hilmi Özer'in duyurulmasıyla ilçe teşkilatı üyeleri tepki gösterdi. Üyeler, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Zorlu ve Burak Akburak'ı istifaya davet etti. Gerginlik daha sonra kavgaya dönüştü. Olaylar sonrası Akşener, Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım'ı görevden aldı.

 • Turgut Altınok: Engelleniyoruz diyorlar, inanın engellediğimiz yok
  14 Şub Turgut Altınok: Engelleniyoruz diyorlar, inanın engellediğimiz yok

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmada, engellenmediklerini ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çoğunlukla oy birliğiyle kabul edilen gündem maddeleri olduğunu belirtti. Altınok, Ankara'da yapılmış işlerin tamir edilemediğini ve belediyenin yeterli hizmetleri sunamadığını ifade etti.

 • Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Yaptıkları Hizmetleri Anlattı
  14 Şub Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Yaptıkları Hizmetleri Anlattı

  Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 5 yılda yapılan hizmetlerin ardından daha yapılacak işler olduğunu belirterek, vatandaşlardan destek istedi. Gültak, mahalle ve esnaf gezileri sırasında vatandaşların sorularını yanıtladı ve çocukları hediyelerle sevindirdi. Ayrıca, Akdeniz'de huzur, barış ve kardeşliğin hakim olduğunu vurguladı. Başkan Gültak, kentsel dönüşümün önemine de dikkat çekti ve gelecek dönemde bu çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

 • Kocasinan Belediyesi Yenimahalle İnevler Sokak'ta Asfalt Çalışması Tamamlandı
  13 Şub Kocasinan Belediyesi Yenimahalle İnevler Sokak'ta Asfalt Çalışması Tamamlandı

  Kocasinan Belediyesi, Yenimahalle İnevler Sokak'ta asfalt çalışmasını tamamlayarak, vatandaşın hizmetine sundu. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan'ın her bir mahallesinde alın teri ve izlerinin olduğunu belirterek, çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 • Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı
  13 Şub Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe Seçim Koordinasyon Merkezi'ni hizmete açtı. Başkan Yaşar, Yenimahalle'nin gelişmişlikte birinci sıraya yükselmesi için tekrar yetki istedi.

 • Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent Seçim Koordinasyon Merkezi'ni Açtı
  12 Şub Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent Seçim Koordinasyon Merkezi'ni Açtı

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Batıkent Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Yaşar, Batıkent'i otel konumundan çıkartarak sosyal yaşamı getirdiğini söyledi.

 • Samsun'un En Kalabalık ve En Küçük Mahalleleri
  10 Şub Samsun'un En Kalabalık ve En Küçük Mahalleleri

  TÜİK verilerine göre Samsun'un en kalabalık mahallesi Atakent, en küçük mahallesi ise Alancık olarak belirlendi. Samsun'un nüfusu 1 milyon 377 bin 546 kişi olup, 936 bin 847 kişi gurbette ikamet etmektedir. İlkadım ilçesi en kalabalık ilçe olarak öne çıkarken, Ladik ve Asarcık arasındaki nüfus farkı sadece 1 kişi olarak dikkat çekmektedir.

 • Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Başladı
  09 Şub Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Başladı

  Bağcılar'da, kentsel dönüşüm çerçevesinde Yenimahalle'de yapılacak toplam 395 birimin inşa edileceği binaların yıkımı başladı.

 • Erdoğan: Bizim gündemimizde enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele var
  08 Şub Erdoğan: Bizim gündemimizde enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele var

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da aday tanıtım toplantısında; "Bizim gündemimizde vatandaşımızın canını yakan enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele var. Bizim gündemimizde Türkiye'yi ekonomide, savunmada, diplomaside, sağlıkta, ticarette, turizmde ve diğer alanlarda lider ülke yapmak var. Bunun dışında bir saikle hareket etmeyi kendimize zül sayıyoruz. Biz muhalefet gibi laf üstüne laf koymanın yalanla, iftira ile çarpıtmayla siyasetteki başarısızlıkları örtmenin hevesinde değiliz" diye konuştu.

 • Erdoğan, Adıyamanlılara teşekkür etti ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  08 Şub Erdoğan, Adıyamanlılara teşekkür etti ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, Adıyamanlılara yüksek oy oranı için teşekkür etti ve ilçe belediye başkan adaylarını duyurdu. Erdoğan, Adıyaman'ın güvenini boşa çıkarmayacaklarını belirtti ve belediyecilikte rakiplerinin olmadığını vurguladı.

 • Manavgat'ta Kaynak Yangını: Binaya ve Kamyonlara Zarar Verdi
  06 Şub Manavgat'ta Kaynak Yangını: Binaya ve Kamyonlara Zarar Verdi

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde kaynaktan çıkan kıvılcımın neden olduğu yangın, binaya ve önünde park halindeki kamyona zarar verdi. İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında, plastik kasalar tutuştu ve alevler yayıldı. Daha önce aynı adreste yangın çıkmıştı.

 • AFAD Ekipleri Kahramanmaraş Depremi Tatbikatı Düzenledi
  06 Şub AFAD Ekipleri Kahramanmaraş Depremi Tatbikatı Düzenledi

  ANKARA AFAD ekipleri, Kahramanmaraş merkezli geçen yıl meydana gelen depremin yıl dönümünde tatbikat düzenledi. Tatbikatta depremzedeler ve hayvanlar kurtarıldı, arama kurtarma ekipleri farklı senaryoları canlandırdı. Tatbikata kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin arama kurtarma ekipleri katıldı.

 • AFAD, Kahramanmaraş Depremi Yıl Dönümünde Tatbikat Düzenledi
  06 Şub AFAD, Kahramanmaraş Depremi Yıl Dönümünde Tatbikat Düzenledi

  ANKARA İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin yıl dönümünde tatbikat düzenledi. Tatbikatta, depremde yıkılan bir binanın enkazında kalan depremzedeler ile hayvanlar kurtarıldı. Depremlerde daha etkin bir şekilde çalışma hedeflenen tatbikata kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin arama kurtarma ekipleri katıldı.

 • Ankara AFAD'dan, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde deprem tatbikatı
  06 Şub Ankara AFAD'dan, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde deprem tatbikatı

  Ankara AFAD ekipleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin yıl dönümünde tatbikat düzenledi. Tatbikatta depremzedeler ve hayvanlar kurtarıldı, sağlık ekipleri müdahale etti. Tatbikata kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin arama kurtarma ekipleri katıldı.

 • AFAD, Kahramanmaraş depreminin birinci yıl dönümünde tatbikat düzenledi
  06 Şub AFAD, Kahramanmaraş depreminin birinci yıl dönümünde tatbikat düzenledi

  Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde tatbikat gerçekleştirdi. Tatbikatta arama kurtarma ekipleri farklı senaryoları canlandırdı ve çeşitli konular üzerinde çalışmalar yaptı.

 • Gelecek Partisi ve Deva Partisi İlçe Başkanları AK Parti'ye katıldı
  06 Şub Gelecek Partisi ve Deva Partisi İlçe Başkanları AK Parti'ye katıldı

  GELECEK Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı Gökhan Kolukırık, Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Hasan Bayram ve Deva Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı, AK Parti'ye üye oldu. AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, yeni üyelerin katılımını sosyal medya hesabından duyurdu.

 • Kocasinan Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  05 Şub Kocasinan Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Kocasinan Belediyesi Şubat Ayı meclis toplantısında, gündemde bulunan 17 madde görüşüldü. Başkan Çolakbayrakdar, yatağa bağımlı vatandaşlar için ve özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin velilerine yönelik sosyal projeleri hayata geçireceklerini müjdeledi.

 • Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye rekor katılım
  05 Şub Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye rekor katılım

  AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Abdülkadir Aydoğan, Gelecek Partisi Yenimahalle İlçe örgütünün tamamının AK Parti'ye katıldığını duyurdu. Yenimahalle'de Gelecek Partisi'nden tüm ilçe teşkilatı törenle AK Parti'ye katıldı. Aydoğan, 'Yenimahalle'de büyük değişim başlıyor' dedi.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Halkın parasını reklama harcamayı zül görüyorum'
  03 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Halkın parasını reklama harcamayı zül görüyorum'

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle'de Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, belediye bütçelerini hazırlarken yerel yöneticiler, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerini aldıklarını anlattı. Yavaş, Ankara'yı şeffaf bir yönetim anlayışıyla tanıştırdıklarını, 4 binden fazla ihalenin internetten canlı yayınlandığını belirterek, reklama para harcamayı zül gördüğünü ifade etti. Ayrıca, Yavaş emeklilere destek verdiklerini ve diğer adaylara da destek istediğini söyledi.

 • Anka Haber Ajansı 3 Şubat 2024 Gündemi
  03 Şub Anka Haber Ajansı 3 Şubat 2024 Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 3 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ

 • Yenimahalle Belediyesi Vatandaşların Taleplerini Kayıt Altına Almaya Devam Ediyor
  01 Şub Yenimahalle Belediyesi Vatandaşların Taleplerini Kayıt Altına Almaya Devam Ediyor

  Yenimahalle Belediyesi, 2013 yılında kurulan 'Fethi Başkan Yenimahalle'yi Dinliyor' ekibi ile vatandaşların taleplerini elektronik ortamda kayıt altına almaya devam ediyor. Ekibin amacı, vatandaşların şikayetlerini kısa zamanda çözüme kavuşturmak ve ilgili birim müdürlükleri ile iletişim kurarak vatandaşın yönetime katılmasını sağlamaktır. Belediye Başkanı Fethi Yaşar, projenin önemine vurgu yaparak, vatandaş odaklı hizmet üretmeyi amaçladıklarını belirtti. Saha ekibi, 13 yılda 4'üncü kez her haneyi dolaşarak belediye hizmetlerinin vatandaşa ulaşmasına katkıda bulundu.

 • Kocasinan, Talas ve Melikgazi Belediye Başkanları Pazar Esnafı ve Vatandaşlarla Buluştu
  31 Oca Kocasinan, Talas ve Melikgazi Belediye Başkanları Pazar Esnafı ve Vatandaşlarla Buluştu

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Sümer Yenimahalle Semt Pazarı'nı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise çocuklara tiyatro gösterileri hediye ederek oyunları izledi. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise Esenyurt Mahallesi'ndeki pazar yerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti ve talepleri dinledi.

 • Abdulkadir Aydoğan, AK Parti'nin Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Oldu
  24 Oca Abdulkadir Aydoğan, AK Parti'nin Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda partisinin adaylarını açıkladı. AK Parti'nin Yenimahalle Belediye Başkan adayı Abdulkadir Aydoğan oldu. Aydoğan, uzun yıllardır AK Parti teşkilatlarında çeşitli görevler üstlenmiş ve Yenimahalle Belediye Meclis üyesi olarak aktif siyasete katılmıştır.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan olduCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı dışında vizyoner program ve projelere önem veren başka siyasi yapı olmadığını söyleyerek, "Bırakınız yeni eser yapmayı, devam eden çalışmaların üstünü...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu (2)
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu (2)

  'BİZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ'Erdoğan, AK Parti'nin kurulduğu günden beri eser ve hizmet siyasetiyle milletin gönlünde yer ettiğini ifade ederek, "Türkiye'nin siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri atılımlarından rahatsız olanların Türkiye'nin önünü kesmek için sahneledikleri oyunların...

 • Erdoğan: Akla Ziyan Dedikodularla, Ekonomide Temin Ettiğimiz Güven ve İstikrar İklimini Bozacak Kampanyalar Başlatıyorlar
  24 Oca Erdoğan: Akla Ziyan Dedikodularla, Ekonomide Temin Ettiğimiz Güven ve İstikrar İklimini Bozacak Kampanyalar Başlatıyorlar

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara'da 20'si AKP'den ve 5'i MHP'den olmak üzere 25 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan; "Gezi olaylarından beri ülkenin attığı her hayırlı adıma takoz olmaya misyon olmayı edinenler son dönemde yine ortalığa döküldüler. Mesela, Merkez Bankası rezervlerimiz 145,5 milyar dolarla rekor mu kırdı, bunlar hemen harekete geçiyor. Akla ziyan dedikodularla, ekonomide binbir güçlükle temin ettiğimiz güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalar başlatıyorlar. Uzaya astronot gönderip bu alanda tarihi bir adım mı attık, bunları adeta afakanlar basıyor. Projenin mahiyetinden maliyetine kadar bir sürü deli saçması iddia ile yapılan bu güzel işi değersizleştirmenin peşine düşüyorlar" dedi.

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara'daki 25 ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  24 Oca Cumhur İttifakı'nın Ankara'daki 25 ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhur İttifakı, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Ankara'daki 25 ilçe belediye başkan adayını tanıttı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen programda, AK Parti'nin 20 ve MHP'nin 5 olmak üzere aday gösterdiği ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

 • Ankara'da Cumhur İttifakı'nın 25 ilçe belediye başkan adayı belli oldu
  24 Oca Ankara'da Cumhur İttifakı'nın 25 ilçe belediye başkan adayı belli oldu

  Ankara'da AK Parti'nin 20 ve MHP'nin 5 olmak üzere Cumhur İttifakı'nın 25 ilçe belediye başkan adayı belirlendi. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılan tanıtım toplantısında AK Parti'nin adayları açıklandı. MHP'nin destekleneceği ilçelerin adayları da sahneye çağırılarak tanıtıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Ankara ilçe adaylarını açıkladı
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Ankara ilçe adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da yapılan toplantıda Ankara'nın ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Çankaya'da Duhan Kalkan, Beypazarı'nda Tuncer Kaplan, Keçiören'de ise Zafer Çoktan aday oldu. İşte sıralı tam liste...

 • AK Parti'de bugün açıklanacak Ankara ilçe belediye başkan adayları netleşti! İşte isim isim liste
  23 Oca AK Parti'de bugün açıklanacak Ankara ilçe belediye başkan adayları netleşti! İşte isim isim liste

  Türkiye'nin kilitlendiği 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için AK Parti'nin çalışmaları sürüyor. AK Parti'nin bugün açıklayacağı Ankara'daki ilçe belediye başkan adaylarının isimleri kulislerden sızdı. İşte isim isim liste.

 • Yenimahalle Belediyesi Anadolu Mahallesi'nde Yenimahalle Evi'ni hizmete açtı
  22 Oca Yenimahalle Belediyesi Anadolu Mahallesi'nde Yenimahalle Evi'ni hizmete açtı

  Yenimahalle Belediyesi, Anadolu Mahallesi'ne konumlandırdığı Yenimahalle Evi'ni hizmete açtı. Açılış törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve birçok katılımcı katıldı. Yenimahalle Evi, Anadolu ve Güzelyaka Mahallesi sakinlerine hizmet verecek ve sosyal etkinliklerin gerçekleştirileceği bir merkez olacak.

 • Mansur Yavaş: ''Çalıyor Ama Çalışıyor' Kavramını Tümüyle Ortadan Kaldırdık. Ankara'nın Dürüst Yönetilebileceğini Herkese Gösterdik'
  21 Oca Mansur Yavaş: "'Çalıyor Ama Çalışıyor' Kavramını Tümüyle Ortadan Kaldırdık. Ankara'nın Dürüst Yönetilebileceğini Herkese Gösterdik"

  Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında, “6 milyon tek yürek olduk. Durumu iyi olan da olmayan da yaptığımız kampanyalarla birbirlerini görmeden birbirlerine yardımcı oldular. Hatırlıyor musunuz, bir veresiye defteri çağrısı yaptık. İnsanlar birbirini görmeden, tanımadan gittiler bakkallarda duran veresiye defterlerini kapattılar. Belediye başkanlığı böyle olur. Gerçek belediyecilik böyle olur. Belediye başkanı halkına önderlik yapar, dayanışmayı sağlar. Bunun için önce belediye başkanına güvenmek lazım. Bu güveninizden dolayı bütün Ankara’ya sonsuz teşekkürler ediyorum. Tüm çamurlara rağmen Ankara’nın kaldırımlarından ayrımcılığı, kin ve nefreti söktük. ‘Çalıyor ama çalışıyor’ kavramını tümüyle ortadan kaldırdık. Ankara’nın dürüst yönetilebileceğini herkese gösterdik” dedi.

 • Cumhur İttifakı Ankara'da %73 oy potansiyeline sahip
  21 Oca Cumhur İttifakı Ankara'da %73 oy potansiyeline sahip

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok, 31 Mart'taki yerel seçimlerde başkentte %73 oy potansiyeline sahip olduklarını belirtti. Altınok, Ankara'nın son 5 yılda yapılan bir eser görmediğini ve 5 yıllık bir iş gösterilmesini istedi. Aday Altınok, yapacakları eser ve hizmetlerle Türkiye'nin her bölgesinden Ankara'ya gezmeye gelineceğini ifade etti.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı
  21 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tarihi Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Mücadele Müzesi olarak hizmete açtı. Açılış törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP’nin eski Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Hikmet Çetin’de katıldı. Taşdelen, konuşmasında, "Çankaya Belediyesi her CHP'li belediye gibi halkın olanı halka geri verir. Bunlardan birisi de bu tarihi köşktür" dedi. CHP Genel Başakın Özel, tarihi köşkü son teknolojik imkanlarla modern bir müze haline dönüştüren Taşdelen’e teşekkür etti.

 • Özgür Özel: 'Herkesi Çankaya'ya Getirebilir Miyiz?
  20 Oca Özgür Özel: "Herkesi Çankaya'ya Getirebilir Miyiz?

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Göç alan kentler, ilçeler CHP'nin yönetiminde. İnsanların göç edip ayrılmak istediği yerleri başkaları yönetiyor. Peki herkesi Çankaya'ya getirebilir miyiz? Herkesi Yenimahalleli yapabilir miyiz? Herkes Karşıyaka'da, Kadıköy'de oturabilir mi? Olmaz. Ama 31 Mart seçimlerinde CHP belediyelerine oy verirseniz, böyle halkçı belediye başkanları ve bu kadar güzel hizmetler sizin beldenize, şehrinize gelebilir. Onun için yapılması gereken CHP'nin belediyecilik anlayışına sahip olacak olan belediye başkan adaylarımıza; Anadolu'nun dört bir yanında, 976 ilçede 81 ilde oy vermektir” dedi.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'
  20 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, partisinin Türkiye genelindeki oy artışına değinerek, Çankaya'da belediye hizmetlerinden memnuniyetin yüksek olmasının bu başarıda etkili olduğunu belirtti. Taşdelen, belediyenin gerçekleştirdiği projeler ve hizmetlerle vaatler yerine yaptıklarını konuştuğunu vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılışında konuştu
  20 Oca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılışında konuştu

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediye başkanı sayısını artırarak Ankara'nın tarihini ve kültürünü ortaya çıkaracak çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Abidinpaşa Köşkü, restore edilerek teknolojik donanımlı bir müzeye dönüştürüldü ve açılış törenine birçok siyasi isim katıldı. Yavaş, konuşmasında ayrıca Ankara'nın tarihi ve kültürel değerlerini koruma ve dünya başkentleriyle yarışma hedeflerini vurguladı.

 • Yenimahalle Belediyesi Okuma Yazma Kurslarından 120 Kursiyer Mezun Oldu
  18 Oca Yenimahalle Belediyesi Okuma Yazma Kurslarından 120 Kursiyer Mezun Oldu

  Yenimahalle Belediyesi'nin Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) bünyesinde düzenlenen okuma yazma kursunda eğitim alan 120 kursiyer mezuniyet sevinci yaşadı. 2009 yılından bu yana yaklaşık 7 bin kursiyerin mezun olduğu kurslarda, en küçüğü 29 en büyüğü 85 yaşında olan kursiyerler, mezuniyet töreninde kep attı. Törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım ve kursiyerlerin yakınları da katıldı. Başkan Yaşar, törende yaptığı konuşmada okumanın önemine vurgu yaparak, Yakacık bölgesine bir kreş ve yüzme havuzu yapacaklarını müjdeledi.

 • Yenimahalle'de İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri Yoğun İlgi Görüyor
  14 Oca Yenimahalle'de İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri Yoğun İlgi Görüyor

  Yenimahalle Belediyesi'nin 50 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik hizmet veren İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri, ilçe sakinlerinden büyük ilgi görüyor. Kültür, sanat ve eğitim etkinlikleriyle binlerce kişiye mutlu bir ikinci bahar şansı sunan merkezlerde, yıl boyunca uzman eğitmenler tarafından çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, merkezlerin vatandaşların kişisel gelişimine katkı sağladığını ve yaş almış vatandaşlara değer verdiklerini belirtti.

 • Yenimahalle Belediyesi, Oya Başar'ın başrolde olduğu tiyatro oyununu sahneledi
  11 Oca Yenimahalle Belediyesi, Oya Başar'ın başrolde olduğu tiyatro oyununu sahneledi

  Yenimahalle Belediyesi, Tiyatro Festivali kapsamında usta oyuncu Oya Başar'ın başrolde oynadığı 'Plastik Aşklar' adlı tiyatro oyununu Yenimahalleli tiyatroseverler ile buluşturdu. Oyun, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve diğer önemli isimlerin katılımıyla sahnelendi. Başkan Yaşar, kültüre ve sanata verilen önemin toplumun gelişimine katkı sağladığını vurgulayarak, Yenimahalle'nin ilçe sıralamasında yükselmesi için tekrar aday olduğunu belirtti. Oyun, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

 • Diyarbakır'da şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin Çil'in adı parka verildi
  09 Oca Diyarbakır'da şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin Çil'in adı parka verildi

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüyle çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin Çil'in ismi, Yenimahalle Belediyesi tarafından Ata Mahallesi'nde yapılan parka verildi. Parkın açılış törenine şehit ailesi ve yerel yönetim temsilcileri katıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı, parka verilen isimle gurur duyduğunu belirtti ve hizmetlerin eşit şekilde tüm mahallelere ulaştırıldığını vurguladı.

 • Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: 'Kimseyi ayırt etmeden herkese eşit hizmet götürmek zorundayız'
  08 Oca Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: 'Kimseyi ayırt etmeden herkese eşit hizmet götürmek zorundayız'

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, her mahalleye eşit hizmet ettiklerini ve belediyeye siyaset sokmadıklarını belirterek, Yenimahalle'yi barışın ve huzurun kenti haline getirdiklerini söyledi. Yaşar, Yenimahalle'nin gelişmişlik seviyesinin 15 yılda 5. sıraya yükseldiğini ve ilçeyi daha da geliştirmek için çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 • Yenimahalle Belediyesi ile DİSK Genel İş arasında ek protokol imzalandı
  05 Oca Yenimahalle Belediyesi ile DİSK Genel İş arasında ek protokol imzalandı

  Yenimahalle Belediyesi ile DİSK Genel İş 2 No'lu şube arasında belediye şirket işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesine ek protokol imzalandı. Ek protokole göre, belediye şirketinde çalışan işçilerin ücretlerine yüzde 55 ile yüzde 60 arasında zam yapıldı. İmzalanan protokolle belediye şirketinde çalışan ve bekar olan personelin maaşı 28 bin 113 TL'ye yükseldi. Başkan Fethi Yaşar, emekçilerin hakkını enflasyona ezdirmemek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

 • Bağcılar'da Uyuşturucu Operasyonu: Çok Sayıda Madde Ele Geçirildi
  30 Ara Bağcılar'da Uyuşturucu Operasyonu: Çok Sayıda Madde Ele Geçirildi

  Bağcılar'da polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda, uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen bir şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adreste yapılan aramalarda ise 2 kilogram 33.8 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Yakalanan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Ankara'da boşanma aşamasındaki eşine asitli saldırıda bulunan şahıs tutuklandı
  29 Ara Ankara'da boşanma aşamasındaki eşine asitli saldırıda bulunan şahıs tutuklandı

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde boşanma aşamasındaki eşine asitli saldırıda bulunan C.Ö. isimli şahıs, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli, eşinin yüzüne asit içeren sıvı fırlatarak olay yerinden kaçmıştı. Yakalanan şahıs, ifadesinde eşiyle çekişmeli bir boşanma sürecinde olduğunu ve tartışma sonucunda asitli sıvıyı eşine fırlattığını itiraf etti.

 • Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2024 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterildi
  29 Ara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2024 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterildi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın adaylığı düzenlenen törenle açıklandı. Yaşar, daha önceki seçimlerde büyük farkla kazanarak belediyenin parasını israf etmeyen, herkesin derdine koşan ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hizmet veren bir başkan olarak tanımlandı. Yaşar, Yenimahalle'nin gelişimini sürdürmek ve kenti daha ileriye taşımak için aday olduğunu belirtti.

 • Çayırova'daki Kitap Kahveleri 82 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi
  28 Ara Çayırova'daki Kitap Kahveleri 82 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

  Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi'nin ilçeye kazandırdığı kitap kahveleri, bu yıl 82 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kitap Kahve 65 bin kişiye hizmet verirken, Akse Kitap Kahve ise 17 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

 • Diyarbakır'da Tapusu Olmayanlar Doğalgaz Aboneliği Alamıyor
  24 Ara Diyarbakır'da Tapusu Olmayanlar Doğalgaz Aboneliği Alamıyor

  Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde tapuları olmadığı için doğalgaz aboneliği alamayan ilçe sakinleri, yıllar önce dönemin belediyesinin imara açtığı arazilere ev yapmıştı. Mahalle sakinleri, tapu sorununun çözülmesi için Diyargaz yetkililerine çağrıda bulundu.

 • Ankara'da Jandarma Operasyonunda 40 Ton Çay ve Kaçak Malzeme Ele Geçirildi
  22 Ara Ankara'da Jandarma Operasyonunda 40 Ton Çay ve Kaçak Malzeme Ele Geçirildi

  Ankara'da yapılan operasyonlarda jandarma ekipleri, Yenimahalle ve Altındağ ilçelerinde gümrük kaçağı 40 ton çay, 72 kilogram kıyılmış tütün ve 10 bin 200 doldurulmuş makaron ele geçirdi. El konulan malzemelerin piyasa değeri yaklaşık 3 milyon lira olarak belirlendi.

 • CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi
  21 Ara CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP, Konya'da İsmail Sonkaya, Manisa'da Ferdi Zeyrek, Samsun'da Cevat Öncü'yü aday gösterdi.

 • CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız
  21 Ara CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Milli Mücadele'nin en zor günlerine denk gelmesine rağmen, cepheden çıkıp Maarif Kongresini toplayan ruhun devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız" dedi.

 • Çorlu'da 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi
  21 Ara Çorlu'da 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi

  Çorlu ilçesinde durumundan şüphelenilen 2 kişinin üst aramasında 2 ruhsatsız tabanca bulundu. Olayla ilgili 2 zanlı gözaltına alındı.

 • Yenimahalle Belediyesi, Batıkent'te 250 fidanı toprakla buluşturdu
  21 Ara Yenimahalle Belediyesi, Batıkent'te 250 fidanı toprakla buluşturdu

  Yenimahalle Belediyesi, Türk Toraks Derneği iş birliğiyle Batıkent İlkyerleşim Mahallesi'nde 250 fidanı toprakla buluşturdu. Belediye Başkanı Fethi Yaşar, çevreyi korumak ve yeşil alanları artırmak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Mansur Yavaş'tan Meral Akşener'e cevap
  20 Ara Mansur Yavaş'tan Meral Akşener'e cevap

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap vererek, 'Korkak kelimesini asla kabul etmiyorum ve hiçbir zaman korkmadım. İlla ki benim aday olmamı istiyorsa o şekilde de önümü açabilirdi' dedi.

 • Hentbol HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası'nda 1. tur mücadelesi başlıyor
  20 Ara Hentbol HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası'nda 1. tur mücadelesi başlıyor

  HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası'nda 1. tur mücadelesi yarın Bursa Büyükşehir Belediyespor-Görele Belediyespor maçıyla başlayacak. Çift maçlı eleme usulü oynanacak 1. tur sonunda üç takım çeyrek finale yükselecek.

 • Marketten Sigara Çalan Şüpheliler Yakalandı
  07 Ara Marketten Sigara Çalan Şüpheliler Yakalandı

  Ankara'da bir marketten yaklaşık 300 bin TL değerinde sigara çalan 2 şüpheli, güvenlik kamerası kayıtlarından kimlikleri tespit edilerek kısa sürede yakalandı. Şüpheliler, cezaevinden tahliye olduktan bir hafta sonra iş yerini soydukları için yeniden tutuklandı.

 • Yenimahalle Belediyesi Engelliler Günü Kermesi düzenledi
  05 Ara Yenimahalle Belediyesi Engelliler Günü Kermesi düzenledi

  Yenimahalle Belediyesi, engel tanımayan bireylerin sosyal hayata katılması amacıyla 'Dünya Engelliler Günü Kermesi' düzenledi. Kermeste, engelleri kaldıran bireylerin ürettiği el emeği göz nuru ve rengarenk ürünler sergilendi. Açılışa Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım ve belediye meclis üyeleri katıldı. Yenimahalle Belediyesi, engel tanımayan bireylerin her zaman yanında olduğunu belirtti.

 • Samsun'da uyuşturucu ticareti yapan şahıs yangın merdiveninden kaçarken yakalandı
  04 Ara Samsun'da uyuşturucu ticareti yapan şahıs yangın merdiveninden kaçarken yakalandı

  Samsun'un Atakum ilçesinde saklanan ve 7,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.E., polis tarafından takibe alındı. Operasyon sırasında kaçmaya çalışan H.E., yangın merdivenine çıktı ancak polis ekipleri tarafından yakalandı. H.E. gözaltına alındı ve emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Samsun'da firari hükümlü yangın merdiveninden kaçarken yakalandı
  04 Ara Samsun'da firari hükümlü yangın merdiveninden kaçarken yakalandı

  Samsun'un Atakum ilçesinde, uyuşturucu madde ticareti suçundan hapis cezası bulunan firari hükümlü, evinin etrafında polis ekiplerini fark edince yangın merdiveninden kaçmaya çalışırken yakalandı. Gözaltına alınan hükümlü, emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edilecek.

 • Gerede'de Evden Hırsızlık Yapan Şüpheli Tutuklandı
  03 Ara Gerede'de Evden Hırsızlık Yapan Şüpheli Tutuklandı

  Bolu'nun Gerede ilçesinde Dayıoğlu ve Yenimahalle Mahallesi'ndeki 2 evden hırsızlık yapıldığı ihbarı üzerine başlatılan çalışmalar sonucunda kimliği tespit edilen şüpheli tutuklandı.

Advertisement