Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ali Çandır haberleri, Ali Çandır son dakika, son dakika Ali Çandır

Son Dakika Ali Çandır Haberleri

Son dakika Ali Çandır haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ali çandır haberleri anında burada.


 • 30.11.2023 30 Kas 13:38 Muğla'da Kömür Sobası Zehirlenmesi: 4 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

  Muğla'da Kömür Sobası Zehirlenmesi: 4 Kişi Hastaneye Kaldırıldı Muğla'nın Milas ilçesinde bir aile, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Aile fertleri hastaneye kaldırıldı ve sağlık durumları ciddiyetini koruyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:57 Antalya Ticaret Borsası Başkanı: Artık devletin desteklerinden daha fazla pay alabiliriz

  Antalya Ticaret Borsası Başkanı: Artık devletin desteklerinden daha fazla pay alabiliriz Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan değişikliklerle mülkiyet ve miras kaynaklı sorunların giderildiğini belirterek, Antalya'nın tarım sektöründe daha fazla destek alabileceğini söyledi. Çandır, ayrıca geçen hafta gerçekleştirdikleri YÖREX fuarının büyük ilgi gördüğünü ve binlerce kişinin ziyaret ettiğini ifade etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:31 Tarım Girdi Fiyat Endeksi Eylül Ayında Yüksek Seviyede Devam Etti

  Tarım Girdi Fiyat Endeksi Eylül Ayında Yüksek Seviyede Devam Etti Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Eylül ayı Tarım Girdi Fiyat Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi. Çandır, endeksin ölçülmeye başladığı 2015 yılından bu yana Eylül ayları ortalamasının 1,7 katı olarak ilan edildiğini belirtti. Ayrıca, tarımsal girdi maliyetlerinin enflasyonu aylık olarak ortalamalarda seyrederken yıllık olarak ise 2022 yılından sonraki en yüksek düzeyde kalmaya devam ettiğini ifade etti.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:36 YÖREX Fuarı 355 Bin 475 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

  YÖREX Fuarı 355 Bin 475 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 4 gün boyunca 355 bin 475 kişi tarafından ziyaret edildi. Fuar, 7 bölgeden 500 katılımcının yüzlerce yöresel ürününü sergiledi ve ulusal ve uluslararası büyük market zincirlerinin coğrafi işaretli ürünler ve yerel üreticilerle ikili görüşmelerin yapıldığı bir platform oldu. YÖREX'in başarısı, gelecek yıllarda daha fazla katılımcı ve ürünle Anadolu insanı ve yurtdışındaki insanlarla buluşmayı hedeflediklerini gösterdi.

 • 03.11.2023 03 Kas 12:14 YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı İlk Gün 62 Bin 315 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

  YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı İlk Gün 62 Bin 315 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12'nci kez kapılarını açan Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'i ilk gün 62 bin 315 kişi ziyaret etti. Fuarın açılışının da yapıldığı ilk gün YÖREX'e 62 bin 315 ziyaretçinin geldiği kaydedildi. YÖREX, yerel üreticiyle büyük market zincirleri ve e-ticaret sitelerinin buluştuğu ikili görüşmelerin yapıldığı bir platform olarak da hizmet veriyor.

 • 02.11.2023 02 Kas 17:44 YÖREX 12. kez kapılarını açtı

  YÖREX 12. kez kapılarını açtı YÖREX 12. kez kapılarını açtı 500'den fazla katılımcının yer aldığı fuarda Türkiye'nin dört yanından gelen yöresel ürünler sergileniyor Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır: "YÖREX'te bu yıl 7 bölgeden 500'ün üzerinde katılımcı yer alıyor, 4 gün boyunca 10 bin metrekarelik alanda...

 • 27.10.2023 27 Eki 14:48 YÖREX, Türkiye'nin yöresel zenginliklerini ziyaretçilerle buluşturacak

  YÖREX, Türkiye'nin yöresel zenginliklerini ziyaretçilerle buluşturacak Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Türkiye'nin yöresel zenginliğini Yöresel Ürünler Fuarı'nda (YÖREX) bir kez daha ziyaretçiyle buluşturacaklarını söyledi. YÖREX, Antalya Fuar Merkezi'nde düzenlenecek ve 350-400 bin ziyaretçi hedefleniyor. Fuar kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve ulusal/uluslararası marketler, restoran zincirleri, e-ticaret şirketleri ve otellerin yetkilileri de fuar alanında olacak.

 • 25.10.2023 25 Eki 12:22 ATB Başkanı Ali Çandır: "4 bin yıllık devlet deneyimine, birikimine ve derinliğine sahip milletimiz için 100 yıllık Cumhuriyet'imiz, genç bir...

  ATB Başkanı Ali Çandır: '4 bin yıllık devlet deneyimine, birikimine ve derinliğine sahip milletimiz için 100 yıllık Cumhuriyet'imiz, genç bir... Antalya Ticaret Borsası (ATB) ekim ayı meclisi, Meclis Başkan Vekili Abdullah İnan başkanlığında ATB meclis salonunda toplandı.

 • 20.10.2023 20 Eki 16:31 ATB Başkanı Çandır: "Yurt içi ve yurt dışı üretici enflasyonları tarımı dolaylı olarak etkiliyor"

  ATB Başkanı Çandır: 'Yurt içi ve yurt dışı üretici enflasyonları tarımı dolaylı olarak etkiliyor' Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ağustos ayı Tarım Girdi Fiyat Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi.

 • 10.10.2023 10 Eki 11:53 Antalya Ticaret Borsası, Kesme Çiçek İhracatını Geliştirmek İçin URGE Projesi Başlattı

  Antalya Ticaret Borsası, Kesme Çiçek İhracatını Geliştirmek İçin URGE Projesi Başlattı Antalya Ticaret Borsası (ATB), kesme çiçek üretimi ve ticaretini artırmak amacıyla 'Antalya'nın Kesme Çiçek İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi'ni hayata geçirdi. Proje kapsamında Kolombiya'ya yapılan bir inceleme gezisi düzenlendi ve çiçek üretimi, ticareti ve nakliyesi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. ATB Başkanı Ali Çandır, projenin Antalya'nın kesme çiçek sektörünün gelişimine katkı sağlayacağını belirtti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 15:58 YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı için Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

  YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı için Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12'ncisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'in Danışma Kurulu Toplantısı, ATB Toplantı Salonunda yapıldı. ATB Başkanı Ali Çandır, fuarın hazırlık çalışmalarının başladığını belirtirken, YÖREX'in yöresel ürünlerin tanınması, korunması ve ticaretinin artırılması için önemli bir etkinlik olduğunu vurguladı. YÖREX, coğrafi işaretli ürünlerin farkındalığını artırmak ve üreticileri büyük firmalarla buluşturmak amacıyla düzenleniyor. Bu yılki hedef, fuarı 400 bin ziyaretçiyle buluşturmak.

 • 26.09.2023 26 Eyl 10:06 Antalya Ticaret Borsası Tarımın Güçlendirilmesini Vurguladı

  Antalya Ticaret Borsası Tarımın Güçlendirilmesini Vurguladı Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, tarımda kazanılan paranın kentin tüm kılcal damarlarına yansıdığını belirterek, tarımın vergi gelirlerine ciddi katkı sağlayan bir sektör olduğunu ve tarıma daha çok sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan da Antalya'nın tarım potansiyelinin her geçen gün arttığını ve tarımın ülke ekonomisi için de önemli olduğunu vurguladı.

 • 21.09.2023 21 Eyl 13:37 Tarım Girdi Fiyat Endeksi Temmuz Ayında Rekor Seviyede

  Tarım Girdi Fiyat Endeksi Temmuz Ayında Rekor Seviyede Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Temmuz ayı Tarım Girdi Fiyat Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi. Çandır, Tarım-GFE'nin aylık ve yıllık olarak rekor seviyede artış gösterdiğini belirtti. Ayrıca, tarımsal girdi maliyetlerinin üretici fiyatlarından daha hızlı artması durumunda üretici kesimin zararlarının artacağına dikkat çekti.

 • 23.08.2023 23 Ağu 11:12 Antalya'da Üretilen Karanfil Avrupa Pazarının Yüzde 80'ini Karşılıyor

  Antalya'da Üretilen Karanfil Avrupa Pazarının Yüzde 80'ini Karşılıyor Antalya'da üretilen karanfil, Avrupa'nın 33 ülkesine ihraç edilerek dünya pazarının yüzde 80'ini karşılıyor. Ancak pazarlama sorunu nedeniyle çiçek düşük fiyatlardan satılıyor. Kesme çiçek üreticileri, pazarın yüzde 20'sini yüzde 40 daha pahalı satan diğer ülkelerle rekabet edememekten şikayetçi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı, pazarlama konusunda birlikte hareket etme kültürünün yeteri kadar olmadığını belirtirken, üreticiler ise çeşitlilik ve teşviklerle pazarlama sorununun çözülebileceğini ifade ediyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 12:56 ATB Başkanı Çandır 'Tarım Girdi Fiyat Endeksi' verilerini değerlendirdi

  ATB Başkanı Çandır 'Tarım Girdi Fiyat Endeksi' verilerini değerlendirdi Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, "Tarımsal faaliyetlerde bulunanlar açısından son bir yıllık eğilim, genel olarak üretici aleyhine seyretmişken Mayıs ayında olduğu gibi Haziran ayında da aylık ve yıllık düzeyde Tarım-GFE, Tarım-ÜFE'nin...

 • 21.07.2023 21 Tem 14:22 Tarım Girdi Fiyat Endeksi Mayıs Ayında Düşük Seviyede

  Tarım Girdi Fiyat Endeksi Mayıs Ayında Düşük Seviyede Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Mayıs ayı Tarım Girdi Fiyat Endeksi'ni değerlendirdi. Mayıs ayı Tarım-GFE'nin aylık yüzde 0,26 ilan edildiğini belirten Çandır, bu rakamın 8 yıllık ortalamanın oldukça altında olduğunu söyledi. Tarım-GFE'nin yıllık olarak yüzde 33,22 ilan edildiğini kaydeden Çandır, bu rakamın son 8 yılın en yüksek ikinci rakamı olduğunu belirtti. Mayıs ayında enerji ve gübre maliyetlerindeki düşüşe dikkat çeken Çandır, tarımsal faaliyetlerin seyri bakımından bu düşüşlerin önemli olduğunu ifade etti. Üretici lehine bir durum oluştuğunu belirten Çandır, önümüzdeki aylarda bu eğilimin devam etmesinin önemli olduğunu vurguladı. Yurt içi ve yurt dışı üretici enflasyonlarının tarım sektörünü etkilediğini söyleyen Çandır, bu ay özellikle yurt dışı üretici enflasyonunun düşük ilan edilmesinin, yurt içi üretici enflasyonunun da düşük çıkmasına neden olduğunu belirtti. Tüketici enflasyonunun ise hala yüksek olduğunu ifade eden Çandır, üreticilerin maruz kaldığı maliyet artışlarının tüketiciye yansımasının hala yarı yarıya olduğunu söyledi.

 • 20.07.2023 20 Tem 15:55 Edremit Zeytinyağı Avrupa Birliği'nde Coğrafi İşaret Tescili Aldı

  Edremit Zeytinyağı Avrupa Birliği'nde Coğrafi İşaret Tescili Aldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyesi Ali Çandır, Edremit zeytinyağının Avrupa Birliği'nde coğrafi işaretle tescillenen 13'üncü ürün olduğunu açıkladı. Edremit zeytinyağı, AB'den coğrafi işaret tescili alan 13'üncü ürün olurken, Türkiye'de Milas zeytinyağından sonra AB coğrafi işaret tescili alan ikinci zeytinyağı oldu. Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, bu tescilin Edremit çiftçisi ve zeytin üreticileri için büyük bir mutluluk olduğunu belirtti.

 • 31.05.2023 31 May 17:30 Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır, TOBB yönetiminde

  Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır, TOBB yönetiminde Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 79'uncu Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yönetiminde yer aldı.

 • 31.05.2023 31 May 16:53 Başkan Ali Çandır, TOBB yönetiminde

  Başkan Ali Çandır, TOBB yönetiminde Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 79'uncu Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yönetiminde yer aldı.

 • 24.05.2023 24 May 16:44 ATB Başkanı Çandır: "Herkes oyunu kullanmalı"

  ATB Başkanı Çandır: 'Herkes oyunu kullanmalı' Antalya Ticaret Borsası Mayıs ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci başkanlığında ATB Toplantı Salonu'nda yapıldı.

 • 22.05.2023 22 May 12:56 ATB Başkanı Çandır: "Mart ayında tarımsal maliyetlerin artış hızı düştü"

  ATB Başkanı Çandır: 'Mart ayında tarımsal maliyetlerin artış hızı düştü' Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Mart ayı Tarımsal Girdi Fiyatları Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi.

 • 20.04.2023 20 Nis 13:33 Tarım-GFE Şubat ayında enflasyonun altında kaldı

  Tarım-GFE Şubat ayında enflasyonun altında kaldı ATB Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Şubat ayı Tarımsal Girdi Fiyatları Endeksi'ni değerlendirdi. Tarım-GFE'nin aylık yüzde 1.22 ilan edildiğini belirten Çandır, bu rakamın 2021 yılı Şubat ayı enflasyonunun altında kaldığını söyledi. Ayrıca, Tarım-ÜFE'nin üretici lehine döndüğünü ve tüketici enflasyonunun üreticilerin maliyet artışlarını yaklaşık yüzde 60 düzeyinde tüketiciye yansıtabildiğini açıkladı.

 • 22.03.2023 22 Mar 11:27 ATB Başkanı Çandır, tarımsal girdi fiyatlarını değerlendirdi

  ATB Başkanı Çandır, tarımsal girdi fiyatlarını değerlendirdi Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ocak ayı Tarımsal Girdi Fiyatları Endeksini (Tarım-GFE) değerlendirdi.

 • 08.03.2023 08 Mar 14:23 Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır: "Domatesle İlgili İhracat Yasağı Çok Olumsuz Oldu. Kararlar Bize de Sorulsun"

  Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır: 'Domatesle İlgili İhracat Yasağı Çok Olumsuz Oldu. Kararlar Bize de Sorulsun' Domates ihracatının kısıtlanmasına yönelik alınan kararın bugün kaldırılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, “Tarım Bakanlığı’mızdan domates ihracatına yasak getirildi. Bu ‘gıda güvenliği ve arz dengesi’ bahane edilerek getirilmiş bir karardı. Bu doğrultuda bütün planlaması ihracata yönelik üretim yapmak ve ihraç etmek için planlayan ihracatçılarımızın, üreticilerimizin dengesi bir anlamda bozulmuş oldu. Tam havalar iyileşmeye arzımız artmaya başladığı dönemde böyle bir karar çok olumsuz oldu" dedi.  Çandır, havaların ısınmasıyla birlikte fiyatlarda gevşeme olacağını beklediklerini de söyledi.

 • 21.02.2023 21 Şub 13:06 Tarımsal maliyetlerde artış hız kesti

  Tarımsal maliyetlerde artış hız kesti Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Aralık ayı Tarımsal Girdi Fiyatları Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi.

 • 22.12.2022 22 Ara 10:10 Ekim'de tarımsal maliyetlerdeki artış hız kesti

  Ekim'de tarımsal maliyetlerdeki artış hız kesti Tarım-GFE'nin aylık yüzde 2.68 ve yıllık yüzde 134.76 olarak ilan edildiğini belirten Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, "Bu rakamlar, aylık düzeyde 2018 ve 2020 yılları Ekim ayından sonraki en yüksek rakam olmuştur.

 • 21.11.2022 21 Kas 13:51 ATB Başkanı Ali Çandır: "Eylül ayında rakamlar üretici lehine dönmüştür"

  ATB Başkanı Ali Çandır: 'Eylül ayında rakamlar üretici lehine dönmüştür' Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Eylül ayı Tarımsal Girdi Fiyatları Endeksini (Tarım-GFE) değerlendirdi.

 • 17.10.2022 17 Eki 10:37 Antalya haber | Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır, tarımda yeşil dönüşüm çağrısında bulundu

  Antalya haber | Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır, tarımda yeşil dönüşüm çağrısında bulundu Antalya haber... Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, tarımda sürdürülebilirliği sağlayabilmek için yeşil dönüşümün gerçekleşmesi gerektiğini bildirdi.

 • 07.10.2022 07 Eki 15:29 ATB'de mevcut başkan Ali Çandır, güven tazeledi

  ATB'de mevcut başkan Ali Çandır, güven tazeledi 2009 yılından bu yana 3 dönemdir Antalya Ticaret Bıorsası'nın başkanlığını yürütülen Ali Çandır, güven tazeleyerek 4 yıl için yetki aldı.

 • 28.09.2022 28 Eyl 14:59 Antalya Ticaret Borsası'nda seçim 1 Ekim'de yapılacak

  Antalya Ticaret Borsası'nda seçim 1 Ekim'de yapılacak Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, borsadaki seçimin 1 Ekim'de yapılacağını belirterek, üyeleri oy kullanmaya davet etti.

 • 22.08.2022 22 Ağu 15:03 ATB Başkanı Çandır'dan tarımsal girdi fiyat endeksi yorumu

  ATB Başkanı Çandır'dan tarımsal girdi fiyat endeksi yorumu Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Haziran ayı tarımsal girdi fiyat endeksini (TARIM-GFE) değerlendirdi.

 • 24.07.2022 24 Tem 23:45 ATB Başkanı Çandır: "Yıllıkta girdi fiyatlarında yaklaşık 30 puanlık iyileşme söz konusu olmuştur"

  ATB Başkanı Çandır: 'Yıllıkta girdi fiyatlarında yaklaşık 30 puanlık iyileşme söz konusu olmuştur' Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır, tarımsal girdi fiyatlarına ilişkini, "Yıllıkta girdi fiyatlarında yaklaşık 30 puanlık iyileşme söz konusu olmuştur" dedi.

 • 01.07.2022 01 Tem 11:02 ATB Başkanı Çandır: "İhracat itici güç"

  ATB Başkanı Çandır: 'İhracat itici güç' Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yılın ilk çeyreğinde ekonomi yüzde 7.34 büyürken, tarımın yüzde 0.94 büyüdüğünü, bu büyümenin de son 6 yılın en düşük birinci çeyrek büyümesi olduğunu belirterek, ikinci çeyrek büyümesinde ihracatın başı çekeceğini söyledi.

 • 21.06.2022 21 Haz 10:55 ATB Başkanı Çandır: "Önümüzdeki aylarda tarım için rahatlatıcı bir dönem yaşanabilir"

  ATB Başkanı Çandır: 'Önümüzdeki aylarda tarım için rahatlatıcı bir dönem yaşanabilir' Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Nisan ayı tarımsal girdi fiyatları endeksini (Tarım-GFE) değerlendiren Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, "Tarımsal faaliyetlerde bulunanlar açısından son bir yıllık eğilim sürekli aleyhte devam...

 • 06.06.2022 06 Haz 12:58 "Her 100 dolarlık yaş sebze ihracatının 44 doları Antalya'dan"

  'Her 100 dolarlık yaş sebze ihracatının 44 doları Antalya'dan' Antalya Dostlar Meclisi'nin konuğu olan Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Antalya Dostlar Meclisi Başkanı Kamile Gülgün Yıldırım ve üyelerle bir araya geldi.

 • 25.05.2022 25 May 14:55 ATB meclis toplantısı yapıldı

  ATB meclis toplantısı yapıldı Antalya Ticaret Borsasının (ATB) Kovid-19 salgınından başlangıcından bu yana ilk kez yüz yüze gerçekleştirilen mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı.

 • 21.04.2022 21 Nis 23:08 ATB Başkanı Çandır: "Tarımsal girdi enflasyonları 6 yılın rekorunu kırıyor"

  ATB Başkanı Çandır: 'Tarımsal girdi enflasyonları 6 yılın rekorunu kırıyor' Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Şubat ayı tarımsal girdi fiyatları endeksini (Tarım-GFE) değerlendirdi.

 • 15.04.2022 15 Nis 14:42 ANTGİAD Başkanı Sert: "İş dünyası olarak beklentimiz, fiyat istikrarının sağlanmasıdır"

  ANTGİAD Başkanı Sert: 'İş dünyası olarak beklentimiz, fiyat istikrarının sağlanmasıdır' Antalya Genç İş İnsanları Derneği'nin (ANTGİAD) olağan aylık üye toplantısına ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş konuk oldu.

 • 25.03.2022 25 Mar 10:56 Son dakika haber: ATB Başkanı Çandır: "Antalya bitkisel üretimde Türkiye birincisi"

  Son dakika haber: ATB Başkanı Çandır: 'Antalya bitkisel üretimde Türkiye birincisi' Son dakika haberler: Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATSO Dostlar Grubu'nun konuğu oldu.

 • 21.03.2022 21 Mar 13:22 ATB Başkanı Çandır: "Avokadonun yüzde 78'ini Antalya üretiyor"

  ATB Başkanı Çandır: 'Avokadonun yüzde 78'ini Antalya üretiyor' İnteraktif Avokado E-Çalıştayı'nda konuşan Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, "Antalya'da avokado üretim alanı 2021 yılında bir önceki yıla göre 2.4 kat artarken, Türkiye genelinde 2.2 kat artış kaydetti" dedi.

 • 23.02.2022 23 Şub 20:08 ATB Başkanı Çandır: "KGF kredisinde miktarın arttırılmasını talep ediyoruz"

  ATB Başkanı Çandır: 'KGF kredisinde miktarın arttırılmasını talep ediyoruz' Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, açıklanan 60 milyar TL'lik KGF kredisini önemsediklerini belirterek, "Ancak bu miktarın artırılmasını ve işletmelerimize en az yarısının nakit olarak kullandırılmasını talep ediyoruz.

 • 19.01.2022 19 Oca 15:50 ATB Başkanı Çandır: "Kayıtlı istihdamda tarım başta olmak üzere lider kentiz"

  ATB Başkanı Çandır: 'Kayıtlı istihdamda tarım başta olmak üzere lider kentiz' Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalya Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır "Kayıtlı istihdamda tarım başta olmak üzere lider kentiz. Eğitim düzeyinde de lider konumdayız. Turizm yatak kapasitesinde, örtü altı üretim kapasitesinde ve dünyaya açıklıkta lider kentiz" dedi.

 • 09.01.2022 09 Oca 12:24 ATB Başkanı Çandır: "Antalya için yeni hikaye zamanı "

  ATB Başkanı Çandır: 'Antalya için yeni hikaye zamanı ' Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır, Antalya Dostlar Platformu'nun konuğu oldu.

 • 24.12.2021 24 Ara 13:39 Başkan Böcek: "Zeytin Park'ı korumak boynumuzun borcudur"

  Başkan Böcek: 'Zeytin Park'ı korumak boynumuzun borcudur' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 'Zeytinpark Projesi' için Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ile bir araya geldi.

 • 22.12.2021 22 Ara 11:01 ATB Başkanı Çandır: "Tarımsal girdi fiyatlarındaki artış tüketici enflasyonunu tetikler "

  ATB Başkanı Çandır: 'Tarımsal girdi fiyatlarındaki artış tüketici enflasyonunu tetikler ' Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Ekim ayı Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi.

 • 24.11.2021 24 Kas 23:03 ATB Başkanı Çandır: "Sektörümüzün acilen büyüme ivmesinin artırılmasına ihtiyaç vardır"

  ATB Başkanı Çandır: 'Sektörümüzün acilen büyüme ivmesinin artırılmasına ihtiyaç vardır' Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, son iki yıldır tarımın stratejik konumunun anlaşıldığını, tarımın oluşturduğu katma değerin hala istenen yönde büyüyemediğini belirterek, "Sektörümüzün acilen büyüme ivmesinin artırılmasına ihtiyaç vardır.

 • 14.11.2021 14 Kas 12:30 ATB'den Hollandalı yatırımcıya Antalya çağrısı

  ATB'den Hollandalı yatırımcıya Antalya çağrısı Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB, Hollanda Büyükelçiliği Tarım Bölümü, Hollanda Baş Konsolosluğu İnovasyon Bölümü, Hollanda Dış Yatırım Ajansı, Growtech Fuarı Organizasyon firması işbirliğinde düzenlenen Bahçecilik Sektöründe Hollanda İnovasyon Çözümleri ve...

 • 25.10.2021 25 Eki 13:44 YÖREX fuarını 5 günde 342 bin kişi ziyaret etti

  YÖREX fuarını 5 günde 342 bin kişi ziyaret etti Antalya'da bu yıl 11'incisi düzenlenen ve 300 bin ziyaretçi hedefiyle 20 Ekim'de açılan Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'i 5 günde 342 bin 496 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

 • 22.10.2021 22 Eki 10:43 YÖREX'te coğrafi işaretler konuşuldu

  YÖREX'te coğrafi işaretler konuşuldu Antalya Ticaret Borsası'nın öncülüğünde TOBB'un desteğiyle bu yıl 11'incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, bir çok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

 • 21.10.2021 21 Eki 11:03 Son dakika haber: ATB Başkanı Çandır: "Tarımsal girdide son 7 yılın Ağustos ayına göre aylıkta en yüksek üçüncü ve yıllıkta ise en yüksek yükseliş"

  Son dakika haber: ATB Başkanı Çandır: 'Tarımsal girdide son 7 yılın Ağustos ayına göre aylıkta en yüksek üçüncü ve yıllıkta ise en yüksek yükseliş' Son dakika haberi... Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi'ni (Tarım-GFE) değerlendirdi.

Advertisement